Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.618.828
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Sve vise ljudi se okrece high rr-u, steta danas imat jaku karticu i trzat na 60hz. 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Evo ti brzi test onoga što govorim:

 

https://www.3dmark.com/fs/14389074

 

^ ovdje je skor sa većim detaljima na combined testu od:

 

https://www.3dmark.com/fs/14389074

 

gdje sam dodatno smanjio teselaciju i msaa koji su isključivo gpu bound opcije. Kako onda, na prvom testu gdje su detalji puno veći (MSAA vs FXAA) daje veći skor nego tamo gdje sam smanjio detalje (MSAA i teselaciju na 0)?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
 Tamo gdje se cpu muči ne sa grafikom, već sa fizikom/64 igrača na mapi, tu ne pomaže smanjivanje detalja.

 Naravno, ali ako ovisis o tim igrama onda ni ne stedis na procesoru 

 

EDIT:

 

A narocito ako imas i 100+ Hz monitor

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 23:14 (Lucidius).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...
eywa33 kaže...
 Tamo gdje se cpu muči ne sa grafikom, već sa fizikom/64 igrača na mapi, tu ne pomaže smanjivanje detalja.

 Naravno, ali ako ovisis o tim igrama onda ni ne stedis na procesoru 

Istina. Doduše, 100hz koje toxic vozi nisu neki veliki problem za ryzen u većini slučajeva. To je neka granica. Ali 144hz je već izazov ryzenu, tu jednostavno moraš na intela ne želiš nikakav cpu bottleneck.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
Lucidius kaže...
eywa33 kaže...
 Tamo gdje se cpu muči ne sa grafikom, već sa fizikom/64 igrača na mapi, tu ne pomaže smanjivanje detalja.

 Naravno, ali ako ovisis o tim igrama onda ni ne stedis na procesoru 

Istina. Doduše, 100hz koje toxic vozi nisu neki veliki problem za ryzen u većini slučajeva. To je neka granica. Ali 144hz je već izazov ryzenu, tu jednostavno moraš na intela ne želiš nikakav cpu bottleneck.

 Apsolutno se slažem.

No bitan je i balance gpu-a i rezolucije

Ja bih mozda probao staviti gtx 1080ti na 3440x1440 rezu u buducnosti voltu ali nisam siguran da bi bilo kao s gtx 1080, vjuerujem da bi tu vec postojao BN doduse vjerujem da ce nove kartice ukljucujuci i gtx 1080ti vrtjeti i bez prevelike pomoci procesora 100 fpsa.

 

Ryzen def. ima problem s vecim rr-om ali velim kod mene je ipak rezolucija jos uvijek veca od klasicnih 1440p i 100hz-a je.

Jos jednom Ryzen nije slab sam po sebi nego su idioti iz AMD-a odlucili da ga ne mozes npr ocat na 4.5ghz iz samo njima poznatog razloga.

Proc je clock per clock jako dobar, ne gusi se uopce iznimno je brz u apsolutno svakoj situaciji. Eto nadamo se refreshu te da ce u tom slucaju ici bar na 4.5ghz.

 

Mislim jel uopce ima smisla ocekivati vise od proca koji kosta cca 1600 kn? Eto sada su bile akcije pa se nalazio za 1300kn, halo to je fucking 1300kn - nista za taj proc ali zaista nista..

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

 Apsolutno se slažem.

No bitan je i balance gpu-a i rezolucije

Ja bih mozda probao staviti gtx 1080ti na 3440x1440 rezu u buducnosti voltu ali nisam siguran da bi bilo kao s gtx 1080, vjuerujem da bi tu vec postojao BN doduse vjerujem da ce nove kartice ukljucujuci i gtx 1080ti vrtjeti i bez prevelike pomoci procesora 100 fpsa.

 

Ryzen def. ima problem s vecim rr-om ali velim kod mene je ipak rezolucija jos uvijek veca od klasicnih 1440p i 100hz-a je.

Jos jednom Ryzen nije slab sam po sebi nego su idioti iz AMD-a odlucili da ga ne mozes npr ocat na 4.5ghz iz samo njima poznatog razloga.

Proc je clock per clock jako dobar, ne gusi se uopce iznimno je brz u apsolutno svakoj situaciji. Eto nadamo se refreshu te da ce u tom slucaju ici bar na 4.5ghz.

 

Mislim jel uopce ima smisla ocekivati vise od proca koji kosta cca 1600 kn? Eto sada su bile akcije pa se nalazio za 1300kn, halo to je fucking 1300kn - nista za taj proc ali zaista nista..

 

 

 

 Najbitnije u cijeloj proci da si ti nasao neki svoj "sweet spot", sad sve skupa nekako optimalno izgleda iako kako i sam kazes jaca kartica danas sutra ce to sve skupa jos bolje gurati.

 

Sto se tice ovog podebljanog dijela da je to tako lako budi siguran da se oni ne bi stedili i odmah bi izbacili brzi cpu, ocito je da su imali neke prepreke tj da su morali napraviti nekakav kompromis, u njihovom slucaju kompromis su ocito bili nize frekvencije. Sad cemo vidjeti koliko ce novom generacijom uspjet popraviti taj problem.

 

 

16 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Kada jedan "veliki" Tech-tuber usporedi moderan gaming na 8GB i 16GB memorije pa zaključi da ima igara koje s GTX 1060 3GB trebaju preko 8GB memorije:

... i onda nahvali 16GB pa mu ti kažeš da je i 12GB moguće na što on kaže da to ne valja (8GB+4GB ili 3x 4GB npr) i nikako nije preporučljivo.

Onda skužiš da lik nema pojma, jer 12GB isto radi dobro. Čak radi i u DC-u. Ali i da ne radi, ako zafali RAM opet je bolje imati više pa i bewz DC nego manje.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 11:05 (191x7).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
191x7 kaže...

Kada jedan "veliki" Tech-tuber usporedi moderan gaming na 8GB i 16GB memorije pa zaključi da ima igara koje s GTX 1060 3GB trebaju preko 8GB memorije:

... i onda nahvali 16GB pa mu ti kažeš da je i 12GB moguće na što on kaže da to ne valja (8GB+4GB ili 3x 4GB npr) i nikako nije preporučljivo.

Onda skužiš da lik nema pojma, jer 12GB isto radi dobro. Čak radi i u DC-u. Ali i da ne radi, ako zafali RAM opet je bolje imati više pa i bewz DC nego manje.

Pa dobro ti je i rekao.. kao da ti nešto znaš. Imaš 140 subova i 20 unboxing videa naspram njega koji je respektabilna osoba u tech svijetu. Marijanoviću nubino jedna, samo nas sramotiš po internetu

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 11:17 (mrsmith).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Pod uvjetom da nema bnecka, 3440*1440p@100hz je približno jednako zahtjevno kao i 2560*1440@144hz.
Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Pa dobro ti je i rekao.. kao da ti nešto znaš. Imaš 140 subova i 20 unboxing videa naspram njega koji je respektabilna osoba u tech svijetu. Marijanoviću nubino jedna, samo nas sramotiš po internetu

 Ad hominem nije argument. I, koliko znam, to nije rekao Hardware Unboxed nego neki random lik.

Twitter: @191x7
6 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Pozdrav,zanima me dali je bolje imat intel i7 7700k sa
nvidiom gtx 1050 ti gaming 4 gb ili i7 7700 sa 1060 3 gb?
Unaprijed hvala na odgovoru.
10 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
alfam-17 kaže...
Pozdrav,zanima me dali je bolje imat intel i7 7700k sa
nvidiom gtx 1050 ti gaming 4 gb ili i7 7700 sa 1060 3 gb?
Unaprijed hvala na odgovoru.

 i7 7700 sa K i bez K je sasvim dovoljan za GTX 1060 3 gb i stoga bi nju preporučio

MISCREATED
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
191x7 kaže...
mrsmith kaže...

Pa dobro ti je i rekao.. kao da ti nešto znaš. Imaš 140 subova i 20 unboxing videa naspram njega koji je respektabilna osoba u tech svijetu. Marijanoviću nubino jedna, samo nas sramotiš po internetu

 Ad hominem nije argument. I, koliko znam, to nije rekao Hardware Unboxed nego neki random lik.

Nadam se da si komentar shvatio kao šalu, naravno

It is always darkest just before the dawn.
16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...
191x7 kaže...
mrsmith kaže...

Pa dobro ti je i rekao.. kao da ti nešto znaš. Imaš 140 subova i 20 unboxing videa naspram njega koji je respektabilna osoba u tech svijetu. Marijanoviću nubino jedna, samo nas sramotiš po internetu

 Ad hominem nije argument. I, koliko znam, to nije rekao Hardware Unboxed nego neki random lik.

Nadam se da si komentar shvatio kao šalu, naravno

Jesam. No moj način odgovora na šalu je, za mnoge, čudan. Imam smisao za ozbiljan humor, to je nešto kao ozbiljan smisao za humor samo što nije.

Uvjek netko treba nastaviti, ničija ne smije biti zadnja. XD

Twitter: @191x7
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Izgleda da su ovu trenutno napopularniju/najružniju igru malo optimizirali.

 

http://gamegpu.com/mmorpg-/-%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BD-%D0%B8%D0%B3%D1%80%D1%8B/pubg-miramar-map-test-gpu-cpu

16 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

pih u 4k sa 1080Ti ispod 60 lol!

11 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

zanimljiv test o gejmanju na 8 vs 16gb rama - link

10 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
picajzla0707 kaže...

zanimljiv test o gejmanju na 8 vs 16gb rama - link

 Meni još nijedna igra nije povukla više od 12-13 GB RAM-a a imam ga 32 GB šta oće reć da sam za k*rac uzeo toliko rama. 

Doduše nije mi krivo jer kit koji sam ja uzeo za 1300kn sad košta oko 2500kn.

MISCREATED
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Ma 32 je doista nepotrebno za gejmanje, ovo mi je vise zanimljivo radi ovih 8 vs 16
Ja sam nedavno upgrejdao sa 8 na 16 sa istim ramom, prvenstveno zato da se kasnije ne mislim o kompatibilnosti i dostupnosti
16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
nicky.sl kaže...
picajzla0707 kaže...

zanimljiv test o gejmanju na 8 vs 16gb rama - link

 Meni još nijedna igra nije povukla više od 12-13 GB RAM-a a imam ga 32 GB šta oće reć da sam za k*rac uzeo toliko rama. 

Doduše nije mi krivo jer kit koji sam ja uzeo za 1300kn sad košta oko 2500kn.

 Prodaj 16GB, isplati se.

Twitter: @191x7
10 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
191x7 kaže...

 Prodaj 16GB, isplati se.

 Neka stoje di jesu, kod mene važi ona: Nek se nađe 

MISCREATED
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Tu imaš zalihu za složit bar još jedan opak ili 2 "normalna" kompa.

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 14:21 (metallic).
14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
nicky.sl kaže...
191x7 kaže...

 Prodaj 16GB, isplati se.

 Neka stoje di jesu, kod mene važi ona: Nek se nađe 

 Al problem je šta se očito nije našlo :D

16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tak je i mene strah da ne ostanem gladan pa jedem preventivno 😂
15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ekipa,

 

kolega s posla je kupio novi pc

 

Asus Hero X, i5 8600k, ddr4 gskill 3000mhz 16gb, nvme disk, intel optane.

Konstantno mu se javlja BSOD, dakle uspio je prvi puta instalirati windowse itd. i nakon toga vise ne moze nista.

Flashao je bios, maknuo nvme i optane ostavio samo sata, uopce vise niti ne moze instalirati windowse sve sto moze je biti u biosu, cim ude i instalaciju putem usba BSOD.

PRobao je micati i rame 0 boodva.

 

Koliko vidim po netu pun kufer ljudi s istim problemima ali nisam nasao nikakvo rjesenje.

Upravo me zvao i rekao da mu je svaki puta druga BSOD greška

Preporucio sam mu da proba s drugim OS-om pa cemo vidjeti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 19:33 (toxic).
13 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

Ja bih za početak probao napraviti dijagnostiku memorije sa memtest 86+, verzija koja se pokreće sa USBa.

Idealno je negdje uzeti drugu memoriju i isrobati s njome.

8 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Procesor mu je u banani, eywa je imao isti problem 

14 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ma nemoguće, da savršeni intel procesor ne valja, pa ja sam mislio da su problemi rezervirano za AMD platforme

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...

Procesor mu je u banani, eywa je imao isti problem 

 On je imao problema sa maticnom, a problemi i izgledaju da nes ne stima sa plocom.

Jakovp kaže...

Ma nemoguće, da savršeni intel procesor ne valja, pa ja sam mislio da su problemi rezervirano za AMD platforme

 Jao tuge. 

8 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Procesor je uot of the box dosao neispravan, sta se cirkusiras...

 

EDIT:

 

Prvo je mislio da je problem oko ploce, ali je onda skuzio da je proc u banani kad je probao i na drugoj ploci i imao isti problem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 20:50 (Lucidius).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice