Vodeno hlađenje - što i kako izdvojena tema

poruka: 923
|
čitano: 332.151
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Deawood kaže...

Ako bih išao na rezervar odvojeno od pumpe i 1x 240 rad (pa kasnije kad bih dodavao GPU dodam još jedan 240mm, samo XTX, tj. deblji) dali bi onda ovo "vrijedilo":(svi fittingovi bi bili crni, samo nemaju 90° crni na lageru).

 

I da, dali je coolant potreban, ili je samo des. voda dovoljna?

P.S sorry što gnjavim toliko {#}

Crijeva su im užasno skupa, ali su i kvalitetna, probaj potražiti negdje kod nas sigurno ima puno jeftinije.
Što se coolanta tiče, možeš napraviti sa destiliranom vodom i malo antifriza da ubije alge (ili šta već), otprilike 9:1 omjer.
Naravno da je original coolant bolji od ovoga, ali nebi trebalo ništa biti ako staviš ovako.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
12 godina
odjavljen
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Navodno da PrimoChill ima 'plasticizer' problem...?

 to je to isto ili?

I dali bi mi (za sada) 1m bilo dosta?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Deawood kaže...

Navodno da PrimoChill ima 'plasticizer' problem...?

 to je to isto ili?

I dali bi mi (za sada) 1m bilo dosta?

1m mislim da ti nikako neće biti dosta, ja sam kod sebe potrošio oko 2,8m, tako da bi ti potrošio oko 1,5m.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
14 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Deawood kaže...

Ako bih išao na rezervar odvojeno od pumpe i 1x 240 rad (pa kasnije kad bih dodavao GPU dodam još jedan 240mm, samo XTX, tj. deblji) dali bi onda ovo "vrijedilo":

 

(svi fittingovi bi bili crni, samo nemaju 90° crni na lageru).

 

I da, dali je coolant potreban, ili je samo des. voda dovoljna?

P.S sorry što gnjavim toliko {#}

mozes staviti cooalant(preporucljivo je) ali mozes i antifriz sa vodom( s vremenom ce ti crijeva dobit neki zeleni loj s unutrasnje strane(alge)) ali u maloj kolicini..

da se mene pita ja vise nikad nebi stavljao antifriz nego iskljucivo cooalant

Prodajem univerzalne blokove za gpu kartice,EKWB
12 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
dombak1608 kaže...
Deawood kaže...

Navodno da PrimoChill ima 'plasticizer' problem...?

 to je to isto ili?

I dali bi mi (za sada) 1m bilo dosta?

1m mislim da ti nikako neće biti dosta, ja sam kod sebe potrošio oko 2,8m, tako da bi ti potrošio oko 1,5m.

 

Onda uzimam 3m.

zagy15061984 kaže...
Deawood kaže...

 

mozes staviti cooalant(preporucljivo je) ali mozes i antifriz sa vodom( s vremenom ce ti crijeva dobit neki zeleni loj s unutrasnje strane(alge)) ali u maloj kolicini..

da se mene pita ja vise nikad nebi stavljao antifriz nego iskljucivo cooalant

 

Ma jefitni je coolant (6.60€, ~50kn), ali koliko bih ga trebao?

 

 

Zna tko dali bi se u HR ili obližnjim državama (EU) mogao nabaviti bijeli coolant, znaći ne prozirni nego bijeli, razlog tome je rezervar.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2013 19:20 (Deawood).
14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

mayhems

 

uzmes koncetrar / manje ce izaci postarina

pomjesas ga sa 7,5dl vode i dobijes 1L tekucine

Prodajem univerzalne blokove za gpu kartice,EKWB
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2013 20:10 (zagy15061984).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Destilirane ili obicne?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

destilirane naravno

Prodajem univerzalne blokove za gpu kartice,EKWB
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Da ne otvaram novu temu, zanima me da li se na Corsair H100i hladenju mogu promijeniti cijevi koje vode tekucinu, tj. da li se umjesto crnih mogu staviti bezbojne?

 

Evo nekoliko slika na kojima se cijevi spajaju sa hladnjakom. Nisam neki strucnjak sto se tice vodenih hladenja pa neznam oko tih cijevi...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2014 20:20 (coso9288).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
coso9288 kaže...

Da ne otvaram novu temu, zanima me da li se na Corsair H100i hladenju mogu promijeniti cijevi koje vode tekucinu, tj. da li se umjesto crnih mogu staviti bezbojne?

 

Evo nekoliko slika na kojima se cijevi spajaju sa hladnjakom. Nisam neki strucnjak sto se tice vodenih hladenja pa neznam oko tih cijevi...

 

Nebih ti preporučio da to radiš, jer ćeš izgubiti garanciju, ako ne staviš dodatke u tekućinu onda će ti se stvarati alge i još možeš nešto strgati, jer koliko znam sve je tu plastično.

Bolje nemoj dirati. 

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
coso9288 kaže...

Da ne otvaram novu temu, zanima me da li se na Corsair H100i hladenju mogu promijeniti cijevi koje vode tekucinu, tj. da li se umjesto crnih mogu staviti bezbojne?

 

Evo nekoliko slika na kojima se cijevi spajaju sa hladnjakom. Nisam neki strucnjak sto se tice vodenih hladenja pa neznam oko tih cijevi...

 

kao što ti je kolega rekao, gubiš garanciju a što se tiče mjenjanja cijevi, može se, ja sam ovako promijenio na cm seidonu 240m ali s prozirnim cijevima ćeš prije dobiti alge jer se brže razvijaju na svijetlu, zato proizvođači stavljaju crne na zatvorene sisteme.

12 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ok onda...hvala decki {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

evo kolege forumasi, za par dana bi trebao dobiti zastupnistvo za EKWB u hrvatskoj, bosni i srbiji. znaci nemorate vise vodena hladenja kupovat vani, nego u svojoj zemlji. cijene ce naravno biti sto pristupacnije, a usluga na razini. citajuci temu vidio sam da mnogi zale sto u hrvatskoj dosad nije bilo mogucnosti kupnje pravog vodenog, kao ni u susjednim zemljama osim slovenije gdje je dostupan ekwb. uskoro stize i web stranica i cjenik gdje cete moc vidjet cijene i ostalo.

inace ako ima ovdje nekih forumasa koji se "jako" kuze u to, molim da mi se jave u pp.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
mar123 kaže...

evo kolege forumasi, za par dana bi trebao dobiti zastupnistvo za EKWB u hrvatskoj, bosni i srbiji. znaci nemorate vise vodena hladenja kupovat vani, nego u svojoj zemlji. cijene ce naravno biti sto pristupacnije, a usluga na razini. citajuci temu vidio sam da mnogi zale sto u hrvatskoj dosad nije bilo mogucnosti kupnje pravog vodenog, kao ni u susjednim zemljama osim slovenije gdje je dostupan ekwb. uskoro stize i web stranica i cjenik gdje cete moc vidjet cijene i ostalo.

inace ako ima ovdje nekih forumasa koji se "jako" kuze u to, molim da mi se jave u pp.

Hoćeš dobiti nekakav rabat? Nadam se da će ti cijena biti manja nego da nabavljam u slo.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2014 10:52 (dombak1608).
15 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Cijena ce biti naravno jeftinija nego da se uzima iz slovenije, I zbog postarine a I zbog nizih cijena. Trenutno mi je bitno samo probit se na trziste.

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

da li, slucajno, pored same prodaje imas i nekoga ko se razumije i sisteme is ve pa da moze posavjetovati predloziti ili tako nesto?

u principuako bi zelio da trenutni sistem prebacim na full custom loop, znaci CPU block, radijatori, pumpe crijeva fittings loop za 4 titana.... neko ko se razumije da sasatvi prijedlog sta ej sve potrebno od materijala ono ko za sebe da radi :)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2014 16:57 (mirkoj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
mirkoj kaže...

da li, slucajno, pored same prodaje imas i nekoga ko se razumije i sisteme is ve pa da moze posavjetovati predloziti ili tako nesto?

u principuako bi zelio da trenutni sistem prebacim na full custom loop, znaci CPU block, radijatori, pumpe crijeva fittings loop za 4 titana.... neko ko se razumije da sasatvi prijedlog sta ej sve potrebno od materijala ono ko za sebe da radi :)

jel uopće ima što od toga, jer najava za zastupstvo bila je prije više od tri mjeseca, a najavili za par dana prodaju

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2014 18:05 (picajzla0707).
12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

vidistvarno.. nisam ni gledao datume...

ok onda na drugu stranu isto pitanje.

da li ima neko raspolozen i sa malo slobodnog vremena da da savjet sta kako, preporuci komponente i sta bi sve otprilike bilo potrebno.

pregledao sam gomilu tutorijala i cuda al stalno imam osjecaj da mi nesto u toj prici ne dostaje pa cisto malo rupe da popunim.

hvala u svakom slucaju.

do asda je super sluzilo i ovako bez prbolema no nedavno smam poceo rendati neke malo kompleksnije projekte i com frejm traje duze 10-15 minuta sve 4 graficke zakucane na sto tu se vec vidi malo da je ono.. cak i sa vanjskom temperaturom od 20tak ipak je dosta.. nijeprevruce ali opet ne bi bilo lose to spustii pa razmislja o opciji custom vodenog za cistav sistem.

pogtoovo sto emam namjeru niti potreabu realno upgrejdovati komponente barem takmo do 2016.

naveci problem mi je bas igranka oko skupih komponenti pogotovo titana za prvi custom loop pa da nesto ukenjam daprostite.. veseljel :)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
mirkoj kaže...

vidistvarno.. nisam ni gledao datume...

ok onda na drugu stranu isto pitanje.

da li ima neko raspolozen i sa malo slobodnog vremena da da savjet sta kako, preporuci komponente i sta bi sve otprilike bilo potrebno.

pregledao sam gomilu tutorijala i cuda al stalno imam osjecaj da mi nesto u toj prici ne dostaje pa cisto malo rupe da popunim.

hvala u svakom slucaju.

do asda je super sluzilo i ovako bez prbolema no nedavno smam poceo rendati neke malo kompleksnije projekte i com frejm traje duze 10-15 minuta sve 4 graficke zakucane na sto tu se vec vidi malo da je ono.. cak i sa vanjskom temperaturom od 20tak ipak je dosta.. nijeprevruce ali opet ne bi bilo lose to spustii pa razmislja o opciji custom vodenog za cistav sistem.

pogtoovo sto emam namjeru niti potreabu realno upgrejdovati komponente barem takmo do 2016.

naveci problem mi je bas igranka oko skupih komponenti pogotovo titana za prvi custom loop pa da nesto ukenjam daprostite.. veseljel :)

evo pa pitaj kolegu za savijet mozda ti pomogne!

http://www.bug.hr/forum/topic/modding-projekti/water-cooled-4-x-gtx-690/187914.aspx

lp mirkoj!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

čisto me zanimalo,jer uzimam neku konfu,i u sklopu toga hladnjak bequiet3,pa bi me cisto informativno zanimala neka razlika i to između njih,recimo h100 corsair,koji je najjače vodeno,ako se ne varam??neka usporedba ta dva modela i prednosti,jer sam skoro uzeo jednu gotovu konfu sa vodenim hladenjem...

 

inače,malo sam čita,i čini se dosta komplicirano za održavanje(ja nisan baš sjajan primjer toga,iskreno),pa sam možda sretniji svojim izborom,i inače uzimam Fractal R4 kuciste,zatvoreno,pa ne vjerujem da bi to tamo pasalo ionako,više me zanima informativno,poludio san u zadnjih tjedan dana,ne pitajte :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ekipa, treba mi pomoć oko odabira vodenog za cpu...ljetne vrućine ga zagriju, a cm 212 mi je malo slab - cpu ide i do 60. Ugl. problem mi je kućište koje izgleda teško udomljava dupli radiator bez modanja. E sad, imam izbor - modanje i dupli rad gore iznad kućišta, ili neki single 120-140 unutra. 

 

Pitanje koje me zanima: koliko je slabiji jedan npr. h80i od h100i? 

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pozz svima treba bi pomoc u izboru nekih djelova za vodeno hlađenje znaci sto mi treba radiajator 240mm rezervar pumpa za vodu.E sad ta pumpa mi je najbitnija stavka da mi bude dovljno jaka za dva radijatora jer razmisljam sav pc hladiti vodom

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Sta planiras hladiti vodom, samo cpu ili i cpu i grafe?

multi-gpu 4 live
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

ma i grafa isto vjerovatno nekad i chipset

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Vodeno hlađenje - što i kako

Ček ček dread, ti ćeš hladiti vodom ovaj PC iz "Moj PC" ili kupujes nešto novo?

 

Za trenutni da i ventilator iz Lidla stavis pred kuciste bilo bi ti dovoljno da se ne pregrije... A ako je to iz nekog hira, gušta, zabave - onda samo ti daj {#}

Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn -III- Battle.net Profil - http://eu.battle.net/d3/en/profile/gaap-2615/hero/153335
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 12:12 (mrsmith).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
dreadmoore kaže...

ma i grafa isto vjerovatno nekad i chipset

Chipset bas nema nekog smisla hladiti.

multi-gpu 4 live
12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ekipa evo radim ovo lito pa racunam da skupim neku lovu i ulupam to u komp

I gledam da uzmem neko vodeno custom

Hladio bi grafu sigurno a cpu 90 posto

Pa ako mi neko moze udrit neku kombinaciju da mi nebude pre skupo i da pase sa mojim pc

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Full cover blok ne postoji za tu tvoju vapor x, mozes jedino ici na univerzalni plus vent da puse po vrm-ovima.

 

Sve mozes kupiti sa ek sajta, koliki ti je budzet, pa da ti nesto sastavim.

multi-gpu 4 ever
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pa dal se isplati onda uopce ic na vodenu za grafu?

A budget mi je negdi oko 2000kn moze koja stotka vise

Al ono ako se moze rijesit i za manje pare slobodno

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Isplati, sve dok drzis jezgru hladnu, moze veci oc potegnuti, ne treba ti neki brz vent za vrm-ove, ja dok sam imao hd 7950 cfx koristio sam jedan yate loon od 1350rpm za obje grafe.

 

Evo kako bih ja isao:

http://www.ekwb.com/shop/accessories/fittings/compression-fittings/for-10-13mm-3-8-1-2-tubing/ek-csq-fitting-10-13mm-g1-4-black-nickel.html 8 komada

http://www.ekwb.com/shop/accessories/tubing/tube-10mm-id.html - po zelji.

http://www.ekwb.com/shop/radiators-fans-accessories/radiators/120mm-series/coolstream-pe/ek-coolstream-pe-360-triple.html

http://www.ekwb.com/shop/pumps-and-accessories/pumps/ek-dcp-series-pumps/ek-dcp-2-2-x-res-incl-pump.html

http://www.ekwb.com/shop/blocks/vga-blocks/universal-vga-blocks/vga-supremacy/ek-vga-supremacy.html

http://www.ekwb.com/shop/blocks/cpu-blocks/supreme-ltx/ek-supreme-ltx-amd-acetal-csq.html

 

 

To bi bilo okvirno, mozda prelazi budzet malo, ali i ovo je budget vodeno hlađenje, znaci oprema iz srednjeg segmenta, za high end blokove, pumpu i radiatore, trebao bi jos barem 200 eura izdvojiti.

multi-gpu 4 ever
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 18:25 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice