Gdje bih mogao kupiti ethernet kabel od jedno 20m?

poruka: 15
|
čitano: 4.930
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Gdje bih mogao kupiti ethernet kabel od jedno 20m?

Obican ethernet kabel od 20m, po normalnoj cjeni, nasao sam samo  one koje se prodaju u zamotaju od 100m+

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gdje bih mogao kupiti ethernet kabel od jedno 20m?

Odi u neki servis ili pitaj u trgovini da ti naprave po mjeri

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje bih mogao kupiti ethernet kabel od jedno
Dejmerino kaže...

Obican ethernet kabel od 20m, po normalnoj cjeni, nasao sam samo  one koje se prodaju u zamotaju od 100m+

 Pitaj u chipoteci ili negdje u takvom dućanu da ti naprave po mjeri. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje bih mogao kupiti ethernet kabel od jedno
Trgovina mješovitom robom tipa razni alati i vijci, lusteri, razne sitnice za tipa drvo i metal i slično... čak znaju imati telefone, prijamnome za TV, pa i tako kabele no jednini sto ukoliko imaš takvu trgovinu u blizini neke znaju imao gotov kabel dok neke prodaju kabel na koji trebaš sa klijentima spojiti plastične kopče (ulaze)...
Nisam pažljivo čita pa sada vidim da si bio pronašao 100m. Kada sam kupovao bilo je raznih pakiranja odnosno raznih dimenzija... možda NETKO ovdje zna dali ima i sve u Bauhausu, Pevecu i slično...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 22:54 (Ekran).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gdje bih mogao kupiti ethernet kabel od jedno
Imaš na metar u svakoj trgovini elektromaterijalom. Samo ćeš si ga trebat skrimpat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje bih mogao kupiti ethernet kabel od jedno

to bi znacilo spojiti pinove na kabel? nisam ja pametan za to haha

13 godina
offline
Gdje bih mogao kupiti ethernet kabel od jedno 20m?
the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje bih mogao kupiti ethernet kabel od jedno
Dejmerino kaže...

to bi znacilo spojiti pinove na kabel? nisam ja pametan za to haha

 Ne trebaš bit pametan, imaš osam žičica za rasporedit i stisnuti s klještima,  ali bezveze je kupovati kliješta za ova konektora krimpati. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
offline
Re: Gdje bih mogao kupiti ethernet kabel od jedno

Prije više godina sam bezorginalnih  klješta zakrimpao RJ45 na UTP kabal , najprije rasporedio žice odsjekao sječicama na dužinu da bi izolacija došla ispod kopče koju sam običnim kombinirkama sa komadićem metala stisnio da zakači pa naslonio utikač na komad U profila ( radi one plastične kopčice)  i uskim (debljina kao kontakt) odvijačem udarajući čekićkom redom kontakte završio posao....kabal je još u upotrebi

 

kad zatreba improvizacija je zakon .

15 godina
offline
Re: Gdje bih mogao kupiti ethernet kabel od jedno

-do 10m ima u svakoj trgovini.. 15-20 većinom ne drže jer se tad radi 'na metre'.. tj cijena role 100m..

+važno, gotov kabel može biti problem kod provlačenja + često se preračunaš za potrebu duljinu

+postoje toolfree konektori kao za zidne utičnice, ali su višestruko skuplji ugl CAT6 i zato ih ne drže trgovine (mali promet vs 1kn-kom jeftikaner), najjeftinija klješta-krimperice se mogu pronaći za 20kn..

 

važno, kad se postavlja kabel, pogotovo u zid, to treba biti kvalitetno-trajno, jer idućih 10-20+ godina ne želiš popravljati loš spoj koji može biti nejteže za otkriti kao uzrok nekih problema.. tad je važno jesi li napravio već na tisuće ili je to prvi kabel, to je jedina prednost gotovog u ovom slučaju..  i kad se to radi, nije zgoreg staviti još jedan kabel 'rezerve'.. kao što se nekad provlačio antenski...

+ kad se provlači kroz zid, ugl se postave i zidne utičnice, tad ugl ne trebaš krimperice ali otvori kutiju prije kupnje i usporedi par komada, 'sve je to isto..' ali nije baš. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Gdje bih mogao kupiti ethernet kabel od jedno 20m?

Aha ma neznam tocno koliko ce mi trebati ali moram sa gornjeg kata preko stepenica staviti,  staviti cu izvana po zidu vjerojatno samo moram prvo provjerit sa stanodavkom kako to mogu napravit,, vise od 20m mi nece trebati sigurnO, ali nije skupo to koliko vidim , sa alatom bi me trebalo doci oko 100kn 20m kabela je 40kn, ovi krajevi su 5kn svaki i alat 40kn koliko vidim. Samo me jos zanima sa cime da to "vodim" po zidu a da ga ne busim sa onim obicnim drzacima za kabel? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gdje bih mogao kupiti ethernet kabel od jedno

kanalice ili čavlići-obujmice.. ima u svakoj trgovini el.materiala po potrebnoj debljini.. ili bilo koji ''a je to'' način, npr čičak-traka :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje bih mogao kupiti ethernet kabel od jedno

E, to ce mi trebati, hvala, bar znam naziv sad.

 

Uglavnom sve sam shvatio i narucit cu kabel a ovo cu kupit .
Sad samo cekanje da sve stigne od kompa do monitora do kabela.

Svima hvala puno :)

16 godina
offline
Re: Gdje bih mogao kupiti ethernet kabel od jedno
Imas u Elipsu gotov kabel 20m pa se ne moras zezati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Gdje bih mogao kupiti ethernet kabel od jedno 20m?
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice