Preporuka NAS-a za lokalni backup

poruka: 5
|
čitano: 1.550
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Preporuka NAS-a za lokalni backup

Pozdrav,

 

Imam teorijsko znanje o NAS-ovima ali me interesira iskustvo i preporuka za NAS koji bi služio u jednom kućanstvu za backup svih datoteka iz foldera npr. Slike, Videa i Dokumenti.

Bio bi jedan administrator i cca 5 računala koja bi vjerojatno koristila EaseUS Todo Backup Free alat za svakodenvni diferencijalni backup.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Preporuka NAS-a za lokalni backup
Udes kaže...

Pozdrav,

 

Imam teorijsko znanje o NAS-ovima ali me interesira iskustvo i preporuka za NAS koji bi služio u jednom kućanstvu za backup svih datoteka iz foldera npr. Slike, Videa i Dokumenti.

Bio bi jedan administrator i cca 5 računala koja bi vjerojatno koristila EaseUS Todo Backup Free alat za svakodenvni diferencijalni backup.

Sa nekim od Sinology ili Qnap modela ne možeš pogriješiti, pitanje je samo koliko ti prostora treba, 1, 2, 4 ili više diskova itd.

Također, ako ti brzina nije ključna, možda i neki rabljeni stariji model kojem je jedina mana upravo brzina, ali OS i mogućnosti su mu i dalje sasvim dovoljne za tu namjenu.

 

Imaš neki budget, planirani kapacitet ... ?

 

8 godina
offline
Preporuka NAS-a za lokalni backup

Uzeo bi novi a što se tiče buđeta, pomirio sam se da će koštati preko 1300kn i do 2000kn mi je ok.

Prostorno mi je dosta 2TB. Kakvi su Sinology ili Qnap sa user restrikcijama? Ne želim da mi mama slučajno sve obriše ili prijatelj koji se spoji na Wi-Fi dođe do pristupa svim tim datotekama.

Znam da WD ima dobro to organizirano ali ih svi preporučaju zaobići.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Preporuka NAS-a za lokalni backup
Udes kaže...

Uzeo bi novi a što se tiče buđeta, pomirio sam se da će koštati preko 1300kn i do 2000kn mi je ok.

Prostorno mi je dosta 2TB. Kakvi su Sinology ili Qnap sa user restrikcijama? Ne želim da mi mama slučajno sve obriše ili prijatelj koji se spoji na Wi-Fi dođe do pristupa svim tim datotekama.

Znam da WD ima dobro to organizirano ali ih svi preporučaju zaobići.

Jako dobri, imaju sve što vole mladi :), odnosno sve što se od jednog NASa i očekuje (useri, grupe, prava, quote ...)

Za tu cijenu, to su onda 2-bay varijante (2 diska) ... od Synologyja npr. 218j ili Qnap TS-231P.

Mislim da oba imaju i remote pristup preko weba (nešto kao njihov dynDNS).

 

5 godina
offline
Re: Preporuka NAS-a za lokalni backup
Udes kaže...

Uzeo bi novi a što se tiče buđeta, pomirio sam se da će koštati preko 1300kn i do 2000kn mi je ok.

Prostorno mi je dosta 2TB. Kakvi su Sinology ili Qnap sa user restrikcijama? Ne želim da mi mama slučajno sve obriše ili prijatelj koji se spoji na Wi-Fi dođe do pristupa svim tim datotekama.

Znam da WD ima dobro to organizirano ali ih svi preporučaju zaobići.

 Ja imam wdcloud i ne vidim zasto ih izbjegavati.... Isto ima prava pristupa i web pristup a kupio za 75EUR za 2 TB modelSam wd red unutra kosta vise.... Imaj na umu d te nas nce pasiti u slucju pozara i sl. pogotovo ako je to jedini backup. Ja imam jos i Office 365 Home sa 6x1TB plu 6 licen i za Office 365 pa razmisli i o tome barem za kriticne stvari....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice