Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.619.752
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
rambox kaže...

To smo več sto puta raspravili, AMD ima AM4 CPU za iste pare/sličnih performansi, ali ga ipak neče izbacit u maloprodaju=AMD je promjenio strategiju ili staro u zaborav.Sve ostalo je na dolnjim linkovima, dakle Athlon X4 950 pa eto slušaj fučkaj ga sad.

 ne budi smiješan, dobro da nisi linkao polovne phenome

 

kad si zadnji put vidio u temi konfiguracija do 3000 kuna da itko i spominje athlona

najbolje da još linkaš i fx 4xxx

 

EDIT:

sad sam tek skužio da pričaš o novijem athlonu, no čemu spominjati nešto čega nema

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 17:10 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

To smo več sto puta raspravili, AMD ima AM4 CPU za iste pare/sličnih performansi, ali ga ipak neče izbacit u maloprodaju=AMD je promjenio strategiju ili staro u zaborav.Sve ostalo je na dolnjim linkovima, dakle Athlon X4 950 pa eto slušaj fučkaj ga sad.

 ne budi smiješan, dobro da nisi linkao polovne phenome

 

kad si zadnji put vidio u temi konfiguracija do 3000 kuna da itko i spominje athlona

najbolje da još linkaš i fx 4xxx

 

EDIT:

sad sam tek skužio da pričaš o novijem athlonu, no čemu spominjati nešto čega nema

Ima ga itekako ali ne u normalnoj USA/EU maloprodaji, sad sam malo updejtal svoj originalni stari post.Kad sam napisal originalni post, pa onda nije bio dostupan za šoping kod Kineza, ali sad eto je dakle moš ga kupit za 84dolara/540kn.

 

To je najeftiniji proc za AM4 socket, okvirno ispast če 40-45dolara jeftiniji od maloprodajne cijene R3 1200.

 

https://www.aliexpress.com/item/AMD-Athlon-X4-950-CPU-Processor-Boxed-with-radiator-Quad-Core-3-5GHz-2MB-Socket-AM4/32817765523.html

 

Dakle eto kome treba tu je, Kinezi ga imaju na Web Shop lageru brojčanik kaže 50komada na skladištu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 18:03 (rambox).
11 godina
offline
CPU chat tema
13 godina
offline
Re: CPU chat tema
ibme74 kaže...

Jel ima netko da se već polakomio i kupio navedeni možda? 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
rambox kaže...

Ima ga itekako ali ne u normalnoj USA/EU maloprodaji, sad sam malo updejtal svoj originalni stari post.Kad sam napisal originalni post, pa onda nije bio dostupan za šoping kod Kineza, ali sad eto je dakle moš ga kupit za 83dolara/535kn.

 

To je najeftiniji proc za AM4 socket, okvirno ispast če 40-45dolara jeftiniji od maloprodajne cijene R3 1200.

 

https://www.aliexpress.com/item/AMD-Athlon-X4-950-CPU-Processor-Boxed-with-radiator-Quad-Core-3-5GHz-2MB-Socket-AM4/32817765523.html

 

Dakle eto kome treba tu je, Kinezi ga imaju na Web Shop lageru brojčanik kaže 50komada na skladištu.

 

 

Taj procesor je relevantan ko i tvoji stavovi/postovi...

13 godina
offline
CPU chat tema
Uz Pentiuma, po meni je još jedan Intelov procesor itekako vrijedan novaca. Celeron G3930 košta 250kn, za kućnog korisnika koji surfa, gleda yt, radi malo sa office paketima jako dobar. Ima i ugrađen igpu pa tko želi pogledati 1080p ili 4k filmić, nema problema, čak i starija igrica bi mogla proći. I još dolazi sa hladnjakom.
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Kao što sam rekao prije par mjeseci, Intel je postao proizvođač za sirotinju. Ima fenomenalne low end proizvode a od dolaska Ryzena njihv high end više nitko ne kupuje. Da bog da propali 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 18:51 (XXX).
13 godina
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

Da bog da propali 

A nemoj tako. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

Kao što sam rekao prije par mjeseci, Intel je postao proizvođač za sirotinju. Ima fenomenalne low end proizvode a od dolaska Ryzena njihv high end više nitko ne kupuje. Da bog da propali 

Bojim se da je to daleko od istine...

16 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
Valentin17 kaže...
ibme74 kaže...

Jel ima netko da se već polakomio i kupio navedeni možda? 

 A nemoj tako.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

Kao što sam rekao prije par mjeseci, Intel je postao proizvođač za sirotinju. Ima fenomenalne low end proizvode a od dolaska Ryzena njihv high end više nitko ne kupuje. Da bog da propali 

A čuj, Intel CEO kipi ko juha od riže dakle zapadoše u debelu grabetinu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 21:22 (rambox).
14 godina
offline
CPU chat tema

Vidjet cemo sto se tice coofelake sto stvarno intel nudi meni osobno ce igrati ulogu koliki ce biti klok sa zvakom te koliki ce biti preformance naspram skylake i kabylake jel opet na kapaljku ili ce biti stvarnih 15%.To sto je tebi AMD no 1 ne znaci da mora citav forum tako misliti kao ti.

16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

Dobar komentar na pcprer:

7800X je skoro kao bulldozer. Visoki tdp i korak unazad u performansama. 100W više tdp i sporiji od stock 7700K u igrama.

 

Za 100$ manje Ryzen 7 1700, puno hladniji i 33% više jezgri. Uz puno jeftiniju mbo :)

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
13 godina
offline
Re: CPU chat tema
hrvooje kaže...

Dobar komentar na pcprer:

7800X je skoro kao bulldozer. Visoki tdp i korak unazad u performansama. 100W više tdp i sporiji od stock 7700K u igrama.

 

Za 100$ manje Ryzen 7 1700, puno hladniji i 33% više jezgri. Uz puno jeftiniju mbo :)

 

 

 Pa igrama je još uvijek quad i visok clock sweetspot tako da ništ čudno da je 7700k bolji.

Isto se može reći da u većini igara nema razlike između R5 1400 i R7 1700, a razlika u cijeni dupla. Bolje više novaca zato baciti na GPU

16 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
zuper kaže...
hrvooje kaže...

Dobar komentar na pcprer:

7800X je skoro kao bulldozer. Visoki tdp i korak unazad u performansama. 100W više tdp i sporiji od stock 7700K u igrama.

 

Za 100$ manje Ryzen 7 1700, puno hladniji i 33% više jezgri. Uz puno jeftiniju mbo :)

 

 

 Pa igrama je još uvijek quad i visok clock sweetspot tako da ništ čudno da je 7700k bolji.

Isto se može reći da u većini igara nema razlike između R5 1400 i R7 1700, a razlika u cijeni dupla. Bolje više novaca zato baciti na GPU

 Je. A možda i nije, ako se ipak malo i ne igraš. Razlika u jezgrama je 100%

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
chaselol kaže...

Pa ti da razumijes sta je IPC ne bi presao sa i5 4te generacije na i7 sedme, vec bi samo uzeo i7 cetvrte generacije, ali si po vise bog zna koji put pokazao koliko nemas pojma o cemu pricas 

 A ti nikako da shvatis da nisu svi socijala i da gledaju neke precace i jeftinije solucije jer nemaju dosta para, pogotovo nadogradnja na predpotopnu platformu bez ijedne 1150 matocne u ducanu i sa ddr3 koji je proslost, pa onda u slucaju kvara ispada skuplje nego da sam kupio novo kako jesam.

 

Ja sam iz metropole od miljon ljudi i imam takve manire, i u tom skladu se ponasam, ne kupujem sigurno staru rabljenu kramu 

 

I bitno je da se ti nisi dotakao onoga sta sam napisao vec si prebacio temu na ono sta sam ja kupio, sa cime si vec duze opsjednut i zavidan. One rezultate si ti sam ljepio i jasno se vidi kako tata 2500k drzi predavanja ovoj mladuncadi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.7.2017 0:29 (Lucidius).
13 godina
online
Re: CPU chat tema

 Mene kod Cofee Lake procesora najviše zanima hoće li moći na Z270 chipset ??

13 godina
offline
CPU chat tema
Kakav je onda tek noviji i5?
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
zuper kaže...
Kakav je onda tek noviji i5?

 sad ce postati i7 kao da Lamborghiniju odjednom das ime Ferrariwtf? sta taj Intel u ovom mjesecu nebu jos izmislio?LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.7.2017 0:39 (Stjepanj).
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
itomic009 kaže...

 Mene kod Cofee Lake procesora najviše zanima hoće li moći na Z270 chipset ??

 Nece, ici ce na z370 ploce i 1151v2 socket.

8 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Što bi reklo da si stranicama i stranicama + tekstovima i tekstovima bio u krivu, dok si pjevao kako ćeš si stavit 6 jezgreni cpu na tu ploču, e Lucidiuse brute, pijani proroče, sad moraš kupovati novu matičnu ploču i sve drugo tako da ti neće ostati buđeta da meni prodaš onu svoju zlatnu kokoš za 3500kn ...

The Show Must Go On
16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

Još malo mudrosti s Quorae. Čini se da Intel samo dobro pamti:


Why is Intel calling AMD's Infinity Fabric technology 'glued-together'? Is bashing an underdog a good PR move? What does it say about Intel?
Frederick Briggs, studied Systems Analysis & Computer Science at Canadore College

It’s a knee jerk (mostly jerk) reaction from Intel.
Back many years ago, when multi-core CPU’s first appeared, AMD were making proper duel core CPU’s, while Intel were quite literally taking single core CPU’s and (for all intents and purposes) gluing them together on a package.

AMD, and the tech press, were quick to bash Intel for taking a lazy approach. Since then, Intel has had a bee in their bonnet about always making a large piece of silicon, even if it means their 7820X 8 core CPU burns twice the power of AMD’s Ryzen 8-core CPUs. The large single silicon Die approach has it’s advantages, as programmers don’t need to worry about data moving around between core caches as much, but at a much higher manufacturing cost, which means a much higher cost to the consumer.

So now, years later, AMD designs a CPU module that can be scaled from 4 to 32 cores, maybe even higher with 8nm process node (because of socket size mostly), consumes far less power while only losing in performance by 20% on average, costs far less to manufacture, and actually decreases overall bottlenecks because the Infinity Fabric allows all modules to communicate directly.
So basically, someone at Intel is still super salty, and they are projecting their embarrassment from the past at AMD. It’s probably the dumbest PR move -possibly even on a legal level- that Intel has pulled in a while at least.

I wouldn’t necessarily say that Intel are being a bully, but rather they are acting without any integrity.
Sure, AMD started out as an Intel clone that made CPU’s based off Intel designs, but without AMD we’d still be likely using 32 bit operating systems, with 4GB of system memory and the rest as extended memory. We’d still probably be using single core CPU’s with hyperthreading…. Competition is a good thing for us, but apparently Intel as a corporation have a self esteem problem.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...

I bitno je da se ti nisi dotakao onoga sta sam napisao vec si prebacio temu na ono sta sam ja kupio, sa cime si vec duze opsjednut i zavidan. One rezultate si ti sam ljepio i jasno se vidi kako tata 2500k drzi predavanja ovoj mladuncadi.

Naravno da sam se dotakao CPU-a jer je to tema ovdje i mi smo ovdje jedni drugima da pomognemo i objasnimo, jer su uvijek dvije glave ili (10-15 u ovom slucaju) pametnije od jedne.

Mislim, sam ispod kazes "tata 2500k" (gdje ja nista nisam rekao protiv nego samo pohvalio statije generacije i njihovu nadmoc) a u svom slucaju si pokazao svoje (ne)znanje, opet 

Zavidam sam jako, na tvoj raspali parket i stol sastavljen od dvije cijevi i jedne jeftine daske s otpada 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Glavas_ZG kaže...

Što bi reklo da si stranicama i stranicama + tekstovima i tekstovima bio u krivu, dok si pjevao kako ćeš si stavit 6 jezgreni cpu na tu ploču, e Lucidiuse brute, pijani proroče, sad moraš kupovati novu matičnu ploču i sve drugo tako da ti neće ostati buđeta da meni prodaš onu svoju zlatnu kokoš za 3500kn ...

 Nisam ja bio u krivu nego je intel tek kasnije odlucio maknut podrsku. 

 

Jedino ne kuzim sta meni treba budzet da bi prodao grafu? Ionako mi je svejedno jel cu je prodat, a sve sam odlucniji da naknem oglas.

15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...

 A ti nikako da shvatis da nisu svi socijala i da gledaju neke precace i jeftinije solucije jer nemaju dosta para

 Kaže čovjek s commoner's PC konfiguracijom u profilu... 

Nope.
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Realno bio si kriv jer si slijepo pratio natpise i nagadanja koja su se plasirala. Cijelo vrijeme se govorilo da bi coffe lake mogao ici na z270 ploce jer je isto 14 nm, al nigdje se to nije konkretno potvrdilo.
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...
Lucidius kaže...

 A ti nikako da shvatis da nisu svi socijala i da gledaju neke precace i jeftinije solucije jer nemaju dosta para

 Kaže čovjek s commoner's PC konfiguracijom u profilu... 

 Možda mu je životno djelo pa je ponosan.

13 godina
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...
a sve sam odlucniji da naknem oglas.

Ali nikako da do toga i dođe.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
14 godina
offline
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...

 Nisam ja bio u krivu nego je intel tek kasnije odlucio maknut podrsku. 

 

 

 Ne nego si spamao od wccftecha svaki njihov post  sve sto su oni objavili bilo je 30% tocnog 

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
Valentin17 kaže...

Ali nikako da do toga i dođe.

Sjecas se onog oglasa i one cijene kad je za ruke/sastavljanje trazio 2-3 milje vise nego sto je novo bilo tad 

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice