Ozbiljan problem

poruka: 37
|
čitano: 8.114
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ozbiljan problem

ovako...

 

Prije nekoliko sam mjeseci dobio novi komp. Nakon nekog vremena je napajanje izgorilo ( ne mojom greškom ) te je zamjenjeno novim. Od kada su zamjenili napajanje, komp više ne radi kao prije. Npr.: 

 

 --- igram igru i nakon nekog vremena zablokira se i čekam pola sata i ništa...

 

----- surfam internetom i vratim se na prethodnu stranicu--- zablokira i moram ga restarat

----- pržim datoteku na cd ili dvd  zablokira...

 

probao sam i više puta instalirati windowse. Komp je još uvijek pod garancijom.Mislim da je problem u hard discu jer kada se to događa on malo radi pa stane pola sata i nakon toga opet radi i neki se put odblokira.Testirao sam memoriju ali nije bilo nikakvih grešaka.

 

E sada... Da ga nosim na popravak (ne znam jer je već bio za to napajanje) ili...

 

Konfa je sljedeća:  Kućište CoolerMaster,Centurion 5

                              Napajanje Raptoxx 500W,Professional Series

                              MB MSI K9A2 CF-F, AM2+ Phenom,4x DDRII 1066,790x,ATX

                              CPU AMD Phenom 9500 BOX,2.2 GHz,socket AM2+,quad core

                              Memorija DDRII 2GB 800MHz PQI CL5 128*8

                              HDD WD 400GB,7200 rpm,16MB,S-ATA II

                              VGA MSI NV 8800GT,DDRIII 512MB,256bit,TV-OUT,2 DVI,OverClock,GAmeBundled

                            

                             

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.1.2009 21:46 (gta_4).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Ozbiljan problem

Najsigurnije ti je da odneses masinu nazad i obijasnis im sta se desava i da je poslije praska te napojne to pocelo pa neka se oni muce s tim...moguce je da ti je disk nadrljao probaj vidjet na netu kakav alat za testiranje diskova pa i to odradi,.....

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: "What is it?" * Me: "An operating system." * Friend: "Like Firefox?"
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ozbiljan problem

meni to izgleda na virus.dali imas antivirusni program updatean,windowse updateane?

ali ako ti se to pocelo dogadjat odmah nakon povratka vjerovatno nije virus nego neki kvar.

q6600 H2O @3GHz, 6GB DDR2,ati radeon 3870x2
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.1.2009 21:53 (robert).
15 godina
neaktivan
offline
Ozbiljan problem

nije virus sigurno,instalirao sam windowse više puta,radio nove particije brisao particije...

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ozbiljan problem

ako je a predpostavljam da je komp pod garancijom,na servis.

da nisu temp ?ako nisu neznam sta ti rec.

mozda su stavili preslabo napajanje

q6600 H2O @3GHz, 6GB DDR2,ati radeon 3870x2
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.1.2009 22:14 (robert).
15 godina
neaktivan
offline
Ozbiljan problem

Da li HDD ispusta nekakve zvukove ako mozes cut?

Imao sam iskustva s jednim rabljenim wd400Gb,mozda star pola godine,nije vise izdrzao,ali se komp nije blokirao,moj savjet,nosi to na servis,hardverska greska jeViče

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ozbiljan problem
robert kaže...

mozda su stavili preslabo napajanje

 Slabo napajanje??? 500W  to slabo??
Najprije ti se pregrijava nešto.... provjeri temperature s nekim programom kao npr s PC Wizard-om!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ozbiljan problem
Bellatrix kaže...
robert kaže...

mozda su stavili preslabo napajanje

 Slabo napajanje??? 500W  to slabo??
Najprije ti se pregrijava nešto.... provjeri temperature s nekim programom kao npr s PC Wizard-om!!
 pa mozda su mu uvalili neko drugo,to sam mislio.
q6600 H2O @3GHz, 6GB DDR2,ati radeon 3870x2
15 godina
neaktivan
offline
Ozbiljan problem

ovako...  da hard ispušta nekakve zvukove,ali to se događa kada se neka stvar odblokira,znači prvo se ne čuje ništa,pa dugo nakon toga čuje se nekakav zvuk (dosta bučan)

 

 

 

pc wizard 2008 pokazuje: GPU Temperature : 49 °C, GPU Ambient : 37 °C,
Hard Disk Monitoring : S.M.A.R.T, Hard Disk WDC WD4000AAKS-00YGA0   ------   : 25 °C

 

 

Processor Temperature : 34 °C



Mainboard Temperature : 128 °C

Processor Fan : 1183 rpm

Chassis Fan : 2901 rpm

 

Power/Aux Fan : 1779 rpm

 

 

Power/Aux Temperature : 27 °C

 

 

 


 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ozbiljan problem
gta_4 kaže...

ovako...  da hard ispušta nekakve zvukove,ali to se događa kada se neka stvar odblokira,znači prvo se ne čuje ništa,pa dugo nakon toga čuje se nekakav zvuk (dosta bučan)

pc wizard 2008 pokazuje: GPU Temperature : 49 °C, GPU Ambient : 37 °C,
Hard Disk Monitoring : S.M.A.R.T, Hard Disk WDC WD4000AAKS-00YGA0   ------   : 25 °C

Processor Temperature : 34 °C
Mainboard Temperature : 128 °C

Processor Fan : 1183 rpm

Chassis Fan : 2901 rpm

Power/Aux Fan : 1779 rpm

 

Power/Aux Temperature : 27 °C

 Vjerojatno dioda krivu temp pokazuje jer 128stupnjeva bi ubilo maticnu,vjerojatno ti hdd odlazi,napravi back-up,odnesi na servis,vjerojatno ce ti uvaliti noviNeodlučan
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.1.2009 22:41 (Lion King).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ozbiljan problem

maticna se pregrijava pa ti bios gasi komp.

ili to sta kazes.

q6600 H2O @3GHz, 6GB DDR2,ati radeon 3870x2
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.1.2009 22:46 (robert).
15 godina
neaktivan
offline
Ozbiljan problem

ne,nije točna ta informacija jedan lik ima istu matičnu kao i ja unninstalirao je pc wizard i sve mu je ok,128 je malo puno za matičnuxD  ....

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ozbiljan problem
gta_4 kaže...

Processor Fan : 1183 rpm

Chassis Fan : 2901 rpm

 

Power/Aux Fan : 1779 rpm

 

 

Power/Aux Temperature : 27 °C

 

 

 

 

 

 

 

 ovo je zaista malo obrtaja.. loše ti i ventilatori rade.... kod mene je recimo dok pišem ovo brzina 3900 rpm procesorskog ventilatora a windows je stand by već 200 min

DALI JE OKO COMPA OMOGUĆENA NORMALNA CIRKULACIJA ZRAKA?
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2009 0:38 (Bellatrix).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ozbiljan problem
Bellatrix kaže...
gta_4 kaže...

Processor Fan : 1183 rpm

Chassis Fan : 2901 rpm

 

Power/Aux Fan : 1779 rpm

 

 

Power/Aux Temperature : 27 °C

 

 

 

 

 

 

 

 ovo je zaista malo obrtaja.. loše ti i ventilatori rade.... kod mene je recimo dok pišem ovo brzina 3900 rpm procesorskog ventilatora a windows je stand by već 200 min

DALI JE OKO COMPA OMOGUĆENA NORMALNA CIRKULACIJA ZRAKA?
 pa meni Intelov stock cooler radi na 900 rpm, ako se proc malo zagrije onda se ubrza na 1200 rpm , inace su mi temperature idle oko 28C ,  load oko 50C
Intel E8400@3.6GHz , 4 GB (2x2GB A-DATA 800MHz) , GA-P31-DS3L , Gainward HD4850GS
15 godina
protjeran
offline
Ozbiljan problem

ovako poštoje struja moja domena moguće je sljedece prvo zasto je ili pod kojim okolnostima postojeća struja riknila pad napona udar groma ili?????

moguće da je prilikom crkavanja struje i mogućeg probuja većeg napona došlo do oštećenja harrdda ili njegove elektronike ili ćak same matićne

sto nije nemoguće ćipovi mogu raditi i istodobno biti neispravni to jest nakon nekog vremena normalnog rada poćinju štekati zato u praksi se kupuju  napajanja

sa zaštitama na svin vodovima!!!!!!!

svakako ako je raćunalo pod garancijom vrati ga nazad nek se oni sekiraju štomuje

MB-Gigabyte-EP35-DS3P-Q9450 4×2.66-Crosair Dominator 4×1GB DDR-2,1066Mhz-HDD-2×SAGATE 31000340as 1-TB-NVIDIJA GF 8800 Gts 512-Thermaltake W0131R,850W-Samsung T220P 1920×1200,ful HD Revoltec tipkovnica miš-Predator gejmer laser 3300dpi kućište HELLGATE-3000
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ozbiljan problem
mtopol kaže...
Bellatrix kaže...
gta_4 kaže...

Processor Fan : 1183 rpm

Chassis Fan : 2901 rpm

 

Power/Aux Fan : 1779 rpm

 

 

Power/Aux Temperature : 27 °C

 

 

 

 

 

 

 

 ovo je zaista malo obrtaja.. loše ti i ventilatori rade.... kod mene je recimo dok pišem ovo brzina 3900 rpm procesorskog ventilatora a windows je stand by već 200 min

DALI JE OKO COMPA OMOGUĆENA NORMALNA CIRKULACIJA ZRAKA?
 pa meni Intelov stock cooler radi na 900 rpm, ako se proc malo zagrije onda se ubrza na 1200 rpm , inace su mi temperature idle oko 28C ,  load oko 50C
 možda je različita veličina coolera... ali ipak mi to izgleda premalo....
15 godina
neaktivan
offline
Ozbiljan problem

ok,hvala svima,ove dane ga odmah nosim jer je računalo pod garancijoM.Hvala svima!

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Ozbiljan problem

Kad ti ga poprave reci da ti kazu kvar,pa ga podjeli s namaCool

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ozbiljan problem

OK,reći ću vam u čemu je bio problem.Nadam se da će ga brzo popraviti.Osmijeh

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Ozbiljan problem
Bellatrix kaže...
gta_4 kaže...

Processor Fan : 1183 rpm

Chassis Fan : 2901 rpm

 

Power/Aux Fan : 1779 rpm

 

 

Power/Aux Temperature : 27 °C

 

 

 

 

 

 

 

 ovo je zaista malo obrtaja.. loše ti i ventilatori rade.... kod mene je recimo dok pišem ovo brzina 3900 rpm procesorskog ventilatora a windows je stand by već 200 min

DALI JE OKO COMPA OMOGUĆENA NORMALNA CIRKULACIJA ZRAKA?
 ne to nije premalo to je normalno. sta bi komp trebo odletit u zrak sa vise okrtaja? nego sta bi onda reko na moj scythe cooler koji hladi orochija sa 600 okretaja?

nije sve u okretajima
Asus P5N-T Deluxe | Intel C2D E8400@Scythe Orochi | 2 x 2gb Kingston HyperX DC | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb + HITACHI 500gb| Fortron 650w| 22" Benq Wide Screen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ozbiljan problem
toxic kaze
 ne to nije premalo to je normalno. sta bi komp trebo odletit u zrak sa vise okrtaja? nego sta bi onda reko na moj scythe cooler koji hladi orochija sa 600 okretaja?

nije sve u okretajima
 neznam nista, ali znam da moj ne leti sa 3700-3900 okretaja i normalno radi... tako da je očito da postoje razlike u tome ito zamjetne razlike... vjerovatno napravljene s razlogom
15 godina
offline
RE: Ozbiljan problem
Bellatrix kaže...

 

 ovo je zaista malo obrtaja.. loše ti i ventilatori rade.... kod mene je recimo dok pišem ovo brzina 3900 rpm procesorskog ventilatora a windows je stand by već 200 min

DALI JE OKO COMPA OMOGUĆENA NORMALNA CIRKULACIJA ZRAKA?

 Ti imas manje ventove...zato ti se vrte na par tisuća o/min...da bi postigli ono za sto je 120mm ventovima dovoljno recimo 1000 o/min!
 A sto se tice brzine vrtnje...nije sve u njoj...bitnije je kakav airflow imas u kučištu!
 U svom kompu imam 7 140mm ventova koji se vrte na 550 o/min (spojeni su na 3 potenciometra i namjesteni na low) jer komp ne gasim danima, a spavam 1m od njega...kad sve stavim na max vrte se na 1000 o/min i dobijem temp bolje za samo 2-3 stupnja...
Q6600 G0 @ 3.6GHz | Big Typhoon modded Gigabyte X38-DS5 2x2Gb G.Skill PK Seagate 250GB ST3250410AS Gigabyte 8800GTS 512Mb | AC S1 Corsair HX620 Samsung 2232BW Chieftec BA02-B-B-B modded
16 godina
neaktivan
offline
Ozbiljan problem

Okretaji variraju ovisno o velicini venta, materijalu, zagrijavanju procesora!

 

Ja sam na Duronu 1100 imao Thermaltakeov Volcano koji je isao oko 7 500 RPM! A novi Athlon X2 4400+ varira ovisno o koristenju od 900-3000...

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2009 16:02 (Luka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ozbiljan problem
Luka kaže...

Okretaji variraju ovisno o velicini venta, materijalu, zagrijavanju procesora!

 

Ja sam na Duronu 1100 imao Thermaltakeov Volcano koji je isao oko 7 500 RPM! A novi Athlon X2 4400+ varira ovisno o koristenju od 900-3000...

 ah taj Thermaltakov Volcano se cuje ko traktor, imo sam ga i ja :P
Intel E8400@3.6GHz , 4 GB (2x2GB A-DATA 800MHz) , GA-P31-DS3L , Gainward HD4850GS
15 godina
offline
RE: Ozbiljan problem
Luka kaže...

Okretaji variraju ovisno o velicini venta, materijalu, zagrijavanju procesora!

 

 

 Ne ako vent spojiš na molex ili potenciometar!
Q6600 G0 @ 3.6GHz | Big Typhoon modded Gigabyte X38-DS5 2x2Gb G.Skill PK Seagate 250GB ST3250410AS Gigabyte 8800GTS 512Mb | AC S1 Corsair HX620 Samsung 2232BW Chieftec BA02-B-B-B modded
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ozbiljan problem
mtopol kaže...
Luka kaže...

Okretaji variraju ovisno o velicini venta, materijalu, zagrijavanju procesora!

 

Ja sam na Duronu 1100 imao Thermaltakeov Volcano koji je isao oko 7 500 RPM! A novi Athlon X2 4400+ varira ovisno o koristenju od 900-3000...

 ah taj Thermaltakov Volcano se cuje ko traktor, imo sam ga i ja :P
 Da, kao avion! :D ...prestrasno!
Rino kaže...
Luka kaže...

Okretaji variraju ovisno o velicini venta, materijalu, zagrijavanju procesora!

 

 

 Ne ako vent spojiš na molex ili potenciometar!
?????
Jel ti mislis da se Duron i Anthlon X2 jednako zagrijavaju? Ako imas hladnjak od bakra ili zeljeza mislis da treba jednako okretaja istog hladnjaka da ga ohladi?
15 godina
offline
RE: Ozbiljan problem
Luka kaže...
 Ako imas hladnjak od bakra ili zeljeza mislis da treba jednako okretaja istog hladnjaka da ga ohladi?
 Hladnjaci se ne rade od željeza...
Q6600 G0 @ 3.6GHz | Big Typhoon modded Gigabyte X38-DS5 2x2Gb G.Skill PK Seagate 250GB ST3250410AS Gigabyte 8800GTS 512Mb | AC S1 Corsair HX620 Samsung 2232BW Chieftec BA02-B-B-B modded
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ozbiljan problem
Rino kaže...
Luka kaže...
 Ako imas hladnjak od bakra ili zeljeza mislis da treba jednako okretaja istog hladnjaka da ga ohladi?
 Hladnjaci se ne rade od željeza...
 Bakar, aluminij i zeljezo, vjerovo ili ne i takvih je bilo ako ih vise nema... Ali zakoni toplotne vodljivosti vrijede za hladnjake od procesora jednako kao i za ostale hladnjake a vjeruj mi ne rade se svi od bakra i aluminija!
15 godina
offline
RE: Ozbiljan problem
Luka kaže...
 Bakar, aluminij i zeljezo, vjerovo ili ne i takvih je bilo ako ih vise nema... Ali zakoni toplotne vodljivosti vrijede za hladnjake od procesora jednako kao i za ostale hladnjake a vjeruj mi ne rade se svi od bakra i aluminija!
 CPU hladnjaci se ne rade od željeza...koliko cu ti to puta morati napisati...
Q6600 G0 @ 3.6GHz | Big Typhoon modded Gigabyte X38-DS5 2x2Gb G.Skill PK Seagate 250GB ST3250410AS Gigabyte 8800GTS 512Mb | AC S1 Corsair HX620 Samsung 2232BW Chieftec BA02-B-B-B modded
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ozbiljan problem
Rino kaže...
 CPU hladnjaci se ne rade od željeza...koliko cu ti to puta morati napisati...
 Ne moras ti meni nista reci, ja za sebe znam dovoljno!
Umjesto da priznas da si ono o molexu i potenciometru rekao bez-veze, greskom, tu hvatas moje izjave bez cijelog konteksta! Znam da si dovoljno inteligentan da shvatis u kojem sam kontekstu i zasto ono rekao! Znamo svi sto je molex i potenciometar ali ocito ti ne znas da svaki procesor ima drukciji heat output i da materijal od kojeg je hladnjak napravljen kao i velicina utjece na broj okretaja hladnjaka koji je potreban da ga drzi na normalnoj temperaturi!

...Umjesto da covjeku pomognes u temi "Ozbiljan problem" ti mu odmazes ulazeci u rasprave samnom (dobro i ja sam malo kriv)! Ako hoces karton zbog offtopica samo nastavi dalje, ja sam ih trenutno sit!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2009 18:44 (Luka).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice