CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.397
|
čitano: 984.526
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
zvonac kaže...

https://www.fractal-design.com/media.ashx/meshify-c-mini-manual-v1020171128.pdf
Data sheet od meshify mini c

Mislil sam stavit radijator na prednji panel..
Jer ima veze jel radijator gore ili naprijed s prednje strane?

Nego, jel valja taj Liquid Freezer 120?
Ipak bi malo OCao 8600k, da se ne bu kasnije ispostavilo da je lošiji od NH D14:D

Išao sam na što manje kućište, a o vodenom nisam razmišljao, sve do jučer:D

 Ma za taj procesor i više nego dobar. Iako ova 240 verzija skuplja nekih stotinjak kuna.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 12:02 (mislioc).
16 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O
240 šije NH D15 za 4-5c, opet zavisi od recenzije do recenzije, uglavnom, pobral je ovacije kako recenzenata tako i korisnika..
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Sije ga da, sve iznad 1.3v noctua umire, imao oboje, izmjerio sam na 1,3v razlika je bila 7°c naspram nhd14 vs ac 120mm, i5 8600k osobni rekord od 5.7ghz..necujno cudoviste😎 nazalost recezenti ocigledno namjerno skrivaju podatke o doticnim hladenjima jer je 240mm verzija cak bolja i od poprilicno razvikanih 360mm verzija pa to zna u recenzijama gadno izgledati😎pogotovo kad pogledas kaj se dobije , 4venta, odlicna kvaliteta, necujno a brutalne perfomanse kao i garancija do smrti😂.lp
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 12:50 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Stjepanj kaže...
nazalost recezenti ocigledno namjerno skrivaju podatke o doticnim hladenjima jer je 240mm verzija cak bolja i od poprilicno razvikanih 360mm verzija pa to zna u recenzijama gadno izgledati

 to ste ti i experti iz OC krugova u kojima se krećeš zaključili? 

 

 

6 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

pozdrav, 

 

upravo sam si narucio Corsair H150i Pro sa 6x ML ventova. 4x ML120 Pro i 2x ML140 Pro

 

gledao sam malo na yt, i ovi ML ventovi se opce ne cuju u fullloadu sto mi se jako svidja. 

 

trenutno imam H100i V2 sa 6x HD ventova. ove koje sam uzeo nisu u RGB

 

tako. nadam se da nisam bas pogrijesio, kako sam citao Corsair je tu malo nadogradio pumpu a ovi ML ventovi kontam da su bolji od HD-ovih.

 

sta vi mislite? 

IG: _itsmoriarty
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 16:06 (_itsmoriarty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Pozz, trebao bih savjet oko kupovine hladnjaka za ryzen 2600... Razmisljam uzeti corsair h115i pro u linksu, al posto nije dostupan, gledao sam i nzxt kraken x52..
Zanima me ak uzmem to, dali ima kakve razlike, buka pumpe i slicno, pretpostavljam da su oba dovoljno dobra za ohladit taj proc, na 3.8ghz...
Inace imam na raspolaganju 1200kn i mora bas links biti, pa nemam neki izbor osim ta dva...
Jedino da idem na neko zracno hladenje do tipa 500, 600kn..
U vezi vodenog me jedino brine ta buka pumpe, jedino sto je estetski ljepse vodeno uzeti..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Zna li netko kako stoji LC-CC-120-RGB protiv običnog LC-CC-120? Tiši/glasniji? Bolje hladi ili ne?

Jer imaju nešto drugačiji fan..

 

I btw, hoće li mi biti dovoljan LC-CC-120 za i5 8600k? A za i5 9600k? Ne planiram overclockati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.12.2018 14:08 (AFARON).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Hej,

Ja imam krakena x62 i ne čujem pumpu nimalo, ali meni je kućište na podu i još imam 2 glasna Corsaira AF120. To ti je sve relativno, neki ljudi ne čuju pumpu nikako dok nekima pogađa žicu i ne mogu smisliti taj zvuk. 
Bottom line, većina AIO ti je u suštini isto, krakeni su mislim gen5, ovaj corsair gen6 ali bitnije razlike nema, možeš ovdje vidjet više u razlikama između generacija: 



12 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
AFARON kaže...

Zna li netko kako stoji LC-CC-120-RGB protiv običnog LC-CC-120? Tiši/glasniji? Bolje hladi ili ne?

Jer imaju nešto drugačiji fan..

 

I btw, hoće li mi biti dovoljan LC-CC-120 za i5 8600k? A za i5 9600k? Ne planiram overclockati.

 Isti drek samo ovaj drugi svijetli, no za te novce mozes uzeti jos bolji Arctic Cooling freezer 33 esports one za 230kn, trenutni best buy. 9600k je zalemljen i hladniji uzmi njega ako mozes birati tj ako nisi jos kupio.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.12.2018 17:32 (Stjepanj).
15 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Koji je najbolji hladnjak za laptop od 17 in za 200-250kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Matoje kaže...

Koji je najbolji hladnjak za laptop od 17 in za 200-250kn?

 rade ga odnesi na servis da ti zamjene pastu i ociste nego da na to bacas novce ako ti se vec pregrijava.lp

Intel Core™ i7 Forever
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ovako,nedavno sam stavio Coolermaster Liquid 240L rgb..pitanje na koliko stavit pumpu da vrti..posto ona nema bas vent koji se jako cuje...bolje stavit  da stalno vrti 100 ili na 50%...

11 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Po cemu bi bilo bolje/losije uzeti vodeno hlađenje umjesto zracnog?

 

Gledam ovo uzeti u svojoj novoj konfiguraciji: SilentiumPC Navis Pro 240 u kucistu SAMA Black Fish.

 

Preporuke, savjeti su dobrodosli. Hvala!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
100%, ako ce se vrtiti na manjem naponu moze krepati, rijetke su napravljene da rpm od pumpe moze oscilirati ovisno o opterecenju, meni je tako krepao Cm Seidon 120 drzao sam ga na fan controleru jer je pumpa zujala a htio sam to umanjiti.lp
Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
acmilan2 kaže...

Po cemu bi bilo bolje/losije uzeti vodeno hlađenje umjesto zracnog?

 

Gledam ovo uzeti u svojoj novoj konfiguraciji: SilentiumPC Navis Pro 240 u kucistu SAMA Black Fish.

 

Preporuke, savjeti su dobrodosli. Hvala!

 Moze netko malo pomoci?

Kovačić
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pitanje je li bolje vodeno ili zracno mozes lako proguglati i naci hrpu diskusija i slicnih odgovora. Zracno je obicno tise i malo toplije, a od vodenog puno ljudi ima strah od curenja, obicno bucnije i u pravilu hladnije. Naravno prica ne vrijedi za top zracno hladjenje vs najjeftinije vodeno jer to nije fer usporedba. I da ima PWM pumpi i PWM utora za pumpe, to opet guglas kako za koji model. Znaci kod vodenog maticna moze igrati dodatnu ulogu.

 

Drugo pitanje, tj. izjava mi nije jasna. Gledas uzeti Navis Pro 240, oke i? Koji je budzet za vodeno? Trazis nesto bolje ili moze nesto losije za manje para? Overlockas sto tocno? Kupujes vani, u HR? Daj malo pojasni, ak oces pomoc.

 

Kolko sam prije citao, od vodenih je Liquid Freezer 240 bio hvaljen, a od zracnih ti je moja preporuka Thermalright Macho Direct ili, ako kupujes vani Rev.B model ili vidi za koliko ga mozes nabaviti preko Uzishopa. Moguce da se u medjuvremenu promjenila situacija s vodenima, a ovo zracno je i dalje best buy u npr. Mindfactoryu te je u rangu Noctue NH-D14 i po tisini i po temp. Ovo velim za rev.B, a ne za Direct, taj je malo slabiji, ali ima jednako dobar tihi vent (do 600rpm necujan).

 

Za extremnu tisinu, a pri visokim rpm (>1000 rpm) po meni treba ici na aftermarket ventove, Noiseblocker ili SilentWings3 kao 2 najtisa po meni, sto pak nije vise isplativo (ili NF-A12x25 od Noctue, ali to je po meni smjesno kolko je skupo). Znaci zracno za relativno tiho hladjenje pri nizim rpm i umjereni OC, a vodeno s dobrim ventovima (velim dobrim jer je radijator puno gusci pa treba paziti na cim veci staticki pritisak) i pumpom ili pak push pull ventovima (sto Freezer ima u stock konf., zato valjda i je best buy, nezz je li jos uvijek) za max. OC.

 

Za kraj nije cudno da ti nitko ne odgovara jer su najaktivniji forumasi ili suspendirani ili se banaju s foruma ili im se dijele kartoni jer forum izgleda ne trpi ni najmanju uvredu, a mozda ni sarkazam.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 3:21 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Evo ovako - kupovat cu gaming masinu za do 16500kn u kesu.

Puno gledam, pretrazujem, usporedjujem i ispitujem i po drugim temama. Nije da mi treba vodeno hladjenje (bilokakvo, ne najslabije ni najjace), a cijelu konfiguraciju cu kupovati u futuri na kraju, tako sam odlucio.

Za sad recimo su ovo neke od komponenti: 

Ryzen 5 2600 (kojeg cu nadograditi na novu seriju kad izadje kod nas)

RTX 2080 Gigabyte 3 fans gaming oc

1 nvme ssd 250Gb

1 sata III ssd 1Tb

1 hdd od 2Tb

Gigabyte aorus rgb 2x8Gb 3200Mhz

Sama Black Fish kuciste

Maticna na kraju ASUS Strix X470-F Gaming

Moguce i da corsair tx-m 850 stavim unutra

 

Necu za pocetak jos overclockati jer to nikad nisam radio i ne bih htio skracivati zivotni vijek komponenti ili da izgubim jamstvo zbog mojeg neznanja.

 

Sad ja trazim neki dobar cooler za takvu konfiguraciju jer promjene ce biti minimalne, da li ja trebam vodeno ili ne, ne znam zato ovdje i pitam, a u futuri zelim sve, znaci moze sve skupa ici do 16800-16850kn zbog popusta od 2%.

Uzimat cu sljedeci mjesec pa cu cnda to napisati u temi za izmad 10000kn da se ne bi sto promijenilo do tada mozda, eto.

 

Hvala!

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 6:10 (acmilan2).
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ne trebas vodeno za Ryzen 2600, dovoljan mu je i LC-CC-120, no taj proc nece 100% iskoristiti rtx 2080. Nadalje ta grafa u gaming svrhu sluzi, ako imas zvijer od monitora. Za npr. 1440p igranje dovoljna je i rtx 2060 koja izlazi i koja je po meni najisplativija od tih novih grafi jer je u rangu s 1070Ti, zatim 2070, tek onda 2080 po isplativosti.

 

Vijek se skracuje s visokim naponom na komponenti, tako da ljudi na duge staze obicno OCaju do neke granice koja im je prihvatljiva, npr. 1.35V. Nisam skuzio kako funkcionira automatsko spustanje napona kod Ryzena, neki idu preko offset napona preko maticne, neki preko Ryzen Master aplikacije u Windowsu, neki vele da je dovoljan Balanced mode Windowsa. To vidi u Ryzen temi.

 

Mislim da ti se najbolje javit u temu za slaganje konfe preko 10000kn i napisi trebas li monitor i kakav monitor ili koji monitor imas, ako ne zelis mijenjati.

 

Ova konfa je prenezbalansirana. Samo sa RAMima mozes ustedjeti ~500kn, ako ides na neke CL15 3000Mhz, npr. Ripjaws koji su efektivno jednako brzi kao CL16 3200Mhz. NVMe SSD ima super specs, ali realno se tesko osjeti naspram nekog malo boljeg SSDa tako da po meni bolje 500GB obicnog SSDa. Maticna preskupa s obzirom da je samo Ryzen 2600 u igri. Nezz kolko ti se isplati nagadjati performanse Ryzen 3xxx serije, mozda bolje Intel u startu itd.

 

Razmisli i o kupovini u Caseking, Computeruniverse, Alzashop.. jer imas garanciju preko njih, ako narucujes iz HR. Mindfactory, ako imas nekog u Njemackoj da ti donese ili preko Mailboxde..

11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

U redu, hvala, vidjet cu onda.

Kovačić
10 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Imam par pitanja u vezi jednog hladnjaka.

 

Da li se na obican arctic freezer 33 esports one moze stavit dodatni hladnjak ? Ako da, jel on uopce potreban, na to mislim jel su temperature i glasnoca sta manje ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Ma neces sa njime dobiti gotovo nista...
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
11 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

U mojoj novoj konfiguraciji se nalazi vodeno hlađenje, model: CoolerMaster MasterLiquid ML240L RGB.

Nikad do sad nisam imao vodeno hlađenje pa bih pitao da li se oni nekako treba mozda odrzavati? Kad budem ispuhivao prasinu iz kucista, trebam li na sto paziti?

Pretpostavljam da kad je vodeno, termalne paste se ne koriste.

Samo neki kratki brzi savjeti, u kucistu Sama Vanguard 06 se nalazi.

 

Hvala!

Kovačić
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
acmilan2 kaže...

U mojoj novoj konfiguraciji se nalazi vodeno hlađenje, model: CoolerMaster MasterLiquid ML240L RGB.

Nikad do sad nisam imao vodeno hlađenje pa bih pitao da li se oni nekako treba mozda odrzavati? Kad budem ispuhivao prasinu iz kucista, trebam li na sto paziti?

Pretpostavljam da kad je vodeno, termalne paste se ne koriste.

Samo neki kratki brzi savjeti, u kucistu Sama Vanguard 06 se nalazi.

 

Hvala!

 Svako vodeno hlađenje ima bazu hladnjaka koja ide na cpu i mora se koristiti termalna pasta kao i na običnim zračnim hladnjacima.

Kad ispuhuješ prašinu ispuši ju i iz radijatora od vodenog a za taj posao poželjno ga je izvaditi iz kućišta.

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
5 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pozdrav,

 

narucio sam si AMD Ryzen 5 2600 WRAITH 3400 AM4 BOX* | Wraith Stealth cooler.

 

Koliko sam skuzio s procesorom dolazi ovaj hladnjak Wraith Stealth cooler.

 

Je li to dovoljno ili bi trebao kupiti nekakav aftermarket cooler?  (kuciste je Zalman Z3 Plus ako to sta pomaze sto se tice protoka zraka)

 

Ne namjeravam nista overclockati niti se igrati s bios postavkama.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Odlican cooler, bar od tih serijskih uz proc. Ako ne budes OC, trebalo bi biti tiho i hladno.

Zasto ne pricekas i vidis kako bude pa onda odlucis?

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
metallic kaže...

Odlican cooler, bar od tih serijskih uz proc. Ako ne budes OC, trebalo bi biti tiho i hladno.

Zasto ne pricekas i vidis kako bude pa onda odlucis?

 Bas obrnuto, izgleda da je taj wraith steahl los hladnjak iako ga se ne kloka, vec par ljudi ima probleme sa temperaturama na r5 2600 i tom hladnjaku.

Cooler koji je dolazio sa r5 1600 je odlican no on je i nesto veci. 

Ak hoces da ti temperature budu ispod 60 onda si uzmi lc cc 120 ili arctic freezer esports one...

Lijevo writh steahl - desno wraith spire Lijevo writh steahl - desno wraith spire
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Vidio sam tih par, zasad mi se cinilo kao izdvojeno, jer jedan nije imao vent na ispuhu a jednom je napon bio previsok sam od sebe...

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
metallic kaže...

Vidio sam tih par, zasad mi se cinilo kao izdvojeno, jer jedan nije imao vent na ispuhu a jednom je napon bio previsok sam od sebe...

 Dobro da, ovaj prvi je dodao vent za ispuh i temperature mu nisu padale ispod 70ak stupnjeva.

Ovaj jedan sa kojim igram isto tako ima r5 2600 sa wraith spire coolerom, ima NZXT s340 elite kuciste sa ukupno 4 venta. Graficka mu je "hladna" tokom gejminga ali procesor se vrti oko 62-65 stupnja vecinom vremena.

5 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
metallic kaže...

Odlican cooler, bar od tih serijskih uz proc. Ako ne budes OC, trebalo bi biti tiho i hladno.

Zasto ne pricekas i vidis kako bude pa onda odlucis?

Hvala 

Mislio sam odma to rijesiti ako se zna da je cooler crap, ili se ne zamarati ako je cooler sasvim dovoljan.

5 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

a nije nužno "crap" , samo nemoj očekivat ispod 60°C pod 100% opterećenjem... to nemože

 

O.K. je to hladnjak, kad kućište ima solidan protok zraka ili kad ga staviš u itx/htpc pa ima rupe za usis blizu ventilatora...

 

ako se na kompu samo igra i ne pokušava klokat ta 2600-ka može poslužit i stock cooler

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice