TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a izdvojena tema

poruka: 169
|
čitano: 205.240
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

koji laptop imaš? Ako ima dvi port (a vrlo vjerovatno ima) onda kupiš samo ovaj adapter

DVI - HDMI DVI - HDMI
Maurer
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a
a nije to moj laptop nego od ujnine susjede pa neznam koji je model ali sam naša taj kabel pa će se ja nadam da će valjat to. Hvala na pomoći
13 godina
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

Imam spojen TV sa kompom preko HDMI-a i sve radi kako treba. Samo me zanima jel ja mogu odvojit zvuk? Npr. ja slušam muziku preko zvučnika koji su spojeni na komp dok u isto vrijeme mi otac može gledati film sa zvukom na televiziji?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a
Coder256 kaže...

Imam spojen TV sa kompom preko HDMI-a i sve radi kako treba. Samo me zanima jel ja mogu odvojit zvuk? Npr. ja slušam muziku preko zvučnika koji su spojeni na komp dok u isto vrijeme mi otac može gledati film sa zvukom na televiziji?

Da, postavi u audio playeru da ne šalje zvuk na defaultni ili HDMI izlaz, nego na analogni line out.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a
Coder256 kaže...

Imam spojen TV sa kompom preko HDMI-a i sve radi kako treba. Samo me zanima jel ja mogu odvojit zvuk? Npr. ja slušam muziku preko zvučnika koji su spojeni na komp dok u isto vrijeme mi otac može gledati film sa zvukom na televiziji?

Moguće, ali si moraš nabaviti još jednu zvučnu karticu.

Na jednoj postaviš zvuk filma, a na drugu ti ide zvuk s kompa.

Ja sebi koristim za igranje igrica online, na kopu puštam zvuk igre, a na slušalice zvuk s kim pričam.


Možeš si nabaviti neku ekstrenu zvučnu za male novce. Ja sam baš sam kupio nedavno preko neta, za par dolara neku bijesnu zvučnu na usb, došla mi nakon mjesec dana, samo sam probao da vidim kako radi, i radi ok. Nisam previše testirao.

I pospremio je u ladicu, čeka svoje vrijeme.  

Đuro#2155,
14 godina
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

Jel ima netko iskustva s ovim? WiFog

Ubacis usb u tv i preko Wirelessa sa pc-a/notebooka/mobitela stremas fullHD videje/desktop, sta god.. Djeluje mi bas simpa jer iako koristim HDMI, taj wifog mi djeluje jednostavnije.. Iz sobe saljem film u drugu prostoriju gdje mi je tv, a da laptopa nisam ni pomaknuo.. cca 400kn

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2013 13:29 (passat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a
DigiMagic kaže...
Coder256 kaže...

Imam spojen TV sa kompom preko HDMI-a i sve radi kako treba. Samo me zanima jel ja mogu odvojit zvuk? Npr. ja slušam muziku preko zvučnika koji su spojeni na komp dok u isto vrijeme mi otac može gledati film sa zvukom na televiziji?

Da, postavi u audio playeru da ne šalje zvuk na defaultni ili HDMI izlaz, nego na analogni line out.

 

Jel to misliš da u BSPlayeru (inače njega koristim za gledanje filmova) stavim da mi šalje zvuk na HDMI, a onda bi ovi ostali tribali slat na zvučnike zvuk?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
16 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a
Coder256 kaže...
DigiMagic kaže...
Coder256 kaže...

Imam spojen TV sa kompom preko HDMI-a i sve radi kako treba. Samo me zanima jel ja mogu odvojit zvuk? Npr. ja slušam muziku preko zvučnika koji su spojeni na komp dok u isto vrijeme mi otac može gledati film sa zvukom na televiziji?

Da, postavi u audio playeru da ne šalje zvuk na defaultni ili HDMI izlaz, nego na analogni line out.

 

Jel to misliš da u BSPlayeru (inače njega koristim za gledanje filmova) stavim da mi šalje zvuk na HDMI, a onda bi ovi ostali tribali slat na zvučnike zvuk?

Da, to jest, najsigurnija varijanta je da u svakoj aplikaciji postaviš koji audio izlaz hoćeš da koristi. Ako neka aplikacija nema tu opciju, onda će koristiti onaj koji je stavljen kao defaultni u Control panel - Sound - Playback.

(Iznimka od pravila je PowerDVD - niti mu se može postaviti izlaz, niti poštuje default iz Control panela.)

 

11 godina
online
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

Pozz ovak imam full hd tv 102cm sa 1920x 1080 rezolucijom i na njega si spojim laptop prek hdmi koji ima rez 1360x768 problem je u tome sto u windowsima na desktopu npr fali mi malo slike po rubovima recimo vidi se samo pola start ikone i recimo u nekom prozoru one tipke za nazad probao sam sve rez.i ni jedna nije dobra. Recimo u igrama i filmovima nemam problema

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

Isti problem i ja imam, Lenovo Z580 sa gt635m grafikom, prilikom spajanja na LCD FullHD preko HDMI na tv-u nemam sliku kao na desktopu od ruba do ruba nego mi proguta 1cm možda i više sliku na rubovima npr pojede mi dio taskbara i ikone, na tv-u prikazuje FHD rezu, imam W8 na lapu, zna netko što bi se trebalo podesiti da pravilno prikazuje sliku na tv-u? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

p a kad spojite lap na tv treba otici na screen resolution i tamo poriktati rezu

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

Overscan fix. Pripremi se na kopanje po registriju.

Avatar sadrži sliku igre koju trenutno prolazim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

e pa ja imam dr,problem,nije hdmi i dvi,nesto drugo je u pitanju.ovako imam stari telkac sony koji ima izlaz video s,takoder imam racunalo amd 64 3500+staro win 7,32bit ,koji ima grafu ati hd  xfx 6450.

staru koja ima  isto dva pci izlaza i jedan video s,ovako nemam kablove za to,ali koristim od jedne druge grafe isto ati,medutim kad sve spojim s tv radi,ali nema tona.mene zanima imali kakvok rijesenja

za to ili moram koristit posebne zvucnike  pomoc....{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

S-Video prenosi samo video signal. Za zvuk trebaš spojiti zeleni 3.5 mm izlaz sa PC-a na bijeli i crveni RCA konektor na TV-u.

Avatar sadrži sliku igre koju trenutno prolazim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

POzz decki, imam problem oko kojeg bih brzo trebao pomoc ^^
Imam sapp. 6850 vapor-x karticu s 2 ulaza za monitor... ja imam 22'' koj radi i sada sam probao spojiti durgi monitor 19'' i ne daje mi sliku na taj monitor.. u cemu bi mogao biti problem?
da li treba nesto posebno
sad sam probao malo izmijenjivat kablove i mislim da donji utor za monitor ne radi
http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1037&lid=1&pid=1320&leg=0- graf. kartica
http://www.samsung.com/africa_en/consumer/pc-peripherals-printer/monitors/led/LS22A100NS/XA- 1 monitor
http://www.mega.pk/lcdledmonitor_products/581/Philips-191EL-185.html-2 monitor
mozda nije to primjerena tema ali mislim da je najbliza mojem problemu ^^

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2013 16:50 (Goddish).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

molim pomoć. pc mi je spojen na led tv hdmi kablom i ima zvuk ali samo na tv-u  .kako dobiti zvuk na kompu i tv-u obostrano imam grafičku nividia geforce-gts 450.  hvala!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

Jel moguce spojit stari crt tv sa kompom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a
HE JUMP kaže...

Jel moguce spojit stari crt tv sa kompom?

Da, al moraš kupit VGA -> Komponentni (720p, 1080i), S-Video (576i) ili Kompozitni (576i) kabl.

 

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // Silujem ljude koj kažu da je nekaj gamersko
13 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a
passat kaže...

Jel ima netko iskustva s ovim? WiFog

Ubacis usb u tv i preko Wirelessa sa pc-a/notebooka/mobitela stremas fullHD videje/desktop, sta god.. Djeluje mi bas simpa jer iako koristim HDMI, taj wifog mi djeluje jednostavnije.. Iz sobe saljem film u drugu prostoriju gdje mi je tv, a da laptopa nisam ni pomaknuo.. cca 400kn

Evo ti slicno samo puno bolje http://www.google.com/intl/en/chrome/devices/chromecast/#netflix

13 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a
8ax kaže...
HE JUMP kaže...

Jel moguce spojit stari crt tv sa kompom?

Da, al moraš kupit VGA -> Komponentni (720p, 1080i), S-Video (576i) ili Kompozitni (576i) kabl.

 

Možeš malo pojasnit molim te?

10 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

Može li doći do kvara LCD tv-a spajanjem sa PC?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a
HE JUMP kaže...

Možeš malo pojasnit molim te?

Kaj treba pojasnit?

 

Evo slika za primjer (VGA>Component YPbPr)

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // Silujem ljude koj kažu da je nekaj gamersko
14 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

kaj niko nezna?

10 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

Vidi imaš li opciju u HDMI driveru ili u audio driverima..

01001010011001010110001001100101011011010010000001101111011011100110111101100111001000000111010001101011011011110010000001110000011100100110010101110110011011110110010001101001
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

Ljudi molim vas pomoc do vecerasnje utakmice da sredim problem.

Spojio sam kompjuter iz spavaće sobe sa HDMI kabelom na Samsung LE-32B530 LCD TV. Kada stavim duplicate this displays slika na TV-u ne bude nikakva. Je li moguće da na crt monitoru imam rezoluciju 1024X768, a na lcd-u 1920X1080, znači full hd? 

Pomagajte...

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

Ljudi moze pomoc, ovako kada spojim pc sa tv-om stalno imam crni rub neovisno spoji preko hdmi kabela ili lap preko vga kabela..

tv mi nema dvi tako da nemogu preko njega isprobat..

pa me zanima dali netko imam kakvo rijesenje da mi slika bude preko cijelog ekrana..u postavkama na tv-u imam samo ovo sta je na slici i nemogu kao na monitoru stelat širinu i visinu..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

Ima li itko da pomogne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

U driverima od grafičke (desni klik na desktopu) My Digital Flat Panels/Scaling Options i onda povući klizač na Overscan ali tek kad prebaciš sliku na TV. Mislim da je to riješenje. 

Zadar živi vječno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

ostavi na tv automatic.  a to se riješi iz windowsa unutar display opcije gdje se signal preusmjerava na dodatni "monitor"(tv).  to je stvar drivera grafičke. tu pročačkaj.  tako je makar kod mene,ali nisam sada u mogućnosti navesti postupak.

čak kad spajaš laptop, tu budu opcije, gasi ekran na laptopu ,ostavi na tv i sve ostale kombinacije.

 

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

Ono sta je kolega napisao desni kilik pa stelanje rezolucije meni je na 1080p i nemogu vise jer mi je to rezolucija tv-a..

A ovo sta kolega kaze za laptop radio sam samo sliku na tv-u bez da radi od lapa ekran i isti je taj rub kao i kod tv-a..

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice