Općenito o kupnji hardvera u EU izdvojena tema

poruka: 2.170
|
čitano: 569.987
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
robimarko kaže...
Jasno ti piše da nema nikakvog nadzora nad pošiljkama iz EU niti ikakvih nameta.
To je sve vidljivo iz ovoga citata na zadnje pitanje:"Navedeno će se primjenjivati od dana pristupa isključivo na pošiljke iz trećih zemalja, dok prestaje sav carinski nadzor nad pošiljkama iz zemalja EU obzirom da postajemo dijelom carinske unije. "

Kupit 10 komponenti, plati ih 1000E i dostavu i one stižu na kućnu adresu. Plaćaš samo šta ti trgovina kaže da platiš, tj. čiji PDV i to je to. Ako sam dobro skužio "zakon".

13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Da platiš samo PDV toj trgovini ili kako god se zove njihov porez.
Uglavnom si i sada plaćao porez,pa opet kod nas još jednom porez na to
robimarko@gmail.com
12 godina
protjeran
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
robimarko kaže...

Uglavnom si i sada plaćao porez,pa opet kod nas još jednom porez na to

Da, ali si mogao dobiti povrat poreza iz zemlje iz koje si uvezao graf. karticu ili što god.

Nikad nisi morao platiti dva poreza.

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
11 godina
protjeran
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani

Evo graficka u njemaca 1000kn, u nas 1500kn. Razlika između pdva njemackog i hrvatskog je 6%! Na koju foru su oni došli na cijenu od 500kn više grafičke to nitko nezna.

www.mmo-balkan.com/forum
10 godina
protjeran
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Znaju "naši" khm pošteni trgovci prijatelju ....

Stvarno bi trebali stickat ovu temu....

 
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
DeathBringer12 kaže...

Evo graficka u njemaca 1000kn, u nas 1500kn. Razlika između pdva njemackog i hrvatskog je 6%! Na koju foru su oni došli na cijenu od 500kn više grafičke to nitko nezna.

 

Sad bi Čombe reko "logično"....

13 godina
odjavljen
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
pozdrav!
jel mi može netko dati link od nekog dućana sa komponentama, tipa u njemačkoj il sl., da vidim kako se kreću cijene..

hvala :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
MARKOZD15 kaže...
pozdrav!
jel mi može netko dati link od nekog dućana sa komponentama, tipa u njemačkoj il sl., da vidim kako se kreću cijene..

hvala :)

 

http://www.computeruniverse.net/ 

http://www.amazon.de/

http://www.ebay.de/

 

 

P.S. da si malo pročitao prije vidio bi da se vrti par dućana iz EU. Ali ne, sve na gotovo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2013 11:57 (Vrale89).
13 godina
neaktivan
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
MARKOZD15 kaže...
pozdrav!
jel mi može netko dati link od nekog dućana sa komponentama, tipa u njemačkoj il sl., da vidim kako se kreću cijene..

hvala :)

http://www.amazon.de/b?ie=UTF8&node=430161031

http://www.saturn.de

http://www.gamestar.de/hardware/grafikkarten/amd-radeon-hd-7950/preisvergleich/420.html

 

Koliko znam Amazon.de nema dostavu za hardware u Hrvatsku niti bilo koji drugi Amazon.

Saturn je dobra stranica za vidit cijene cisto ovako.

 

Vidim da gamestar ima preisvergleich tj uspoređivanje cijena nekih trgovina njihovih pa ako se znas snaci na stranci od gamestara isto dobra ideja.

 

Problem je niko jos od nas nije kupovao u njemackoj. Sto je najgore neznamo uopce gdje je najeftinije za kupovat u EU. Svi mi volimo jest njemacka govna ali budimo realni njemacka nije centar svijeta.

 

Ja bi prije rekao da ce se mozda naci jeftiniji hardware u Poljskoj ili nekoj takvoj drzavi. Velik Britanija isto dobar kandidat.

 

Uglavnom treba istrazit problem je sto vecina tih stranica kada se radi o Versand ins Ausland nema cijenike vec moras zvat, gledat tabele tezine i tako dalje.

 

 

12 godina
online
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Mew kaže...
MARKOZD15 kaže...
pozdrav!
jel mi može netko dati link od nekog dućana sa komponentama, tipa u njemačkoj il sl., da vidim kako se kreću cijene..

hvala :)

http://www.amazon.de/b?ie=UTF8&node=430161031

http://www.saturn.de

http://www.gamestar.de/hardware/grafikkarten/amd-radeon-hd-7950/preisvergleich/420.html

 

Koliko znam Amazon.de nema dostavu za hardware u Hrvatsku niti bilo koji drugi Amazon.

Saturn je dobra stranica za vidit cijene cisto ovako.

 

Vidim da gamestar ima preisvergleich tj uspoređivanje cijena nekih trgovina njihovih pa ako se znas snaci na stranci od gamestara isto dobra ideja.

 

Problem je niko jos od nas nije kupovao u njemackoj. Sto je najgore neznamo uopce gdje je najeftinije za kupovat u EU. Svi mi volimo jest njemacka govna ali budimo realni njemacka nije centar svijeta.

 

Ja bi prije rekao da ce se mozda naci jeftiniji hardware u Poljskoj ili nekoj takvoj drzavi. Velik Britanija isto dobar kandidat.

 

Uglavnom treba istrazit problem je sto vecina tih stranica kada se radi o Versand ins Ausland nema cijenike vec moras zvat, gledat tabele tezine i tako dalje.

 

 

Odličan kometar...Živio{#}....

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2013 12:59 (DarthMarkus).
13 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Da, Amazon zasada nema dostavu u HR odnosno dostavljaju samo knjige ako se ne varam. Nakon ulaska će se i to promijeniti i moći će se kupovati i ostale stvari 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Volume kaže...

Da, Amazon zasada nema dostavu u HR odnosno dostavljaju samo knjige ako se ne varam. Nakon ulaska će se i to promijeniti i moći će se kupovati i ostale stvari 

Nisam siguran, ali zar nije Amazon uvijek "region locked" sto se tice hardwarea i ostaloga. Tipa .de nesalje u UK i suprotno.

13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Mislim da .de i .uk šalju u sve podržane zemlje uglavnom EU
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Mew kaže...
Volume kaže...

Da, Amazon zasada nema dostavu u HR odnosno dostavljaju samo knjige ako se ne varam. Nakon ulaska će se i to promijeniti i moći će se kupovati i ostale stvari 

Nisam siguran, ali zar nije Amazon uvijek "region locked" sto se tice hardwarea i ostaloga. Tipa .de nesalje u UK i suprotno.

O tome je bilo na televiziji prije par dana i rečeno je da će biti dostava u HR. Sad ako lažu oni lažem i ja... 

14 godina
neaktivan
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Trebala bi se otvoriti nova tema gdje ćemo ostavljati dojmove i zapažanja vezano za kupovinu iz trgovina u inozemstvu. Tako će svi proći i jeftivnije i sigurnije.

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Vrale89 kaže...

Trebala bi se otvoriti nova tema gdje ćemo ostavljati dojmove i zapažanja vezano za kupovinu iz trgovina u inozemstvu. Tako će svi proći i jeftivnije i sigurnije.

Nova tema?

Što fali ovoj?

 

Uglavnom, čekat ćemo prvi 7 i noda ćemo od nekoga napraviti pokusnog kunića {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
rooswelt1991 kaže...

Ok, onda odscrollaj niže gdje ti piše ovo 

Pa i ja bih rado da nema nikavih nameta, ali to mi ne zvuči da će tako biti...

 

Ova ideja sa busom, naravno stoji...

Rooswelt o čem ti pričaš? U ovoj temi ima toliko notornih gluposti da je zaslužila instantno brisanje, zbog dezinformiranja ljudi. Na prvoj stranici pogotovo. Iznenađen

Kakva carina unutar EU? {#}

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Ma 90% ljudi stalno misle da će plaćati razliku pdv-a i da se do 150 eura ništa ne plaća za treće zemlje i EU.
Nitko ne čita,a dosta ih širi i dezinformacije
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
DamageHigh kaže...

Rooswelt o čem ti pričaš? U ovoj temi ima toliko notornih gluposti da je zaslužila instantno brisanje, zbog dezinformiranja ljudi. Na prvoj stranici pogotovo. Iznenađen

Kakva carina unutar EU? {#}

Pa ja sam stavio sliku, onog što je objašnjeno za poštanski promet.

 

Ja kažem, svaki put kad pišem nešto, da sam ja to tako shvatio. Ako netko od vas ima drugačiju informaciju, da je točna, i da se može pokrijepiti s nekim linkom, to bi bilo odlično.

 

Argumente tipa "kakva carina u EU?" ne prihvačam, več nešto argumntirano i pokrijepljeno linkom. Moji zaključci su pokrepljenim linkovima ili slikama sa stranica gdje sam to pročitao...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
protjeran
offline
1.7. i kupovina grafe vani

http://www.mfin.hr/hr/pitanja?catid=8

 

Nakon 1. srpnja 2013. godine, robna razmjena domaće robe između osoba u različitima članicama EU neće se smatrati uvozom te neće biti predmet carinskih procedura i nadzora. Međutim pitanje obračuna i naplate poreza na dodanu vrijednost (PDV-a) ostaje i dalje, a više informacija o tome može dati Porezna uprava (više na: http://www.porezna-uprava.hr/).

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2013 14:04 (Budokai).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
rooswelt1991 kaže...
DamageHigh kaže...

Rooswelt o čem ti pričaš? U ovoj temi ima toliko notornih gluposti da je zaslužila instantno brisanje, zbog dezinformiranja ljudi. Na prvoj stranici pogotovo. Iznenađen

Kakva carina unutar EU? {#}

Pa ja sam stavio sliku, onog što je objašnjeno za poštanski promet.

 

Ja kažem, svaki put kad pišem nešto, da sam ja to tako shvatio. Ako netko od vas ima drugačiju informaciju, da je točna, i da se može pokrijepiti s nekim linkom, to bi bilo odlično.

 

Argumente tipa "kakva carina u EU?" ne prihvačam, več nešto argumntirano i pokrijepljeno linkom. Moji zaključci su pokrepljenim linkovima ili slikama sa stranica gdje sam to pročitao...

Pa jel ti robimarko odgovorio odmah ispod tvog posta pa ga uopće nisi doživio???

Slika koju si ti stavio ti je argument. Ne mogu vjerovati da se o ovome uopće raspravlja.

Imaš, na tvojem screenshotu, pa čitaj: "Navedeno će se primjenjivati od dana pristupa isključivo na pošiljke iz trećih zemalja, dok prestaje sav carinski nadzor nad pošiljkama iz zemalja EU obzirom da postajemo dijelom carinske unije." Kaj nije jasno?

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
15 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani

Dakle po tome, znači da ako naručujem iz EU, nema nikakvih troškova  (pdv-a, carine, i sl)?

 

A ako ovo iznad ovog zaplavljenog vrijedi, znači li to da ako naručujem iz kine, da mogu naručivati do 150€ bez plačanja ikakvih drugih trošarina?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Budokai kaže...

 Međutim pitanje obračuna i naplate poreza na dodanu vrijednost (PDV-a) ostaje i dalje, a više informacija o tome može dati Porezna uprava (više na: http://www.porezna-uprava.hr/).

Može netko objasnit onda što ovo točno znači?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

sad treba naučiti njemački da se snalazimo na njihovim stranicama {#}

 

btw. koji dučani u njemačkoj od ovih nabrojanih, ili u austriji imaju besplatno slaganje, pa i dostavu, jer recimo kupiš konfu od soma eura bio bi red da dostava bude besplatna?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
1.7. i kupovina grafe vani

pratim temu zanima me sto i kako. jel moze netko dobro proucit to sve i napisat tekst na prvu stranicu teme sve objasnjeno?

 

@zuper gore na jednom linku od ducana u njemockoj sam kliknuo i kaze mi da me prepoznaje da sam iz hrvatske kliknuo sam na to i sve mi je prevelo na engleski.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2013 14:15 (Kulo Vi Britania).
 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
rooswelt1991 kaže...
Dakle po tome, znači da ako naručujem iz EU, nema nikakvih troškova  (pdv-a, carine, i sl)?

Ovdje sam objasnio i ne moram deset puta ponavljati istu stvar, što se tiče EU.

Plaćaš jedan porez i fertig.{#}

 

 

 

rooswelt1991 kaže...

A ako ovo iznad ovog zaplavljenog vrijedi, znači li to da ako naručujem iz kine, da mogu naručivati do 150€ bez plačanja ikakvih drugih trošarina?

 

Za zemlje izvan EU vrijede trenutni zakoni, dok se ne promijene. {#}

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2013 14:24 (Budokai).
12 godina
online
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Kulo Vi Britania kaže...

pratim temu zanima me sto i kako. jel moze netko dobro proucit to sve i napisat tekst na prvu stranicu teme sve objasnjeno?

 

@zuper gore na jednom linku od ducana u njemockoj sam kliknuo i kaze mi da me prepoznaje da sam iz hrvatske kliknuo sam na to i sve mi je prevelo na engleski.

Pa što je najbolje,  još nitko nije nešto konkretno rekao...

Čim dođe netko sa stvarnim iskustvom ide na vrh....

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2013 14:42 (DarthMarkus).
15 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

ovo sam vec napiso al ocito da ljudi preskacu postove i prave se coravi, znaci hajmo od pocetka.

1. u EU nema placanja carine i pdva kad se nosi iz jedne drzave u drugu, pdv platis tamo di si kupio proizvod u ducanu i to je to, ko da kupujes kod nas u konzumu.

2. na posilje koje stizu iz EU nema placanja isto tako niti carine niti pdva jer je on vec ukljucen u cijenu proizvoda koje narucujete iz EU, nadam se da vam je sad jasno ovo.

3. na posiljke koje narucujete IZVAN EU placate carinu i pdv na vrijednost iznad 150 eura

4. na tehnicku robu(ovo sto svi mislite kupovat) se NE placa carina nikad.

Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
online
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
rooswelt1991 kaže...
u2Noobish4Me kaže...

Ekipa, imate bus za austriju, graz, zg-graz 100kn ravno karta!

nađete prije polaska dućan i cijene i odete kupit. il se nekoliko njih dogovori, da jednom pare i on kupi svima i tu podijeli,laganica.

btw, put traje cca 3h, a tam ste u 10 ujutro i natrag se krece oko 5cca.

ugl i više neg dovoljno da pasete oči/ harate police inf.opremom{#}

Jel to cijena povratne karte ili?

točno to.

tam i natrag te dođe 100kn.

bio osobno više puta, prejednostavno.

uBlowMeBro?
13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
mar123 kaže...

ovo sam vec napiso al ocito da ljudi preskacu postove i prave se coravi, znaci hajmo od pocetka.

1. u EU nema placanja carine i pdva kad se nosi iz jedne drzave u drugu, pdv platis tamo di si kupio proizvod u ducanu i to je to, ko da kupujes kod nas u konzumu.

2. na posilje koje stizu iz EU nema placanja isto tako niti carine niti pdva jer je on vec ukljucen u cijenu proizvoda koje narucujete iz EU, nadam se da vam je sad jasno ovo.

3. na posiljke koje narucujete IZVAN EU placate carinu i pdv na vrijednost iznad 150 eura

4. na tehnicku robu(ovo sto svi mislite kupovat) se NE placa carina nikad.

Prijatelju ne tribaš se ni truditi ponavljati jer će se već na sljedećoj stranici naći netko tko će opet ista pitanja postavljati, jer tko ima volje pročitati nekoliko postova... Neka autor teme ovo tvoje ubaci u prvi post tako da i najljeniji mogu to pronaći 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice