PC ventilatori izdvojena tema

poruka: 1.018
|
čitano: 265.052
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: PC ventilatori
picajzla0707 kaže...
Fake_Alert kaže...

Kolege. Treba mi neki dobar 120mm vent.. Bez LED i svijetla... Nesto kvalitetno jer ih ionako mjenjam svakih 5-10 godina, barem mi toliko izdrze... Pa ako ima tko kakvu preporuku...

 ako ti nije preskup, ovo je sami vrh - link (jedino pazi koja ti brzina odgovara)

 

ili jako dobar vent za puno manje love - link

 Hvala puno.

Nego gledam vidim da imaju koliko sam skuzio iste "lezajeve"... Sto u prijevodu znaci skoro pa su isti? CFM je malo bolji kod Artica, jedino ne pise u dB koliko je Artic F12 bucan, a za silent ventilator pise 16dBa... Sta kazes koji da uzmem?

F12 je nekoliko puta jeftini i ne znam isplati li se ovaj skuplji, jedino ako ne vidim neki bitan dodatak?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 21:28 (Fake_Alert).
11 godina
online
Re: PC ventilatori
Fake_Alert kaže...

 Hvala puno.

Nego gledam vidim da imaju koliko sam skuzio iste "lezajeve"... Sto u prijevodu znaci skoro pa su isti? CFM je malo bolji kod Artica, jedino ne pise u dB koliko je Artic F12 bucan, a za silent ventilator pise 16dBa... Sta kazes koji da uzmem?

F12 je nekoliko puta jeftini i ne znam isplati li se ovaj skuplji, jedino ako ne vidim neki bitan dodatak?

 ležajevi im imaju isti naziv, samo što je to s fdb pomalo komplicirano i navodno nisu svi "pravi" fdb - link, a sad koji je od ova dva "pravi" i kolika je razlika, nemam pojma

ima neke razlike u motoru, be quiet ima 6-pole motor, navodno jedini s tim tipom

 

imao sam ranije jedan arctic f12 starije serije i bio je tih, koliko su silent wings tiši ili ne, koliko su im perfomanse jače ili ne, nemam iskreno pojma

navodno su jedni od najboljih, ako ne i najbolji - zato sam ih i uzeo, ali po buci nije velika razlika s primjerice coolermoaster fp silencio na istim okretajima, jedino su ovi navodno jači na istim rpm

 

ako nisi potpuna picajzla poput mene, idi na arctic pa lako zamijeniš ako ti nije dovoljno dobar

ali po recenzijama je to stvarno dobar vent i sumnjam da ćeš biti nezadovoljan

14 godina
offline
Re: PC ventilatori

Hvala kolega. Vjerojatno cu na Arctic ici pa sve ventove zamjeniti. Evo vec jedno 10 godina imam Arctic freezer 64 ili tako nesto na CPU i jos radi super, ne zuji i slicno.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 22:43 (Fake_Alert).
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
Fake_Alert kaže...

Hvala kolega. Vjerojatno cu na Arctic ici pa sve ventove zamjeniti. Evo vec jedno 10 godina imam Arctic freezer 64 ili tako nesto na CPU i jos radi super, ne zuji i slicno.

 Pitanje je što ti treba. Ako je overall best buy artic su super. Ako tražiš najbolje ona imaš silent wings za niže okretaje ili eloop koji bolje pokriva sve. Iako nisu to jedini dobri ventilatori. Ima i noctua dobrih, a i thermal right.

14 godina
offline
PC ventilatori

Uzeo Arctic F12... No neku Silent verziju. Povecale se temperature za 1..2.. celzija na HDD-ovima ali nema veze bitno da se vise ne cuje roštanje i dosta je tiše sad. Uzeo 3 komada. cca 100 kn platio. Ja zadovoljan

Fascinantno mi je kako na napanju koje imam vec 10 godina vent i dalje tih kao bubica ( Corsair CX400 )... Izgleda da se isplati nesto kvalitetno kupiti po pitanju ventilatora?

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: PC ventilatori
Fake_Alert kaže...

Fascinantno mi je kako na napanju koje imam vec 10 godina vent i dalje tih kao bubica ( Corsair CX400 )... Izgleda da se isplati nesto kvalitetno kupiti po pitanju ventilatora? 

dosta ovisi i od položaja - primjerice ovi ventovi na grafičkoj sigurno nisu tiši od ovih silent wings 3 na istim okretajima, pa opet silent wingse čujem na 1200-1300 rpm, odnosno čujem šum zraka, dok grafu na tim okretajima ne čujem, jer je dublje u kućištu i jer su okrenuti prema dolje

 

tako i napajanje - imao sam super flower gold, kućište na stolu na pola metra od glave i nisam ga čuo

zbog prašine koju imam u tonama po kući, napravio sam na stolu postolje za kućište i podigao ga pedalj od stola, na istoj poziciji - odjednom sam jasno čuo lagano brujanje napajanja i pošto nema on-off sustav da se vent ne pali na idle, išlo mi je toliko na živce da sam kupio novo napajanje

dakle tih 15 cm visine je pravilo svu razliku, da ne govorimo kad je nekom kućište pod stolom, taj nikad u životu ne bi čuo to moje super flower napajanje

13 godina
offline
Re: PC ventilatori
Fake_Alert kaže...

Uzeo Arctic F12... No neku Silent verziju. Povecale se temperature za 1..2.. celzija na HDD-ovima ali nema veze bitno da se vise ne cuje roštanje i dosta je tiše sad. Uzeo 3 komada. cca 100 kn platio. Ja zadovoljan

Fascinantno mi je kako na napanju koje imam vec 10 godina vent i dalje tih kao bubica ( Corsair CX400 )... Izgleda da se isplati nesto kvalitetno kupiti po pitanju ventilatora?

Itekako se isplati.
Kao i sve u životu 

 

 


Nekom je buka marginalan pojam i ne čuje brujanje kompa. Ili se pravi da ne čuje.

I onda kad dođe kod mene, pita "Jel' tebi komp uopće radi?".

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Imam mesihfy c mini, dobio sam 2 kom x2 gp12 sa njim, ali bih stavio 2x140 naprijed, nešto tiše sa pristojnim airflowom, ali do 100 kn

Pure Wings 2 140

X2 gp14 

 Ima li tko još kakav prijedlog

Ja nekako navijam za be quiet

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: PC ventilatori
doktordoc kaže...

Imam mesihfy c mini, dobio sam 2 kom x2 gp12 sa njim, ali bih stavio 2x140 naprijed, nešto tiše sa pristojnim airflowom, ali do 100 kn

Pure Wings 2 140

X2 gp14 

 Ima li tko još kakav prijedlog

Ja nekako navijam za be quiet

 

 Do 100 kn su ti bequiet vjerovatno najbolji odabir, ako mozis izdvoji jos dodatnih 25kn po komadu i uzmi ove klik.

9 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
war3_tft kaže...
doktordoc kaže...

Imam mesihfy c mini, dobio sam 2 kom x2 gp12 sa njim, ali bih stavio 2x140 naprijed, nešto tiše sa pristojnim airflowom, ali do 100 kn

Pure Wings 2 140

X2 gp14 

 Ima li tko još kakav prijedlog

Ja nekako navijam za be quiet

 

 Do 100 kn su ti bequiet vjerovatno najbolji odabir, ako mozis izdvoji jos dodatnih 25kn po komadu i uzmi ove klik.

 Ovi se čine super, samo uzimao bi pwm, oni su 150 kn, i ciljao sam na crne, ali jako dobri, još malo razmislim

12 godina
protjeran
offline
Re: PC ventilatori

U slucaju da se odlucis na te noctue vidi dal ti ploca ima kontrolu 3-pin ventilatora da ne uzimas bez razloga ove skuplje pwm.

9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Ma mijenjam sistem

Sad kad izađu b450, uzimam MSI b450m mortar, ima 3x4 pin za case fan i r3 2200g, kasnije grafu, ali htio bih složiti sada airflow

Misliš da su noctue dosta bolje od pure Wingsa, po specifikacijama su tu negdje

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: PC ventilatori
doktordoc kaže...

Ma mijenjam sistem

Sad kad izađu b450, uzimam MSI b450m mortar, ima 3x4 pin za case fan i r3 2200g, kasnije grafu, ali htio bih složiti sada airflow

Misliš da su noctue dosta bolje od pure Wingsa, po specifikacijama su tu negdje

 Ako ti je konfiguracija ovo pod "moj PC" zasto mijenjati? Imas b350 plocu na koju mozes staviti novu generaciju ryzena, a prelazak sa ryzena 1200 na 2200g nema nikakvog smisla kad je to zapravo isti cpu samo sto ovaj drugi ima intergriranu graficku.

 

Po pitanju air flowa su zapravo jednaki, da ih stavljas za ispuh bilo bi svejedno, ali posto ces ih koristiti za upuh koji uvijek ima nekakvu restrikciju pri uvlacenju zraka (u tvojem slucaju filter i mesh) vazan je i air pressure, a ove noctue imaju 70% veci ap sto nije malo.

9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Ma nije mi to više PC

Sad imam g4560, a njega planiram dati ženi za posao

Vidiš uopće nisam gledao SP, zaboravio sam da ide kroz mrežu

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: PC ventilatori
picajzla0707 kaže... 

dosta ovisi i od položaja - primjerice ovi ventovi na grafičkoj sigurno nisu tiši od ovih silent wings 3 na istim okretajima, pa opet silent wingse čujem na 1200-1300 rpm, odnosno čujem šum zraka, dok grafu na tim okretajima ne čujem, jer je dublje u kućištu i jer su okrenuti prema dolje

Necujes ju jer su to low profile 95mm ventovi, neusporedivo slabiju struju zraka cine u odnosu na 120x25mm ventilatore na istim okretajima, a time i manju buku.

11 godina
online
Re: PC ventilatori
ansha kaže...
picajzla0707 kaže... 

dosta ovisi i od položaja - primjerice ovi ventovi na grafičkoj sigurno nisu tiši od ovih silent wings 3 na istim okretajima, pa opet silent wingse čujem na 1200-1300 rpm, odnosno čujem šum zraka, dok grafu na tim okretajima ne čujem, jer je dublje u kućištu i jer su okrenuti prema dolje

Necujes ju jer su to low profile 95mm ventovi, neusporedivo slabiju struju zraka cine u odnosu na 120x25mm ventilatore na istim okretajima, a time i manju buku.

 vidiš, o tome nisam razmišljao

da, vjerojatno je to više razlog za manju buku tih ventova

no svakako je i položaj bitan jer se nalaze unutar kućišta, dok su ovi case silent wings odmah iza prednjeg mesha i takorekuć meni pored glave

 

a to znam i po tome što se primjerice shadow wings 135mm na hladnjaku ne čuje na 1200-1300rpm, dok ove silent wings 3 (koji su sigurno tiši) jasno čujem na tim okretajima

14 godina
offline
Re: PC ventilatori
doktordoc kaže...

Imam mesihfy c mini, dobio sam 2 kom x2 gp12 sa njim, ali bih stavio 2x140 naprijed, nešto tiše sa pristojnim airflowom, ali do 100 kn

Pure Wings 2 140

X2 gp14 

 Ima li tko još kakav prijedlog

Ja nekako navijam za be quiet

 

Poštovani kolega,

 

imam dotične Noctue, ali se nisam baš usrećio. Istina u mom Phanteksu ima više prostora do grafičke nego u Fratcalu, pa je to očito razlog. Dotične sam stavio na vrh za ispuh, a naprijed ovo https://www.nabava.net/search.php?q=ARCTIC+BioniX+F140+PWM+PST%2C+140mm.

 

Lp.

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
Kvod kaže...
doktordoc kaže...

Imam mesihfy c mini, dobio sam 2 kom x2 gp12 sa njim, ali bih stavio 2x140 naprijed, nešto tiše sa pristojnim airflowom, ali do 100 kn

Pure Wings 2 140

X2 gp14 

 Ima li tko još kakav prijedlog

Ja nekako navijam za be quiet

 

Poštovani kolega,

 

imam dotične Noctue, ali se nisam baš usrećio. Istina u mom Phanteksu ima više prostora do grafičke nego u Fratcalu, pa je to očito razlog. Dotične sam stavio na vrh za ispuh, a naprijed ovo https://www.nabava.net/search.php?q=ARCTIC+BioniX+F140+PWM+PST%2C+140mm.

 

Lp.

 

 

 

 Ali čine mi se dosta bučni ovi bionix,a to mi baš i ne paše

14 godina
offline
Re: PC ventilatori
doktordoc kaže...
Kvod kaže...
doktordoc kaže...

Imam mesihfy c mini, dobio sam 2 kom x2 gp12 sa njim, ali bih stavio 2x140 naprijed, nešto tiše sa pristojnim airflowom, ali do 100 kn

Pure Wings 2 140

X2 gp14 

 Ima li tko još kakav prijedlog

Ja nekako navijam za be quiet

 

Poštovani kolega,

 

imam dotične Noctue, ali se nisam baš usrećio. Istina u mom Phanteksu ima više prostora do grafičke nego u Fratcalu, pa je to očito razlog. Dotične sam stavio na vrh za ispuh, a naprijed ovo https://www.nabava.net/search.php?q=ARCTIC+BioniX+F140+PWM+PST%2C+140mm.

 

Lp.

 

 

 

 Ali čine mi se dosta bučni ovi bionix,a to mi baš i ne paše

 To je istina. Nije kritično kao sto sam mislio, ali se cuju. Ako Vam je buka bitna onda Noctua. 

 

Lp

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 22:04 (Kvod).
9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Pretpostavljam da ti noctue nisu dosta hladile, jesi sa bionix dosta spustio temperature

A kakve su noctue po pitanju buke

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC ventilatori
doktordoc kaže...

Pretpostavljam da ti noctue nisu dosta hladile, jesi sa bionix dosta spustio temperature

A kakve su noctue po pitanju buke

 

 Jesam. Zato sam i isao na Artic. Regulacija putem BIOS a. Default na 1400 rpm load 2000 rpm. Ali kao sto rekoh nije kritično kako sam mislio. Noctue su na vrhu kucista i sad po ljeti sam ih odvrnuo na Max da izvlače toplinu. Inace vrte na700 rpma. Tako da na Maxu nisu bas necujne. Ako želite performanse Artic. Ako želite tisinu Noctue. Vama ce mozda u Fractalu biti dostatne ali meni u Phanteksu ne.

 

Lp

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 22:18 (Kvod).
12 godina
protjeran
offline
PC ventilatori

Pa normalno da ce ventilatori na 2000 RPM upuhivati vise zraka nego ovi na 1200 RPM... Ali to je uzas od buke, ne mozes imati ne znam kakve performanse i tisinu zajedno, ali na kraju price ove noctue do 1200 RPM ce upuhat i vise nego dovoljno zraka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC ventilatori
war3_tft kaže...

Pa normalno da ce ventilatori na 2000 RPM upuhivati vise zraka nego ovi na 1200 RPM... Ali to je uzas od buke, ne mozes imati ne znam kakve performanse i tisinu zajedno, ali na kraju price ove noctue do 1200 RPM ce upuhat i vise nego dovoljno zraka.

 Ne može i ovce i novce. Slazem se. Ja sam isto htio tisinu, ali.. Napominjem jos jednom da nije kritično.

 

Lp.

9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Ići ću ili na noctue ili na be quiet

Tebi na phanteksu je i prilično ograničen upuh sprijeda, dok na mesihfy c je to sasvim druga priča, bar mislim

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC ventilatori
doktordoc kaže...

Ići ću ili na noctue ili na be quiet

Tebi na phanteksu je i prilično ograničen upuh sprijeda, dok na mesihfy c je to sasvim druga priča, bar mislim

 Plus sto je udaljenost do grafe veca. Kao sto sam napomenuo. Fractal je bolji po tom pitanju. Nadam se da ce Noctue ili BQ biti dostatne.  Javi rezultate.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 22:48 (Kvod).
9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Nemam grafu , bar još pa neću baš ni znati rezultate, a moram još i mbo i CPU promijeniti

Ali sad kad malo bolje pogledam sliku, ti nemaš uopće dosta upuha, u biti samo jedan ti je direktno u grafu, drugi u psu

Trebao si CPU aio staviti gore, malo bi možda temperature CPU bile više ( pitanje- pošto je airflow sa prednje strane dosta ograničen), ali bi imao puno više upuha, koliko ti case dopušta

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: PC ventilatori
doktordoc kaže...

Nemam grafu , bar još pa neću baš ni znati rezultate, a moram još i mbo i CPU promijeniti

Ali sad kad malo bolje pogledam sliku, ti nemaš uopće dosta upuha, u biti samo jedan ti je direktno u grafu, drugi u psu

Trebao si CPU aio staviti gore, malo bi možda temperature CPU bile više ( pitanje- pošto je airflow sa prednje strane dosta ograničen), ali bi imao puno više upuha, koliko ti case dopušta

 Ne moras se opterecivati previse tim prednjim ventilaporima, imam i ja meshify C i prednja 3 komada 120 sam stavio da u loadu idu do 900 RPM, niti se kartica grije niti CPU kojem AIO sa gornje strane jos uvlaci topli zrak iz kucista.

14 godina
offline
Re: PC ventilatori
doktordoc kaže...

Nemam grafu , bar još pa neću baš ni znati rezultate, a moram još i mbo i CPU promijeniti

Ali sad kad malo bolje pogledam sliku, ti nemaš uopće dosta upuha, u biti samo jedan ti je direktno u grafu, drugi u psu

Trebao si CPU aio staviti gore, malo bi možda temperature CPU bile više ( pitanje- pošto je airflow sa prednje strane dosta ograničen), ali bi imao puno više upuha, koliko ti case dopušta

 Stavio bih ja aio gore ali ne ide. Tako da je ovo maksimum koji sam uspio sloziti.

9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Kako ti aio rade

Jesu glasni, pumpa, vent, zujanje kakvo

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC ventilatori
doktordoc kaže...

Kako ti aio rade

Jesu glasni, pumpa, vent, zujanje kakvo

 Regulacija putem biosa. Ne cujem vodeno tj.  pumpu. Trenutno su najglasnije Noctue na vrhu kucista. Danas sam i njih stavio da se reguliraju putem BIOS a. Uz svu silu ventova u kucistu nije strasno. 2 i 4 su Noctue, 3 su Bionix.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 8:44 (Kvod).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice