Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.618.370
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Pljuvao sam po MSI-ju da je kicast, al ova Krait ploca mi se bas svida, doduse ne toliko izgledom koliko opcijama i kvalitetom.  Auto LLC tj lvl 4 ako se rucno ide namjestati drzi napon skoro identican kako se ukuca u biosu, na 1.4v nema throttlinga nikakve vrste, a svida mi se i ova "Memory Try it" opcija, takoder neke sitnice oko postelavanja fan krivulja su skroz prakticne.

 

Al badava to sve kad te zapadne govno primjerak kao mene. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...

 

Al badava to sve kad te zapadne govno primjerak kao mene. 

Zbog memorije? Ma vrlo bitno, 3800mhz sa dobrim tajminzima je vise nego dovoljno. A teoretski moze bit i do procesora a ne ploce... Ja ne znam jel kod mene do procesora ili ploce sta nece bootat sa 4266 djeljiteljem...

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Ti mislis na lava, ja imam obicnu 2133 fury dignutu na 3200 cl15, kod mene je bas procesor los primjerak barem sto se tice napona za 5.0 ghz.
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
Ti mislis na lava, ja imam obicnu 2133 fury dignutu na 3200 cl15, kod mene je bas procesor los primjerak barem sto se tice napona za 5.0 ghz.

Star sam djeco moja pa vas brkam 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
war3_tft kaže...
Ti mislis na lava, ja imam obicnu 2133 fury dignutu na 3200 cl15, kod mene je bas procesor los primjerak barem sto se tice napona za 5.0 ghz.

Star sam djeco moja pa vas brkam 

 Upravo si dao šlagvort Casperu Paolo Maldiniu

11 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Jeste razmišljali o tome da se cijene ssd-a strmoglavljuju a cijene hdd-a i dalje bivaju jednake ?

Izgleda da je došlo vrijeme da se mehanika izbaci iz upotrebe, jedino kome baš iz nekog posebnog razloga trebaju ogromne količine prostora to neće napravit, a svi kojima je dosta 1tb prostora će bez previše ulaganja preći kompletno na ssd.

Jel more jeftinije od ovog ? KLIK 

Dobim 500 hrvatskih čuna za drlog od mehaničkih diskova što posjedujem i kupim seb još jedan od 500gb ssd i šaka brade, a kasnije po potrebi opet jedan od 500 điđa nabost i tjt.

 

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Kako ne padaju? 1TB sad ide po 300 čuna do prije nekoliko mj su bili oko 400 čuna.

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Nije istina.
Već su dugo 300-330kn.
Trebao bi to znat pošto slažeš konfe :)
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Pa bas zato ti i kazem, do prije par mj najjeftiniji HDD od 1tb je bio p300 380 čuna, sad su svi oko 300 čuna, oni malo sporiji se daju nac cak i za 280 čuna.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2018 16:25 (ibme74).
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Silent horror1992 kaže...

Jeste razmišljali o tome da se cijene ssd-a strmoglavljuju a cijene hdd-a i dalje bivaju jednake ?

Izgleda da je došlo vrijeme da se mehanika izbaci iz upotrebe, jedino kome baš iz nekog posebnog razloga trebaju ogromne količine prostora to neće napravit, a svi kojima je dosta 1tb prostora će bez previše ulaganja preći kompletno na ssd.

Jel more jeftinije od ovog ? KLIK 

Dobim 500 hrvatskih čuna za drlog od mehaničkih diskova što posjedujem i kupim seb još jedan od 500gb ssd i šaka brade, a kasnije po potrebi opet jedan od 500 điđa nabost i tjt.

 

Ja sam to i napravio, pored sistemskog od 500GB dodao sam jos jedan od 1TB. Prije svega zbog buke i vibracija (iako je barracuda vrlo tiha), a i jer nisam vise mogao normalno montirat disk zbog radiatora. Super je kad su svi diskovi na ploci..

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Mehanika je za konzolaše.

12 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
Ti mislis na lava, ja imam obicnu 2133 fury dignutu na 3200 cl15, kod mene je bas procesor los primjerak barem sto se tice napona za 5.0 ghz.

 Majke ti kako si to uspio ? Ja sam na HERO VIII 2900/3000 cl16 jedva izvlačio na barem 5 različitih modula koje sam imao na raspolaganju.

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
DarthMarkus kaže...
war3_tft kaže...
Ti mislis na lava, ja imam obicnu 2133 fury dignutu na 3200 cl15, kod mene je bas procesor los primjerak barem sto se tice napona za 5.0 ghz.

 Majke ti kako si to uspio ? Ja sam na HERO VIII 2900/3000 cl16 jedva izvlačio na barem 5 različitih modula koje sam imao na raspolaganju.

moji ex keksići, skužio da ih mogu žestoko klokati kad sam se ryzena riješio i uzeo 8600k

nije čisti cl15, 15-17-17-38 ali to je jeben OC svejedno...napon 1.3V

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
DarthMarkus kaže...
war3_tft kaže...
Ti mislis na lava, ja imam obicnu 2133 fury dignutu na 3200 cl15, kod mene je bas procesor los primjerak barem sto se tice napona za 5.0 ghz.

 Majke ti kako si to uspio ? Ja sam na HERO VIII 2900/3000 cl16 jedva izvlačio na barem 5 različitih modula koje sam imao na raspolaganju.

 Nemam pojma valjda su moduli dobri,a vjerovatno ima veze i do samog chipseta.

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Treba ih uciti od malih nogu da ne postanu konzolaski peasanti.
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Bome kad vidim ovo konzolaški seljaci su master race u odnsu na nas PC seljačine

 

6 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

bi li windowsi sami digli takt preko deklariranog da spustim power recimo na 50% u power settings?

Salt n Pepa - Push It
12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Htio sam gore odgovoriti na jedan od komentara koji je ispao kao zafrkancija na Stjepanjov CPU.

Zapravo ono sto je trebalo ispasti kao šala, 5,7 Ghz za 1000 eura.

Znam da su ljudi placali za dobre primjerke i7 serije, koji se klokaju iznad 5Ghz na recimo primjer 5,3 podosta Eurica.

Ubosti takve primjerke je tesko a traženi su na trzistu za svaku novu seriju sto intel izbaci. Tako da me nebi ni čudilo da je netko platio stvarnih 1000 eura za dobar primjerak i7.

everyday i'm shuffling...
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Luka123 kaže...

Tako da me nebi ni čudilo da je netko platio stvarnih 1000 eura za dobar primjerak i7.

Normalno da su placali, sta bi tu uopce cudit trebalo?

12 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Ništa samo razmišljam na glas .

everyday i'm shuffling...
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

14 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Vidi latencije 

 

Necu rec koliki je napon na ramima da ih mogu prodat jedan dan 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 22:53 (ansha).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

Vidi latencije 

 

Necu rec koliki je napon na ramima da ih mogu prodat jedan dan 

 Ryzenovskih 1.9V 

14 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Nevjerojatno, covjek mjeri napon na daljinu 

 

Ajmo Stjepko, malo cohonesa, daj ramu 1.9V  i ici ce u nebesa...

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 23:35 (ansha).
13 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Zanimljiv test: Is Ryzen ‘More Future Proof’ For Gamers?

 

RIP Šaban (21.6.2016)
11 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Puls3 kaže...

Zanimljiv test: Is Ryzen ‘More Future Proof’ For Gamers?

 ne stignem sad pogledati, ali ovo me nevjerojatno podsjeća na istu priču sa fx-om otprije nekoliko godina

doduše, rajzen je sasvim drukčija zvjerka od onog promašaja

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Puls3 kaže...

Zanimljiv test: Is Ryzen ‘More Future Proof’ For Gamers?

 

 Covjek fino crno na bijelo pokazao ono o cemu se cijelo vrijeme prica, a neki nikako da prihvate tu cinjenicu. Badava hrpetina jezgara kad igre jos godinama nece moci iskoristiti tolko threadova, lijepo se vidi kako jedan Intel 4/8 jos uvijek drzi lekcje Ryzenu cak i u trenutnim cpu heavy naslovima (cak i u onom odronu AOTS-u), a tako ce i ostati jos neko vrijeme kako je covjek i rekao "In fact it's likely gonna be a few years before we even see a 6/12 Ryzen+ cpu beat a 4/8 Coffee Lake cpu." 

Tek izlaskom Ryzena 2 se moze ocekivati neko eventualno sustizanje trenutnih Coffe Lake procesora. 

14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Zato ces ih iskoristiti kad budes streamo sto intelov 4/8 nemoze  a 6/12 ryzen moze 

AMD AntiBoy
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...

Zato ces ih iskoristiti kad budes streamo sto intelov 4/8 nemoze  a 6/12 ryzen moze 

Streamanje bi trebalo zakonom zabranit...

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Kad postelas OBS strimas i sa Intelom bez problem tih 60fps max kolko su limitirani twitch i youtube, problemi jedino nastaju kad imas high rr monitor pa ne mozes iskoristiti njegov puni potencijal sa 4/8 intelom.

 

E sad prva stvar je to sto sad imamo 6 core Intele koji nemaju tih problema, a druga stvar je sto su ekipa "hobby strimercici" sa par viewera toliko nebitni da za njih ne postoji kategorija. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice