S pomocu PCI na Sata?

poruka: 3
|
čitano: 2.292
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
S pomocu PCI na Sata?
pitanje

Radi se o ovom uređaju link...  dal to funkcionira? ima tko iskustva s tim??? i kakve su brzine prijenosa ostvarive za sata diskove ???

Zone
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: S pomocu PCI na Sata?
zone11 kaže...

Radi se o ovom uređaju link...  dal to funkcionira? ima tko iskustva s tim??? i kakve su brzine prijenosa ostvarive za sata diskove ???

Link mi se ne zeli otvoriti al pretpostavljam da je to kartica s VIA VT6421 cipom, ja sam je imao i kasnije zamijenio za ovu Asonic karticu,
jer mi je vt6421 imao problema s biosom, kartici se ne dize bios nakon sistem POST-a, sto je de-facto cini ne-bootabilnom tj. ne mozes
pokretati operativne sustave s diskova spojenih na nju. U windowsu i linuxu radi kako treba, brzina prijenossa je gotovo ista kao i preko controllera
ugradenog u maticne ploce,  al puno ljudi ima taj problem s bootanjem tako da je nebi nikako preporucio.
Ova Asonic dolazi s Silicom Image cipom Sil3512, ima 2 interna SATA konektora a ne samo jedan ako VIA kartica i nema bespotreban IDE port, i cak
je kad sam testirao ispala malo brza u HDTune.
Vrtim windows i linux s nje a i drajveri i firmware joj se updejtaju s vremena na vrijeme tako da ima i drajvera za vistu i 64 bitne verzije windowsa.
All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2009 17:32 (drnde).
14 godina
neaktivan
offline
RE: S pomocu PCI na Sata?

Bolje je rješenje magistrala sa Master i Slave,resetiraj i pri podizanju sustava bi trebalo prihvatiti SATA disk.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice