HDMI na Scart

poruka: 16
|
čitano: 13.155
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
HDMI na Scart

evo pogledajte ovo http://www.hama.hr/hr/konzole/hq_scart_kabel_za_ps3/51804#breadcrump

 

i recite dal mislite da bi se poboljsala slika?? naci hdmi ulaz a izlaz na scart....mozete povecat sliku tako da misom na nju dodjete

GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HDMI na Scart

Ne možeš znati dok ne probaš. Ali ja sam dosta kombinacija probao i nemam baš pozitivnih iskustava sa tim adapterima analogno u digitalno ili obrnuto.

14 godina
neaktivan
offline
HDMI na Scart

Ma nemoj to kupovat, pa kak če slika izlgedat, HDMI ima digitalni signal, a SCART analogni.

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1225775843.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HDMI na Scart

Po slici ovo nije HDMI-scart kabel, ovo je kabel koji spaja standardni PS izlaz na scart, znači ne bi baš nešto dobio (neka mala razlika bi ipak bila, jer se ovim kabelom prenosi RGB signal a ne samo standardni kompozitni video).

 

Ako ti TV nema HDMI priključak, provjeri ima li možda DVI ili YPbPr (komponentni video) priključke; postoje takvi kabeli i donose mogućnost prikaza HD slike na TV-u bez HDMI-a.

KaeR
14 godina
offline
HDMI na Scart

hm...a dali mogu kako na kucno kino spojit ps3 osim onog standardnog kabela(crveni zuti i bjeli)

GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2011 15:02 (MilkMan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HDMI na Scart


Pozdrav!



Evo da se prikljucim raspravi o ovome i postavim pitanje. Imam samsung plasmu i koristim DIGI TV , reciver od DIGI TV mi je spojen sa plasmom sa scart kabelom, e sad me zanima kad bi uzeo kabel koji na jednoj strani ima HDMI a na drugoj strani Scart i tako spojio, dali bi slika bila bolja ili ista?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HDMI na Scart
Pozz kupio sam HDMI kabel za gledanje filmova i kada ga spojim iz PC-a na TV nemogu dobiti zvuk slika jest ,ali zvuka nema,jel mi može netko reći u čemu je problem
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HDMI na Scart
Dabio kaže...
Pozz kupio sam HDMI kabel za gledanje filmova i kada ga spojim iz PC-a na TV nemogu dobiti zvuk slika jest ,ali zvuka nema,jel mi može netko reći u čemu je problem

Koju graficku imas?

11 godina
neaktivan
offline
HDMI na Scart
Grafička je od 1 GB
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HDMI na Scart
Dabio kaže...
Grafička je od 1 GB

Nije bitno koliko memorije ima nego dali ima hdmi prikljucak.. odi u postavke od graficke i tamo nadi postavke za zvuk..

11 godina
neaktivan
offline
Re: HDMI na Scart
Naravno da grafička ima HDMI izlaz ,nebi mogao spojiti da nema,jel mi možeš objasniti kako mogu doći do postavki na grafičkoj... ,baš se ne kužim u to..
14 godina
neaktivan
offline
HDMI na Scart

Znam da ima cim si spojio ali dali koristis onaj adapter dvi to hdmi ili bas na grafickoi imas hdmi.. ako koristis windowse imas dole kod sata ikonu ili na desktopu desni klik pa tamo imas, nez tocno kako pise jer ja koristim linux.. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HDMI na Scart

dal zna tko kako namjestit sliku s kompa na tv. na grafickoj imam dva DVI izlaza i S video, a na tv - u inaj obicni scart i s prednje strane žuto - bijelo - crveno ( RGB jel) ... na jednom DVI imam monitor i htio bih istovremeno koristiti komp (recimo igre) a na tv - u bio gledao recimo serije prek interneta .. znaci odvojeni zvuk i slika na komp a tako i za tv ... jel ima tko kakav savjet ? hvala

 

edit ... grarficka pod "moj PC"

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2013 14:44 (juice21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HDMI na Scart

Pozdrav Dabio

 

potrebno je da u postavkama zvuka (CONTROL PANEL / SOUND KARTICA PLAYBACK) uljučiš Digital Audio (s/pdif) ao default device i zvuk će ići preko HDMI kabla.

 

I to je to

 

NAdam se da je bilo od koristi

14 godina
protjeran
offline
Re: HDMI na Scart
msi00 kaže...


Pozdrav!



Evo da se prikljucim raspravi o ovome i postavim pitanje. Imam samsung plasmu i koristim DIGI TV , reciver od DIGI TV mi je spojen sa plasmom sa scart kabelom, e sad me zanima kad bi uzeo kabel koji na jednoj strani ima HDMI a na drugoj strani Scart i tako spojio, dali bi slika bila bolja ili ista?

nebi bilo ništa bolje...ostavi kako i je!

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
14 godina
protjeran
offline
Re: HDMI na Scart
Dabio kaže...
Pozz kupio sam HDMI kabel za gledanje filmova i kada ga spojim iz PC-a na TV nemogu dobiti zvuk slika jest ,ali zvuka nema,jel mi može netko reći u čemu je problem

otkad grafulja daje zvuk van?

pogledaj u control panelu ima li kakav digitalni signal koji bi grafa preko HDMIja dala van...

 

EDIT: ividm da je to neko prdložio već.

 

javi kak je ispalo!!

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2013 16:09 (cassini).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice