Windows phone 7 vs android

poruka: 188
|
čitano: 33.122
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Windows phone 7 vs android

Recite mi što je bolje,android ili windows phone 7.imam priliku za 1500 kn kupiti htc trophy novi sa 2.god.garancijom ali ima windows mobile 7.dobio sam različita mišljenja,neki kažu da je android bolji,s druge strane sam čuo da je windows brži i jednostavniji...što vi mislite?

duje
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows phone 7 vs android
dusa_st kaže...

Recite mi što je bolje,android ili windows phone 7.imam priliku za 1500 kn kupiti htc trophy novi sa 2.god.garancijom ali ima windows mobile 7.dobio sam različita mišljenja,neki kažu da je android bolji,s druge strane sam čuo da je windows brži i jednostavniji...što vi mislite?

Android je trenutacno mocniji, ali je WP7 ugodniji i fluidniji za koristenje.

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
14 godina
neaktivan
offline
Windows phone 7 vs android

Nabroji 5,6 stvari za sto bi ti koristio mobitel pa ces onda dobit odgovor.

 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows phone 7 vs android

WP7 je jako ugodan za svakodnevno korištenje (osim surfanja), sve je intuitivno i odvija se brzo. Browser sa druge strane je sranje (doduše, u Mangu je fenomenalan).

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows phone 7 vs android

Pa koristio bi ga uglavnom za surfanje po internetu(facebook,youtube,vimeo itd.) ali i radi igrica i aplikacija.

duje
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows phone 7 vs android
dusa_st kaže...

Pa koristio bi ga uglavnom za surfanje po internetu(facebook,youtube,vimeo itd.) ali i radi igrica i aplikacija.

Imaš dedicated FB aplikaciju (+ zasebnu za chat). App za YouTube. Igrica hrpu.

 

Nažalost, Flash itd nema pa Android tu ima prednost. I Androidi imaju WebKit browsere (kao Chrome i Safari) pa je browsanje bolje. PLUS Android ima bolju Gmail podršku (iako će ovo biti fixano u Mangu za koji mjesec).

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows phone 7 vs android
berofx kaže...
dusa_st kaže...

Pa koristio bi ga uglavnom za surfanje po internetu(facebook,youtube,vimeo itd.) ali i radi igrica i aplikacija.

Imaš dedicated FB aplikaciju (+ zasebnu za chat). App za YouTube. Igrica hrpu.

 

Nažalost, Flash itd nema pa Android tu ima prednost. I Androidi imaju WebKit browsere (kao Chrome i Safari) pa je browsanje bolje. PLUS Android ima bolju Gmail podršku (iako će ovo biti fixano u Mangu za koji mjesec).

Ma dobro ja nebi surfao dalje od facebooka,youtubea itd. ali na gmail nebi išao.Kažeš FB može imati chat? I što znači da nema Flash?

duje
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2011 13:08 (dusa_st).
14 godina
neaktivan
offline
Windows phone 7 vs android

Na mangu mi je mail  puno bolji nego na androidu,a facebook i msn chat su integrirani i rade super bez ikakve dodatne aplikacije,isto tak je kompletno cijeli facebook integriran u mango,tak da nebudes pozalio kaj se tog tice.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows phone 7 vs android

Što je mango?

duje
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows phone 7 vs android
dusa_st kaže...

Što je mango?

Update koji če uskoro izaći ili je več izašo nisam 100% siguran.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows phone 7 vs android
H4X0R_Bug kaže...
dusa_st kaže...

Što je mango?

Update koji če uskoro izaći ili je več izašo nisam 100% siguran.

Update za WP 7 jel da?

duje
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows phone 7 vs android
dusa_st kaže...
H4X0R_Bug kaže...
dusa_st kaže...

Što je mango?

Update koji če uskoro izaći ili je več izašo nisam 100% siguran.

Update za WP 7 jel da?

Da.

12 godina
neaktivan
offline
Windows phone 7 vs android

Evo što me zanima:dakle postoji facebook chat za WP 7,da li mi se splati kupiti na vrhu navedeni mob i što je flash? i kako updateati na mango?

duje
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows phone 7 vs android
dusa_st kaže...

Evo što me zanima:dakle postoji facebook chat za WP 7,da li mi se splati kupiti na vrhu navedeni mob i što je flash? i kako updateati na mango?

Postoji, isplati, ako je web stranica rađena u flashu (ili samo animacije) nećeš je moći otvoriti. ali to su jaaako rijetki izuzeci.

Mob ćeš moći apdejtati kad Mango bude dostupan preko Zunea (softver za sinkronizaciju između kompa i moba, nešto kao i iTunes). To bi trebalo biti u 9. mjesecu, kako se priča.

Znači, instaliraš zune na komp, spojiš mob i odeš na Update - ukoliko neki update postoji biti će ti instaliran na mob.

 

Ja imam Omniu 7 i mob je fantastičan, i imam samo preporuke za njega (kao i za WP7).

Prodajem zjake...povoljno! A ako sam ti pomogao - stisni HVALA..
15 godina
offline
Re: Windows phone 7 vs android
CrnaBitanga kaže...

ako je web stranica rađena u flashu (ili samo animacije) nećeš je moći otvoriti. ali to su jaaako rijetki izuzeci.

Ovakve stranice ni ne vrijedi otvarati :)

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows phone 7 vs android

Još samo nešto aplikaciju za FB chat moram posebno skinut? I gdje je skinem?

duje
16 godina
offline
Re: Windows phone 7 vs android

FIM (Facebook Instant Messenger), a skinut je možeš na Marketplaceu.

Prodajem zjake...povoljno! A ako sam ti pomogao - stisni HVALA..
15 godina
neaktivan
offline
Windows phone 7 vs android

Ako te veseli, niti iPhone niti iPad ne podržavaju Flash. A na večini Androida je spor.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows phone 7 vs android

flash jede bateriju, ali ipak prednost ga je imati.

sto se tice surfanja, mango update donosi ie9 tak da bi trebalo bit poprilicno ugodno(na beta verziji bas i nije, ima nekih flickova)

meni osobno je za svakodnevnu upotrebu wp7 puno jednostavniji i opcentio mi se jako svidja metro dizajn

prosjecnom korisniku bi defintivno preporucio wp7, dok bi nesto naprednijem android koji je trenutno kompletniji prozivod od wp7

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows phone 7 vs android
dusa_st kaže...

Recite mi što je bolje,android ili windows phone 7.imam priliku za 1500 kn kupiti htc trophy novi sa 2.god.garancijom ali ima windows mobile 7.dobio sam različita mišljenja,neki kažu da je android bolji,s druge strane sam čuo da je windows brži i jednostavniji...što vi mislite?

Iako radi jednostavnosti preferiram WM7, koristim Android. Zašto?

WP7-specific limitations:
• No system-wide file manager
• No Bluetooth file transfers
• No USB mass storage mode
• Limited third-party apps availability
• No Flash (nor Silverlight) support in the browser
• Too dependent on Zune software for file management and syncing
• No video calls
• New ringtones available only through the Marketplace
• Music player lacks equalizer presets
• No multitasking
• No copy/paste
• No DivX/XviD video support (automatic transcoding provided by Zune software)
• No sign of free Bing maps Navigation so far
• No internet tethering support
• No handwriting recognition support

 

Vodi računa i da HTC Trophy nema card slot ?! Znači imaš 8Gb u telefonu i to je to.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows phone 7 vs android
dusa_st kaže...

Recite mi što je bolje,android ili windows phone 7.imam priliku za 1500 kn kupiti htc trophy novi sa 2.god.garancijom ali ima windows mobile 7.dobio sam različita mišljenja,neki kažu da je android bolji,s druge strane sam čuo da je windows brži i jednostavniji...što vi mislite?

Plati parsto kuna više i kupi Omniu 7.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows phone 7 vs android
Luciano kaže...
dusa_st kaže...

Recite mi što je bolje,android ili windows phone 7.imam priliku za 1500 kn kupiti htc trophy novi sa 2.god.garancijom ali ima windows mobile 7.dobio sam različita mišljenja,neki kažu da je android bolji,s druge strane sam čuo da je windows brži i jednostavniji...što vi mislite?

Iako radi jednostavnosti preferiram WM7, koristim Android. Zašto?

WP7-specific limitations:
• No system-wide file manager
• No Bluetooth file transfers
• No USB mass storage mode
• Limited third-party apps availability
• No Flash (nor Silverlight) support in the browser
• Too dependent on Zune software for file management and syncing
• No video calls
• New ringtones available only through the Marketplace
• Music player lacks equalizer presets
• No multitasking
• No copy/paste
• No DivX/XviD video support (automatic transcoding provided by Zune software)
• No sign of free Bing maps Navigation so far
• No internet tethering support
• No handwriting recognition support

 

Vodi računa i da HTC Trophy nema card slot ?! Znači imaš 8Gb u telefonu i to je to.

 

Hahahahaha. Siguran sam da koristiš handwriting recognition svaki dan na wc-u. WP7 je daleko bolje osmišljen od Androida.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows phone 7 vs android
berofx kaže...

 

Hahahahaha. Siguran sam da koristiš handwriting recognition svaki dan na wc-u. WP7 je daleko bolje osmišljen od Androida.

Hahahaha, od 15 realnih nedostataka, ti nađeš "opravdanje" za 1. Posjećaš me na vlasnike jojoPhonea kojima "ne treba" FM radio.

 

Meni TREBA npr. multitasking, copy/paste kad uređujem PHP/JS na terenu, tethering radi laptopa/netbooka, USB mass storage mode jer mi je 16Gb SD kartica na telefonu mjenja USB stick, itd.

I vidi vraga, treba mi card slot jer bi rado u budućnosti upikao jednu 32Gb karticu:-))

 

Po čemu je WP7 bolje zamišljen od Androida? Zbog dječje jednostavnog / psihodeličnog sučelja? Jer ima OGROMNU količinu aplikacija na raspolaganju? Jer iza njega stoji veliki M$?

Činjenica je da za sada WP7 ima najmanje aplikacija, da ima najmanji udio na tržištu, da je nedorečen/nedorađen... u nekoj neodređenoj budućnosti kada bude kompletan proizvod, kad bude imao veliku korisničku bazu i velik broj aplikacija će biti ozbiljna konkurencija Androidu. Za sada ga ne shvaćam ozbiljno.

Da pojednostavnim, Android je sa svim svojim manama platforma koja daje najviše za razumne novce. A ti mi daj argumente što ću kao poslovni korisnik / IT profesionalac dobiti sa povratkom na WP7 (da, imao sam donedavno Optimus7).

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2011 1:07 (Luciano).
15 godina
offline
Re: Windows phone 7 vs android

-multitasking i c/p ima u mangu(izlazi za koji mjesec dana)

-tethering nema nit ce bit u mangu(moze jedino kada unlockas)

-USB mass storage se moze sredit uz vrlo jednostavan hack tj promjenu reg keya bez potrebe za unlockom(isti hack omogucuje file manager za slike/video/pjesme)

-sto se tice aplikacija, wp7 je kao platforma vrlo primamljiva developerima i ne sumnjam da ce to rasti jako brzo...

-video calls, M$ je kupio skype, ovo se ocekuje vrlo brzo

 

 

14 godina
offline
Windows phone 7 vs android

Android ima najbolji multitasking na svijetu, koga briga, ako ti nemaš nikakvu kontrolu nad njim.

__ __ ____ ____ /\ \ /\ \ /\ _`\ /\ _`\ \ `\`\\/'/ __\ \ \L\ \ __ __\ \ \/\_\ __ `\ `\ /' /'__`\ \ _ <'/\ \/\ \\ \ \/_/_ /
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows phone 7 vs android
Wp7 je poluproizvod. Taj mango se razvija stoljecima, kao da se zove meego a ne mango. Smartphone koji nema tethering, multitasking i copy paste je obican dumbphone s nazovi OS-om. Sve to skupa je prilicno neozbiljno za jednu tako ozbiljnu firmu.
15 godina
offline
Re: Windows phone 7 vs android
funat kaže...
Wp7 je poluproizvod. Taj mango se razvija stoljecima, kao da se zove meego a ne mango. Smartphone koji nema tethering, multitasking i copy paste je obican dumbphone s nazovi OS-om. Sve to skupa je prilicno neozbiljno za jednu tako ozbiljnu firmu.

Apsolutno se slazem sa tobom. Krenuli su u taj veliki projekt - WP7. Nakon raznih najava, hajpova i slicno izdaju nedovrseni proizvod. Nakon godinu dana, taj nedovrseni proizvod je i dalje nedovrsen. S obzirom da MSFT ipak raspolaze sa sredstvima i resursima kojima raspolaze (citaj imaju love i kadra) moram priznat da su ovo jako lose odradili (kao i sve u zadnje vrijeme).

 

Takodjer, kao veliki fail smatram i to sto Market nije dostupan u Hrvatskoj. Ne vidim u cemu je problem. AppStore, OviStore i Android market rade bez problema, zasto MSFT odugovlaci sa uvodjenjem store-a u RH.

 

WP7 ima ogroman potencijal. Pitanje je hoce li ga MSFT iskoristit. Nekako sumnjam, u zadnje vrijeme sve aljkavo odradjuju.

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
13 godina
offline
Re: Windows phone 7 vs android

nije jos izasa

taj mango je ka dzekna, jos nije izasa a kace neznamo))){#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows phone 7 vs android
tnakir kaže...

WP7 ima ogroman potencijal. Pitanje je hoce li ga MSFT iskoristit. Nekako sumnjam, u zadnje vrijeme sve aljkavo odradjuju.

Dosad barem su imali praksu svakih par generacija odbaciti svoj mobilni OS i početi ispočetka: PocketPC 2000 -> 2002, WM 5 -> 6, WP7 -> Mango - znači vjerojatno će uskoro početi opet nešto skroz novo...

 

15 godina
neaktivan
offline
Windows phone 7 vs android

Ovi Android frikovi su gori od iPhone fanboya.

 

WP7 ima copy-paste. Get over it.

 

Mango izlazi za 2 tjedna.

 

A po čemu je bolje zamišljen od Androida? Koliko ROMova ima za Android? Par stotina? I to je onda dobro zamišljen proizvod? To što svaki mobitel ima drugo sučelje? I što svaki telco može ubaciti svoj crapware i restrikcije? Windows Phone je zaključan do grla, moj LG je isti kao HTC ili Samsung, ne moram čitati manual da skužim kako nešto napraviti.

 
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice