Novi ventilator za Scythe Yasyu

poruka: 18
|
čitano: 2.012
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Novi ventilator za Scythe Yasyu

Pozdrav svima!

Trebao bi preporuku ventilatora za navedeni hladnjak čiji trenutni ventilator trenutno ne radi. Naime, jučer sam malo pobrisao kučište iznutra, između ostalog i hladnjak te nedugo zatim primjetim da se ventilator na hladnjaku više ne okreće. Ništa nisam otkopčavao niti agresivno dirao pa mi zbilja nije jasno što je pošlo po zlu. Može li se to kako srediti ili mi je jedino rješenje kupnja novog ventilatora?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi ventilator za Scythe Yasyu

Ne znam što se dogodilo kod tebe, ali iz mog primjera i primjera ostalih na forumu sam saznao da često znaju odapeti. U mom slučaju ja sam stavio neki od Cooler Mastera(imaju slicne rpm) gore i to je to. 

Ako vam pomognem bilo bi lijepo da stisnete Hvala!
16 godina
offline
Novi ventilator za Scythe Yasyu

jep. ventovi od yasy-e su poznati da crknu nakon nekog vremena. imao 2 yasye i na obadvijema riknuo vent...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Novi ventilator za Scythe Yasyu
Lord_Marko kaže...

jep. ventovi od yasy-e su poznati da crknu nakon nekog vremena. imao 2 yasye i na obadvijema riknuo vent...

da i na mojem, ali ja sam samo malo kapnuo maziva za podmazivanje lanca za bicikl i radi vise od godine dana s tim uljem bez problema :)
tak da jos uvijek imam orginal ventilator 

http://www.snabbox.org/
15 godina
offline
Re: Novi ventilator za Scythe Yasyu

Meni je moj krenuo brundati prije par mjeseci, pa sam ga zamijenio sam ga novijom verzijom istog modela.

Ne znam koliko ti se isplati ako baš nisi maher otvarati vent i popravljati ga, kad novi zamjenski košta stotinjak kuna.

Ali pazi kod kupovine, čuo sam da ti cpu hladnjaci nisu od iste vrste kao i oni za kučište (nekakav statički tlak): Provjeri prije kupnje, sretno!

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2014 19:42 (Dojitza).
14 godina
offline
Re: Novi ventilator za Scythe Yasyu
Arnold Layne kaže...
Lord_Marko kaže...

jep. ventovi od yasy-e su poznati da crknu nakon nekog vremena. imao 2 yasye i na obadvijema riknuo vent...

da i na mojem, ali ja sam samo malo kapnuo maziva za podmazivanje lanca za bicikl i radi vise od godine dana s tim uljem bez problema :)
tak da jos uvijek imam orginal ventilator 

Gdje si to točno kapnuo, opiši malo molim te :)

 

 

Dojitza kaže...

Meni je moj krenuo brundati prije par mjeseci, pa sam ga zamijenio sam ga novijom verzijom istog modela.

Ne znam koliko ti se isplati ako baš nisi maher otvarati vent i popravljati ga, kad novi zamjenski košta stotinjak kuna.

Ali pazi kod kupovine, čuo sam da ti cpu hladnjaci nisu od iste vrste kao i oni za kučište (nekakav statički tlak): Provjeri prije kupnje, sretno!

Ako to ne riješim do ponedjeljka uzet ću novi vent, nema mi druge, no na što bi točno trebao obratiti pažnju? Koje ste Vi ventilatore točno kupili, evo ja sad gledam ovaj coolermaster, u linksu gdje ću i vjerojatno uzeti pošto mi je najbliže.

16 godina
offline
Novi ventilator za Scythe Yasyu

ubiti meni je riknul onaj potenciometar samo. dalo bi se to pokrpat ali je to bil komp od oca pa je uzel drugi vent. konkretno scythe glide stream. eto radi vec prek godinu dana.

 

obrati si paznju da uzmes vent s 4 pina da moze si ploca regulirat okretaje preko pwm-a.  znaci pase i 3 pina ali mislim da nemas regulaciju brzine ili mozda prikaz okretaja, pa te ne upozorava da je krepal.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Novi ventilator za Scythe Yasyu

Gledam sad na ADM-u i vidim da imaju Scythe Slip Stream sa potenciometrom, to trebao biti isti taj kojeg sada imam?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi ventilator za Scythe Yasyu
Dap
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
12 godina
odjavljen
offline
Re: Novi ventilator za Scythe Yasyu
Goldmember kaže...
Arnold Layne kaže...
Lord_Marko kaže...

jep. ventovi od yasy-e su poznati da crknu nakon nekog vremena. imao 2 yasye i na obadvijema riknuo vent...

da i na mojem, ali ja sam samo malo kapnuo maziva za podmazivanje lanca za bicikl i radi vise od godine dana s tim uljem bez problema :)
tak da jos uvijek imam orginal ventilator 

Gdje si to točno kapnuo, opiši malo molim te :)

 

 

Dojitza kaže...

Meni je moj krenuo brundati prije par mjeseci, pa sam ga zamijenio sam ga novijom verzijom istog modela.

Ne znam koliko ti se isplati ako baš nisi maher otvarati vent i popravljati ga, kad novi zamjenski košta stotinjak kuna.

Ali pazi kod kupovine, čuo sam da ti cpu hladnjaci nisu od iste vrste kao i oni za kučište (nekakav statički tlak): Provjeri prije kupnje, sretno!

Ako to ne riješim do ponedjeljka uzet ću novi vent, nema mi druge, no na što bi točno trebao obratiti pažnju? Koje ste Vi ventilatore točno kupili, evo ja sad gledam ovaj coolermaster, u linksu gdje ću i vjerojatno uzeti pošto mi je najbliže.

okrenes ga naopacke i imas neku gumu (mozda je naljepnica preko nje) nju skines i unutra vidis osovinu ventilatora 
samo na nju kapnes (naravno gumu vratis nazad)

Probaj prije nego ides kupovat novi jer eto ja nisam trebao

http://www.snabbox.org/
14 godina
offline
Re: Novi ventilator za Scythe Yasyu
Arnold Layne kaže...

okrenes ga naopacke i imas neku gumu (mozda je naljepnica preko nje) nju skines i unutra vidis osovinu ventilatora 
samo na nju kapnes (naravno gumu vratis nazad)

Probaj prije nego ides kupovat novi jer eto ja nisam trebao

Pokušao sam al bez uspjeha, no svejedno hvala. Uzet ću onda sljedeći tjedan ovaj Scythe Slip Stream sa potenciometrom pa sam bez brige.

14 godina
offline
Novi ventilator za Scythe Yasyu

Javili su mi danas iz ADM-a da nemaju više ovaj Slip Stream sa potenciometrom tak da mi jedino preostaje uzeti ovaj coolermaster. Koliko vidim ima dobr static pressure što je dosta bitno za hlanjak ako sam dobro shvatio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi ventilator za Scythe Yasyu

Yep ti Scythe ventilatori su sasvim ok dok rade, ali nažalost brzo riknu(na mojoj Ninji 3 je isto odapeo bio)...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi ventilator za Scythe Yasyu

Jetflo su dobri ali jaako bučni. Ako ti to ne predstavlja problem, uzmi ga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi ventilator za Scythe Yasyu
vrinho kaže...

Jetflo su dobri ali jaako bučni. Ako ti to ne predstavlja problem, uzmi ga.

Prema specifikacijama razina buke je otprilike ista kao i kod predhodnog Slip Streama koj mi je bio podnošljiv a vrtio se od 800-1600 RPM-a po potrebi. Tako da vjerujem da bi slično bilo sa Jetflo-om te ga ne bi bilo potrebe vrtjeti na 2000 RPMa.

13 godina
offline
Re: Novi ventilator za Scythe Yasyu
Goldmember kaže...
vrinho kaže...

Jetflo su dobri ali jaako bučni. Ako ti to ne predstavlja problem, uzmi ga.

Prema specifikacijama razina buke je otprilike ista kao i kod predhodnog Slip Streama koj mi je bio podnošljiv a vrtio se od 800-1600 RPM-a po potrebi. Tako da vjerujem da bi slično bilo sa Jetflo-om te ga ne bi bilo potrebe vrtjeti na 2000 RPMa.

Jetflo i na ispod 1000 RPM je preglasan, govorim iz iskustva a i ljudi su potvrdili. Kupio sam ga prije nekih 6 mjeseci i izvadio isti dan. Sad stoji u kutiji {#}

14 godina
offline
Re: Novi ventilator za Scythe Yasyu
vrinho kaže...

Jetflo i na ispod 1000 RPM je preglasan, govorim iz iskustva a i ljudi su potvrdili. Kupio sam ga prije nekih 6 mjeseci i izvadio isti dan. Sad stoji u kutiji {#}

Hm, možda da uzmem 2 komada nekog modela sa manjim brojem okretaja, tipa kao što je ovaj. Ne znam više što da drugo gledam, imaš ti kakvu preporuku, čime si zamjenio Jetflo?

13 godina
offline
Re: Novi ventilator za Scythe Yasyu
Goldmember kaže...
vrinho kaže...

Jetflo i na ispod 1000 RPM je preglasan, govorim iz iskustva a i ljudi su potvrdili. Kupio sam ga prije nekih 6 mjeseci i izvadio isti dan. Sad stoji u kutiji {#}

Hm, možda da uzmem 2 komada nekog modela sa manjim brojem okretaja, tipa kao što je ovaj. Ne znam više što da drugo gledam, imaš ti kakvu preporuku, čime si zamjenio Jetflo?

Jetflo sam isprobao na Hyper 212 EVO cooleru kojeg sam prodao. Sad imam Noctuu NH U12P koja ima skoro pa nečujne ventove. Preporučio bih ti Arctic Cooling F12 PWM ako ih nađeš, tih je i dobro hladi, njega sam imao prije Jetfloa.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice