Corsair Hydro H80-H100

poruka: 12
|
čitano: 6.434
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Corsair Hydro H80-H100

 

 

0.36 min obratite paznju.

Taj miris nestaje ako celofana nema. 

Najlepsi na svetu, nove elektronike.

Corsair Hydro mirise kao uzi da sam kupio a ne kineski kulerchici. Mnogi nemaju celofan kada se kupe a samim tim nemas utisak nove stvari.

Posle njega priznajem Noctua koja ne moze da se ne vidi kvalitet samo je daleko od mog stila.

 

 

 

 

Po meni najlepsi cooleri za CPU. 

Posto spadam u ljude koji kada kupuju moraju dobro da gledaju posto im nakon nekog vremena dosadi skoro sve odlucio sam se za H70.

Prvo su bili Hyper 212 +, pa V6GT, pa V8, pa sam shvatio da mi treba nesto manje, a to manje je bilo slabo, a to vece ruzno... Da bi shvatio da vec posle 3 dana gledanja njihov izgled mi dosadi a stalno isao na Corsair sajt da gledam H50 I H70.

Posle 7 meseci kao da sam ga juce stavio. Imam providnu stranu i nista u buducnosti necu menjati sem na H80 mozda, stim sto bi mogli da naprave narednu seriju kroz neku godinu sa okruglim crevima. 

Drugo nista da ne menjaju totalno jedina firma kojoj nemam bas mnogo toga da kazem moglo bi drugacije. Zna se da su temp na starim Hydro H50 I H70 svega 2-3C ispod najacih air coolera koji zauzimaju mnogo prostora, po meni su ruzni i sluze da hlade CPU dok je chipset i memoriski slotovi zaklonjeni, a donja strana im je 2cm iznad graficke pa ako je ona vrela onda vreo vazduh zraci i sa nje i hlade dve vrele povrsine i nisu tako efikasni jel su predvidjeni za jednu- CPU. Dok na Corsair  Hydro vreo vazduh samo predje preko ploce i ide na top panel.

Vodena hladjenja opet imaju visoku cenu a i sam si kriv u slucaju nezgode neke pa bi se uvek pre odlucio na H100 nego na bilo koje vodeno ja da budzim. Mada mi je H70 apsolutno dovoljan posto klokovan AMD ni sada po vrucini ne vidi 50C posle dugog igranja.

Ventilatori su njegovi ostali.

 

 

Na H100 mogu 4 ventilatora da se stave. Neka Scythe od 2000rpm zavrsio si posao na 4.5GHz i vise nema brige.

Za to su idealna Corsair kucista tipa 650D i na top panel sa jedne i druge strane. 

 

Ako vam se svidjaju ovako saredjeni kompovi onda imate srecu da zivite u zemlji koja ima opciju Corsair preko cele godine. Sta zelite a ne samo ono sto se nadje na silnim popustima doneseno bez razmisljanja sta je maloj zemlji potrebno.

Onda stoji tako na stanju toliko vremena da je Corsair dotle napravio dve serije novih kucista. Konkretno mislim na 800D koji se retko gde proda mnogo komada a ne kod nas. Dosla su mesec dana posle izlaska 650D i samo ludak bi napravio takav izbor da je sklapao ugovor sa njima. Ne nasao je 10 kom ili malo vise po 200e i sada lagano prodaje po 320e pa kada ode a druge nece doneti dok to ne proda.

 

http://i.imgur.com/J4UBm.jpg

 

http://i.imgur.com/KtFW4.jpg

 

http://i.imgur.com/eWajG.jpg

 

http://i.imgur.com/KMVPf.jpg

 

Opcija za kacenje ima dosta. Ja sam provalio da je najbolje na zadnjoj strani da izbacuje napolje vazduh tako ne greje ostale komponente.

Iste tem CPU su bile i ako je duvao unutra. Onda ima lepsi izgled posto su ventiolatori okrenuti lepse ali su temp HDD i SDD kao i maticne skakale. GPU i CPU su imali iste temp.

Samo sa ASUS-om MOZE - 2 grafike fabricki neispravne za 3 meseca.(EAH6970+ENGTX580DC II)
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2011 9:33 (Vlada011).
Moj PC  
1 0 hvala 3
13 godina
protjeran
offline
Re: Corsair Hydro H80-H100

E a evo vam klip koji me podseca kako izgleda kada inzinjeri ASUS-a i CM, GA, MSI vide Corsair i EVGA proizvode. To lepo imate na ovom video klipu od 0.20-0.30sec.

Posle toga lete da prave veca kucista od Obsidian 800D i da farbaju ploce kao EVGA, kace molexe i ako im ne trebaju kao na EVGA.

 

 

0.20-0.30sec

Samo sa ASUS-om MOZE - 2 grafike fabricki neispravne za 3 meseca.(EAH6970+ENGTX580DC II)
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2011 9:17 (Vlada011).
13 godina
protjeran
offline
Re: Corsair Hydro H80-H100

Ako neko ima H100 kuler voleo bi da mi napise njegov mehanizam kacenja.

Da li je to neki princip koji je podesiv na svaki socket pa i buduci tj da li bi se mogao nakaciti i na neki nepostojeci socket za sada koji ima malo drugaciji raspored rupica. 

Ako nema straha za buducnost i ako ostane i kada covek menja dve platforme podrzavam kupovinu H100 na skupim masinama nema veze sto kosta mnogo.

Pre bi uzeo to nego stavio jos jednu grafiku.

Nikada se ne zna koji ce Intel upasti, ako zadrzis procesor duze jace klokovanje a to moze da traje 5 godina ladno.  

Smestis ga na krov dva sa unutrasnje strane kucista i dav sa spoljasnje. Grill crni na gornja dva ventilatora. 2000RPM i pichi i7 koliko hoces. Mislim da je blizi vodenim sistemima nego sto ce BULLDOZER biti SB ikada.

 

Samo sa ASUS-om MOZE - 2 grafike fabricki neispravne za 3 meseca.(EAH6970+ENGTX580DC II)
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2011 11:00 (Vlada011).
15 godina
offline
Corsair Hydro H80-H100

Sline su mi potekle na 4. sliku!{#}

ButcherCRO ingame! Go and plough yourself!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Corsair Hydro H80-H100

Djeluje H80 malo glasan.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Corsair Hydro H80-H100
Vlada011 kaže...

Ako neko ima H100 kuler voleo bi da mi napise njegov mehanizam kacenja.


 

Da stock ventilatori su glasni za poludit makar dobro rade svoj posao.

 

Imaju dva maunta, kao sto se vidi na videima. Sad piše na kaj se cooler kači ako ti pomaže slikam ti dijelove.

 

Imam H100.

12 godina
neaktivan
offline
Corsair Hydro H80-H100

decki dali ima netko nosace za amd za h80 ,naime kad sam poslo na servis svoje vratili su mi s dva intelova nosaca ,ak bi se neko mjeno ili prodo uzeo bih plizzzz bilo tko ,sry ak nije za ovu temu nezz vise di da se obratim

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair Hydro H80-H100
Majestic Ik kaže...

decki dali ima netko nosace za amd za h80 ,naime kad sam poslo na servis svoje vratili su mi s dva intelova nosaca ,ak bi se neko mjeno ili prodo uzeo bih plizzzz bilo tko ,sry ak nije za ovu temu nezz vise di da se obratim

plizzzzzzzzzz  bilo tko

14 godina
protjeran
offline
Re: Corsair Hydro H80-H100

Pa javi se servisu i to je to.

 

Ili mailaj Corsair, poslat će ti ga 4free

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
12 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair Hydro H80-H100
Don Kihoty kaže...

Pa javi se servisu i to je to.

 

Ili mailaj Corsair, poslat će ti ga 4free

problem je sto sam to uzeo u grazu u austriji i prvo ladenje nije valjalo i daju mi dr s dva intelova nosaca i sad kao nemoze reklamacija

14 godina
protjeran
offline
Re: Corsair Hydro H80-H100

Poslikaj i mailaj Corsair.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
12 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair Hydro H80-H100
Don Kihoty kaže...

Poslikaj i mailaj Corsair.

budem probo pa valjda ce bit nes od toga uf poludit ,ma reko vidim da ovdje dosta decki ima takova ladenja pa bi moza neko prodo nosac za amd ak ima intela al niko se nejavlja uf

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice