Koristite li integriranu zvučnu karticu?

poruka: 69
|
čitano: 14.204
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

Zanimalo bi me koliko vas (forumaša) koristi integriranu zvučnu kao izvor zvuka a koliko koristi nekakvo drugačije rješenje (PCI, PCI-E, USB i ostale zvučne).
Stoga odgovorite na pitanje u anketi a kao odgovor u temi navedite koju točno zvučnu koristite.

Ja koristim integriranu VIA Vinyl VT1708S na kompu, u laptopu je Realtek HDAudio 883.
Uskoro planiram prelazak ne Asus Xonar DG, Creative Audigy SE ili neku bolju zvučnu.

Ako imate neku "neintegriranu" možete ostaviti i koju pozitivnu riječ, komentar ili pak ako ste primjetili kakvu manu za zvučnu koju imate.
Svako iskustvo je dobrodošlo.

 

Koristite li integriranu zvučnu karticu?

 

127 Da i zadovoljan sam.
20 Da ali preći ću na diskretnu.
33 Ne, već koristim diskretnu.
213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

fali ti:"koristim integriranu s kojom nisam zadovoljan,a nemam dovoljno novca za diskretnu." 

Moj PC  
26 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

Asus Xonar DG od nedavno - odlična kartica, jako zadovoljan.

 

Mislim da tko god ima za izdvojiti minimalno par milja kn za PC, može izdvojiti 200kn za ovu karticu i osjetiti veliku razliku.

''Mulder, toads just fell from the sky!'' ''I guess their parachutes didn't open.''
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2011 16:41 (PsychoticBaklava).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

Kao primarnu zvučnu karticu koristim Virtual Audio Cable, što nije ni integrirana ni diskretna zvučna. Jedini problem koji sam uočio je što komercijalni softver (npr. PowerDVD koji sam neko vrijeme ranije legalno kupio) jednostavno neće raditi s tim. Sav ostali softver (Windowsi, VLC, MPC-HC, Foobar, igre...) radi.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

Koristio sam integriranu bio zadovoljan, ali kad sam prešao na Audigy 2 ZS, onda sam shvatio da je razlika nebo i zemlja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

Integrirana Realtek ALC662 6-Channel i čisto sam zadovoljan

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

koristim integriranu i imam 5.1 sustav
sve mi je ok
koristim i jedan program srs audio sandbox
da nema tog programa mogao bih odmah baciti zvučnike.....( metaforički rečeno) 

Ludio Ad Tempus Vitae
Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

Koristim neku C-Media (iz 1999.-e ako se ne varam), jer mi je integrirana jednostavno ''umrla''. Kartica nije loša, ali ne postoje novi driveri pa na Windows 7 često uzrokuju BSOD i zato nisam zadovoljan s njom, te planiram kupiti novu.

edit: cmi8738 c3dx je ime kartice, pa ako netko naleti na driver molim da mi pošalje pp. Hvala

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2011 17:19 (mind_challenge).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

Integriranu.

 

Offtopic za kreatora teme - ako se glazba sluša sa analognog medija (vinyl) preko zvučnika, nije li ona konvertana prije zvučnika u digitalni oblik?

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Super Enterprise Edition, AutoCAD 2011, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koristite li integriranu zvučnu karticu?
Random. kaže...

Integriranu.

 

Offtopic za kreatora teme - ako se glazba sluša sa analognog medija (vinyl) preko zvučnika, nije li ona konvertana prije zvučnika u digitalni oblik?

VIA Vinyl je ime serije zvučnih kartica/čipova. VT1708S je model iz te serije. Nema to veze s vinyl medijima.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koristite li integriranu zvučnu karticu?
191x7 kaže...
Random. kaže...

Integriranu.

 

Offtopic za kreatora teme - ako se glazba sluša sa analognog medija (vinyl) preko zvučnika, nije li ona konvertana prije zvučnika u digitalni oblik?

VIA Vinyl je ime serije zvučnih kartica/čipova. VT1708S je model iz te serije. Nema to veze s vinyl medijima.

  Ne, ne pitam te za zvučnu karticu. Pitam za medij.

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Super Enterprise Edition, AutoCAD 2011, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
16 godina
offline
Re: Koristite li integriranu zvučnu karticu?
Random. kaže...
191x7 kaže...
Random. kaže...

Integriranu.

 

Offtopic za kreatora teme - ako se glazba sluša sa analognog medija (vinyl) preko zvučnika, nije li ona konvertana prije zvučnika u digitalni oblik?

VIA Vinyl je ime serije zvučnih kartica/čipova. VT1708S je model iz te serije. Nema to veze s vinyl medijima.

  Ne, ne pitam te za zvučnu karticu. Pitam za medij.

Ako reprodukcija ide putem digitalne zvučne onda se vrši konverzija...

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koristite li integriranu zvučnu karticu?
191x7 kaže...

Ako reprodukcija ide putem digitalne zvučne onda se vrši konverzija...

  Zar zvučnik ne pretvara signal u obliku napona u zvučni (analogni naravno) signal?

 

Pitam jer me zanima da li postoji način za reproducirati snimku bez da je ona ikada u procesu bila rastrgana (sampling rate, bit depth)? Hvala.

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Super Enterprise Edition, AutoCAD 2011, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
16 godina
offline
Re: Koristite li integriranu zvučnu karticu?
191x7 kaže...
Random. kaže...

Integriranu.

 

Offtopic za kreatora teme - ako se glazba sluša sa analognog medija (vinyl) preko zvučnika, nije li ona konvertana prije zvučnika u digitalni oblik?

VIA Vinyl je ime serije zvučnih kartica/čipova. VT1708S je model iz te serije. Nema to veze s vinyl medijima.

Takvu Via VT 1708 Vinilku zvučnu imam i ja na svojoj Asrock matičnoj ploči pa kog zanima dole na linku su sve tehnikalije tog modela.{#}{#}

 

http://www.via.com.tw/en/products/audio/codecs/vt1708s/

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2011 17:30 (rambox).
15 godina
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

Integrirana zvučna na MB ima mogućnost 7.1 zvuka što neću vjerojatno nikad iskoristiti. PC mi je dvokanalno zvučno povezan sa glazbenom linijom kao pojačalom (AUX in) tako da mi je to i više nego dovoljno za igre, ili koristim slušalice ako želim uživati u eksplozijama nekog FPS-a.

PC ionako ne koristim kao multimedijalni centar.

Za multimediju sa 5.1 sistemom zvučnika koristim scart povezane TV (LCD 82"), max TV prijemnik te linijski DVD rekorder s integriranim pojačalom i priključenim USB diskom na kojem su mi muzika i filmovi. Važniji mi je taj sistem za gledanje filmova s USB-a ili programa s Max TV-a.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koristite li integriranu zvučnu karticu?
rambox kaže...
191x7 kaže...
Random. kaže...

Integriranu.

 

Offtopic za kreatora teme - ako se glazba sluša sa analognog medija (vinyl) preko zvučnika, nije li ona konvertana prije zvučnika u digitalni oblik?

VIA Vinyl je ime serije zvučnih kartica/čipova. VT1708S je model iz te serije. Nema to veze s vinyl medijima.

Takvu Via VT 1708 Vinilku zvučnu imam i ja na svojoj Asrock matičnoj ploči pa kog zanima dole na linku su sve tehnikalije tog modela.{#}{#}

 

http://www.via.com.tw/en/products/audio/codecs/vt1708/

Prijetelju dao si link za krivu zvučnu. Mi imamo (pošto imamo iste ploče) VT1708S a ne VT1708A ili običnu 1708.

http://www.via.com.tw/en/products/audio/codecs/vt1708s/

Nadam se da koristiž zadnje drivere s VIA stranice...

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
16 godina
offline
Re: Koristite li integriranu zvučnu karticu?
191x7 kaže...
rambox kaže...

Takvu Via VT 1708 Vinilku zvučnu imam i ja na svojoj Asrock matičnoj ploči pa kog zanima dole na linku su sve tehnikalije tog modela.{#}{#}

 

http://www.via.com.tw/en/products/audio/codecs/vt1708/

Prijetelju dao si link za krivu zvučnu. Mi imamo (pošto imamo iste ploče) VT1708S a ne VT1708A ili običnu 1708.

http://www.via.com.tw/en/products/audio/codecs/vt1708s/

Nadam se da koristiž zadnje drivere s VIA stranice...

Sad sam to pokrpal da S model krivi link sam dal prije.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
13 godina
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

Koristim Creative Labs Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer i odlično me služi!

Music As A Weapon !!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

Ja sam nedavnu upkinuo X-Fi Titanium, razlika je osjetna !

Full HD Addict :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

hmmm trenutno sam na intergrirsanoj zvucnoj zasad sam zadovoljan. I kakva bi se razlika osjetila sa zvucnom karticom? 

Sretnu se dva robota na ulici i kaže jedan drugom: -jeli, jeli istina da ti se roditelji rastavljaju? xDD
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

Meni je dosta velika razlika između integrirane i ove moje zvucne. Ima puno vise opcija za zvuk koji je ujedno i nekako kvalitetniji ...

samo jedan dio opcija samo jedan dio opcija
Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

današnje integrirane zvučne sasvim su dovoljne za 90% zvučnika koji se koriste na desktopima. kad se uloži više od 1000 kn onda se može razmišljati o nabavi bolje zasebne. za zvučnike od 100, 200 i 300 kn nema potrebe.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2011 18:20 (Harold).
 
8 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Koristite li integriranu zvučnu karticu?
Kewin kaže...

hmmm trenutno sam na intergrirsanoj zvucnoj zasad sam zadovoljan. I kakva bi se razlika osjetila sa zvucnom karticom? 

Poprilična razlika. Ovisi o drugoj opremi, naravno - ako imaš loše slušalice i/ili zvučnike, šanse su da nećeš osjetiti razliku. Ako imaš kvalitetnije slušalice, razlika je velika, od eliminacije pozadinskih šumova elektronike do kvalitetnijeg/čišćeg/punijeg/detaljnijeg zvuka. Ovisi naravno i o sluhu pojedinca, kvalitetan zvuk je dobrim dijelom subjektivna kategorija. 

 

Stvar se komplicira nabavkom jednog kvalitetnijeg komada opreme (npr. slušalica) - odjednom uviđaš sve mane integrirane zvučne, nekvalitetnih mp3-a, itd. Uglavnom, kada kreneš tim putem često se stvari zakompliciraju :P. Ako si zadovoljan sadašnjim stanjem i ograničen financijama, bolje je ne znati :D

''Mulder, toads just fell from the sky!'' ''I guess their parachutes didn't open.''
13 godina
neaktivan
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

Kolko bi meni značilo kupiti neku zvučnu za 500 kuna na G930 slušalice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koristite li integriranu zvučnu karticu?
Monopol kaže...

Kolko bi meni značilo kupiti neku zvučnu za 500 kuna na G930 slušalice?

Ne kad su to USB slušalice odnosno imaju svoju zvučnu.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
14 godina
moderator
offline
Re: Koristite li integriranu zvučnu karticu?
mind_challenge kaže...

Koristim neku C-Media (iz 1999.-e ako se ne varam), jer mi je integrirana jednostavno ''umrla''. Kartica nije loša, ali ne postoje novi driveri pa na Windows 7 često uzrokuju BSOD i zato nisam zadovoljan s njom, te planiram kupiti novu.

edit: cmi8738 c3dx je ime kartice, pa ako netko naleti na driver molim da mi pošalje pp. Hvala

i ja koristim tu, zvuk mi je bolji nego sa integriranom VIA VT1708S i bolje su opcije u control panelu

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................na glupa pitanja odgovaram sa: ke????
12 godina
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

Koliko bi dobio u kvaliteti zvuka sa diskretnom zvučnom, ako jedinu muziku koju slušam slušam u mp3 formatu ili sa youtube-a ?

Ja mislim da nebi skužio neku razliku s obzirom na kompresiju zvuka.(ipak mp3 nije čisti audio)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

Na integrusi i zadovoljan za moje potrebe sasvim dovoljno i za potrebe kad se radi parti :D

tako da mislim da moje nece osjetit razliku u kartici od 200kn i vise jedino moj đep

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koristite li integriranu zvučnu karticu?

Prije sam je koristio, al sam se prebacio na diskretnu zbog kvalitete zvuka posto imam spojeno pojacalo :) :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koristite li integriranu zvučnu karticu?
Frenzy kaže...

Koliko bi dobio u kvaliteti zvuka sa diskretnom zvučnom, ako jedinu muziku koju slušam slušam u mp3 formatu ili sa youtube-a ?

Ja mislim da nebi skužio neku razliku s obzirom na kompresiju zvuka.(ipak mp3 nije čisti audio)

zavisi ti o sustavu koji imas, zvucnicima..(osjetit ces jedino tada razliku jel ak imas obicne desktop zvucnike zaboravi..... ;))

Sretnu se dva robota na ulici i kaže jedan drugom: -jeli, jeli istina da ti se roditelji rastavljaju? xDD
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice