Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.606.433
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
ansha kaže...
mislioc kaže...

 

 Tonci pa i ti si profic ali nekako si uvijek na intelu. Lako je posjedovat intela pa pricat kako je threadripper i ryzen super. Dok ne vidim kod tebe da kupujes ryzene i threadrippere prica ne drzi vodu.

 Jbg svi nekako pricaju kako je ryzen predobar ali kad se kupuje za sebe hebi ti to intel je intel.

Jebiga, 7980xe je puno brzi procesor od Threadrippera, treba bit realan. Al za cpu rendere i ostale stvari koje koriste sve dostupne threadove, Threadripper je jako dobar a puno jeftiniji.

 Da, s time da ja radim vrlo specifične stvari pa mi je single-core za te stvari važan. No, ne vidim niti jedan razlog da ikad kupim X299 za multi-core performanse...

A jaci je 7980xe podosta i u multiju, al trazi delid i monoblock. Ne vidim kome u hr bi bila usteda ici na puno skuplji procesor pored i onako brzog TR-a. 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Da, s time da ja radim vrlo specifične stvari

Čime se točno baviš ako nije tajna?

It is always darkest just before the dawn.
16 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

Jebiga, 7980xe je puno brzi procesor od Threadrippera, treba bit realan. Al za cpu rendere i ostale stvari koje koriste sve dostupne threadove, Threadripper je jako dobar a puno jeftiniji.

Jasno da je brži, ali ukupno i puno skuplji od te razlike u snazi. Za Threadrippera je hendikep jer nema jeftinijih ploča kao za X99/X299.

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
lav1000 kaže...

ljudi što se događa, eno 8600k 1900kn, 8700k 2800kn?

pao dolar, pao intel, intel se prepao ryzena2???

 

ja mislio da je to premium proizvod nedostupan širim masama, dostupan samo odabranima,  a ono drek... 

Premium? Intelov premium pocinje sa 7900x. Ajde nek je za hrvatsku to 7820x..

 Hvala Deda ali nisam pitao za pojasnjenje klasifikacije intel procesora. Imamo na forumu posebno ovlastenu osobu za taj dio, a ti iako spadas u grupu entuzijasta nisi taj koji ima poseban intel classification certifikat 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

A jaci je 7980xe podosta i u multiju, al trazi delid i monoblock. Ne vidim kome u hr bi bila usteda ici na puno skuplji procesor pored i onako brzog TR-a. 

 To je trošak od 1000€ plus na sve skupa. Ako gledaš da su ploča i CPU 2600-2700 eura, blok je još 200, a pod pretpostavkom da imaš već loop... To je cpu i mbo 3000 eura. Ovaj 8700K dođe toliko s najboljim mogućim komponentama, a ne samo da je dovoljan, nego je iznimno brz.

Nope.
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
ansha kaže...

A jaci je 7980xe podosta i u multiju, al trazi delid i monoblock. Ne vidim kome u hr bi bila usteda ici na puno skuplji procesor pored i onako brzog TR-a. 

 To je trošak od 1000€ plus na sve skupa. Ako gledaš da su ploča i CPU 2600-2700 eura, blok je još 200, a pod pretpostavkom da imaš već loop... To je cpu i mbo 3000 eura. Ovaj 8700K dođe toliko s najboljim mogućim komponentama, a ne samo da je dovoljan, nego je iznimno brz.

A nemos usporedjivat kruske i jabuke, 7980x je barem 2.5x brzi u renderingu.  A i pretjerao si s cijenama, 7980x sa blokom i plocom izadje ~2400€.

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Mladen kaže...
ansha kaže...

Jebiga, 7980xe je puno brzi procesor od Threadrippera, treba bit realan. Al za cpu rendere i ostale stvari koje koriste sve dostupne threadove, Threadripper je jako dobar a puno jeftiniji.

Jasno da je brži, ali ukupno i puno skuplji od te razlike u snazi. Za Threadrippera je hendikep jer nema jeftinijih ploča kao za X99/X299.

 

 

7920x je alternativa threadripperu, nesto malo slabiji all-core ali jaci kad se ne koriste svi threadovi. Cirka 150€ skuplji sa plocom od threadrippera, sta nije strasna razlika.

16 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

 

7920x je alternativa threadripperu, nesto malo slabiji all-core ali jaci kad se ne koriste svi threadovi. Cirka 150€ skuplji sa plocom od threadrippera, sta nije strasna razlika.

Da, nije loše, kod 7920X bar ne plaćaš porez na flagship :)

 

Kad smo već kod cijena, počeli su i kod nas stidljivo reagirati na pad dolara ...

https://www.mall.hr/maticne-ploce/asus-maticna-ploca-mb-prime-x399-a-amd-tr4-ddr4-eatx

https://www.mall.hr/procesori/amd-procesor-ryzen-threadripper-1950x-yd195xa8aewof

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Mladen kaže...
ansha kaže...

 

7920x je alternativa threadripperu, nesto malo slabiji all-core ali jaci kad se ne koriste svi threadovi. Cirka 150€ skuplji sa plocom od threadrippera, sta nije strasna razlika.

Da, nije loše, kod 7920X bar ne plaćaš porez na flagship :)

 

Kad smo već kod cijena, počeli su i kod nas stidljivo reagirati na pad dolara ...

https://www.mall.hr/maticne-ploce/asus-maticna-ploca-mb-prime-x399-a-amd-tr4-ddr4-eatx

https://www.mall.hr/procesori/amd-procesor-ryzen-threadripper-1950x-yd195xa8aewof

 

Tocno to dvoje mi stoji u kosarici na mall.hr :))

 

Nelosa kupnja, al kako me intenzivniji rad ceka tek na jesen, strpit cu se da vidimo sta ce do onda izac. I nadat se da memorija nece vise gore ic...

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Čime se točno baviš ako nije tajna?

 AI, GFX, web.

ansha kaže... 

7920x je alternativa threadripperu, nesto malo slabiji all-core ali jaci kad se ne koriste svi threadovi. Cirka 150€ skuplji sa plocom od threadrippera, sta nije strasna razlika.

Govorim za gejmere, a i za dio workstation taskova svakako. Iz iskustva dosad, a imam ga prilično na svim frontama korištenja, ili ti treba brzih nekoliko jezgara ili možeš skalirati MT do kraja na puno više od 18. Tamo gdje MT može ići unedogled, Threadripper je tek malo lošiji od 7980XE s low-latency Infinity Fabricom. Upola jeftiniji. Probao sam oba, jednostavno je tako, iako 7980XE ima bolji per-core. Možeš mesh overclockati na 3.2 ali navodno s procesori jako degradiraju kroz par mjeseci, tako da je tu sad problem.

Nope.
16 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

Tocno to dvoje mi stoji u kosarici na mall.hr :))

 

Nelosa kupnja, al kako me intenzivniji rad ceka tek na jesen, strpit cu se da vidimo sta ce do onda izac. I nadat se da memorija nece vise gore ic...

 

Aha, dakle, ti si taj drugi :)

 

Čak i uz ove divlje cijene RAMa (sad su i nešto veće nego 09/2014) dva kompletna R7 render-slavea sa 32GB su i dalje kao jedan TR ... Fata ili dvaput, pitanje je sad :)

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Mladen kaže...
ansha kaže...

Tocno to dvoje mi stoji u kosarici na mall.hr :))

 

Nelosa kupnja, al kako me intenzivniji rad ceka tek na jesen, strpit cu se da vidimo sta ce do onda izac. I nadat se da memorija nece vise gore ic...

 

Aha, dakle, ti si taj drugi :)

 

Čak i uz ove divlje cijene RAMa (sad su i nešto veće nego 09/2014) dva kompletna R7 render-slavea sa 32GB su i dalje kao jedan TR ... Fata ili dvaput, pitanje je sad :)

 

 Fata. 1 je licenca. :)

Nope.
16 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

 Fata. 1 je licenca. :)

Da, treba i o tom voditi računa, ali konkretno meni je 5 nodeova već u cijeni jedne licence a dodatnih 5 samo 250€.

Samo neka se oni tuku i dalje, možda dočekamo i 24/32-core Threadrippere ili malo deblji i9 :)

 

 

 

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Ja sve manje i manje trebam multi-core, a sve više brze jezgre. Sve sam prebacio na grafičke. Zapravo, ako Intel izbaci 1024-bit AVX, možda razmislim opet o procesorima, ako tada grafičke ne budu s 10.000 jezgara. :)

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 13:54 (Tonči).
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Govorim za gejmere, a i za dio workstation taskova svakako. Iz iskustva dosad, a imam ga prilično na svim frontama korištenja, ili ti treba brzih nekoliko jezgara ili možeš skalirati MT do kraja na puno više od 18. Tamo gdje MT može ići unedogled, Threadripper je tek malo lošiji od 7980XE s low-latency Infinity Fabricom. Upola jeftiniji. Probao sam oba, jednostavno je tako, iako 7980XE ima bolji per-core. Možeš mesh overclockati na 3.2 ali navodno s procesori jako degradiraju kroz par mjeseci, tako da je tu sad problem.

Skoro 30% je daleko od malo, to je odnos 4ghz TR-a i 4.5ghz 7980xe u rendering taskovima. Latencije i brzine memorije/fabrica/mesha su manje bitni u renderingu.. TR isto ima problem degradacije, malo sam gledao iskustva korisnika, al nitko kome ce ti procesori raditi, a ne benchati, nece imat problema s time jer ces TR-a drzat na 3.8-3.9ghz a skylake-a na 4.2-4.3ghz..

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

TR na 4.0 bez imalo muke, hladan. 7980XE se na 4.4 grije ko lud.

Nope.
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

TR na 4.0 bez imalo muke, hladan. 7980XE se na 4.4 grije ko lud.

Generaliziras, ima TR-ova koji ne idu na 4ghz nego im je 3.9ghz plafon. Tako ima i golden sample 7980xe koje ce trazit jako malo napona za 4.4 i nece se grijat. 

U najgorem slucaju, dobrog rippera i loseg 7980xe, opet ce bit minimalno 20% brzi...

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
U najgorem slucaju, dobrog rippera i loseg 7980xe, opet ce bit minimalno 20% brzi...

I 250% skuplji :)

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
Tonči kaže...

TR na 4.0 bez imalo muke, hladan. 7980XE se na 4.4 grije ko lud.

Generaliziras, ima TR-ova koji ne idu na 4ghz nego im je 3.9ghz plafon. Tako ima i golden sample 7980xe koje ce trazit jako malo napona za 4.4 i nece se grijat. 

U najgorem slucaju, dobrog rippera i loseg 7980xe, opet ce bit minimalno 20% brzi...

 I više zapravo kod oc.

 OC vs OC 45% brži i 105% skuplji. Međutim, stock vs. stock 13% brži, ali i dalje 105% skuplji (npr. 860€ vs 1770€). Rijetko tko overclocka, ipak...

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 15:50 (Tonči).
16 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

 OC vs OC 45% brži i 105% skuplji. Međutim, stock vs. stock 13% brži, ali i dalje 105% skuplji (npr. 860€ vs 1770€). Rijetko tko overclocka, ipak...

Pa sad, khm ...  meni ni jedna makina nije na stocku, a ni svi 3D-aši sa kojima radim nemaju baš milosti :)

(naravno, svaka nova makina prvih par dana prođe torturu i kad ulovim sweet spot i 24/7 rock solid, to je to, nema više prčkanja)

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...
ansha kaže...
U najgorem slucaju, dobrog rippera i loseg 7980xe, opet ce bit minimalno 20% brzi...

I 250% skuplji :)

Dobro te idu postotci :) Nisi falio nego 250%

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
ansha kaže...
Tonči kaže...

TR na 4.0 bez imalo muke, hladan. 7980XE se na 4.4 grije ko lud.

Generaliziras, ima TR-ova koji ne idu na 4ghz nego im je 3.9ghz plafon. Tako ima i golden sample 7980xe koje ce trazit jako malo napona za 4.4 i nece se grijat. 

U najgorem slucaju, dobrog rippera i loseg 7980xe, opet ce bit minimalno 20% brzi...

 I više zapravo kod oc.

 OC vs OC 45% brži i 105% skuplji. Međutim, stock vs. stock 13% brži, ali i dalje 105% skuplji (npr. 860€ vs 1770€). Rijetko tko overclocka, ipak...

Zanimljivo je da u istoj recenziji imaju ovakve temperature:

 

40x100MHz, 1.100VID, 390W total, 60 degrees
41x100MHz, 1.124VID, 415W total, 64 degrees
42x100MHz, 1.148VID, 450W total, 68 degrees
43x100MHz, 1.175VID, 485W total, 71 degrees
44x100MHz, 1.203VID, 525W total, 74 degrees
45x100MHz, 1.203VID, 540W total, 75 degrees
46x100MHz, 1.203VID, 550W total, 78 degrees

 

To je sa 240 AIO coolerom! Ne cini se uopce lose..

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

To je sa 240 AIO coolerom! Ne cini se uopce lose..

 Na "max-noise" settingu. :p

 

Što se overclocka tiče, problemi buke i hlađenja nisu zanemarivi kad imaš 5-6 mašina, ako ti je to radni prostor. Kolega je sve render mašine (11 kom.) smjestio u podrum. Ali mnogima su u uredu...

Nope.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Nije da se ne može... 

 

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Nije da se ne može... 

 

 E, sad.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
ansha kaže...

To je sa 240 AIO coolerom! Ne cini se uopce lose..

 Na "max-noise" settingu. :p

 

Što se overclocka tiče, problemi buke i hlađenja nisu zanemarivi kad imaš 5-6 mašina, ako ti je to radni prostor. Kolega je sve render mašine (11 kom.) smjestio u podrum. Ali mnogima su u uredu...

S24 inace nije prebucan AIO, a to sa custom loopu bez problema drzis sa necujnim setup-om.

 

Meni su svi ti procevi i onako overkill za malo arhitektonskih vizualizacija sta radim, al volim hardware pa eto..

 

Prijatelj radi 3D za par svijetskih firmi (jahte, jedrilice) i to stvarno izgleda vrhunski, a tip ima jedan komp sa 3770K na stocku :)

11 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Tonči jesi l' skonta koji case ćeš uzet za 2x360 šta si govoria? R6? Gledao sam malo opcije i zaključak je da nećeš moć dva deblja odjednom stavit. Jedan od izbora su mi bili Panzer max, ali upitno je i ne mogu nać nigdje koliki je clearance na krovu za 360. Po slikama vidim da je centriran, što je loše. 

 

Druga opcija, i sigurnija činimise, je 780T od corsaira. Velik je, al stanu unutra 2x360 najdeblji. Sprijeda može imat s nekim malo problema, al uglavnom idu. OC3D ima odličnu recenziju gdje baš demonstrira kompatibilnost. Stvar je što su mi oba izgledom nabrijana pa sam odlučio odgodit kućište. A onda sam shvatio da mogu stavit xt45 360mm u ovog starkelju Arc XL-a... naručio sam ga, zajedno s Eisbaer pumpom i nešto cijevi pa ćemo poslagat sve to uskoro. Bit će na knap na krovu al ugurat ćemo ga nekako. U najgorem slučaju morat ću uzet one noctuine tanje fanove. Al stat će i s normalnim, mora :) 

 

 

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
mrsmith kaže...
ansha kaže...
U najgorem slucaju, dobrog rippera i loseg 7980xe, opet ce bit minimalno 20% brzi...

I 250% skuplji :)

Dobro te idu postotci :) Nisi falio nego 250%

Ajde ajde, shvati malo šalu i ti nekad

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Ajde ajde, shvati malo šalu i ti nekad

Ok je sala al moras znati granicu, ne mozes se salit sa intelovim flagshipom. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
Tonči kaže...

Nije da se ne može... 

 

 E, sad.

 https://d1ebmxcfh8bf9c.cloudfront.net/u12793/image_id_1829462.jpeg

 

Bug Forum kompresija: destroying your pics since 2008. :P

ansha kaže...

S24 inace nije prebucan AIO, a to sa custom loopu bez problema drzis sa necujnim setup-om.

 

Meni su svi ti procevi i onako overkill za malo arhitektonskih vizualizacija sta radim, al volim hardware pa eto..

 

Prijatelj radi 3D za par svijetskih firmi (jahte, jedrilice) i to stvarno izgleda vrhunski, a tip ima jedan komp sa 3770K na stocku :)

 Nije bučan AIO, nego ventovi budu. AIO sam po sebi nije. Ali da bi ohladio, trebaš 2400 ventove. Inače, ovi koji dođu sa 150i Pro su fenomenalni (ML120). 1600 RPM i stvarno su tihi tj. ugodnog zvuka na max s ovim radijatorom.

Rendering na 3770K ne možeš raditi baš suvislo, osim ako jako rijetko renderaš. :) Dosad se uzimalo 2x Xeon, a sad su TR i X299 stvorili druge mogućnosti. No, velik dio prelazi na GPU rendering pa je manje bitno.

eywa33 kaže...

Tonči jesi l' skonta koji case ćeš uzet za 2x360 šta si govoria? R6? Gledao sam malo opcije i zaključak je da nećeš moć dva deblja odjednom stavit. Jedan od izbora su mi bili Panzer max, ali upitno je i ne mogu nać nigdje koliki je clearance na krovu za 360. Po slikama vidim da je centriran, što je loše. 

 

Druga opcija, i sigurnija činimise, je 780T od corsaira. Velik je, al stanu unutra 2x360 najdeblji. Sprijeda može imat s nekim malo problema, al uglavnom idu. OC3D ima odličnu recenziju gdje baš demonstrira kompatibilnost. Stvar je što su mi oba izgledom nabrijana pa sam odlučio odgodit kućište. A onda sam shvatio da mogu stavit xt45 360mm u ovog starkelju Arc XL-a... naručio sam ga, zajedno s Eisbaer pumpom i nešto cijevi pa ćemo poslagat sve to uskoro. Bit će na knap na krovu al ugurat ćemo ga nekako. U najgorem slučaju morat ću uzet one noctuine tanje fanove. Al stat će i s normalnim, mora :) 

 

 

 

 

Zasad R6 sjedi u kutiji, a komp je na stolu. Sviđa mi se na stolu. Tako je fino dostupan, a nečujan. Ne znam niti hoću li custom uzimati sada ili čekati Ampere kartice... Titani još nemaju blok pa mi je svejedno za njih.

 

 
 

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 19:50 (Tonči).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice