Temperatura kompjutora

poruka: 22
|
čitano: 6.306
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura kompjutora

Zanima me dali su ove temperature uredu.Procesor je Intel pentium dualcore E 5200,2500 mhz.CPU hladnjak je Asus Triton 70. Grafička je ATI Radeon HD 3650.Temperatura okoline 21 stupanj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 17:56 (draž).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura kompjutora
Prvo za sljedeci puta kad hoces staviti sliku iz everesta

PRNTSCR s otvorenim everestom - otvori paint - stisni PASTE - save as jpeg ili png

I onda uploadaj vamo

Za idle su temp normalne...

stavi system stability test jedno sat vremena i onda stavi graf vamo i statistike...

I da... tko god mu je dao TD... SHAME ON HIM...
In Control
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura kompjutora

Ma odlicne temp..........

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Temperatura kompjutora

Mozete mi rec kam da idem da mi everest izcita temperature ?

Slobodno klikni Hvala . Besplatno je .
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura kompjutora
xXxBIMBOxXx kaže...

Mozete mi rec kam da idem da mi everest izcita temperature ?

  Motherboard - Sensors

 

In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura kompjutora

Evo graf tests stabilnosti sustava.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura kompjutora
Sve ti je ok... nemas se sto zabrinjavati...
In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura kompjutora

Nikako ne uspijevam prebaciti sliku iz everesta.Nije mi jasno što znači PRNTSCR.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura kompjutora
draž kaže...

Nikako ne uspijevam prebaciti sliku iz everesta.Nije mi jasno što znači PRNTSCR.

Prntscr je tipka na tastaturi koju stisnes pa odes u paint na edit i paste............

 

Print screen...........

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 19:21 (Ivan 992).
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura kompjutora

Ovp sa prebacivanjem slike iz everesta neide.Gnjavim se več sat vremena i nikak nemogu to napravit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura kompjutora

Evo sad temperature u idle.Temperatura u sobi 19 stupnjeva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Temperatura kompjutora

Malo mi je puno čudno da je tolika razlika u temperaturama jezgri.

Edit: moje temperature - slika u prilogu.

Temperature Temperature
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Temperatura kompjutora

zašto ti je GPU na 100%

dnl
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura kompjutora

Moje temperature od jučer.

Revenge is like a ghost, it takes over every man it touches. It's thirst cannot be quenched until the last man standing has fallen /// Trust no one...
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2010 20:58 (Looka).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura kompjutora
roki kaže...

zašto ti je GPU na 100%

 Nije GPU na 100% nego fan od GPU-a (temp. GPU=36C). I dalje mi nije jasno kako od tipa koji je otvorio ovaj topic tolika razlika u temperaturama između dviju jezgri ?

Edit: u prilogu temperature Everesta u usporedbi sa temperaturama iz BIOS-a.

Usporedne temeprature Usporedne temeprature
Temperatura GPU u standby Temperatura GPU u standby
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2010 21:57 (Kalea).
14 godina
offline
RE: Temperatura kompjutora
Kalea kaže...
roki kaže...

zašto ti je GPU na 100%

 Nije GPU na 100% nego fan od GPU-a (temp. GPU=36C). I dalje mi nije jasno kako od tipa koji je otvorio ovaj topic tolika razlika u temperaturama između dviju jezgri ?

Edit: u prilogu temperature Everesta u usporedbi sa temperaturama iz BIOS-a.

ma na vent 100%  sam i mislio,zašto na max.

 

a što se tiče temp.jezgri ili mu krivo očitava ili mu kristali u jezgri polako gube svojstvo pa su i temperature veće

dnl
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura kompjutora

Kompjutor je star 1,5 godinu i uvijek ie bila takva razlika temperature između jezgri procesora.Evo temperature iz biosa nakon 15 minuta rada i iz everesta nakon jedan sat.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2010 6:18 (draž).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura kompjutora
draž kaže...

Kompjutor je star 1,5 godinu i uvijek ie bila takva razlika temperature između jezgri procesora.Evo temperature iz biosa nakon 15 minuta rada i iz everesta nakon jedan sat.

 Nisu jezgre udaljene jedna od druge nekoliko metara pa da bude tolika razlika. Npr. jedna jezgra je u sobi, druga u podrumu pa je razlika 20 C. Šalim se. Svakako bi trebalo nazvati servis, objasniti im o čemu se radi pa će oni reći što treba. Ovako nagađati napamet bilo bi nezahvalno. A može biti svašta, od neispravnih senzora, jednog pina ispod proca koji nije u dobrom kontaktu, greške u samom procu, neispravan rad nekog elementa na matičnoj, nekompatibilnost verzije programa i OS-a itd. Razlika u temperaturama jezgri ne bi trebalo biti sve do onda dok jedna jezgra značajnije ne radi od druge, ali i tu je prenos topline  u pitanju, tako da i u tom slučaju razlika može biti minimalna, do nekih 10 celzijevaca. Na svom računalu još nikad nisam vidio razliku u temperaturama jezgri u stand-by modu (obe jezgre na 42C), mislim da je to nemoguće. Yep, uvijek ista temperatura. Zato, gas u servis dok još nije kasno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.9.2010 18:01 (Kalea).
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura kompjutora

Zasad me ta razlika u temperaturi jezgri procesora nije zabrinjavala jer je sve radilo normalno.Što bi se moglo dogodit ako ostane ovako kako je sad?

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.9.2010 19:48 (draž).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Temperatura kompjutora

U standby-u bi temperature jezgri trebale biti jednake (bar je kod mene tako, slika u prilogu).  Kod opterećenja jezgri, dolazi do razlike u temperaturama do 10 Celzijevaca (bar kod mene), npr. Core #0= 59, Core #1=52 (ovo navodim samo kao primjer, jer u toku mjerenja stalno se mijenjaju vrijednosti temperatura jezgri). GPU ti je i više nego normalan. Kod mene su veći zahtjevi za grafikom pa su i temperature drugačije (kreću se od 39 do 71 C i tu se obično završava gornja granica jer grafulja ima kombinirano hlađenje (cijevasti pasivac i fan sa varijabilnim brojem okretaja u ovisnosti o opterećenju). Kako ulazimo u godišnje doba koje je najpovoljnije za naše ljubimce (malo je zahladilo ali se još ne pale grijanja), tako su i temperature znatno niže nego ranije. Kod tebe me muči jedino to što su ti temeprature jezgri u standby-u toliko različite. Nemora ništa značiti, ali ja bih nazvao servis i malo se konzultirao sa njima u vezi toga. Pada mi na pamet i jedna luda ideja, a to je da ti hladnjak ne leži na procu kako treba (ako možeš, provjeri i to). 

Core temp stendby Core temp stendby
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Temperatura kompjutora

ja se više brinem za svoj laptop.. tijekom igranja, temperatura procesora bude oko 70 °C. Kako je ventilator na stražnjoj strani, USB kabel miša, kabel napajanja i stol mi se poprilično ugriju.. Počinjem razmišljati o stalku za laptop sa ugrađenim ventilatorima

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura kompjutora

Za ove razlike u temperaturi jezgri procesora pitat ču u servisu.Prije Asus triton 70 hladnjaka imao sam box kuler.Everest je i onda isčitavao razliku u temperaturi jezgri samo što temperature bile za 4-5 stupnjeva više pri istim uvjetima okoline.Hladnjak sam provjerio i stoji pravilno. Pasta je od Asusa ona koja se dobije u pakiranju sa hladnjakom.Temperature dok testiram grafičku Furmarkom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2010 15:18 (draž).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice