Vodeno hlađenje - što i kako izdvojena tema

poruka: 923
|
čitano: 333.493
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

Javi kada ti odgovore sta su rekli, takođerne zaboravi im napomenut 3 posto popusta 

 Stvarno mi se sviđa tvoja ideja moram priznati skroz.

Oduševljen sam kako ću proći duplo jeftinije od planiranog.. Naravno vidjeti ću ponudu pa razmisliti hocu li kupovati kod nas ili jednostavno kupiti vani. No u tom slučaju ću morati odgoditi 2-3 mjeseca da skupim sve u kešu.

11 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Malo sam preletio po temi pa samo da te upozorim da ti full cover blok neće odgovarat, faza je na suprotnoj strani nego na referentnoj, pcb je širi itd. No gledajući kako je pasivno hlađenje memorije i vrm-a izvedeno na msi stranici izgleda da možeš montirat gpu block bez da smeta tom, kako ga oni nazivaju, "close quarters cooling-u".

15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
MatkoManijak kaže...
Jeste zapeli za to vodeno hlađenje, uzmi ljepo klimu pa je turi na kučište

 tema je ?trolaj drugdje

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 16:19 (toxic).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ima jos jedna mogucnost ako bi kupovao vani, posto ce ti ovi u Uzi-u nabavit po malo vecoj cijeni nego sta košta vani, tako da ako bi kupovao vani mogao bi izaci i sa full custom loop-om i novom platformom.

 

Evo ideja:

 

imas 1000 eura + 300 eura kada prodas ivy bridge

 

= 1300 eura.

 

Za to uzmes ovako, ja sam zamislio crno crvenu konfu :

 

    EK-CoolStream PE 360 (Triple)

    EK-CoolStream CE 280 (Dual)

    EK-RES X3 250

2 x EK-Ekoolant EVO Blood RED (premix 1L)

    EK-XTOP Revo D5 PWM - Plexi (incl. pump)

   EK-Supremacy EVO RED Edition

2 x EK-FC RX-480 - Nickel

   

    

crijeva i fitinge, ovisno oces hard tubing ili elasticne tube, a fitinge si odaberes po boji, za to sam ti ostavio 110 eura.

 

Ukupno: 740 eura sa svime uracunatim u cijenu i dostavom.

 

Platforma:

 

Core i7-6700K 4,0 GHz (Skylake) Sockel 1151 - boxed

Z170X Ultra Gaming, Intel Z170 Mainboard - Sockel 1151

Core Series, rote LED, DDR4-2400, CL16 - 16 GB Kit

 

Ukupno: 700 eura sa dostavom.

 

Hiljadu kuna je preko, al ovo je sve tip top, a ako bi uzimao u kešu za par mjeseci dotle tolko došparaš, ili uzmes dio toga sada na nekim dobrim popustima kod black fridaya pa ustedis dio love.

 

EDIT:

 

Promjenio sam cpu block u crvenu verziju, krivo mi ostalo u košarici.

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 16:27 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Koga zanima, ekwb ima popust za black friday i cyber monday. Mene sigurno da :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Kakvi su stavovi što se tiče tekućine budući da sam temu pratio zadnji put prije tri godine i tada se preporučavala jedino destilirana voda + biocid, a danas ,vidim, svi imaju obojane tekućine. Jel ima netko iskustva s obojanim tekućinama iz EKWBa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ja imam običnu vodu+homemade boja,markeri zelene boje za podvući tekstove u knjigama i alkohol cca 70%,na 2dl alkohola 4 markera i litra vode,u sustav je stalo pola litre vode,slika je na profilu kako fino izgleda pod led-icama.

Tako već stoji 4 mjeseca i radi bez problema :)

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
_mark0_69 kaže...

Malo sam preletio po temi pa samo da te upozorim da ti full cover blok neće odgovarat, faza je na suprotnoj strani nego na referentnoj, pcb je širi itd. No gledajući kako je pasivno hlađenje memorije i vrm-a izvedeno na msi stranici izgleda da možeš montirat gpu block bez da smeta tom, kako ga oni nazivaju, "close quarters cooling-u".

 nece, probo ja na msi referentnoj rx 480 i na xfx r9 390x, smeta taj lim da se dobro pricvrsti univerzalni blok...
ja na kraju uzeo heatsinkove i sve je u redu, osim sto mi javio coil whine nakon skidanja hladnjaka na 390x xd

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
11 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

MSI gaming je širi, odnosno viši pcb, zavisi kako gledaš i meni se čini (bar po slikama) da bi blok, zbog pravokutnog oblika, mogao ići bez problema, okrugli AIO bi vjerovatno pravio probleme na gornjem rubu. No i u slučaju da smeta, može se uzeti bakrena pločica da bude između gpu i bloka, ili heatsinkovi za ram i fazu, prilično su jeftini.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

 

@zidovudin

 

Kakvi su stavovi tesko je rec, ali iz iskustva pastel od Mayhems-a nakon 6 mjeseci se pocne postepeno raspadat, prvi simptom je bijeli talog, zatim se boja pocne degradirat...posljedica svega su vece temp. Sto se tice EK tekucine, nesto bolje je....iako se nakon nekon vremena pocne stvarat talog. Najbolje rijesenje je destilirana + biocid, ali svakako nista nije dugotrajno, nakon 12 mjeseci potrebno je detaljno odrzavanje sustava kako god odaberes. Isto tako ovisi koji tubing koristis, jer bez obzira na danasnje "napredne" soft tubinge i dalje je ostao stari problem sa zamucivanjem. Pastel je dosta pojacan glikolom pa tako cesto zna ostetit nikal ili bakar na blokovima, obicno ne u velikoj mjeri i bitno za performasne.

 

Ja osobno koristim obojene tekucine, zbog izgleda naravno i ne muce me eventualni problemi jer unutar 12 mjesec uvijek napravim neki upgrade ili izmjenu. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 6:52 (dr.jazz).
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
zidovudin kaže...

Kakvi su stavovi što se tiče tekućine budući da sam temu pratio zadnji put prije tri godine i tada se preporučavala jedino destilirana voda + biocid, a danas ,vidim, svi imaju obojane tekućine. Jel ima netko iskustva s obojanim tekućinama iz EKWBa.

 ja imam pastel red od ekwb, super je tekucina i sve, jedina stvar je sto nakon bas pastel red neces moc stavit neku drugu u loop a da ti ne promijeni boju pošto ju je jako jako teško oprat iz loopa

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
12 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pastel moze bit zeznut za ciscenje ako se pocne raspadat, ali rastave se blokovi i sve se lijepo ocisti tj. dode u prvobitno stanje.....zapravo proces ciscenja nije tezak samo treba vremena :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
dr.jazz kaže...

Pastel moze bit zeznut za ciscenje ako se pocne raspadat, ali rastave se blokovi i sve se lijepo ocisti tj. dode u prvobitno stanje.....zapravo proces ciscenja nije tezak samo treba vremena :)

 istina, ali opet mozes nakon toga komotno zamijenit radijatore :D meni osobno ne smeta jer je red i black build tako da niti ne planiram mijenjat boju 

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
13 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Meni je talog ostajao i od ek blood red tecnosti, sad je pastel, pa cemo vidjeti za 6 mjeseci kad budem mijenjao grafulje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Sve tekucine u boji rade talog, samo pastel nesto vise od ostatka ponude......

 

Ali da budem iskren ipak su mi pastel tekucine puno ljepse i planiram se vratit na pastel uskoro

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 12:04 (dr.jazz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Hvala na odgovorima, koristit cu hard tubing, uzeo za sada iz ekwb zelenu, zaključak, čistiti svakih 6 -12 mj. :D, onda mislim da ću prijeći na destiliranu čistu. Al prvo da se pokaže malo pred rajom :DD

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Hocel ko ovo https://www.ekwb.com/shop/ek-xres-140-revo-d5-pwm-incl-pump

50 eura plus shipping.

 

Novo, nije koristeno, samo otpakovano da se provjeri jeli sve ok.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2016 18:52 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Trebam pomoc imam vodeno H220 Swiftech i na niskim obrtajim pumpe cuje se lezaj kako skripi pa me zanima jeli ga moguce nekako podmazati ili je bolje ne dirati nista.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

A koji tocno model imas? Ja imam H240X2 i nista ne cujem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Evo ovaj s ovim vodenim blokom

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ah, to je prva verzija jos iz 2011 ja mislim, kada je to pocelo škripati? probaj malo otpustiti vijke.

 

EDIT:

Nista te ne kosta javiti se njihovom supportu na sluzbenoj stranici, podrska im je odlicna, meni su za đabe slali direktno iz Amerike novi backplate i standoffse jer sam uspio strgati jedan standoff dok sma nesto eksperimentirao, na vrata mi ej stiglo za 9 dana.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 20:40 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Aha pa to sam primjetio prije par dana kad sam spustio brzinu pumpe na najnizi rpm

13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

 uspio strgati jedan standoff dok sma nesto eksperimentirao

Čudim se kako si ti to uspio strgati, izgledaš i ponašaš se kao neki smiren čovjek.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

pozz imam coolermaster hyper evo tx3i  i zanima me ga prominit za lc power lc cc 120 lico  nadoplata 140kn jel se isplati straj me od curenja ,, opčenito 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Svakako bi trebalo biti bolje od tvoga coolera, ne vjerujem da ima ikakvog problema sa curenjem, ili radi ili ne radi  to se uglavnom uvijek testira prije ugradnje. Sta se tice nadoplate 130kn bi trebalo biti dovoljno jer je takva razlika i na nabavi izmedu ta dva coolera. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pozdrav, moze li mi neko objasniti par stvari u vezi CoolerMaster Seidon 120V ver.2.
Zasto pise da je to vodeno hladenje, jel u to treba ici voda ili? Na koji nacin to funkcionira?
Hvala vam unaprijed!

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
tuzla11 kaže...

Pozdrav, moze li mi neko objasniti par stvari u vezi CoolerMaster Seidon 120V ver.2.
Zasto pise da je to vodeno hladenje, jel u to treba ici voda ili? Na koji nacin to funkcionira?
Hvala vam unaprijed!

 To ti je AIO=sve u jednom vodeno hladjenje ima sve potrebno vodu hladnjak blok i pumpu.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
tuzla11 kaže...

Kupiš, ugradiš i to je to.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Ne kuzim zasto se zove vodeno, a ne vidim da itko ulijeva vodu niti ista slicno u instalacijskim uputama na youtube-u?

14 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
tuzla11 kaže...

Ne kuzim zasto se zove vodeno, a ne vidim da itko ulijeva vodu niti ista slicno u instalacijskim uputama na youtube-u?

 Pa zato sto  vec ima tekucinu u radijatoru i bloku.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice