Standby

poruka: 7
|
čitano: 2.499
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Standby

kada ne koristim laptop, on je na standbyu...

 

dal je to u redu??? i zanima me koliko trosi laptop u standbyu???

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Standby

gotovo nista jako korisno za laptope stedi bateriju...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Standby

u standby gotovo nista ne trosi struje to je najbolje ak laptop neces koristiti recimo 2h ali ako neces koristiti 2 dana bolje ga ugasi


intel q6600,500gb hard,4gb ram corsair520w
16 godina
offline
Standby

da troši jako malo struje,al ipak troši

ima i jedna opcija Hibernate(snimi sve iz radne memorije na hard disk),koja je vrlo korisna ak ne radiš nekih par sati na računalu...je da traje(paljenje iz hibernacije) skoro kao i ponovno podizanje windoza,ali sve što si radio ti se opet učita u memoriju,kao da ga nisi uopće gasio

 

Oko za oko, četkica za zube.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2008 19:38 (mali.ivica87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Standby

npr. prek noci ostavim na standbyu, radi brzeg ucitavanja... dal preporucate gasenje prije standbya ili???

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Standby

Moraš razlikovati gašenje i standby. Dakle, ako ga ugasiš onda ga ne možeš staviti u standby. Ako ga staviš u standby onda ga ne možeš ugasiti dok ga ponovno ne upališ. Ja svoj laptop zadnjih 6-7 mjeseci uopće ne gasim, skroz je u standby-u. Povremeno ga resetiram - možda jednom u tjedan-dva jer totalno poludi. I kroz svo to vrijeme nisam imao problema. A ako je baterija slaba a ne palim ga 2-3 dana on se sam upali i ode u hibernaciju kako ne bi došlo do gubitka podataka. Za taj "fičer" nisam ni znao dok ga nisam vidio kako se sam pali i odlazi u hibernaciju.

 

Svi u firmi koji imamo laptope koristimo standby i nitko nije nikada imao problema (a programeri smo i laptopi se stvarno "narade").


Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Standby

Meni je lapotop također u stand by sad već desetak mjeseci,povremeno reset kad ga čistim od gamadi ,a ako imaš vistu autori čak i preporučuju stand by!Može biti stand by i kad je u struji i na bateriji,naravno održavam bateriju tako da kad je van laptopa je uvijek na 30/40% puna jer tako ćuvam ćelije.Eto nemaš beda.


v_maxcpp
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice