Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.611.483
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: CPU chat tema
ni cpuz ni hwinfo mi na ryzenu ne pokazuju stvaran napon, isto tako vcore nije tradicionalno na jednom nivou nego stalno šara između par razina bez obzira na power state pa cpuz prikazuje neki average. tako da vjerovatno ne pokazuje cpuz ni ovde dobar napon. iako se toplo nadam da su postigli da na istu frekvenciju treba manji napon u odnosu na kaby.
12 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

pa u videu stoji na ispod 1v pod opterecenjem, jesi uopce pogledao?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 22:34 (Stjepanj).
7 godina
offline
Re: CPU chat tema
pa i meni stoji u cpuz pod opterećenjem jedna voltaža a zapravo je druga...čak mi cpuz u idle prikazuje toćnije nego u loadu.
12 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

prvi glas..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
offline
Re: CPU chat tema
?
8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Meni je sve u redu... jebate s tim ryzenima same musice 

11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Bugyzen 

11 godina
offline
CPU chat tema

NDA završava u ponedjeljak. Zanimljivo mi je što tvrde da je single core score u cb15 isti kao i na 7820x i 7900x što ne može biti točno. Po slici izgleda da su procesori testirani na stock postavkama, a to znači 4.5ghz boost za 7820x/7900x i 4.4ghz za 7980xe.

7 godina
offline
Re: CPU chat tema
Neznam zasto mislis da je drukcije s intelom,pa radi toga vjerovatno se i dogadjaju oni pikovi u temperturi koje svi zivi prijavljuju na kaby,skylake... S druge strane ryzen nema nikakvih problema s temperaturama.

Ustvari to nije bug to je feature,nesto ko load line kalibracija ali na visoj frekvenciji.ocito isto bolje radi na amdu jer nema taj overshoot koji zagrije kaby/sky.
Problem je sta cpuz nije vise mjerilo tocno.
14 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...

Meni je sve u redu... jebate s tim ryzenima same musice 

 Nema nikakvih mušica, ja imam glupu biostar ploču i napon očitavam točno i cpu-z i hwmonitoru.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
dabar_solta_V2 kaže...
ni cpuz ni hwinfo mi na ryzenu ne pokazuju stvaran napon, isto tako vcore nije tradicionalno na jednom nivou nego stalno šara između par razina bez obzira na power state pa cpuz prikazuje neki average. tako da vjerovatno ne pokazuje cpuz ni ovde dobar napon. iako se toplo nadam da su postigli da na istu frekvenciju treba manji napon u odnosu na kaby.

Baci oko u biosu sve ostalo se pogubilo izgleda.

Lucidius kaže...

Meni je sve u redu... jebate s tim ryzenima same musice 

Boli tebe patka, ti se grijes na svoj 7700k k'o ekipa na FX-u masno clockanom 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Boli tebe patka, ti se grijes na svoj 7700k k'o ekipa na FX-u masno clockanom 

Moj radi na pasivi u idle na 45c, a u gamingu na 52c, sve to na 4.9ghz.

 

Ryzeni su i na kilavih 4ghz topliji od toga. Slobodno neko posnimi malo gaming sa ryzenom na 20 minuta u GTA V na 1080p pa da se i u to uvjerimo 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 14:24 (Lucidius).
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
dabar_solta_V2 kaže...
Neznam zasto mislis da je drukcije s intelom,pa radi toga vjerovatno se i dogadjaju oni pikovi u temperturi koje svi zivi prijavljuju na kaby,skylake... S druge strane ryzen nema nikakvih problema s temperaturama.

Ustvari to nije bug to je feature,nesto ko load line kalibracija ali na visoj frekvenciji.ocito isto bolje radi na amdu jer nema taj overshoot koji zagrije kaby/sky.
Problem je sta cpuz nije vise mjerilo tocno.

Opet kazem, meni sva ocitanja rade kako treba, ne krivi cpuz zbog musicavog hardvera.

8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Jakovp kaže...

 Nema nikakvih mušica, ja imam glupu biostar ploču i napon očitavam točno i cpu-z i hwmonitoru.

 Pa ako tebi sve radi onda si sretan covjek, ali isto tako je to znak ako tebi radi kako treba a dabru ne radi onda on ima problema sa svojim hardverom, i ne razumijem cemu si onda dao TD kad je ocito da sam u pravu?

12 godina
offline
CPU chat tema

Software se radi za hardware, a ne obrnuto..

7 godina
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...
....

Opet kazem, meni sva ocitanja rade kako treba, ne krivi cpuz zbog musicavog hardvera.

objasni kako si to provjeria bez ikakvog instrumenta? 

8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Kako pise u Biosu tako i u cpuz i hw monitoru, a temperature odgovaraju naponu, a isto tako i ostalim modelima i recenzijama sa neta u slicnim uvjetima. 

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...
Jakovp kaže...

 Nema nikakvih mušica, ja imam glupu biostar ploču i napon očitavam točno i cpu-z i hwmonitoru.

 Pa ako tebi sve radi onda si sretan covjek, ali isto tako je to znak ako tebi radi kako treba a dabru ne radi onda on ima problema sa svojim hardverom, i ne razumijem cemu si onda dao TD kad je ocito da sam u pravu?

 Bez uvrede ali nemaš pojma i pišeš gluposti, zadnjih par postova su ti smiješni.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
Jakovp kaže...

 Bez uvrede ali nemaš pojma i pišeš gluposti, zadnjih par postova su ti smiješni.

zadnjih par ?

 

 

8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Nisam ja elektrotehnicar da doma drzim cjeli komplet instrumenata, imas internet i recenzije gdje su to odradili ljudi koji se bave testiranjem i imaju sam pribor, pa prema tome mozes pogledati njihove rezultate i usporedit sa svojima da vidis jel sve u redu.

 

Ljudima godinama na intelu cpuz radi kako treba, i sta bi sada zbog musicavaog ryzena trebalo sumnjat u ispravnost tog softwera a na milojon drugih procesora i generacija sve u redu?

Isto tako su krivo ocitavane temperature za 1700x i 1800x modele, pa se to kolko sam cuo sredilo i netreba vise oduzimat onih 20 stupnjeva...

12 godina
offline
CPU chat tema

Kao sto sam rekao software se radi za hardware, a ne obrnuto.

6 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Koliko sam uspio upratiti dretvu o ryzen-u na pcekspert forumu i iskustvima korisnika, rekao bih da je Lucidius u pravu. Gomila musica za koje je amd izbacivao zakrpe s vremenom. AKo se nesto krivo ocitava, vjerojatno je potreban apdejt biosa....

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
ivanzu kaže...

Kao sto sam rekao software se radi za hardware, a ne obrnuto.

 Polovicno ovo drzi vodu, međutim postavlja se pitanje, zasto onda AMD ne napravi kvalitetan BIOS update i rijesi musicena svom hardveru? 

12 godina
offline
CPU chat tema

A šta će ne raditi na Intelu kada im je arhitektura od Haswella ista samo smanjuju die i optimiziraju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 19:26 (ivanzu).
12 godina
offline
CPU chat tema

Čeka se i5 8600k. Ako netko zna kada bih mogli doći kod nas neka javi.

8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
mislioc kaže...

Čeka se i5 8600k. Ako netko zna kada bih mogli doći kod nas neka javi.

 Prvo makni tu sliku sa profila 

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Coffee izlazi u 10. mjesecu, posto se radi o procesorima, a ne o gpu-ima vidjet ces ih i na nasim policama ubrzo nakon releasa.
6 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...
 Polovicno ovo drzi vodu, međutim postavlja se pitanje, zasto onda AMD ne napravi kvalitetan BIOS update i rijesi musicena svom hardveru? 

 Pa nije to intel da dobijes posteno istestiran proizvod koji nece zakazati. Ovi cekaju na bitching korisnika da naprave patch i zatim je do proizvodjaca maticnih da implementiraju u svoj bios i da ti skines apdejt. Ali ajde, bar su pojednostavnili proceduru bios apdejta...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Ak je netko razočaran sa svojim bugovitim Ryzenom, spreman sam se mijenjati sa njime za svoj dobro istestirani, bug free Intel 1/1. Garantiram da bu jako zadovoljan stablinošću a meni nek prepusti "bugove".

10 godina
offline
CPU chat tema

I kod Skylakea je u pocetku bilo sranja, C stateovi nisu ispravno radili, pa su se prvi batchevi cpuova freezali pod loadom ili u idleu (tako i moj) pa smo morali cekati bios update. Jest da je to bilo samo u prvom batchu i da je rijeseno brzo, ali opet postojao je problem i to ne bilo kakav, vec prilicno iritantan.

Battlelog: D3lBoy-00
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice