Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fiksni?

poruka: 32
|
čitano: 9.981
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fiksni?

znači šta povoljnija cijenja,štoo bolja slika,i što manje zujanje i zračenje preporuke

 

 

te da lije bolje uzeti karticu usb ili tv tuner,iman fiksni kompjuter ,te postoji li nešto što bih trebao znati a da utječe na kvalitetu slike ili smetnje

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2013 14:23 (anze03021988).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik
al ono stvarno,itko,????žalosno je da na ovom forume ne mogu odgovor dobit
12 godina
offline
Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fiksni?

Evo da ne otvaram novu temu jer vidim da već postoji iako već odavno mrtva.

Zanima me koji je TV tuner da uzmem za digitalnu TV....Neka preporuka savijet.....Šta mi je sve potrebno i kako to u biti na kraju šljaka.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fiksni?

Također, isto pitanje...

 

Uz napomenu da mi ne treba daljinski i preferiram karticu ne stick.

Input bitno da ima koaksijalni, ostalo nije vazno.

Po mogućnosti dual channel, ali nije nužno.

Samo da je kvalitetna slika i ne žvaće signal.

 

Pregledao malo recenzije, više manje se svi slažu da je ova najbolja

Hauppauge WinTV HVR 2250

 

Samo koliko vidim to kod nas nije nigdje dostupno.

Ni na ebayu ništa pametno, većina iz amerike... samo shipping i carina 50ak dolara

Jel imate neku drugu preporuku?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik

a i ja sam htio postaviti isto pitanje al tu se ljute kad postavis pitanje pa...   i ja sam u potrazi za jednoj

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2015 17:44 (smotaniveliki).
16 godina
neaktivan
offline
Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fiksni?

Uzmite si ovu i nećete zažaliti. Ima dva tunera, tako da može s dva muxa istovremeno snimati neovisno na kojem je programu trenutno.

 

http://www.terratec.net/details.php?artnr=10908&lang=en#.VO3-aY5_6_4

 

 

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik

Znaci dao si ~1400 kn za takva dva usb tunera pa da si nadodao jos malo i imao bih solidan TV.. I mene zanimaju ti usb tv tuneri, ali je 700kn definitivno previse ima netko prjedlog nekog jeftinijeg, ali opet dobrog usb tv tunera s mogucnoscu snimanja.

...My life, My game, My rules...
16 godina
neaktivan
offline
Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fiksni?

Jel si pročitao moj post i razumio ga kako treba? Očito nisi. Onda bi na netu pronašao ovaj link:

 

http://www.jeftinije.hr/Proizvod/3070928/nesortirano/nesortirano-ostalo/ostalo-nesortirano/terratec-dvb-t-tv-stick-terratec-t5-dual-sa-dvb-t-antenom-sa-daljinskim-upravljacem-funkcija-snim

 

ili

 

http://www.links.hr/index.php?option=aukcija&page=jedanartikl&id_aukcija=738&id_artikl=051.903.026

 

 

Pogledaj cijene. A sigurno se može naći i manju cijenu za ovaj vrhunski uređaj. Imam ga osobno i svaka preporuka.

 

Odakle ti ovih 1.400kn, čovječe?

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2015 19:02 (Jura iz druge galaksije).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik
Jura iz druge galaksije kaže...

Uzmite si ovu i nećete zažaliti. Ima dva tunera, tako da može s dva muxa istovremeno snimati neovisno na kojem je programu trenutno.

 

http://www.terratec.net/details.php?artnr=10908&lang=en#.VO3-aY5_6_4

 

 

Takav 1 dođe 699kn što sam i pronašo u linksu, a ti kažeš da imaš dva (ili tuner znači nešto drugo pošto nisam upučen u te stvari) i jednostavnom matematičkom radnjom množenja dobijemo da 2 koštaju 1398 ili ti ga 1400kn.

...My life, My game, My rules...
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2015 19:11 (SoynTech).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik
SoynTech kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

Uzmite si ovu i nećete zažaliti. Ima dva tunera, tako da može s dva muxa istovremeno snimati neovisno na kojem je programu trenutno.

 

http://www.terratec.net/details.php?artnr=10908&lang=en#.VO3-aY5_6_4

 

 

Takav 1 dođe 699kn što sam i pronašo u linksu, a ti kažeš da imaš dva (ili tuner znači nešto drugo pošto nisam upučen u te stvari) i jednostavnom matematičkom radnjom množenja dobijemo da 2 koštaju 1398 ili ti ga 1400kn.

 Uređaj ima ugrađena 2 tunera, za razliku od 1 kod većine ostalih sličnih usb dvb-t prijamnika. Time može u isto vrijeme snimati program na jednom mux-u (npr. HTV1) a da se istovremeno gleda ili snima program na drugom mux-u (npr. CMC). Ovaj je uređaj jedan od najboljih u svojoj kategoriji. Osobno ga imam i preporučujem ga svakom tko ima afiniteta prema snimanju TV programa. Normalno, uz ovaj uređaj dobija se njegov software, ali vam predlažem kupnju DVBViewera. Nije skup, a fenomenalan program i posve kompatibilan s ovim uređajem.

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik

a ima koja kartica bas za u kuciste?? nekako mi se cini da se kod njih vise dobije za istu lovu ili primjerice sa svim ovim bi kostalo manje ako bi bilo bas ka kartica ili se varam???  a ako je vec usb, tada šta nije onda bolje kupiti dva na ebayju za 5 dolara svaki (ja imam jednog doma) uzmes razlicite da svaki ima svoj program i gledas, to su obicni samo s dvbt a s t2 s2 itd su po 20 dolari (imam i takvog ali nemam driver :D )  al to je bilo dok sam ima laptop sada bi neku karticu baš ako ko šta preporučuje?

10 godina
neaktivan
offline
Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fiksni?

već ti je na ovaj temi spomenuta jedna kartica odnosno proizvođač hauppauge.

stvar je u tome što oni namaju quad tv tuner ili koji može snimat tri ako to koga zanima.

naletio sam na ovo, ali ne znam koje je kvalitete.

 http://www.buydvb.net/tbs6285-dvbt2tc-quad-tv-tuner-pcie-card-p-93.html

 

šteta šta ovaj terratec usb ne podržava dvb-t2...

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik

je al u americi, treba mi da se moze kupiti kod nas?

 

ovo je preskupo ipak, a i naši programi nisu toliko dobri da imaš toliku želju ih 3 odjednom snimati :D

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik
Mark Robins kaže...

šteta šta ovaj terratec usb ne podržava dvb-t2...

 

 Za sada ta tvrtka nema to u ponudi. Ali zbog čega bi i imala? Naime, trenutno se dvb-t2 najviše koristi za paytv, tj. treba mu kartica za dekodiranje. Ovih dana se može pročitati kako bi se u narednih 5 godina digitalna freetv trebala prebaciti na dvb-t2, ali o tom potom. Koliko imam saznanja trenutno u Srbiji nešto "petljaju" oko prelaza na dvb-t2, ali oni još nisu ni prešli s analogne TV na digitalnu u potpunosti.

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik

koja je uopće azlika između t i t2 ?

15 godina
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik

Razlika ima dosta... uglavnom, sažeto je opisano na wikipediji.

KaeR
14 godina
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik

Hoces kupit moj, model http://avertv.avermedia.com/Product/ProductDetail.aspx?Id=21

Kod mene u kompu je 2god. 200kn

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik
smotaniveliki kaže...

koja je uopće azlika između t i t2 ?

 pogledaj na:

 

http://hr.wikipedia.org/wiki/DVB-T2

 

 

 

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
13 godina
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik
Jura iz druge galaksije kaže...

Koliko imam saznanja trenutno u Srbiji nešto "petljaju" oko prelaza na dvb-t2, ali oni još nisu ni prešli s analogne TV na digitalnu u potpunosti.

 U Srbiji su već prešli na DVB-T2, ali paralelno još radi i analogija. U 6. mjesecu će analogija biti potpuno isključena.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik
espero kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

Koliko imam saznanja trenutno u Srbiji nešto "petljaju" oko prelaza na dvb-t2, ali oni još nisu ni prešli s analogne TV na digitalnu u potpunosti.

 U Srbiji su već prešli na DVB-T2, ali paralelno još radi i analogija. U 6. mjesecu će analogija biti potpuno isključena.

Nije istina. Nekoliko puta su do sada odgađali i pomicali rokove. Tko garantira da će i taj datum biti ispoštovan.

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
13 godina
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik
Jura iz druge galaksije kaže...
espero kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

Koliko imam saznanja trenutno u Srbiji nešto "petljaju" oko prelaza na dvb-t2, ali oni još nisu ni prešli s analogne TV na digitalnu u potpunosti.

 U Srbiji su već prešli na DVB-T2, ali paralelno još radi i analogija. U 6. mjesecu će analogija biti potpuno isključena.

Nije istina. Nekoliko puta su do sada odgađali i pomicali rokove. Tko garantira da će i taj datum biti ispoštovan.

 Ja garantiram jer gledam hrpu njihovih programa preko DVB-T2. I rok moraju poštivati jer su potpisali da će ugasiti analogne odašiljače u 6. mjesecu.

14 godina
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik
Ekipa zanima me sto mi treba da bi spojio prijemnik sa starim crt ekranom da bih gledao tv na njemu i dali je to uopce moguce ?
nisam pio 9 mjeseci, a onda sam se rodio
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik
espero kaže...

 Ja garantiram jer gledam hrpu njihovih programa preko DVB-T2. I rok moraju poštivati jer su potpisali da će ugasiti analogne odašiljače u 6. mjesecu.

 Molim te da mi odgovoriš na par pitanja. Odakle si, ako nije tajna, i da li ti za to gledanje treba neka kartica ili je freetv? Ako hoćeš možeš mi poslati odgovore na PM.

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
16 godina
online
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik
smotaniveliki kaže...

a ima koja kartica bas za u kuciste?? nekako mi se cini da se kod njih vise dobije za istu lovu ili primjerice sa svim ovim bi kostalo manje ako bi bilo bas ka kartica ili se varam???  a ako je vec usb, tada šta nije onda bolje kupiti dva na ebayju za 5 dolara svaki (ja imam jednog doma) uzmes razlicite da svaki ima svoj program i gledas, to su obicni samo s dvbt a s t2 s2 itd su po 20 dolari (imam i takvog ali nemam driver :D )  al to je bilo dok sam ima laptop sada bi neku karticu baš ako ko šta preporučuje?

 

Da, ni ideja sa više jeftinih USB tunera nije loša, iole pametniji softver za gledanje morao bi raspoznavati više izvora.

Za taj koji imaš, driveri ne bi trebali biti problem, bitno je znati koji je čip na kartici, nema ih puno pa mnogi proizvođači koriste iste (često se mogu koristiti i driveri od naizgled različite kartice).

 

Što se tiče tunera u obliku standardne kartice, imam Avermedia TwinStar (PCI-E slot), na njoj su dva DVB-T tunera i nije loša, solidna kvaliteta izrade i pratećeg softvera, jedino je malo spora kod prebacivanja programa u različitim muxevima. Ne vidim je više na nabava.net kod nas, ali možda se nađe neka rabljena.

 

 

13 godina
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik
Jura iz druge galaksije kaže...
espero kaže...

 Ja garantiram jer gledam hrpu njihovih programa preko DVB-T2. I rok moraju poštivati jer su potpisali da će ugasiti analogne odašiljače u 6. mjesecu.

 Molim te da mi odgovoriš na par pitanja. Odakle si, ako nije tajna, i da li ti za to gledanje treba neka kartica ili je freetv? Ako hoćeš možeš mi poslati odgovore na PM.

Iz Osijeka sam. 11 programa mogu gledati bez ikakve kartice. Postoji još i gomila kodiranih. Jedan od državnih programa se može gledati i u HD-u i tu se u HD-u i s 5.1 zvukom mogu gledati svi sportski događaji (Liga prvaka, Europska liga, a i ostali sportski prijenosi).

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2015 18:53 (espero).
11 godina
neaktivan
offline
Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fiksni?

evo napravio sam glupost danas i sad bi mi dobro došla pomoć. kupio sam usb tv karticu BLAZETV i kod kuće shvatio da mi ne podržava analogni signal a da mi treba ta podrška iz razloga koje sad ne trebam navoditi. tako da je moje prvo pitanje mogu li nekim softwareom to rješiti? ne nadam se previše ali uvijek ima netko pametniji pa...

 

 

ili može zamjena u ZG za neku koja podržava analogni signal bitno sam o da je usb ne mora biti nova kao ova.

ako ti imaš ženu papče ja si dlake sa jaja pincetom počupam
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2015 21:18 (pirireis).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik

Treba ti analogna ili hibridna kartica. Ove jeftine kineske i općenito većina novijih kartica isključivo su digitalne.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik
Arendelle kaže...

Treba ti analogna ili hibridna kartica. Ove jeftine kineske i općenito većina novijih kartica isključivo su digitalne.

 to sam si i mislio. prije sam imao aver hybrid i bila je super ali je crkla i sad sam napravio ovu glupost. a ništa, hvala na odgovoru. a ponuda za zamjenu svima koji imaju analognu da im ne treba još stoji.

ako ti imaš ženu papče ja si dlake sa jaja pincetom počupam
10 godina
neaktivan
offline
Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fiksni?

Pozdrav,

 

trebao bih neki USB TV tuner. Koristio bi ga povremeno, pa vjerujem da mi ne treba nešto skupo, a i čuo sam da će se uskoro gasit. Razmisljam da ga uzmem s Ebaya pa me zanima jel ima netko iskustva s takvim stvarima, jel se dobro lovio signal? Dvoumim se između ova dva, samo me muci kvaliteta signala na ovome s Ebay-a, pa ako neko ima savjet bio bih zahvalan.

 

Ebay tuner

Links tuner

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tv tuner ili usb karticu za kompjuter fik
No.Nameee kaže...

Pozdrav,

 

...

 

 Po frekvencijama koje podržava ovaj s ebaya ne bi trebalo biti problema. Što se signala tiče, odmah zaboravi na ovu antenicu i pripremi si vanjsku antenu. Barem je tako kod mene.

Želim ti svaku sreću, čamov sanduk i veliku svijeću!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice