Lightning u HDMI na monitoru

poruka: 4
|
čitano: 971
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Lightning u HDMI na monitoru

Pozdrav,

 

zanima me je li moguće prikazati ekran s iPada Mini (točnije radi se o 1. generaciji iPada Mini) na LCD monitoru koji ima HDMI ulaz? Gledao sam na eBayu te naišao na 8 pinski Lightning to HDMI Adapter, navedeno je da podržava max. rezoluciju do 1080p. Zanima me hoće li se pomoću ovog adaptera "popuniti" cijeli ekran na monitoru, budući da je monitor 24" rezolucije 1920*1080 pixela.

 

iPad Mini 1st generation iPad Mini 1st generation
8 Pin Lightning To HDMI Cable HDTV AV Adapter 8 Pin Lightning To HDMI Cable HDTV AV Adapter
ZOTAC: Its Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2016 13:23 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Lightning u HDMI na monitoru
DmL kaže...

Pozdrav,

 

zanima me je li moguće prikazati ekran s iPada Mini (točnije radi se o 1. generaciji iPada Mini) na LCD monitoru koji ima HDMI ulaz? Gledao sam na eBayu te naišao na 8 pinski Lightning to HDMI Adapter, navedeno je da podržava max. rezoluciju do 1080p. Zanima me hoće li se pomoću ovog adaptera "popuniti" cijeli ekran na monitoru, budući da je monitor 24" rezolucije 1920*1080 pixela.

 

 Vjerovatno neće, jer sumnjam da iPad može na Lightning davati sliku drugačije rezolucije od nativne.

Ako i može, opet je u pitanju samo "rastezanje" slike, jer je njegova rezolucija u 4:3 formatu, a TV u 16:9.

Uglavnom, ako ne bude preko cijelog ekrana, imaš na TV-u opciju stretching prek cijelog ekrana, ali su deformacije slike pri takvom rastezanju gadne, ali ako ti ne smeta....

Kruha i igala...
14 godina
neaktivan
offline
Lightning u HDMI na monitoru

Mislio sam ovako tu i tako pročitati neku knjigu u PDF-u, a pošto je monitor veći lakše čitam na njemu nego na iPadu. Znači praktički bi slika bila iste veličine kao i na iPadu, čak i u landscape načinu prikaza?

Znaš li možda imaju li streching opciju samo TV-i ili mogu imati i monitori? Odnosno, je li to baš točan naziv te opcije?

ZOTAC: Its Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2016 23:30 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Lightning u HDMI na monitoru
DmL kaže...

Mislio sam ovako tu i tako pročitati neku knjigu u PDF-u, a pošto je monitor veći lakše čitam na njemu nego na iPadu. Znači praktički bi slika bila iste veličine kao i na iPadu, čak i u landscape načinu prikaza?

Znaš li možda imaju li streching opciju samo TV-i ili mogu imati i monitori? Odnosno, je li to baš točan naziv te opcije?

 Aha, tek sam sad skužio da se radi o monitoru....

Baš sam glup 

Uglavnom, još bolje, jer možeš ručno razvlačiti sliku kak god hoćeš....

A u landscapeu ti je puno bolje gledat nego u portraitu jer imaš manje rastezanja, pa se ne kuže tak deformacije.

A monitor vjerovatno i sam razvlači sliku na fullscreen, tak da ne budeš morao vjerovatno ništa namještavat, a slika bude uvijek preko cijelog ekrana (ovisi o monitoru, ali i ako ne bude, možeš nariktat u njegovim opcijama, jednostavno je).

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice