Isplati li se na stariji pc ugraditi SSD disk?

poruka: 3
|
čitano: 1.255
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Isplati li mi se na ovaj pc ugraditi SSD disk?

Pozz
Imam stariji PC pa neznam dali mi se isplati ugraditi SSD u njega da bude brzi jer nemam para za novi kupovat?
Evo spec:
Gigabyte GA G33M S2L
Intel Core2Duo E7500 2.9 Ghz
4 GB RAM
Gigabyte  GV R724OC - 2 GB
160 GB WD Blue

A ovo je SSD koji mislim kupiti, na njemu bi drzao samo windows i osnovne programe
http://www.njuskalo.hr/ssd-disk/mushkin-enhanced-chronos-60-gb-ssd-oglas-16495643

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2015 17:34 (huayra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Isplati li se na stariji pc ugraditi SSD disk?

Ugradnja SSD-a isplati se u 90% slučajeva, tako i u ovom tvojem. Teoretski, na tvoju konfu idealno bi sjeo neki stariji corsair ili mushkin callisto/deluxe serije jer ploča ti ima SATA2 sučelje pa noviji SSD-ovi sa SATA3 sučeljem neće isporučivati pune brzine, već biti skresani otprilike upola, ugrubo rečeno. I sa znatno manjim brzinama napredak koji ćeš osjetiti bit će osjetan, tako da se investicija svakako isplati. Bootanje, startanje igara, rad s winsima, surfanje, sve će ići brže i fluidnije.

Ono što se ne isplati, to je dati 300Kn za 60GB-ni SSD u doba kad novi 120GB-ni s full jamstvom u trajanju 3 godine dođe 431Kn s uključenom dostavom. Ako hoćeš, imaš i mrvicu brži Patriot za doslovno par Kn više. Ako ikako možeš, protegni se na tu opciju - em je novo, novo, em duplo veći kapacitet, em full gara.

Go for it.

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Isplati li se na stariji pc ugraditi SSD disk?

Hvala puno, onda cu tako i napraviti, novo je novo :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice