Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.617.716
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: CPU chat tema
dery kaže...

mijenjam i7 za pentium

Imam ti ja Pentiuma G3220. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Ne morate odmah biti but hurt, nisam ja radio te testove 

 

 

 Privjesak u akciji...

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2017 17:57 (XXX).
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

Ne morate odmah biti but hurt, nisam ja radio te testove 

Moraju!

 

Kako ce drugacije opravdati sebi i ostalima da je i7 neophodan CPU za gaming :D

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

Znam, čista psihologija...otvorena su knjiga 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2017 18:33 (XXX).
14 godina
offline
CPU chat tema

jos kad vidimo usporedne testove sa novim ryzenima r3 koji su duplo skuplji bit ce pravo zanimljivo

15 godina
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

Ne morate odmah biti but hurt, nisam ja radio te testove 

 

 

 Privjesak u akciji...

 a isti k i s mojim i5 2400 kojeg imam od nedavno u drugom racunalu..

 

 

oba su tu negdje oko 400 kn.

sve u svemu point je da se mozes igrati i s slabijim procesorom uredno lijepo ako imas nizu rezu uparis s slabijom grafom tipa gtx 1050 ti ili cak i gtx 1060

ako uzmes jacu samo povecas rezoluciju.

 

No bih radije izabrao ovog gore i5 2400 bas zbog 2 jezgre vise ima nesto manju sansu da se zagusi(sto i jesam). s druge strane g4560 trosi skoro duplo manje ak se ne varam nekih 50w vs 95

 

Ja sam kupio prije tjedan dana polovno kompaktno racunalu s monitorom i unutra taj i5 2400

Ako unutra puknem 1050ti mini imam vec zvijercicu :)

 

samo ne znam da li moze stati u ovo cudo ? tj da li bi napajanje izdrzalo?  https://www.amazon.com/HP-8200-Desktop-i5-2400-Professional/dp/B00OS78LWU

 

inace g4560 ne zovu bez razloga konzole killer :)

 

 

 

 

 

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
toxic kaže...

 

samo ne znam da li moze stati u ovo cudo ? tj da li bi napajanje izdrzalo?  https://www.amazon.com/HP-8200-Desktop-i5-2400-Professional/dp/B00OS78LWU

 

 Mislim da pcix16 port na toj matičnoj podržava max 25W, provjeri malo. Inače bi trebala stati, imaš low profile verziju. 1030 dolazi u obzir.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
toxic kaže...
inace g4560 ne zovu bez razloga konzole killer :)

 

 

 

 

 

 

 

 To je i največa dobrobit ovog procesora, praktički je izjednačio cijenu PC-a sa konzolom uz sve benefite PC-a nad konzolom....naravno prije ove debilne situacije sa rudarenjem.

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: CPU chat tema
Mene komp 4 god star odlicno sluzi samo mi je zao sto nemam nvidia grafu, to je jedini razlog zasto cu za godinu dvije kupovat novi, cekat cu novu generaciju nvidije i usput cekat da se slegne prasina oko tih procesora i potrose stare zalihe 😊
7 godina
offline
Re: CPU chat tema
Da ne radim off topic tamo u ryzen temi,jel mi moze neko objasnit sljedece...

Zasto nije moguce napravit engine u kojemu bi bolje radia tj dava vise fps cpu koji je bubam napamet 12core 1ghz od procesora 2core 5ghz pod uvjetom da imaju isti ipc tj iste jezgre ta dva razlicita cpu.

Kazu ljudi grafa je tu da radi paralelne zadatke s puno jezgri pa to nema smisla, ali s gledista da lagano udaramo u limit cpu frekvencije i da je lakse izvuc vise sirovih performansi na cpu s vise jezgri nego s visom frekvencijom(za sve ostalo osim gaminga) ,zasto ne?

16 godina
offline
Re: CPU chat tema
toxic kaže...

 

samo ne znam da li moze stati u ovo cudo ? tj da li bi napajanje izdrzalo?  https://www.amazon.com/HP-8200-Desktop-i5-2400-Professional/dp/B00OS78LWU

 

inace g4560 ne zovu bez razloga konzole killer :)

 

 

 

 

 

 

 

 Ako se ne varam unutra je 320w napajanje tako da neces imati nikakvih problema ako unutra stavis 1050ti jer ona nije neki potrosac

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
dabar_solta_V2 kaže...
Da ne radim off topic tamo u ryzen temi,jel mi moze neko objasnit sljedece...

Zasto nije moguce napravit engine u kojemu bi bolje radia tj dava vise fps cpu koji je bubam napamet 12core 1ghz od procesora 2core 5ghz pod uvjetom da imaju isti ipc tj iste jezgre ta dva razlicita cpu.

Kazu ljudi grafa je tu da radi paralelne zadatke s puno jezgri pa to nema smisla, ali s gledista da lagano udaramo u limit cpu frekvencije i da je lakse izvuc vise sirovih performansi na cpu s vise jezgri nego s visom frekvencijom(za sve ostalo osim gaminga) ,zasto ne?

 Pretpostavljam da je moguće...

 

Ali da si ti developer i da ulažeš desetak miliona $ igru, što je danas kikiriki, kakv bi engine ti napravio i optimizirao?

 

http://store.steampowered.com/hwsurvey/cpus/

 

41% je na dvije jezgre, 52% na četri a ostali na više jezgri su na 1-2%. Da li bi ti gledao da se igra dobro vrti na ovim i3 i i5 procevima, ili bi gledao da dobro radi na 12core procesorima, ako misliš prodat igru?

7 godina
offline
Re: CPU chat tema
Neznam kako to ide ali nebi sigurno svea na najmanji zajednicki nazivnik engine pa da isto radi na pentiumu od prije par godina od 500kn i na trenutnom i7 od 1500e Vjerujem da je tesko i od developera trazi puno sredstava, vremena i znanja. ali kad pogledas kakva im je zarada mislim da im nebi treba bit problem.
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
Patrick_cro kaže...
toxic kaže...

 

samo ne znam da li moze stati u ovo cudo ? tj da li bi napajanje izdrzalo?  https://www.amazon.com/HP-8200-Desktop-i5-2400-Professional/dp/B00OS78LWU

 

inace g4560 ne zovu bez razloga konzole killer :)

 

 

 

 

 

 

 

 Ako se ne varam unutra je 320w napajanje tako da neces imati nikakvih problema ako unutra stavis 1050ti jer ona nije neki potrosac

 koliko vidim 240w je.

 

 

ali vidim da je tip unutra stavio gtx 1050 a ispod u komentarimo na to 240w napajanje i tip je stavio i gtx 1050ti i ociti sve sljaka dobro..

Super za znati.

16 godina
offline
CPU chat tema

Eto kad se Intelu jako žuri, onda "večina jeftinih X299 matičnih ploča" sa naklokanim procovima=hlađenje naponskog djela je debeli šipak.S obzirom da je tip testiral samo 10/20 Intel proc, pa kak bi to izgledalo da je ubacil procove sa znatno više CPU jezgri.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/intel-najavio-nove-modele-core-x-procesora/250690.aspx?page=1&jumpto=5395635&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2017 20:56 (rambox).
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
rambox kaže...

Eto kad se Intelu jako žuri, onda "večina jeftinih X299 matičnih ploča" sa naklokanim procovima=hlađenje naponskog djela je debeli šipak.S obzirom da je tip testiral samo 10/20 Intel proc, pa kak bi to izgledalo da je ubacil procove sa znatno više CPU jezgri.

 

 

 

Ja kontam kad bi samo stavili pored ploce (18 core CPU) ove x299 ploce da bi se zapalila odmah 

Salu na stranu VRM nema sanse da izdrzi 18 core cpu, pitanje je moze li ista jace od 10/20 u ovom stanju 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
offline
Re: CPU chat tema
chaselol kaže...
...


Salu na stranu VRM nema sanse da izdrzi 18 core cpu, pitanje je moze li ista jace od 10/20 u ovom stanju 

 vrm po specifikacijama može dat skoro 500W na 1.2V, izgleda da ovaj derbaurer masla bezveze.
evo imaš i od oc3d video od maloprije baš o tome prića(kome se neda tražit 15:00).



Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2017 20:57 (dabar_solta_V2).
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
dabar_solta_V2 kaže...

 vrm po specifikacijama može dat skoro 500W na 1.2V, izgleda da ovaj derbaurer masla bezveze.
evo imaš i od oc3d video od maloprije baš o tome prića(kome se neda tražit 15:00).

A temperature 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
offline
Re: CPU chat tema

?

13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
dabar_solta_V2 kaže...
Da ne radim off topic tamo u ryzen temi,jel mi moze neko objasnit sljedece...

Zasto nije moguce napravit engine u kojemu bi bolje radia tj dava vise fps cpu koji je bubam napamet 12core 1ghz od procesora 2core 5ghz pod uvjetom da imaju isti ipc tj iste jezgre ta dva razlicita cpu.

Kazu ljudi grafa je tu da radi paralelne zadatke s puno jezgri pa to nema smisla, ali s gledista da lagano udaramo u limit cpu frekvencije i da je lakse izvuc vise sirovih performansi na cpu s vise jezgri nego s visom frekvencijom(za sve ostalo osim gaminga) ,zasto ne?

 Jer je tesko i ne mogu se svi zadaci paralelizirati kako ti mislis.

LoL acc THCJoshi
11 godina
offline
Re: CPU chat tema

2 reviewa samo jedan kaze da su ploce fire hazard drugi da su skroz ok i razlika u temperaturi 30*C, jebem li ga sad nesto tu smrdi 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
offline
Re: CPU chat tema
Jonja kaže...
....

 Jer je tesko i ne mogu se svi zadaci paralelizirati kako ti mislis.

 ok svugdi na internetu su tako općeniti odgovori, ne pomaže baš....ne govorim da bi cpu treba imat 100 jezgri ali cpu koliko znam radi više razlićitih zadataka u isto vrime, pa nek se svaki izvodi na svojoj jezgri zavisno od broja jezgri jeli moguce da je to problem napravit u nekom engineu?
nekako mi nema smisla da engine nabije 5 razlicitih stvari u jednu jezgru i da se tih 5 stvari nemože odvojit svaki u svoju jezgru kad je cpu takav da ima više od 2 jezgre.

15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
Da ne radim off topic tamo u ryzen temi,jel mi moze neko objasnit sljedece...

Zasto nije moguce napravit engine u kojemu bi bolje radia tj dava vise fps cpu koji je bubam napamet 12core 1ghz od procesora 2core 5ghz pod uvjetom da imaju isti ipc tj iste jezgre ta dva razlicita cpu.

Kazu ljudi grafa je tu da radi paralelne zadatke s puno jezgri pa to nema smisla, ali s gledista da lagano udaramo u limit cpu frekvencije i da je lakse izvuc vise sirovih performansi na cpu s vise jezgri nego s visom frekvencijom(za sve ostalo osim gaminga) ,zasto ne?

 Pretpostavljam da je moguće...

 

Ali da si ti developer i da ulažeš desetak miliona $ igru, što je danas kikiriki, kakv bi engine ti napravio i optimizirao?

 

http://store.steampowered.com/hwsurvey/cpus/

 

41% je na dvije jezgre, 52% na četri a ostali na više jezgri su na 1-2%. Da li bi ti gledao da se igra dobro vrti na ovim i3 i i5 procevima, ili bi gledao da dobro radi na 12core procesorima, ako misliš prodat igru?

 

dabar_solta_V2 kaže...
Neznam kako to ide ali nebi sigurno svea na najmanji zajednicki nazivnik engine pa da isto radi na pentiumu od prije par godina od 500kn i na trenutnom i7 od 1500e Vjerujem da je tesko i od developera trazi puno sredstava, vremena i znanja. ali kad pogledas kakva im je zarada mislim da im nebi treba bit problem.

Rekao sam da neću više ništa korisno pisati na forumu, al' dobro... Dakle, Friday  je dobro ilustrirao

Friday kaže...

 

Zamisli da trebas zamjeniti jednu gumu kod vulkanizera - bi li ti pomoglo da umjesto jednog imas 8 vulkanizera na raspolaganju?

Ili: ako voziš automobil, ne pomaže ti 10 traka autoceste da prije dođeš na odredište. Jedan automobil ide jednom trakom.

 

1. To nema veze s ulaganjem u igru niti s milijunima, a milijuni nisu nikad kikiriki. Većina studija nisu EA/Activision.

2. Game developeri u pravilu ne zarađuju bijesne novce, ali opet, to nema veze s novcima, nego matematikom/programiranjem.

 

DirectX 12 omogućio je malo prostora za disanje time što, znatno kompleksnijim API-jem s puno manualnog posla, omogućava da se paraleliziraju neke stvari vezane za grafiku, no to je samo manji dio cijelog problema. Neke stvari ne možeš paralelizirati.

 

Nope.
7 godina
offline
Re: CPU chat tema
Drago mi je da ste ostali na forumu, inace ko se drugi moze borit protiv ovih tvrdoglavih u neznanju ka sta san ja...
Pa ni ne trebaju paralelizirat da recimo jedan ai radi preko 100 cpu jezgri, trebaju samo odvojit neke stvari koje se sad izvode na istom threadu.
16 godina
online
Re: CPU chat tema
dabar_solta_V2 kaže...
Drago mi je da ste ostali na forumu, inace ko se drugi moze borit protiv ovih tvrdoglavih u neznanju ka sta san ja...
Pa ni ne trebaju paralelizirat da recimo jedan ai radi preko 100 cpu jezgri, trebaju samo odvojit neke stvari koje se sad izvode na istom threadu.

Preskočio si dio da neke operacije moraju čekati rezultat prethodnih ... ili kad smo već u ilustrativnom tonu, ne možeš stavljati žbuku ako ekipa još nije napravila zid :)

I kad postoji još neki prostor za paralelizaciju onda uskače ekonomska logika, jer ako većina gamera ima 2 ili 4-core procesor onda je najvažnije da njima engine radi dobro.

 

Suprotan primjer je npr. 3D softver gdje je to zadnja briga ... tamo je problem ako neki stariji render-engine ne vidi više od 16 ili 64 jezgre :)

 

8 godina
offline
CPU chat tema

Mene zanima npr. csgo igra u kojoj treba veći fps samo zbog boljeg odaziva tipkovnice i miša jer se još uvijek ista stvar provjerava u istom threadu gdje i većina funkcija enginea.

 

Nebi li se bar taj dio mogao izdvojiti u poseban thread? Pa bi onda radilo glatko i na 60 fps.

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
win10pro kaže...

Mene zanima npr. csgo igra u kojoj treba veći fps samo zbog boljeg odaziva tipkovnice i miša jer se još uvijek ista stvar provjerava u istom threadu gdje i većina funkcija enginea.

 

Nebi li se bar taj dio mogao izdvojiti u poseban thread? Pa bi onda radilo glatko i na 60 fps.

Ti stvarno ocekujes da Valve napravio update za CSGO koji ce pomoci korisnicima?
Dobro da je poceo da koristi vise od 2 jezgre to je big upgrade za CS 

To svi cekaju/ocekuju vec dvije godine, pa vulkan upgrade, pa engine upgrade.....ali nista 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.7.2017 11:53 (chaselol).
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
dabar_solta_V2 kaže...
Drago mi je da ste

 Mi?

Nope.
16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema
Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.7.2017 13:03 (hrvooje).
11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Vi iz poštovanja.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice