CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.410
|
čitano: 989.015
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
8 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Isprobao sam na lc-cc-120.....

 

jedan vent je lc-ov koji ide s coolerom, drugi je neki ms-nesta.....

 

buka nije problem, samo sto se ne mogu oteti dojmu da ustvari nista ne dobivam s time, temperature su do 65C pod max opterecenjem, oko 45-50 u igrama, i 35-37C u idleu.....

 

R51600 @3800 @1,32V 

 

Mislim da bi temperature ostale iste i sa jednim ventilatorom, mozda bi samo radio na malo vise okretaja....

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Eto najbolje kad se isproba u praksi sam. Vidis da nema neke dobiti, pa nema smisla ulagati u neki bolji vent za CPU cooler kad su temp i ovako super za lito.

 

Jedino sto bi ja obratio paznju(ako vec nemas), na dobre case ventove koji mogu napravit veliku razliku na bolje za sve komponente u kucistu.

Taj svjezi zrak koji je dodan unutra, i topli koji biva izbacen, olaksaju hladjenje svega odjednom i tu se lipo vide razlike.

coffe,coffe,coffe.....
8 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pokusat cu ga sutra maknuti, pa cu bas vidjeti kolike ce biti razlike. Vjerujem prakticki nikakve

 

Sto se case ventova tice, ima ih 5, doduse nista posebno, 4 lc-a i jedan ms, ali rade svoj posao....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
metallic kaže...

Taj svjezi zrak koji je dodan unutra, i topli koji biva izbacen, olaksaju hladjenje svega odjednom i tu se lipo vide razlike.

 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
8 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Evo maknuo sam taj dodatni ventilator....i otprilike je ispalo kako sam i ocekivao....

 

Idle temp je mozda max 1C visa, dok je u igrama i aidi temperatura identicna, + - 1C, sto moze biti i greska u mjerenju....

 

Najvece iznenadjenje je pad VRM i VSOC temperatura, i to za 10C u full loadu, vjerovatno je ovaj dodatni vent stvarao hot-spot i ometao gornji i zadnji vent da izvlace vruci zrak s tog mjesta, prevelika je razlika u temperaturi da bi bila posljedica pogreske u ocitavanju....

 

Mozda na nekoj ploci s boljim hladjenjem vrm-a nebi bili ovakvi rezultati, no prema ovome push-pull na lc-120 je zesci fail, totalno nepotrebno.......

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
5 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Recimo sa NH-U14S kad sam stavio drugi isti vent u push and pull u full loadu sam dobio 6c manju temp....

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2019 8:17 (galinjo24).
8 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Ja sam probao na Scythe Mugen 5 rev.b, i razlika je bila mizerna. Na kraju sam stavio iste noctua pwm ventove, jedan na cooler i jedan na izlaz i radi odlicno.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2019 8:43 (deepshitcro).
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
galinjo24 kaže...

Recimo sa NH-U14S kad sam stavio drugi isti vent u push and pull u full loadu sam dobio 6c manju temp....

Nema sanse, pogotovo jer je straznji case fan odma iza coolera pa je to prakticki vec blizu push/pull-u. Nesto si krivo mjerio...

12 godina
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...
galinjo24 kaže...

Recimo sa NH-U14S kad sam stavio drugi isti vent u push and pull u full loadu sam dobio 6c manju temp....

Nema sanse, pogotovo jer je straznji case fan odma iza coolera pa je to prakticki vec blizu push/pull-u. Nesto si krivo mjerio...

 Ili je usput stavio i novu termalnu pastu.

8 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Neznam, meni uspjelo prakticki nista utjecati na temperature...

 

Mozda je problem u 2 razlicita ventilatora, koji se okrecu na razlicitim brzinama, pa su jedan drugoj gusili, ili u necem trecem, no.....

 

Usput su napravili problem i sa vrm temperaturama, sto je kriva ploca s losim vrm-om bez hladjenja + overclock....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pokazati ću kako push-pull konfiguracija utječe na hladnjak (TRUE) kada je na: procesoru (i5 4590)

                                                          grafičkoj kartici (RX Vega 64)

 

Ventilatori su na oko 1400 okretaja. Slike su za grafičku. Dobi se oko 5-6 C. Prikazana je i temperatura tijela TRUE-a.

                                                           

RX Vega push RX Vega push
RX Vega push pull RX Vega push pull
TRUE push vega TRUE push vega
TRUE push pull vega TRUE push pull vega
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2019 16:03 (carmack).
Moj PC  
6 0 hvala 2
12 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Sada procesor.

 

Nema nikakve razlike. Samo za usporedbu; vega 64 je zagrijala TRUE-a na 58 C, a i5 4590 na 34 C, sa jednim ventilatorom.

i5 4590 push i5 4590 push
i5 4590 push pull i5 4590 push pull
TRUE push i5 4590 TRUE push i5 4590
TRUE push pull i5 4590 TRUE push pull i5 4590
Moj PC  
7 0 hvala 3
11 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Bok... ekipo

 

Isprike ako je post u krivoj temi. 

 

Nedavno sam uzeo novu konfu al nisam zadovoljan sa coolerom malo mi je bucan i ne hladi bas nesto posebno pogotovo kad sam u igri temp ide i preko 80 stupnjeva.

 

Zanima me koji bi mi coller preporučili radi se o procesoru i7 8700. Nije bitno jel vodeno ili zračno hlađenje bitno je samo da je tiho i da se bas temp ne dize preko 80 stupnjeva

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
keki kaže...

Bok... ekipo

 

Isprike ako je post u krivoj temi. 

 

Nedavno sam uzeo novu konfu al nisam zadovoljan sa coolerom malo mi je bucan i ne hladi bas nesto posebno pogotovo kad sam u igri temp ide i preko 80 stupnjeva.

 

Zanima me koji bi mi coller preporučili radi se o procesoru i7 8700. Nije bitno jel vodeno ili zračno hlađenje bitno je samo da je tiho i da se bas temp ne dize preko 80 stupnjeva

 za taj zaključani i7 jedan lc cc 120 bi bio taman

4 godine
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
picajzla0707 kaže...
keki kaže...

Bok... ekipo

 

Isprike ako je post u krivoj temi. 

 

Nedavno sam uzeo novu konfu al nisam zadovoljan sa coolerom malo mi je bucan i ne hladi bas nesto posebno pogotovo kad sam u igri temp ide i preko 80 stupnjeva.

 

Zanima me koji bi mi coller preporučili radi se o procesoru i7 8700. Nije bitno jel vodeno ili zračno hlađenje bitno je samo da je tiho i da se bas temp ne dize preko 80 stupnjeva

 za taj zaključani i7 jedan lc cc 120 bi bio taman

 to nikako nije hladnjak za taj procesor, Frezzer 34 je nekakav minimu a i s njim je to dosta "toplo" pod opterecenjem

https://www.bug.hr/recenzije/arctic-freezer-34-esports-duo-sportiva-hladnjak-s-ventilatorima-u-bojama-9304

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
IvanBrekalo kaže...

 to nikako nije hladnjak za taj procesor, Frezzer 34 je nekakav minimu a i s njim je to dosta "toplo" pod opterecenjem

https://www.bug.hr/recenzije/arctic-freezer-34-esports-duo-sportiva-hladnjak-s-ventilatorima-u-bojama-9304

 

 

Nonsense, ostavi se komentiranja stvari o kojima pojma nemas. 

10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ne znas s kakvim OC guruom pricas, huehue, a mozda i znas.. 

12 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

A kakav je taj Arctic e34 ( obični - ne duo ),, gledam nekaj da zamjenim ovaj serijski od R5 3600 i koje se realno razlike mogu očekivati, sad pod dužim loadom ode na 80 - kučište je dobro hlađeno i zatvoreno..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...
galinjo24 kaže...

Recimo sa NH-U14S kad sam stavio drugi isti vent u push and pull u full loadu sam dobio 6c manju temp....

Nema sanse, pogotovo jer je straznji case fan odma iza coolera pa je to prakticki vec blizu push/pull-u. Nesto si krivo mjerio...

 

Svi testovi tog hladnjaka pokazuju da je dodavanje drugog ventilatora poprilicno besmisleno. Dobijes EVENTUALNO 2 stupnja manje uz puno vecu buku

Freak Show Inc.
4 godine
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
VooDooZg kaže...

A kakav je taj Arctic e34 ( obični - ne duo ),, gledam nekaj da zamjenim ovaj serijski od R5 3600 i koje se realno razlike mogu očekivati, sad pod dužim loadom ode na 80 - kučište je dobro hlađeno i zatvoreno..

 Imas tonu recenzija pogotovo za duo verziju, čudo od hladnjaka za te novce, sebi cu uzeti jednog za svoj 3600x

9 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
VooDooZg kaže...

A kakav je taj Arctic e34 ( obični - ne duo ),, gledam nekaj da zamjenim ovaj serijski od R5 3600 i koje se realno razlike mogu očekivati, sad pod dužim loadom ode na 80 - kučište je dobro hlađeno i zatvoreno..

Minimalne razlike, amd je poznata przilica. Šparaj i uzmi dark rock pro i gotovo :)

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
VooDooZg kaže...

A kakav je taj Arctic e34 ( obični - ne duo ),, gledam nekaj da zamjenim ovaj serijski od R5 3600 i koje se realno razlike mogu očekivati, sad pod dužim loadom ode na 80 - kučište je dobro hlađeno i zatvoreno..

Slobodno uzmi, bilo koji 120mm tower cooler ce drasticno snizit temperature u odnosu na stock cooler...

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
nhooydz kaže...
VooDooZg kaže...

A kakav je taj Arctic e34 ( obični - ne duo ),, gledam nekaj da zamjenim ovaj serijski od R5 3600 i koje se realno razlike mogu očekivati, sad pod dužim loadom ode na 80 - kučište je dobro hlađeno i zatvoreno..

Minimalne razlike, amd je poznata przilica. Šparaj i uzmi dark rock pro i gotovo :)

Minimalne razlike? To pises iz svog bogatog neiskustva ili sta? Koliko samouvjerenih dezinformatora vreba po forumu 

12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Imaš Cooler Master Liquid Lite 240 za 450kn i riješio si se brige sa hlađenjem na duže staze. A za ove zračne sve preko 180kn za Lc cc 120 je bacanje love.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 11:07 (mislioc).
 
1 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Totalno mi je nejasno kako cesto se ljudi odlucuju za kojekakva drlog AIO rjesenja umjesto da uzmu kvalitetno zracno hladjenje za iste novce

Freak Show Inc.
 
4 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Nije ovaj CM drlog, ima dugačku garanciju i pristojne performanse.

Ne kužim šta ste zapeli za taj E Sports kad je dizajnom i veličinom isti kao i LC CC 120.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 11:15 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
mislioc kaže...
Nije ovaj CM drlog, ima dugačku garanciju i pristojne performanse.

 

Ili uzme NH-U14S za te novce i ima tisinu, vrhunske performanse i 6 godina gare

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Friday kaže...
mislioc kaže...
Nije ovaj CM drlog, ima dugačku garanciju i pristojne performanse.

 

Ili uzme NH-U14S za te novce i ima tisinu, vrhunske performanse i 6 godina gare

I ulozeno/dobiveno los proizvod kod kojeg ajmo rec 20-25% cijene placas na kutiju, dzindze mindze i garanciju. Cooler kao npr. Thermalright Macho Rev.B, 2x jeftiniji vani, u HR jeftiniji 200kn je jednako tih, ako ne i tisi i jednako dobro, ako ne i bolje hladi te ima po meni najbolji RAM clearance od svih zracnih coolera. Noctua je super, ali je smjesno da moraju za skoro pa istu cijenu NH-D15S smislit laksi i manji cooler samo jer ne ne mogu rjesiti problem visokih RAM-ova. Aj da NH-14S kosta manje ne bih nista napisao. 

12 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Znači esports 34 košta kojih 240kn single ili kojih 290/300kn duo, duo ste rekli da je bez veze tak da mislim dati kojih 250kn možda 300 uvrh glave - ove kombinacije 450 i više za proc koji košta 1700kn i koji nikad nebu clockan  ( onak čemu !?!? da sam išao na i5 9600k onda bi uračunao vent od 500kn odmah u kalakulaciju za dobar dan ) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

 Noctua je super, ali je smjesno da moraju za skoro pa istu cijenu NH-D15S smislit laksi i manji cooler samo jer ne ne mogu rjesiti problem visokih RAM-ova. Aj da NH-14S kosta manje ne bih nista napisao. 

 

Pa dobijes gotovo iste performanse kao sa D15S. Kako je to losa stvar odjednom?? Ispada kao da je U14S potez ocajnika a realno je to mozda i njihov najbolji hladnjak. Manji od D15S a nudi gotovo iste performanse, bolju akustiku i vjerojatno nikakve probleme sa memorijom.

Freak Show Inc.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice