Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O izdvojena tema

poruka: 10.419
|
čitano: 2.445.254
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
12 godina
neaktivan
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

tog mira treba pronać  i prebit ga dobro već danima pokušava prevarit ljude na neku lošu foru...sinoć je objavio neki oglas u kojem mjenja i5 4690k za FX 8350 mislim ono i sad ja mu pošaljem poruku zašto bi netko tog intela zamjenio za fx i on kaže da kao on koristi samo AMD odavno da je to gušt...

Team32Ipe77
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Aj neka neko pregleda na instagramu @smartphones.gadgets

ima tipa s6 edge + za 300 funti

Ipad air za 150 funti

Macbook pro 2015 400 funti

Iphone 6 200 funti

S6 200 funti

Hvala,ako netko moze pitat da li prihvaca paypal.Trenutno nemam mobitel,pa vas cimam,hvala :)

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
drakula789 kaže...

Aj neka neko pregleda na instagramu @smartphones.gadgets

ima tipa s6 edge + za 300 funti

Ipad air za 150 funti

Macbook pro 2015 400 funti

Iphone 6 200 funti

S6 200 funti

Hvala,ako netko moze pitat da li prihvaca paypal.Trenutno nemam mobitel,pa vas cimam,hvala :)

 Nema se tu sta pregledavat, to ne moze biti po tim cijenama i gotova prica. Ne budi naivan..

11 godina
neaktivan
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

ima 12k followera

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
drakula789 kaže...

ima 12k followera

 12k followera mozes za 10$ kupit, isto tako koristeci instagram botove do 12k followera dodes u dva tjedna, tako da broj followera ne uzimaj kao neki pokazatelj.

8 godina
neaktivan
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Sto se tice prevara PREVARANTA MIRO ORŠOŠ ORŠUŠ , ajmo se svi prebacit na http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/prevencija-protiv-prevaranata-oglasi-p--o/159462.aspx?page=17&jumpto=4901066&sort=asc&view=flat

 

Stavio sam mali update o toj varalici. Cini se da lik radi masovne prevare, salje i po 10 paketa dnevno (sto bi znacilo da zezne i po 10 ljudi dnevno, tj. cca par tisuca kuna dnevno drmne).

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Kupujem tu r7 250, nebi trebalo biti problema, ali su mu starci bacili kutiju sa racunima od grafe.. Ako prodavac nema jamstvo, moze li on nekim pisanim dokumentom i svojim potpisom dati tzv. "svoje jamstvo na barem 1 dan, da imam dokaz u slucaju prevare i uvazava li Njuskalo to uopce.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2016 15:01 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
The_Fichek kaže...

Kupujem tu r7 250, nebi trebalo biti problema, ali su mu starci bacili kutiju sa racunima od grafe.. Ako prodavac nema jamstvo, moze li on nekim pisanim dokumentom i svojim potpisom dati tzv. "svoje jamstvo na barem 1 dan, da imam dokaz u slucaju prevare i uvazava li Njuskalo to uopce.

 Pa nema veze, neka mu starci kažu gdje je kupljeno ako sam nije bio prisutan ili ne zna pa neka zatraži kopiju računa koju će mu ispisati pa će ti dati. Oprosti, ali ovo mi pomalo zvuči tek kao neka izlika ili opravdanje, a sve jalovo, zar ne. Njuškalo to sigurno ne može uvažiti jer takve situacije nisu unaprijed regulirane koliko ja znam niti je to u njegovoj domeni, on je samo oglasnik servis i to je to. U njegovoj domeni su prevaranti, ali ovakva situacija nema veze s time. Inače uvijek ti moš ovjeriti bilo kakav dokument ili ispravu kod bilježnika čime je ista dobila svojstvo punovaljani/važeći pravni dokument, samo kako naknadno ishoditi ono što je naznačeno u ispravi je isto malo upitno u smislu ne previše jednostavno.  Ne znam kolega, ako odbije dohvatiti kopiju, rađe i bolje nemoj - bit će još ponuda... Ajd da je netko 101% pouzdan i pošten, onda ajde, ali ovako, bez kopije ne. Barem po meni.

 

 EDIT U njegovoj domeni su ''donekle'' prevaranti čije oglase možeš prijaviti pa će biti eventualno sankcionirani uklanjanjem oglasa ili i računa, itd.

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2016 15:14 (Caesar et Brutus).
10 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Poslao mi je sliku GPU-Z prijemalo: https://www.njuskalo.hr/api/messaging/attachments/84808 Hvala na odgovoru, ne znam ni sam..

 

EDIT: Pitat cu ga moze li rjesiti kopiju racuna kada se nadjem s njim za 40min. Zivi 2 stanice dalje od mene s vlakom. Valjda nece biti problema..

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2016 15:24 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
The_Fichek kaže...

Poslao mi je sliku GPU-Z prijemalo: https://www.njuskalo.hr/api/messaging/attachments/84808 Hvala na odgovoru, ne znam ni sam..

 

...My life, My game, My rules...
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2016 15:24 (SoynTech).
10 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Evo slike

9 godina
neaktivan
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
The_Fichek kaže...

EDIT: Pitat cu ga moze li rjesiti kopiju racuna kada se nadjem s njim za 40min. Zivi 2 stanice dalje od mene s vlakom. Valjda nece biti problema..

 Pa ne može te prevariti ako ideš kod njega pogledati grafičku gdje možeš sve testirati i tako to. To i je najsigurnij način kupovine na njuškalu. Jedino ti ostaje ono pitnje sa garancijom odnosno računom, ali račun možeš zatražiti u trgovini gdje je kupljena kao što je već kolega gore napisao.

...My life, My game, My rules...
10 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

On je isao vamo pa reko kad mu je usput.. Ostao bi skeptican da mi nije poslao GPU-Z sliku. Uglavnom, mislim da je proslo dobro jer grafa radi. Trebao sam mu rec da prvo nabavi racun, tj. trebao sam se malo prije sjetit pitati za savjet.. Kad smo se nasli sam isao pjeske s njim jos 15min jer smo isli istim putem pa sam ga malo ispitivao i spomeno mu to za racun 3 puta.. Navodno ima racun u Linksu, a grafa je navodno kupljena prie pol god. Reko je da ce sredit pa cemo vidit.. Uglavnom, 300kn za tu grafu i bez racuna mislim da je ok.

 

Zakaj sam tak navalio neznam. Moguce da me uhvatilo malo hardver ludilo od slaganja onog kompa.. Poanta je bila da kupim nest jeftino, a da nije srot, da moze bit spojeno na monitor sa DVI i TV sa HDMI, a onu Strix 960 izvadim pa ubacim u novi PC kada prodam laptop.

Kad sam gledao Device Manager sam se razmisljo, moze li uopce Windows stabilno prikazivati sliku na dulji period sa Microsoft basic video driverom (CPU nema integriranu grafu)? Tj. je li ova kupovina uopce imala ikakvog smisla..

 

Btw. ima ko prijedlog programa koji pokazuje RPM ventilatora za grafu (nisam siguran je li PC mrvu bucniji ili imam problema sa sluhom). 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2016 19:44 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
The_Fichek kaže...

Btw. ima ko prijedlog programa koji pokazuje RPM ventilatora za grafu (nisam siguran je li PC mrvu bucniji ili imam problema sa sluhom). 

 MSI Afterburner

...My life, My game, My rules...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
The_Fichek kaže...

On je isao vamo pa reko kad mu je usput.. Ostao bi skeptican da mi nije poslao GPU-Z sliku. Uglavnom, mislim da je proslo dobro jer grafa radi. Trebao sam mu rec da prvo nabavi racun, tj. trebao sam se malo prije sjetit pitati za savjet.. Kad smo se nasli sam isao pjeske s njim jos 15min jer smo isli istim putem pa sam ga malo ispitivao i spomeno mu to za racun 3 puta.. Navodno ima racun u Linksu, a grafa je navodno kupljena prie pol god. Reko je da ce sredit pa cemo vidit.. Uglavnom, 300kn za tu grafu i bez racuna mislim da je ok.

 

Zakaj sam tak navalio neznam. Moguce da me uhvatilo malo hardver ludilo od slaganja onog kompa.. Poanta je bila da kupim nest jeftino, a da nije srot, da moze bit spojeno na monitor sa DVI i TV sa HDMI, a onu Strix 960 izvadim pa ubacim u novi PC kada prodam laptop.

Kad sam gledao Device Manager sam se razmisljo, moze li uopce Windows stabilno prikazivati sliku na dulji period sa Microsoft basic video driverom (CPU nema integriranu grafu)? Tj. je li ova kupovina uopce imala ikakvog smisla..

 

Btw. ima ko prijedlog programa koji pokazuje RPM ventilatora za grafu (nisam siguran je li PC mrvu bucniji ili imam problema sa sluhom). 

 

Pa GPU-Z ti pokazuje brzinu ventove (druga kartica, SENSORS).

 

Sta ti to znaci "MS basic video driver"? Pa instaliraj prave drivere kakvu god graficku imao (ATI, NVIDIA, integrirana na ploci..), u cem je problem?

12 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Sorry na offtopicu, al evo našeg oršuša prevaranta 

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
12 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Karma je kurva  

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

sinisaper

To su driveri koji dodju sa OSom i daju sliku makar ti nemao grafu pa me cudi kako dobro drze, nema artefakata. Teorijski pojma nemam kako daju sliku. Unutra je bila gtx960 koju sam izvadio van, procesor je amd 860K bez integrirane. Zato sam kupio tu grafu od 300kn da bude za osnovne potrebe, a sa gtx960 cu radit novu konfu.

8 godina
neaktivan
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Remzi kaže...

GTX 960 STRIX 1100KN Zg, ne piše niti oprema niti garancija, da imam pare odma bih ju uzeo, ali bolje da ju neko drugi pokupi.

 

Sta je tu tak posebno? Ta grafa je u rangu R9 270X/R9 280 (7870/7950), zar ne? A one se prodaju po 1000kn.

 
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
sinisaper kaže...
Remzi kaže...

GTX 960 STRIX 1100KN Zg, ne piše niti oprema niti garancija, da imam pare odma bih ju uzeo, ali bolje da ju neko drugi pokupi.

 

Sta je tu tak posebno? Ta grafa je u rangu R9 270X/R9 280 (7870/7950), zar ne? A one se prodaju po 1000kn.

 Rang 380/380x, ako ima garanciju jako dobra ponuda, nove su od 1700 ako se ne varam na dalje.

 

EDIT: Otkazana narudžba za grafu :(

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2016 22:35 (Remzi).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Remzi kaže...
sinisaper kaže...
Remzi kaže...

GTX 960 STRIX 1100KN Zg, ne piše niti oprema niti garancija, da imam pare odma bih ju uzeo, ali bolje da ju neko drugi pokupi.

 

Sta je tu tak posebno? Ta grafa je u rangu R9 270X/R9 280 (7870/7950), zar ne? A one se prodaju po 1000kn.

 Rang 380/380x, ako ima garanciju jako dobra ponuda, nove su od 1700 ako se ne varam na dalje.

 

 

Aha, vidim da je rang 280X. To je onda OK. Samo kolki je minus sto ima samo 2GB memorije? I vidim da imaju verzije te kartice s 2GB i s 4GB - kakva je razlika realno?

12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Takva grafa ne može iskoristiti 2gb, razlika je u nekim igrama npr kao gta 5, ali za tu cijenu mislim da nema puno razmišljanja kupiti ili ne, da imam novce nazvao bih odma čovjek i uzeo to, ali nemam :/

8 godina
neaktivan
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Remzi kaže...

Takva grafa ne može iskoristiti 2gb, razlika je u nekim igrama npr kao gta 5, ali za tu cijenu mislim da nema puno razmišljanja kupiti ili ne, da imam novce nazvao bih odma čovjek i uzeo to, ali nemam :/

 

Cemu onda verzija sa 4GB? I zas 280X ima 3GB? :D

12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
sinisaper kaže...
Remzi kaže...

Takva grafa ne može iskoristiti 2gb, razlika je u nekim igrama npr kao gta 5, ali za tu cijenu mislim da nema puno razmišljanja kupiti ili ne, da imam novce nazvao bih odma čovjek i uzeo to, ali nemam :/

 

Cemu onda verzija sa 4GB? I zas 280X ima 3GB? :D

 380 je rebrand 285, a 285 ima 2gb. Verzija sa 4gb ti je dobra ako radiš npr SLI ili ako ti baš treba tih dodatnih 2gb vrama.

11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Remzi kaže...

Takva grafa ne može iskoristiti 2gb, razlika je u nekim igrama npr kao gta 5, ali za tu cijenu mislim da nema puno razmišljanja kupiti ili ne, da imam novce nazvao bih odma čovjek i uzeo to, ali nemam :/

 glupost, ako amd 280 koja je slabija koristi uredno 3gb, zašto 960 ne bi koristila 2gb, a u slučaju 4gb verzije barem 3gb kao i 280

10 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Zbog: http://www.hardocp.com/article/2014/09/18/nvidia_maxwell_gpu_geforce_gtx_980_video_card_review/4 (čitaj prvi odlomak "Color Compression and Memory Efficiency"). Uglavnom nema posebne razlike prema raznoraznim testovima, no treba znati namjestiti detalje. U nekim igrama se vidi razlika kada se upali Ultra settings i/ili MSAA i onda je i fps dosta manji, tj. premali. U istim igrama kada se postavke smanje na High ili cak ostave na Ultra, ali iskljuci MSAA nema nikakve razlike izmedju 2GB vs 4GB i fps je blize 60, sto znaci da gtx 960 / r9 285 /r9 380 (r9 280 ne spada ovdje) niti nisu namijenjene za najnabrijanije postavke na 1080p, sto je logicno. Evo lijepog i preglednost testa: http://www.techspot.com/review/1114-vram-comparison-test/ 

Zakljucak sa techspota: "As expected the GTX 960 and R9 380 simply aren’t powerful enough to warrant anything bigger than a 2GB memory buffer".

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2016 0:51 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Remzi kaže...
sinisaper kaže...
Remzi kaže...

Takva grafa ne može iskoristiti 2gb, razlika je u nekim igrama npr kao gta 5, ali za tu cijenu mislim da nema puno razmišljanja kupiti ili ne, da imam novce nazvao bih odma čovjek i uzeo to, ali nemam :/

 

Cemu onda verzija sa 4GB? I zas 280X ima 3GB? :D

 380 je rebrand 285, a 285 ima 2gb. Verzija sa 4gb ti je dobra ako radiš npr SLI ili ako ti baš treba tih dodatnih 2gb vrama.

 

 

Ne kuzim, kakve veze ima SLI s verzijom od 4GB? Dve kartice po 2 GB ce zajedno u SLI-u imati 4 GB.

 

 

picajzla0707 kaže...
Remzi kaže...

Takva grafa ne može iskoristiti 2gb, razlika je u nekim igrama npr kao gta 5, ali za tu cijenu mislim da nema puno razmišljanja kupiti ili ne, da imam novce nazvao bih odma čovjek i uzeo to, ali nemam :/

 glupost, ako amd 280 koja je slabija koristi uredno 3gb, zašto 960 ne bi koristila 2gb, a u slučaju 4gb verzije barem 3gb kao i 280

 

 

OK, jel onda tih 2 GB defekt ili nije? Obzirom da sporije R9 280 i R9 280X (tj. 7950 i 7970) imaju po 3 GB..

 

Ide mi ta NVIDIA stvarno na k****, uvijek nesto useru. GTX 970 s onih "4 GB" (3,5 + 0,5 "sporih"), pa onda takva kartica ko GTX 960 sa samo 2 GB...

 

 

The_Fichek kaže...

Zbog: http://www.hardocp.com/article/2014/09/18/nvidia_maxwell_gpu_geforce_gtx_980_video_card_review/4 (čitaj prvi odlomak "Color Compression and Memory Efficiency"). Uglavnom nema posebne razlike prema raznoraznim testovima, no treba znati namjestiti detalje. U nekim igrama se vidi razlika kada se upali Ultra settings i/ili MSAA i onda je i fps dosta manji, tj. premali. U istim igrama kada se postavke smanje na High ili cak ostave na Ultra, ali iskljuci MSAA nema nikakve razlike izmedju 2GB vs 4GB i fps je blize 60, sto znaci da gtx 960 / r9 285 /r9 380 (r9 280 ne spada ovdje) niti nisu namijenjene za najnabrijanije postavke na 1080p, sto je logicno. Evo lijepog i preglednost testa: http://www.techspot.com/review/1114-vram-comparison-test/ 

Zakljucak sa techspota: "As expected the GTX 960 and R9 380 simply aren’t powerful enough to warrant anything bigger than a 2GB memory buffer".

 

Da budem iskren, nikad to nisam ni pratio. U igrama stavim na "high" i dodatne pizdarije ni ne ukljucujem.

 

Cek, ne kuzim nes. Znaci R9 285 i 380 su kartice jace od 280X ali imaju manje RAM-a (2 GB vs 3 GB) pa na postavkama s vise detalja nisu efikasne kao 280X ili? Pise "R9 380 simply aren’t powerful enough to warrant anything bigger than a 2GB memory buffer" - znaci li to da i 280X ne moze iskoristiti kak treba iznad 2 GB (buduci da je R9 380 "more powerful then 280X")?

 

Mogu reci i da mi ovaj AMD ide na k****. Na malo jace modele kao R9 390 natrpaju 8 GB (kolko je to uopce iskoristivo?), a na modele jace od 7950/7970/R9 280/R9 280X stave manje memorije (2 GB) nego sto je bilo na tim starim modelima (3 GB). Ovo mi se cini kao totalni idiotizam. Umjesto da oba proizvodjaca stavlja min. 4GB na sve modele, i ona slabije, i "mirna Bosna" (kome treba, kome ne treba, jer taj RAM je danas bagatela u odnosu na cijelu kartica), oni kemijaju s pizdarijama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2016 2:33 (sinisaper).
10 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Vidi se da ne pratis bas.. Nije sve u brojevima u specifikacijama. Znaci gtx 9xx serija i Radeon r9 285, 380, 380x efikasnije koriste memoriju. 280 i 280x ne spadaju u taj rang i njihovih iskoristenih bubam napamet 2.5GB je vjerojatno isto sto i iskoristenih 2GB kod spomenutog niza grafi, ali to je pregrubo za tako rec. Vjerojatno ta efikasnost ovisi od igre do igre itd. Tonči ili netko bi to bolje pojasnio. Sigurno da je to vec pojasnjeno na forumu. Nisam ni ja citao svaku rijec, ali procitaj koji clanak o toj Delta Color kompresiji itd. Uglavnom u tom rangu se kolko sam skuzio ide na to da koliko ti je iskoristivo (tj. mrvu ispod toga) tolko dobijes, a potrosi kojih 300kn vise, ako zelis 4GB od kojih ces imati koristi, samo ako nabijes postavke, ali zapravo neces imati koristi jer ce ti dobro pasti fps. Vani su cijenovne razlike izmedju 2 i 4GB manje pa je onda bolja mamilica za kupit skuplju. U skupljem rangu je obrnuto kod Radeona, stave vise nego sto ces iskoristiti. Ocito da je dolaskom HBM memorije GDDR5 osjetno pojeftinila pa je mogu stancat, barem ja to tako vidim..

 

Btw. zasli smo dobro u offtopic.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2016 2:45 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
picajzla0707 kaže...
Remzi kaže...

Takva grafa ne može iskoristiti 2gb, razlika je u nekim igrama npr kao gta 5, ali za tu cijenu mislim da nema puno razmišljanja kupiti ili ne, da imam novce nazvao bih odma čovjek i uzeo to, ali nemam :/

 glupost, ako amd 280 koja je slabija koristi uredno 3gb, zašto 960 ne bi koristila 2gb, a u slučaju 4gb verzije barem 3gb kao i 280

 evo kad moram sam sebe citirati - referirao sam se najviše na ovu tvrdnju za 2gb

The_Fichek kaže...

Zbog: http://www.hardocp.com/article/2014/09/18/nvidia_maxwell_gpu_geforce_gtx_980_video_card_review/4 (čitaj prvi odlomak "Color Compression and Memory Efficiency"). Uglavnom nema posebne razlike prema raznoraznim testovima, no treba znati namjestiti detalje. U nekim igrama se vidi razlika kada se upali Ultra settings i/ili MSAA i onda je i fps dosta manji, tj. premali. U istim igrama kada se postavke smanje na High ili cak ostave na Ultra, ali iskljuci MSAA nema nikakve razlike izmedju 2GB vs 4GB i fps je blize 60, sto znaci da gtx 960 / r9 285 /r9 380 (r9 280 ne spada ovdje) niti nisu namijenjene za najnabrijanije postavke na 1080p, sto je logicno. Evo lijepog i preglednost testa: http://www.techspot.com/review/1114-vram-comparison-test/ 

Zakljucak sa techspota: "As expected the GTX 960 and R9 380 simply aren’t powerful enough to warrant anything bigger than a 2GB memory buffer".

 ako razlika nije velika u cijeni isplati se uzeti 4gb verziju jer neke igre mogu povući više od 2gb, pa je bolje imati viška nego manjka

 

evo ti razlika u assassins creed gdje se itekako vidi prednost 960-tke s 4 u odnosu na 2gb, a tko kaže da takvih igara neće biti još

evo ti i far cry 4 - obrati pozornost na minimalni fps u 1080 testu koji kod 4gb ne pada toliko nisko kao kod 2gb

 

da li će koristiti svih 4gb u bilo kojoj igri sumnjam, no prednosti za 4gb verziju ipak ima i može ih biti samo više u budućnosti

ne znam niti kakav će utjecaj imati dx12 na to, u svakom slučaju nije loše osigurati se - opet ponavljam - ako razlika u cijeni nije prevelika

15 godina
odjavljen
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Zapravo, kad govorimo o video memoriji, 2GB je danas kompromisno rješenje. Gejmeri koji tek kuputu karticu trebali bi ići na 4GB, nikako na 2GB. Igre će raditi na 2GB, ali to će tražiti i niske rezolucije i potpuno isključene efekte poput anti-aliasinga, ali i drugih - većih tekstura, više post-processing efekata i sl. Trend je takav da će i novije igre više ići na potrošnju memorije, nego smanjenje potrošnje i optimizaciju u tom smjeru. Kompresija ili ne, 2GB jednostavno nije dovoljno ni za 1080 više. Za nekoga tko se ne igra, nego povremeno, 2GB će biti prihvatljivo uz spomenute ustupke, ali za sve ostale ne. 

 

sinisaper kaže...
Remzi kaže...

 380 je rebrand 285, a 285 ima 2gb. Verzija sa 4gb ti je dobra ako radiš npr SLI ili ako ti baš treba tih dodatnih 2gb vrama.

 

Ne kuzim, kakve veze ima SLI s verzijom od 4GB? Dve kartice po 2 GB ce zajedno u SLI-u imati 4 GB.

 

Ide mi ta NVIDIA stvarno na k****, uvijek nesto useru. GTX 970 s onih "4 GB" (3,5 + 0,5 "sporih"), pa onda takva kartica ko GTX 960 sa samo 2 GB...

Ne. Dvije ili četiri kartice s po 2GB i dalje imaju samo 2GB video memorije. SLI/CF sustav ima identičan sadržaj memorije na svakoj kartici u sustavu. 

 

SLI nema veze direktno s tom memorijom, no pretpostavljam da je Remzi mislio na to da igrači koji žele SLI, to žele zbog performansi koje im trebaju. Zašto je 12GB na TitanXu korisno za SLI? Zato što se pretpostavlja da će korisnici TitanX kartice često biti korisnici 4-way SLI sustava s TitanX karticama i to zbog "teških uvjeta" koje takav sustav bude imao - Ako se igram na 5K monitoru i svim detaljima na max, za Shadow of Mordor ću trebati i više od 8 GB VRAM-a (provjereno). Ako igram GTA5 na nekoj bijesnoj rezoluciji, također. SLI se koristi kad je jedna kartica nedovoljna za nešto, a u slučaju kad se igraš na 3 monitora (3x4K recimo) onda ti treba više memorije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2016 8:47 (Tonči).
Moj PC  
10 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice