Vodeno hlađenje - što i kako izdvojena tema

poruka: 923
|
čitano: 333.432
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Nema, ne hladis nuklerni reaktor da ti treba tolko toga, kaj se mene tice netrebas niti ove od 480mm uopce koristiti.

 

EDIT:

 

Probaj sa tom akvarijskom pumpom ali ju prvo testiraj da vidis jel ispravna, cak i ako je ispravna neznam kolko ces moc trpit tako glasnu pumpu u kompu koji ti je pored glave.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 20:20 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

Nema, ne hladis nuklerni reaktor da ti treba tolko toga, kaj se mene tice netrebas niti ove od 480mm uopce koristiti.

 

EDIT:

 

Probaj sa tom akvarijskom pumpom ali ju prvo testiraj da vidis jel ispravna, cak i ako je ispravna neznam kolko ces moc trpit tako glasnu pumpu u kompu koji ti je pored glave.

 480tke sam uzeo iz tog razloga da popunim krov na tt core x9,imam onu "silent" pumpu za akvarij,jer prije su moji imali akvarij u svojoj spavaćoj sobi i to je davnih dana na tavanu završilo,pumpa je 100%tno ispravna.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Probaj pa vidi nista te ne kosta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

Probaj pa vidi nista te ne kosta.

 Istina,samo me zanima dali je dovoljno tih 2000-2500l/h?

Za vikend ću testirati ako uhvatim vremena.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Biti ce dovoljno nemas brige.

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
strojek kaže...
Lucidius kaže...

Dovoljan je, nije on ni gledao koje kuciste imas, a niti je ovaj njegov loop nebudes slozio bez 700 eura minimum minimuma. Kaj se mene tice napravi si kak sam reko imat ces ionako vrhunske temperature a ostat ce ti love da se rijesis ivy bridga i odes na Skylake ili Kaby Lake u prvom mjesecu, ovisno kada si mislio nadograđivati 

 Istina, nisam gledao koje ima trenutno kuciste nego generalno kazem da bez prostranog kucista neka ni ne razmatra custom loop. I naravno sa ogromnim prozorom da dok svaki dan sjednes za komp pases oci, jer zato si i slagao vodeno 

Inace je kod mene cifra ugrubo bila: 70E CPU blok, 120E GPU sa backplateom, 130E D5 pumpa+rezervar kombo, 120E 2x240 radijatori (40 i 60mm) i racunaj oko 100E fitinzi, crijeva i tekucina. Znaci blize 500E sveukupno. Ne racunam ventil i dodatne fitinge koje nisam jos dodao. Sa time da sam ja postepeno kupovao, prvo cpu loop pa gpu. Evo jedna novija malo prasnjava.

 Zaboravio si napomenuti i ventove za te radijatore i sa time si vec na 600 eura ako bi uzeo neke po cca 130kn 4 komada, i na to dodas jos jedan blok koji njemu treba i evo te na 700 eura ako ne i preko, znaci u pravu sam od pocetka 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
kruskar kaže...

Ekipa koliko l/h pumpu bi mi preporučili za: 2x240mm 2x480mm radijatore cpu i gpu hlađeni vodom i cca sve ukupno metar crijeva(ako i toliko) sve složeno u thermaltakeu core x9

 Ja koristim slican setup, jedna D5, temp super-

13 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

toxic ak ne tiskaš doma lovu, a baš si zagrizao da vodom hladiš grafičke( po meni to ima više smisla nego hladit procesor) zašto ne bi uzeo univerzalne blokove? Jeftinije je, upotrebljivo u budućnosti i definitivno lakše za prodat. Estetski nije na razini, ali majke ti full cover blokovi su pljačka.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
del4nec kaže...

toxic ak ne tiskaš doma lovu, a baš si zagrizao da vodom hladiš grafičke( po meni to ima više smisla nego hladit procesor) zašto ne bi uzeo univerzalne blokove? Jeftinije je, upotrebljivo u budućnosti i definitivno lakše za prodat. Estetski nije na razini, ali majke ti full cover blokovi su pljačka.

 Imao sam ja uni blokove, ne bih preporucio, vrm-ovi se griju, a i mema je gola.

13 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ovisi o kartici, na mojoj rx 480 ostane pasiva na memi i vrm. Ako ne lako se nakelje neki pasivci tako mi je bilo 7g na 5870.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Na R9 290 je veći problem VRM temp nego GPU i tu univerzalni nije rješenje, dok na 5870, 6970 i 7970 nije bilo problema.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako
moze pomoc? ako uzmem EK-HD Tube 12/16mm 500mm koje velicine fitinga trebam uzet? 16/12?
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Emalov kaže...
moze pomoc? ako uzmem EK-HD Tube 12/16mm 500mm koje velicine fitinga trebam uzet? 16/12?

 Ja sam uzeo 10/12mm i fittinge istih dimenzija.

15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
del4nec kaže...

toxic ak ne tiskaš doma lovu, a baš si zagrizao da vodom hladiš grafičke( po meni to ima više smisla nego hladit procesor) zašto ne bi uzeo univerzalne blokove? Jeftinije je, upotrebljivo u budućnosti i definitivno lakše za prodat. Estetski nije na razini, ali majke ti full cover blokovi su pljačka.

 

gle realno je ovako.

Arctic ovaj je lud aio stvarno me fascinira.

Da mogu jos takva dva puknut na grafe ne bih niti radio custom loop..

 

Doduše bilo bi mi bolje kada bi imao tako nešto

 

npr kao što to ima furyx

 

što kažete da pokušam za početak možda ovo ? http://www.nabava.net/search.php?q=Accelero+Hybrid+II+-+120

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 8:35 (toxic).
14 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

A stvarno ti nije palo na pamet da prodas te grafe i uzmes nesto posteno? Pogotovo sad kad su ovi black friday-i...

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
ansha kaže...

A stvarno ti nije palo na pamet da prodas te grafe i uzmes nesto posteno? Pogotovo sad kad su ovi black friday-i...

Offtopic si no za tebe je to normalno. Jednostavno ti se teško držat pravila foruma.

Mogu kupit i tebe na Black Fridayu? Pasao bi mi tamo da mi stojis umjesto papagaja a vjerojatno bi bio i i jeftiniji.

 

 

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
toxic kaže...
ansha kaže...

A stvarno ti nije palo na pamet da prodas te grafe i uzmes nesto posteno? Pogotovo sad kad su ovi black friday-i...

Offtopic si no za tebe je to normalno. Jednostavno ti se teško držat pravila foruma.

Mogu kupit i tebe na Black Fridayu? Pasao bi mi tamo da mi stojis umjesto papagaja a vjerojatno bi bio i i jeftiniji.

 

 

 

 

Sta cu kad si mi fascinantan sa svojim konstantnim kupovanjem i prodavanjem, mislim da je kod tebe to ipak samo sebi svrha...

8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ja se slazem sa Anshom, evo da objasnim i zasto.

 

1. Svjestan si da skidanjem hladenja sa grafi gubis garanciju a grafe si kupio prije mjesec dana...

 

2. Za 1000 eura bez jebemti uzmes dvije gtx 1070 za koje nemoras brinut oko temperatura, a dobijes skoro duplo na performansama, plus ostane ti love za novu platformu kada se rijesis svoje i tih grafi, i to za platformu sa i7 6800k. 

 

3. Na kraju svega i puno lakse ces prodati kasnije 1070ke nego 480ke bez garancije sa blokovima koje vrlo vjerojatno nebudes ni uspio prodat osim ako ih ne stavis za kikiriki.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

Ja se slazem sa Anshom, evo da objasnim i zasto.

 

1. Svjestan si da skidanjem hladenja sa grafi gubis garanciju a grafe si kupio prije mjesec dana...

 

2. Za 1000 eura bez jebemti uzmes dvije gtx 1070 za koje nemoras brinut oko temperatura, a dobijes skoro duplo na performansama, plus ostane ti love za novu platformu kada se rijesis svoje i tih grafi, i to za platformu sa i7 6800k. 

 

3. Na kraju svega i puno lakse ces prodati kasnije 1070ke nego 480ke bez garancije sa blokovima koje vrlo vjerojatno nebudes ni uspio prodat osim ako ih ne stavis za kikiriki.

 

Uopce ovdje nije poanta grafičkih kartica, već želim napraviti neki custom loop da imam ne za sada vec i za buducnost.

Okey možda bi bilo super da imam dvije gtx 1070 ali nemam niti neću imati.

 

Ne gubim garanciju (pitao msi)

 

Na kraju krajeva pogledaj konfiguracije ljudi i izgled iste. Jednsotavno custom loop izgleda fenomenalno. ne može se usporediti ništa s time.

Da se razumijemo meni msi grafičke nisu bucne a niti toliko tople da ja ovo moram napraviti zbog njih..

 

Ako baš trebam ići na Nvidiu moram prodat i monitor i kupit gsync jer bez freesync/gsync opcije više ne želim biti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 11:56 (toxic).
14 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ma i za 800€ ce moc uzet dvije 1070-ke...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Eto ne budem kupio ništa.

 

Hebeš radeon prodati ću to ništ ne valja i uzeti GTX 1080 i tada ću biti apsolutno sretan. Kao što sam bio i sa gtx 980ti 

I samim time što imam gtx 1080 koja daje brutalne pefromanse, neću imati potrebe za vodenim hlađenjem niti za bilo cim drugim. Pitanje je hoce li mi uopce trebati žena koliko cu biti toliko zadovljan.

 

Zašto ljudi ugrađuju AIO na i5 ? Kada više manje mogu dobiti isto s ogromnom Nocutom? Koji stupanj više ali sve u granicama normale.

Radi performansi ili izgleda? Ili oboje?

 

Recimo sada da sam se i zajebao s kupnjom rx 480 x 2 komada kao što neki misli, zašto bi bio grijeh na njih staviti vodeno?

 

Jel itko od Vas probao gtx 1080 na 4k rezi i igrati duze od 2 sata s 100% gpu usage? A da je na normalnom zracnom hladenju i to u zatvorenom kucistu?

Vadite mi statistike i gledate razne reviewa (pa cak i ja) na temelju stranica koje testiraju u jebenim uvjetima i igraju po 10 minuta svaku igru.

 

Jebeno je to sve dok ne dode u moje ruke i dobijem ali gotovo uvijek suprotnost od onoga sto gledam na netu.

Vjerujem samo kada mi netko na forumu to pokrijepi s svojim primjerima. Npr. Lucidius je to napravio s Arcticom koji sada predivno kuca kod mene.

 

Eto očekujem da mi netko pokuša objasniti kako će izgledati gtx 1080 nakon 2h gejmanju s 100% gpu usagea na 4k rezi. I to ne s ventovima na 100% nego automaticu.

 

Vjerujem da će biti nimalo tiha i veoma topla

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 12:23 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ansha

 

Znam da uzme za manje od 1000 eura dvije, ovo sam napisao zato jer onda mu ostane jos ostatka koje prebaci na novu platformu, plus ostatak od prodaje 480ki i ivy bridga.

 

Toxic

 

Ako vec ganjas izgled, onda mozes zaboravit na one Arcticove AIO za grafe.

 

Evo samo da ti napisem kako bi ja da sam ti:

 

Prodas grafe za 4200kn

Prodas proc, maticnu i ram za 2300kn

+ 7500kn budzeta koji si zamislio za potrosit na vodu

 

= 14000kn sve skupa

 

za to uzmeš:

 

2 x gtx 1070 Ichill x3 - 7100kn

i7 6800k - 3800kn

ASUS X99-A II - 2360kn

DDR4 16GB (2x8GB) PC4-21300 2666MHz CL16 Corsair Vengeance LPX Black - 820kn

 

Ukupno: 14080kn!

Miljama bolje i jace, i sa time se igrat bez problema na onoj 4k telki sta imas u sobi, monitor mozes prodat, pa kasnije dosparat za neki bolji 4k monitor sa G syncom.

 

Imas opciju i da prodas i monitor, pa odes na i7 6700k i dvije gtx 1080...

 

EDIT:

 

Kaj se tice temperatura, meni grafa overklokana do ibera nejde preko 60 stupnjeva sa 70 posto ventova gdje se jedva cuje u mom sistemu, dok sam imao F51 kuciste nije isla preko 55 sada u hladnije dane.

 

1070ke su jos nesto hladnije, ali nemora znacit sve ovisi kakve modele uspoređujes, uglavnom takve dvije da spojis, cisto sumnjam da bi gornja presla 73 stupnja, a donja 67-68 i to overklokane posteno, ako su an stocku, pih to bu na 65-70 stupnjeva. Imam ja jednog kojem sam testirao setup sa dvije gtx 1080 i temp su tako nesto sta sam napisao, znaci sa grijanjem problema nema a obje sam klokao kolko ide.

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 12:32 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

 

Ajmo sada zaboravit na to.

 

Ajmo srediti ove dvije rx 480 da se ne cuju kada igram na 4k 2 sata. 

 

 

8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

A onda idi onako kako sam ti rekao na Predatora 360, blokove ako ti pasu (ako ne pasu zamjeni grafe sa nekim ko ima referentne), uzmi tube i fitinge te dodatna 3 venta ako zelis, mozes uzeti i bocicu farbe za vodu pa da pogodis clolor shemu po zelji.

 

Za ostatak si promjenis platformu na i7 6700k i mir 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 12:41 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

A onda idi onako kako sam ti rekao na Predatora 360, blokove ako ti pasu (ako ne pasu zamjeni grafe sa nekim ko ima referentne), uzmi tube i fitinge te dodatna 3 venta ako zelis, mozes uzeti i bocicu farbe za vodu pa da pogodis clolor shemu po zelji.

 

Za ostatak si promjenis platformu na i7 6700k i mir 

 

 dakle sada nakon 10 mailova smo opet na istom.

Pa eto. Savjet imam ozbiljno ga razmatram.

Hvala tebi na savjetu za gore navedeno, sve ja to jako dobro znam a i ti to znaš a i objasnio sam ti zašto kupujem kako kupujem još kada smo se autom vozili prema meni, pa ne bi trebao baš imati upitnike iznad glave.

 

8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pa ovo je jedini logican izbor ako nisi za mijenjanje grafi a zelis manje temperature, jedino rijesenje ti je ovako ohladit ih vodom posto vec imas grafe sa najboljim zracnim hlađenjem kaj se tice RX serije.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

Pa ovo je jedini logican izbor ako nisi za mijenjanje grafi a zelis manje temperature, jedino rijesenje ti je ovako ohladit ih vodom posto vec imas grafe sa najboljim zracnim hlađenjem kaj se tice RX serije.

 

 

 Ma fuckas i temperature.

ja zelim onaj feeling kada ti igre rade na 144 fpsa a nista ne cujes.. To daje dojam moci

8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Na vodi ih sigurno nebudes cuo 

 

A kada si ti mislio to realizirati uopce?

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 13:27 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

Na vodi ih sigurno nebudes cuo 

 

A kada si ti mislio to realizirati uopce?

Ne znam još, već sam poslao u UZI za ponudu.

Razmišljam o svemu. Izlazi mi i Nintendo Switch uskoro a želim i ps4 pro i još jedan tv

8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Javi kada ti odgovore sta su rekli, takođerne zaboravi im napomenut 3 posto popusta 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice