Protiv loših trgovaca

poruka: 37
|
čitano: 11.382
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Protiv loših trgovaca

Pozdrav svima,

 

pretpostavljam da, osim mene, ima još ljudi koji se osjecaju nezadovoljno (prevareno) od strane nekih trgovina informatičkom opremom. U mojem slucaju kupljeni komad hardvera (s cijenom 1000 kn) nije imao stabilne drivere i još uvijek nema. Kontaktirao sam servis, oni su me poslali uvozniku, kad sam se obratio uvozniku oni su me uputili na servisu. Tada ponovo u servisu nisu bili UOPCE zainteresirani za rješit moj problem. Onda sam komunicirao s njihovom službom za korisnike. I oni su samo okolišali i kupovali vrijeme. Kasnije mi je postalo jasno zašto su to radili. Nakon godinu dana uređaj više nije bio u jamstvu i jednostavno su me otpilili. Nakon toga sam razmišljao o tužbi, ali tužba bi bila skupa (zbog svih troškova suda i treba platiti odvjetnika) pa sam i od toga odustao. Sada mislim da znam kako možemo natjerati trgovine da se ne ponašaju tako i da poštuju zakon. Njima je jedino važno do toga da rade dobru sliku o sebi, a mi možemo drugima reci kakvi su. Buduci da ce u subotu (jer je Badnjak, a još je i subota, trgovinama biti udarni prodajni dan zanima me da li ima zainteresiranih da se ispred trgovine skupimo i kažemo potencijalnim kupcima kakvi su (možemo i transparentima). Jedino što možemo dobiti je druženje a ako ima i drugih prevarenih možda onda odluce napokon riješiti naše probleme.

Nadam se samo da nisam zakasnio jer su do subote samo 2 dana.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Protiv loših trgovaca
DTFi kaže...

...

Nadam se samo da nisam zakasnio jer su do subote samo 2 dana.

-zkasnio si godinu dana, problem si trebao rješavati odmah ili tražiti zamjenju-povrat.

-zakasnio si i za ostatak, jer svaki javni skup... dozvola ili pendrek u shupak, organizator.

-sljedeći put budi pametniji ili brži, sad je kasno za biti revoltiran, ... a i zima je, čekaj proljeće bar da se otvore terase.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2011 18:24 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv loših trgovaca

Ah, volim ove pametne. I po brzini odgovora mi se cini da si možda baš ti zaposlenik te firme kod koje sam i danas bio.

Mogo si procitat sto sam napisao pa onda komentirat.

Ja sam odmah tražio povrat novca, i  sve to lijepo piše u Zakonu o obaveznim odnosima da su mi dužni vratit novac. Ali ako to ne žele jedino preostaje tužiti ih, a to je skupo, kao što sam i napisao. Još uvijek nisam siguran da za svako okupljenje treba dozvola, to ću provjeriti. Ovdje me samo zanimalo da li ima još zainteresiranih za ovu akciju. A između ostalog to ne mora niti biti javni skup. Uvijek mi možemo ušetat u trgovinu i s buducim kupcima ponaosob pricat. To nam nitko ne može zabraniti. A ako nas bude puno onda ce to imati i efekta.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2011 18:37 (DTFi).
12 godina
odjavljen
offline
Protiv loših trgovaca

Meni je jedanput uviznik odbio jamstvo zbog "fizičkog oštećenja" na napajanju. Istopila su se bila pina na 24 pinskom konektoru. I budalama ne možeš utuviti u glavu da nije komp krepao, da radi(imao sam papire). Trgovci su se isto pravili blesavi ali nakon što sam podnio prijavu državnom inspektoratu,dobio sam lovu nazad.

 

Kad god imate problema sa robom, a niste krivi za to i unatoč tome svi vas hebu i našutavaju se sa vama, hebite im mamu preko državnog inspektorata.

 

SK crew
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv loših trgovaca

Ok, možeš možda malo podrobnije navesti kako si napravio prijavu državnom inspektroatu.

15 godina
offline
Re: Protiv loših trgovaca
DTFi kaže...

Ah, volim ove pametne. I po brzini odgovora mi se cini da si možda baš ti zaposlenik te firme kod koje sam i danas bio.

Mogo si procitat sto sam napisao pa onda komentirat.

..

-ovi pametni? a što si ti?

-pročitao da dao svoj komentar-odgovor, bez nepotrebnih vrijeđanja.

Ako ti smeta odgovor (koji nije kakav si želio), pa to je forum.

Za sve ostalo imaš prijavi i ponekad razmisli prije nego se osjetiš povrijeđen ili počneš vrijeđati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Re: Protiv loših trgovaca
DTFi kaže...

Ok, možeš možda malo podrobnije navesti kako si napravio prijavu državnom inspektroatu.

 Imaš obrazac za prijavu na webu.

SK crew
12 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv loših trgovaca
Ok, hvala ti
16 godina
offline
Re: Protiv loših trgovaca
A da kontaktiras proizvođača? Ili predstavništvo u HR, možda ti oni mogu pomoci.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv loših trgovaca

Proizvođača još nisam kontaktirao, ali predstavništvo, tj. ovlaštenog uvoznika jesam. Ovlašteni uvoznik je samo rekao obratite se trgovini gdje ste kupili proizvod. Jednostavno samo te vozaju, nitko od njih nije zainteresiran za rješit tvoj problem. A nekako mi se čini da neće biti sreće niti sa kontaktiranjem proizvođača. Naime proizvođač još uvijek nije napravaio microsoft licencirane drivere za taj proizvod za windows xp. To puno govori o njihovoj ažurnosti.

Ma zapravo svi ti ono samo žele uvaliti proizvod a nakon toga ih nije briga za tebe. Zato ti jedino preostaje da se nekako izboris za svoja prava. Ja mislim da ce to najlakse biti prosvjedom, jer to ih najviše boli, iako razmišljam i o državnom inspektoratu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2011 19:24 (DTFi).
13 godina
offline
Protiv loših trgovaca

Jel možeš napisati o kojoj je trgovini riječ, živo me zanima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv loših trgovaca
fear619 kaže...

Jel možeš napisati o kojoj je trgovini riječ, živo me zanima.

Ve-mil,

ali mislim ni da druge VELIKE trgovine nisu bolje. Treba se držat malih trgovina koje se probijaju na tržište i zato im je JOŠ uvijek važno da imaju zadovoljne kupce jer se još ne mogu osloniti samo na ime i reklame.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2011 19:32 (DTFi).
15 godina
offline
Re: Protiv loših trgovaca
DTFi kaže...

.. Ovlašteni uvoznik je samo rekao obratite se trgovini gdje ste kupili proizvod. ..

 -problem je što trgovina nema veze s garancijom, servisom ili ispravnosti robe. Trgovac je samo trgovac. Zato te šetaju (što ja nazivam sveto trojstvo, trgovac-servis-uvoznik).

Zakon je nedorečen, jer da je npr vešmašina sve reklamacije bi rješavao u servisu, ne u trgovini. Trgovci to znaju, jedino što je u slučaju PC komponenti bez pravog ovlaštenog servisa, pa je često trgovina i servis, pa čak i uvoznik.

Za samu neispravnost je odgovoran proizvođač (on daje garanciju), ovlašteni servis samo utvrđuje nedostak, distributer mora osigurati mrežu i pobrinuti se za takve slučajeve, ali kupac ima samo 'ugovor' tj račun koji ga povezuje s trgovinom, ne s distributerom (koji lako otpili kupca, obično slanjem u servis). ... Servis pak nema robu, niti ju je prodao nit je drži na zalihi, nit može vratiti novac. Kupac mora servisera 'natjerati' da napravi zapisnik i kontaktira distributera, tad distributer daje nalog servisu i/ili trgovcu za rješenje (zamjenu ili povrat).

... no sad nakon isteka garancije je kasno.

btw, povrat ispravne robe (koji po zakonu postoji bez objašnjenja) se ne odnosi na neispravnu robu. Neispravnu robu trgovac može odbiti primiti nazad, šalje u servis. Dakle, kraći put je vratiti bez razloga (ako trgovac prihvati, jer ovisi o njegovoj dobroj volji..) nego kroz servis...

 

DTFi kaže...
..Ve-mil,

 

-trebao si biti uporan i prijaviti ih na vrijeme, puno kupaca su uspjeli otpiliti.. Anusmedia. Možeš i sad tražiti knjigu žalbe, jer su te razvlačili s rješenjem dok nije istekla garancija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2011 19:39 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv loših trgovaca
ihush kaže...
DTFi kaže...

.. Ovlašteni uvoznik je samo rekao obratite se trgovini gdje ste kupili proizvod. ..

 -problem je što trgovina nema veze s garancijom, servisom ili ispravnosti robe.

 

Nisi u pravu. Procitaj Zakon o obveznim odnosima. On kaže da ti sva svoja prava ostvarujes u trgovini gdje si kupio proizvod. Što je i logično, jel tebe nije uopće briga niti tko je uvoznik niti tko je serviser. Ti proizvod odneses u trgovinu i onda oni nose na servis, ili što već odluče da treba s proizvodom.

16 godina
neaktivan
offline
Protiv loših trgovaca

Nisam skroz pohvatao redoslijed događaja, ako proizvođač nije napisao odgovarajući driver, zašto si kontaktirao servis i uvoznika,  tj. kako oni mogu biti od pomoći?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv loših trgovaca

Znaci, ljudi nije da Vas ima više koji ste nezadovoljni Ve-milom i koji bi se htjeli izboriti za svoja prava.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2011 23:53 (DTFi).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv loših trgovaca
DigiMagic kaže...

Nisam skroz pohvatao redoslijed događaja, ako proizvođač nije napisao odgovarajući driver, zašto si kontaktirao servis i uvoznika,  tj. kako oni mogu biti od pomoći?

 

Pa, ne mogu ali su me u Ve-milu uputili da se njima obratim, jednostavno svi peru odgovornost s sebe i šalju te drugima.

16 godina
offline
Protiv loših trgovaca

a što si to kupio?

Mrzim cheatere iz dna duše
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Protiv loših trgovaca

Satelitski receiver u obliku PCI kartice

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2011 23:55 (DTFi).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv loših trgovaca

Da, ali ti prodavaci ni uz najbolju volju ne mogu rijesiti problem sa losim driverima. Ne ocekujes valjda da ti oni napisu bolje drivere? Jedino im mozes vratiti uredaj i traziti povrat novca, uz argument da si nezadovoljan radom uredaja.

 

Za lose drivere jedini odgovorni su proizvodaci.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2011 0:19 (rustweaver).
12 godina
odjavljen
offline
Protiv loših trgovaca

Mislim da ovo čak i spada pod jednu točku zakona o zaštiti potrošaća koja glasi da trgovac ne smije staviti u promet uređaj koji ima manu a trgovac je upoznat sa njom. Isto tako,zabranjeno je reklamiranje proizvoda koji nakon kupovine ne radi kao što je reklamirano.

 

Iako ti je gara prošla,imaš 2 godine od kada si primjetio problem da to riješiš.

SK crew
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Protiv loših trgovaca

Onako usput, kako si zakljucio da je problem u driverima, kako se tocno manifestira feler na satelitskoj kartici? Koristis li mozda Windows 7, linux ili nesto trece, a driveri su pisani za XP?

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Protiv loših trgovaca
mcf kaže...

Onako usput, kako si zakljucio da je problem u driverima, kako se tocno manifestira feler na satelitskoj kartici? Koristis li mozda Windows 7, linux ili nesto trece, a driveri su pisani za XP?

 Meni se sve čini da ako bude stavio Win7, da bi Win sam povukao prave drivere.

SK crew
13 godina
offline
Re: Protiv loših trgovaca
Pranja kaže...

 Meni se sve čini da ako bude stavio Win7, da bi Win sam povukao prave drivere.

Tesko ako nisu WHQL testirani, kao sto kaze autor teme.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2011 1:04 (mcf).
12 godina
odjavljen
offline
Protiv loših trgovaca

Meni je Win 7 našao drivere za nekoliko 5-6 godina staru PCI LPT karticu,i to bez muke. A ja nisam imao pojma ni koji je model ni koji je proizvođač.

SK crew
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv loših trgovaca
rustweaver kaže...

Da, ali ti prodavaci ni uz najbolju volju ne mogu rijesiti problem sa losim driverima. Ne ocekujes valjda da ti oni napisu bolje drivere? Jedino im mozes vratiti uredaj i traziti povrat novca, uz argument da si nezadovoljan radom uredaja.

 

Za lose drivere jedini odgovorni su proizvodaci.

To sam upravo i tražio. Da ja njima vratim uređaj a da oni meni vrate novac. I oni su to odbili.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv loših trgovaca
Pranja kaže...

Mislim da ovo čak i spada pod jednu točku zakona o zaštiti potrošaća koja glasi da trgovac ne smije staviti u promet uređaj koji ima manu a trgovac je upoznat sa njom. Isto tako,zabranjeno je reklamiranje proizvoda koji nakon kupovine ne radi kao što je reklamirano.

 

Iako ti je gara prošla,imaš 2 godine od kada si primjetio problem da to riješiš.

Tako je. No, u tom slučaju treba ići na sud a troškovi suda su viši od cijene kartice i to bi na sudu trajalo sigurno par godina.

14 godina
protjeran
offline
Re: Protiv loših trgovaca

Niti trgovac niti kupac nisu dužni održavati drivere za uređaje.

 

Javljaš se u vezi drivera/bios-a/firmeware-a uvjek direktno proizvođaču.

 

To bi bilo kao kad bi recimo ja bio nezadovoljan što moj LG auto-radio ne hvata ANtenu Zagreb kad

sam sa autom u šumi. 

 

Ako ti ne rade driveri, radiš nešto krivo, ili imaš krivu verziju OS-a.

Ako to sve štima, skini sa web-a novu verziju drivera.

 

Ako i to ne pomaže, onda moraš malo progooglati, jer onda i drugi imaju sličan problem.

 

Recimo ASUS notebookovi imaju "Naopaku kameru", jer im driveri suxaju.

 

Sam skrpaš drivere, dakle malo izmjeniš .inf datoteke i šljaka.

 

To apsolutno niti uvoznik, niti prodavač niti službeni servis nema veze s tim.

 

Kriv je ASUS. Sve u svemu, uvjek ti mogu reći da ti je neispravan OS na PC-u, i povući tužbu što nemaš legalan OS

niti nalijepnicu na PC-u, tako da si u principu uvjek - ispušio.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
neaktivan
offline
Protiv loših trgovaca

Ja radim u IT trgovini i jedino što ti mogu reći da sam u svom gradu prestao kupovati doslovno kod svih i do prije mog zaposlenja sam isključivo naručivao preko neta i nikad nisam imao problema sa povratom neispravne robe ili u slučaju da sam nešto htjeo zamjeniti...........i shvaćam te i podržavam ali isto tako kao što su neki kolege forumaši rekli tribao si malo prije regairati i otići u društvo za zaštitu potrošača....

So say We All
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv loših trgovaca
mcf kaže...

Onako usput, kako si zakljucio da je problem u driverima, kako se tocno manifestira feler na satelitskoj kartici? Koristis li mozda Windows 7, linux ili nesto trece, a driveri su pisani za XP?

Karticu sam probao upogoniti na dva različita kompa oba s Win XP OS-om. Bar dva mjeseca sam na raznorazne načine pokušavao da kartica proradi. U jednom trenutku je čak i radila. A problemi su ovakvi. Prvi problem je što kod instaliranja softver kaže da nije pronašao odgovarajucu karticu (a windowsi javljaju da su našli novi hardver). U nekim čarobnim slučajevima ipak prođe taj korak a onda je problem što umjesto TV slike njegov program ne pokazuje ni sliku niti zvuk (i ne, nije se pomaknula satelitska antena. Ali opet kažem u nekim slučajevima je program i radio). U zadnjih par pokušaja nisam uspio preči prvi korak, pa sam onda odustao od kartice. Opet napominjem da sam karticu pokušao upogoniti na dva različita računala s Win XP

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice