Uvid u android kontakte na gmail-u

poruka: 9
|
čitano: 44.147
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Uvid u android kontakte na gmail-u

sinkroinzirao sam kontakte, kalendar i gmail na mob S.E. X10 mini pro. sad odem na gmail acc i tamo mogu vidit samo kalendar i gmail postu ali ne i kontakte koje sam sinkronizirao.

di su pohranjeni ti kontakti i kako mogu doci do njih npr ako mi crke mob i sad bi te kontakte htio prebacit na stari mob koji nije na androidu i nije S.E.?

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2012 10:45 (juju).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Uvid u android kontakte na gmail-u

http://www.google.com/mobile/sync/

tu je prikazano da bi kad se prijavin na gmail u kontakte trebao naci sinkronizirane kontakte ali ja u kontaktima nemam nista

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2012 19:56 (juju).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Uvid u android kontakte na gmail-u

vidim da je slična tema pa da ovdje pitam..

ovaj, sad koristim samsung galaxy y i čekam galaxy s3, i sad ako se samo prijavim na taj meil na kojem su mi spremljeni brojevi moba, hoče li se automatski skinut na novi mob?? ovo mi je prvi android pa nemam iskustva sa time...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Uvid u android kontakte na gmail-u
Ako ti je ukljucena sinkronizacija kontakata, hoce.
15 godina
offline
Uvid u android kontakte na gmail-u

Jedno pitanjce, radi se o sljedećem:

imam 2 gmail account-a, jedan privatni, jedan poslovni. Na SIM kartici koja je u telefonu imam samo privatne brojeve.

Na svom telefonu sa androidom sam uredno prijavio oba accounta. Na računalu sam u XLS fajlu napravio popis mojih poslovnih suradnika (popis cca 500ljudi sa brojevima mobitela), te prvi red XLSa dao imena: FIRST NAME | E-MAIL ADRESS | MOBILE PHONE (svaki naslov u svojoj ćeliji). Ispod toga piše Pero Peric |                  | 098123456. Tako sam sastavio tih 500tinjak ljudi, i fajl sam spremio u obliku "CSV (MS-DOS) (*.csv) (u međuvremenu sam shvatio da sam i tu pogrješio, ima opcija "separated with comas", ali glavi problem je ostao). Zove se "Popis.csv". E, pošto sam sada taj popis importirao na svoj poslovni Gmail račun, htjeo sam i sinkronizirati preko Gmail-a na svoj telefon. Na Gmailu otvorim taj adresar, i vidim samo imena i prazno polje desno od njih, tek kada otvorim neko ime, imam dolje u napomeni njihov broj kao: "MOBILE PHONE: 098123456". Dakle, valjda ga ne očita kao mobile phone odnosno broj mobitela već samo kao napomenu?

Onda, kada na telefonu odem na Kontakti (imenik, kako hoćete), zatim odem na sinkronizaciju sa Gmail poslovnog računa - "Usklađivanje kontakata" (automatsko usklađivanje je uključeno). Usklađivanje se završi, međutim - vratim se na karticu "Kontakti", odaberem da mi se prikažu samo kontakti sa poslovnog računa, a SIM kontakte isključim -a ono ništa (eventualno se pokažu imena, ali mi njihove mobilne brojeve stavi pod zasebnu rubriku "naponema: MOBILE PHONE: 098123456", i onda taj broj neće prepoznat kao pravi mobilni broj).

U čemu sam pogrješio? Pored toga, CSV fajlovi izgleda ne podržavaju dijakritičke znakove (č,ć,š,đ,ž), pa mi umjesto primjerice Horvatić piše nešto Horvati* (ova zvjezdica predstavlja neki čudni znak), što mi je stvarno malo bezveze, ali valjda tako mora.

Pored svega ovoga, googlao sam i naletio na program "Wondershare mobileGo for Android" 15day trial verzija. Probao sam i preko nje u imeniku prvo napraviti novu grupu "Poslovni", to sam uspio, ali onda me traži da ubacim vCard fajl, a ja nemogu preko Excela napravit vCard. A ako hoću preko Gmail-a exportirati vCard, dobijem opet Mobile phone kao napomenu.

 

 

Unaprijed hvala svima!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Uvid u android kontakte na gmail-u

Nakon višesatnog mozganja i googlanja riješio sam ovo:

 

kontakte iz XLS-a sam spremio kao CSV, te sam taj imenik importirao u Windows Live Mail (on upita što koje polje znači i tako razvrsta podatke). Iz Windows Live Mail-a sam napravio vCard-ove,  te preko programa Wondershare samo importirao u grupu "poslovno". Sada je uredno očitao imena i brojeve mobitela. Jedino ostaje problem što sami telefon "neće" prikazati nove kontakte, ali tim kontaktima ionako šaljem SMS svega par puta godišnje pa ću to raditi preko Wondershare-a (mogu odjednom ubaciti svih 500ljudi kao primatelje poruka).

 

Kad isprobam i slanje, javit ću šta bude.

 

Pozdrav.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uvid u android kontakte na gmail-u
ispricavam se autoru kaj pisem u njegovoj temi ali da ne otvaram novu.dakle,imam android mobitel huawei u8650 i imam dosta vazne poruke na njemu,kamo bi ih ja mogao spremiti,i na koji način? hvala i pozz
by Težak
16 godina
offline
Re: Uvid u android kontakte na gmail-u
juju kaže...

sinkroinzirao sam kontakte, kalendar i gmail na mob S.E. X10 mini pro. sad odem na gmail acc i tamo mogu vidit samo kalendar i gmail postu ali ne i kontakte koje sam sinkronizirao.

di su pohranjeni ti kontakti i kako mogu doci do njih npr ako mi crke mob i sad bi te kontakte htio prebacit na stari mob koji nije na androidu i nije S.E.?

Ako trazis kontakte unutar gmaila na webstranici onda ti mogu pomoci :)

KAd se ulogiras na gmail imas tipku Compose i iznad pise Gmail, kliknes na Gmail i imas opcije Gmail, Contacts i Tasks.

Cheers

13 godina
neaktivan
offline
Re: Uvid u android kontakte na gmail-u
ja trebam poruke nekako prebaciti na komp ili karticu,ako netko zna kako to napravit :)
by Težak
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice