Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.611.298
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lega72 kaže...

WTF

 

 ako je legit

 

Ryzen "2600X" Benchmarks

 LOL ako je istina.  Ovo ubija 8700K na 5GHz.

Nope.
12 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
lega72 kaže...

WTF

 

 ako je legit

 

Ryzen "2600X" Benchmarks

 LOL ako je istina.  Ovo ubija 8700K na 5GHz.

 Ma mozes mislit kako je istina.

14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lega72 kaže...

WTF

 

 ako je legit

 

Ryzen "2600X" Benchmarks

 Nije legit nego je fake jer po nekim testovima ryzen 1600x takve testove napravi samo ako je klokan na 5.4ghz sto znaci trebas imati dusik za tako nesto.A sad je samo pitanje hoceli druga generacija ili refresh kako se vec zove biti toliko superiorniji od prethodnika sto naravno i vas vecina misli da nece.Ja bi voli da hoce.

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 12:24 (dreadmoore).
10 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

I ja bih volio da je istina...ali obzirom da je i sam AMD " najavio" napredak od cca 10% zbog manjeg proizvodnog procesa i peglanja latencija- vjerojatno je video fake, jer da nije, kontam da bi AMD na CES-u napravio neviđeni spektakl

10 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

To je neki brutalno clockani 8700k prije... Ovo sto pise 2600x je vjerojatno modano

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...
lega72 kaže...

WTF

 

 ako je legit

 

Ryzen "2600X" Benchmarks

 LOL ako je istina.  Ovo ubija 8700K na 5GHz.

Al znas da nije pa... To zapravo i je visoko klokan 8700K 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 12:57 (ansha).
10 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

 da vjerojatno nije, al evo kaže mi prijatelj koji mi je poslao link ( radi u IT sektoru u USA) da mu je video uljepšao dan jer je kod njega u firmi pokrenuo sad već zamrlu raspravu Intel vs Amd- AMD fan club se povampirio i udaraju po intelovcima koji vraćaju nazad- kaže da je nastao živi cirkus

 

P.S.

 

Nego Ansha ( iliti Hasan aka drug Tito) je tu, Luci je klasika na klupi, a gdje je Rambox iz AMD tabora?- znam da nisam baš u tijeku al sad sam skužio da kad je rasprava klubova u pitanju ne vidjeh njegov post duže vrijeme

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 13:18 (lega72).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

  Bitno je što nema IPS glow. Fokusirali ste se na pogrešnu stvar. :) Autoricu nije sram, ako hoćeš možeš dobit sliku pozadine. 

 

Nego, baš ću fotkati malo monitore (i gejmerski) s posve crnom slikom danas pa vidjeti u tim nerealnim uvjetima, kako se ponaša. No, razlika je uvijek u takvim panelima i gejmerskim, iako od PG279Q očekujem dobre performanse.

 
Sto se glowa tice, nije li vecinom tesko primjetljiv ili cak neprimjetljiv na svim svjetlijim slikama? Najvise se primjeti u tamnim (mracnim) scenama
filmova ili igara. Kolega ima laptop od asusa, Rog od 16 000 kuna sa ips panelom i gsyncom i ekran u mracnim scenama doslovno bljesti na djelovima, a to je tek 17"

ekran. IPS glow cak ni ja jefinijim monitorima nije uvijek bas lako uocljiv ili uopce uocljiv u normalnim svjeltim scenama. Takoder glow je uocljiviji ako se gleda sa strane, sto 

rijetko ko gleda tako monitore. Ali svakako mislim da profesionalni i skupi monitori imaju i kvalitetnije panele di je glow slabije ili slabo primjetan cak i u mracnim scenama.
A isto tako i bcb. Mislim da je neko stavio od LG-a sliku sa dobrim panelom u mracnim scenama. Slobodno tko ima neki dobar monitor pa stavite.

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

ljudima je prekipjelo mjeriti FPS pa su se okrenuli na IPS GLOW

 

Sad idemo mjeriti bolji kut gledanja ali samo kod TN monitora, eto koliko to sve ima smisla..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lega72 kaže...

 

 

Nego Ansha ( iliti Hasan aka drug Tito) je tu, Luci je klasika na klupi, a gdje je Rambox iz AMD tabora?- znam da nisam baš u tijeku al sad sam skužio da kad je rasprava klubova u pitanju ne vidjeh njegov post duže vrijeme

 Zar nije Rambox dobio ban(anu)?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011/ TS3: xcell.teamspeak.me IGN:Xcell / Xcellzor / XcellDaHousecat
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Ili mozda samo medikamente.

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Kakomislišdobiobananu?

It is always darkest just before the dawn.
7 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

A di je Kolačić? Bit će da u čudu i nevjerici sjedi ispred kompa, smontirao privjesak, igre se ne ruše na na 21.5fps-a, ramove samo pikneš bilo koje u bilo koji slot, sve radi...

 

 

 

 

 

16 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Zar nije prema leakovima Ryzen 2600X naspram 1600X brži za samo 200 MHz po jezgri? Koliko kužim, smao je manji proizvodni proces i implementirana nova inačica boosta.

Twitter: @191x7
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

A di je Kolačić? Bit će da u čudu i nevjerici sjedi ispred kompa, smontirao privjesak, igre se ne ruše na na 21.5fps-a, ramove samo pikneš bilo koje u bilo koji slot, sve radi...

 

 

 

 

 

 Eh kad se sjetim kolko si pizdio na mene dok si imao ryzena kad sam to govorio. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
lav1000 kaže...

A di je Kolačić? Bit će da u čudu i nevjerici sjedi ispred kompa, smontirao privjesak, igre se ne ruše na na 21.5fps-a, ramove samo pikneš bilo koje u bilo koji slot, sve radi...

 

 

 

 

 

 Eh kad se sjetim kolko si pizdio na mene dok si imao ryzena kad sam to govorio. 

 A na kraju meni ramovi i ryzen krv na slamku popili 

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

 A na kraju meni ramovi i ryzen krv na slamku popili 

Oce to kad si n00b 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
chaselol kaže...
lav1000 kaže...

 A na kraju meni ramovi i ryzen krv na slamku popili 

Oce to kad si n00b 

 neka sam ja njubara, evo tvoja digitron bojna se lagano raspada ko kula od karata, morat ćemo za tebe organizirati humanitarnu akciju "Privjesak za chaselola"

 

9 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Kolacic luta i jos nije sjeo u miru da moze sloziti. 

Nije bilo nikad nikakvih problema sa amd, osim na r7 250 driver.

Jedino sam takvih problema imao na 775 socketu, pa sam zato i pitao jel svejedno ako nisu isti prpizvodaci rama.

Edit:ziv jesam zdrav nisam. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 15:29 (Kolacic).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Kolacic kaže...

Kolacic luta i jos nije sjeo u miru da moze sloziti. 

Nije bilo nikad nikakvih problema sa amd, osim na r7 250 driver.

Jedino sam takvih problema imao na 775 socketu, pa sam zato i pitao jel svejedno ako nisu isti prpizvodaci rama. 

 neka si ti nama živ i zdrav 

 

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

 neka sam ja njubara, evo tvoja digitron bojna se lagano raspada ko kula od karata, morat ćemo za tebe organizirati humanitarnu akciju "Privjesak za chaselola"

 

 sto te toliko pogadja moja mala zvjerka 

 

 

e pazi ovo hajvance sto hoce da scama ljude,

 

kineski gtx 960 jos je i zutim slovima nevidija napisana

 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/nvidia-geforce-gtx-960-oglas-24512964

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

ha ha veli ne podržava novije igrice

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Ljepotica i zvijer u pozadini

 

Samo ću reći .. wow! Oštrina prikaza na 4K 27" je jednostavno bolesna. 150% scaling u Win je top! Nema blura nikakvog, sve linije su lijepo pune i nema jaggiesa - pre pre zadovoljan! Usudio bi se reći da malo fali da čistoća prikaza bude na razini full-hd mobitela. Ima i podršku za 10bit color pa i to moram isprobati popodne kad se vratim s posla :)

 

EDIT: Bacio sam jedan close-up test gustoće pixela na Lucijevom profilu

e htio sam  te pitati jesi probao s dsr-om na 8k, u windowsima ces dobiti "retinu", bolesno zgleda a posto imas "solidnu" grafu trebalo bi ici prihvatljivom brzinom, meni prije s gtx 1080 i nije islo bas bajno, kad oznacis sve ikone pocne malo rikavati sirotinja!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dj_renny kaže...
lega72 kaže...

 

 

Nego Ansha ( iliti Hasan aka drug Tito) je tu, Luci je klasika na klupi, a gdje je Rambox iz AMD tabora?- znam da nisam baš u tijeku al sad sam skužio da kad je rasprava klubova u pitanju ne vidjeh njegov post duže vrijeme

 Zar nije Rambox dobio ban(anu)?

 kakva banana, evo se prebacio na televizore

farba i dalje, naravno

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...

e htio sam  te pitati jesi probao s dsr-om na 8k, u windowsima ces dobiti "retinu", bolesno zgleda a posto imas "solidnu" grafu trebalo bi ici prihvatljivom brzinom, meni prije s gtx 1080 i nije islo bas bajno, kad oznacis sve ikone pocne malo rikavati sirotinja!lp

Misliš ovako? 100kn onome tko pronađe start meni.

 

Uglavnom probao sam micati ikone zajedno (doduše nije ih puno) ali nema štekanja nikakvog - valjda Riža gura bolje u Win

 

EDIT: S obzirom da je to 4x veća rezolucija od 4K, scaling treba na 600% biti da bude usable

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 18:01 (mrsmith).
9 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Jucer uletim u fenix i pitam curu tamo jel imate privjesak. Zavrsilo je smjehom. Hahahah

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Kolacic kaže...

Jucer uletim u fenix i pitam curu tamo jel imate privjesak. Zavrsilo je smjehom. Hahahah

 Kolačiću, vražićku jedan 

11 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

p.s. sto se tice te "960ke iz belgije" mislim da sam nasao vlasnika u ovoj temi 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/jeftina-gtx-960-ko-zeli-neka-uzme/255011.aspx

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Misliš ovako? 100kn onome tko pronađe start meni.

 

Uglavnom probao sam micati ikone zajedno (doduše nije ih puno) ali nema štekanja nikakvog - valjda Riža gura bolje u Win

 

EDIT: S obzirom da je to 4x veća rezolucija od 4K, scaling treba na 600% biti da bude usable

 dobro jel sad vidis piksele? to me zanima, meni kad stavim i na 5k izgleda bolesno nemrem u windowsima gresku naci?!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...
mrsmith kaže...

Misliš ovako? 100kn onome tko pronađe start meni.

 

Uglavnom probao sam micati ikone zajedno (doduše nije ih puno) ali nema štekanja nikakvog - valjda Riža gura bolje u Win

 

EDIT: S obzirom da je to 4x veća rezolucija od 4K, scaling treba na 600% biti da bude usable

 dobro jel sad vidis piksele? to me zanima, meni kad stavim i na 5k izgleda bolesno nemrem u windowsima gresku naci?!

Kakve piksele? Ni na nativnoj 2160p ne vidim piksele ako ih ne slikam kamerom na 1cm udaljenosti :D Ali i da ih vidim, nisam siguran kako bi mi taj 8K DSR trebao pomoći - panel je panel, prikazivao ti 4K rezoluciju na njemu ili 8K rezoluciju matrica je ista. Sve u svemu 4K na 27" je mrak i savršenstvo prikaza - nema greške nikakve :)

It is always darkest just before the dawn.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice