Rad računala

poruka: 7
|
čitano: 2.783
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Rad računala

Kompjuter mi je često upaljen pa sam se zapitao da li to utječe na vijek trajanja komponenata.

 

Ne radim sam na njemu tako da se to vrijeme koje je on upaljen stvarno diže u nebesa.

Rekao bih da je prosječno upaljen nekih 15-ak sati,možda čak i malo više.

Vrijeme se obično kreće između 10 i 20 sati rada na dan.

 

Pola od tih 15-ak sati je potrošeno na igrice (poput bfbc2 koje opterećuju cpu i gpu) a pola je potrošeno na skidanje torrenata i rad na internetu koji ne opterećuje cpu i gpu.

 

Da li mu ovolikim radom smanjujem vijek trajanja ili je praktički isto držao ga upaljenog 5,10 ili 15 sati ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rad računala
patch123 kaže...

Kompjuter mi je često upaljen pa sam se zapitao da li to utječe na vijek trajanja komponenata.

 

Ne radim sam na njemu tako da se to vrijeme koje je on upaljen stvarno diže u nebesa.

Rekao bih da je prosječno upaljen nekih 15-ak sati,možda čak i malo više.

Vrijeme se obično kreće između 10 i 20 sati rada na dan.

 

Pola od tih 15-ak sati je potrošeno na igrice (poput bfbc2 koje opterećuju cpu i gpu) a pola je potrošeno na skidanje torrenata i rad na internetu koji ne opterećuje cpu i gpu.

 

Da li mu ovolikim radom smanjujem vijek trajanja ili je praktički isto držao ga upaljenog 5,10 ili 15 sati ?

  Koliko ja znam ne smanjuješ mislim da ce prije riknut ako bi ga stalno palio-gasio.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rad računala
patch123 kaže...

Kompjuter mi je često upaljen pa sam se zapitao da li to utječe na vijek trajanja komponenata.

 

Ne radim sam na njemu tako da se to vrijeme koje je on upaljen stvarno diže u nebesa.

Rekao bih da je prosječno upaljen nekih 15-ak sati,možda čak i malo više.

Vrijeme se obično kreće između 10 i 20 sati rada na dan.

 

Pola od tih 15-ak sati je potrošeno na igrice (poput bfbc2 koje opterećuju cpu i gpu) a pola je potrošeno na skidanje torrenata i rad na internetu koji ne opterećuje cpu i gpu.

 

Da li mu ovolikim radom smanjujem vijek trajanja ili je praktički isto držao ga upaljenog 5,10 ili 15 sati ?

Neznam za PC, ali 7 sati igranja sigurno šteti tvojim očima.

Punk's not dead!!!!
14 godina
neaktivan
offline
Rad računala

Ma daj, neki ljudi ga drže tjednima upaljenim...

Nemaš brige.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Rad računala

Racunalo je tu da se koristi ne da se gleda iskljuceno. {#}

tako da uzivaj i ne brini.. {#}

strpljenje i ucenje donosi uspjeh.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rad računala

Kad već toliko radi, najbolje bi bilo uopće ga ne gasiti..

Ali i to mu ionako mizerno smanjuje vijek, tako da..nema brige.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
15 godina
offline
Rad računala

moj je upaljen nekih 6 mjeseci već (ako ne računam restarte), radi 24/7, i ništa mu nije

da Bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice