Vodeno hlađenje - što i kako izdvojena tema

poruka: 923
|
čitano: 333.425
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pazi da ne explodira jos nesto 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Šta kažete na ovu pumpu za vodeno

 

 

To bi gonilo ko ludo kome ne smeta buka, a samo 40 eura hehe

 

 

Ova je nešto prikladnija doduše a i ugrađeni rezrvoar dobro dođe.

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
volegradele kaže...

AIO su odlične stvari koje ne koštaju puno i ne zahtijevaju znanje eksperta!!Godinama već koristim Corsairova vodena i vrlo sam zadovoljan,i ne bih se slozio sa Lucije da su srednja zalost!Na kraju krajeva sva top AIO hlađenja su u 5 stupnjeva razlike!

Trenutno mi je napet Kraken X62 i vidim da je dosta dobre kritike pobrao!

Volio bih imat custom WC ali jednostavno mi je za sada to preskupo i na prvu prekomplicirano (htio bih hard tubing)

 

AIO od EKWB je odlično samo dosta glomazno i nepotrebno za hladit procesor (4-6 core),večina standardni AIO će učinit isti posao sa 240 ili 280 mm radijatorom!

 Baš njega uzimam uskoro, X62 mislin, tia san H115i al rekoh X62 je noviji a i bolje izgleda. I uz njega ću NZXT Noctis 450 kućište jer u ovo ne staje. Vjerojatno ROG edišn

14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Je li pogrešno imati blok naopako? Evo neki dan sam stavio push and pull na radijator sa 6 ventova i nadao sam se da ce dodatna debljina ventova spustiti moj radijator da mi cijevi budu s desne strane i da blok bude normalno (ravnam se po fractal natpisu) no ni onda cijevi nisu bile dovoljno duge pa je na kraju zavrsio ko i prije na lijevoj strani.

 

Pitam zato jer u prvih 20 minuta se pumpa jako cuje,tj. zuji. Nakon 20 min ona se smiri. Pumpu sam spojio na CPU_FAN koja ima 4 pina,a kabel od pumpe ima 3. Spojena je tamo jer kad bi spojio na CPU_OPT kako pise u manualu pumpa nebi radila. 

 

Sada pumpa radi kako se spada,hladi sve super,samo je taj zvuk zujanja jak,pa ako netko zna zasto je to tako te jel greska da je blok naopako.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

nema veze kako je pumpa okrenuta, jedina stvar da provjeris ili da probas dali ti ploca moze regulirati taj 3pinski konektor(odi u bios i sam namjesti rpm), jer moze biti da ti u pocetku vrti pumpu na najjace pa poslje na slabije!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ekipa, trebam pomoć, savjeti dobrodošli. Planiram proširiti vodeno hlađenje, imam ovu pumpu rezervoar EK-DBAY D5 PWM MX (https://www.ekwb.com/shop/ek-dbay-d5-pwm-mx-acetal-incl-pump). Htio bih ispustiti vodu iz sustava kroz ovaj G3/8" port koji vidite na slici na gornjoj površini rezervoara. To je ujedno i fill port za cijeli sustav i najelegantnije mi je da mi on bude i drain port. Pitanje glasi koji fitting trebam jer svi koje mogu kupiti su G1/4 na ekwb online shopu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Sto vi mislite jel doslo vrijeme da zamjenim ovaj  blok i pumpu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
ipetrovs kaže...

Ekipa, trebam pomoć, savjeti dobrodošli. Planiram proširiti vodeno hlađenje, imam ovu pumpu rezervoar EK-DBAY D5 PWM MX (https://www.ekwb.com/shop/ek-dbay-d5-pwm-mx-acetal-incl-pump). Htio bih ispustiti vodu iz sustava kroz ovaj G3/8" port koji vidite na slici na gornjoj površini rezervoara. To je ujedno i fill port za cijeli sustav i najelegantnije mi je da mi on bude i drain port. Pitanje glasi koji fitting trebam jer svi koje mogu kupiti su G1/4 na ekwb online shopu?

 

Highflow ima takve fittinge, ali kako mislis koristiti to kao drain port? Okrenuti ces cijelo kuciste naopako?

 

Za drain port bi bilo najbolje negdje na dnu loopa umetnuti T-konektor i komad crijeva sa ventilom. To bi ti dozvolilo i da otvoris fill port kada praznis loop, da se brze isprazni.

13 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Da, okrenem ga naopačke. Znam za taj T ventil, stavit ću ga jednom kad završim cijeli loop. Jednom... A okrenut kućište naopačke mi je stvarno najjednostavnije. Hvala na odgovoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Jakovp kaže...

Šta kažete na ovu pumpu za vodeno

 

 

To bi gonilo ko ludo kome ne smeta buka, a samo 40 eura hehe

 

 

Ova je nešto prikladnija doduše a i ugrađeni rezrvoar dobro dođe.

 

 Ova SC300T je teški užas,imao sam ju dok nije krepala,300l/h kažu cca 160-170l/h,s 2 240 radijatora i cca 50cm crijeveta se polagano pati.

Preporuka bolje dat i 40 eura više nego uzet tu sc300t 

14 godina
odjavljen
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pa evo mogu reći da sam spojio sustav s tom pumpom (budem otvorio temu), gpu plus cpu blok i 360mm radijator. Pumpa rai super, ima čak i prevelik protok, temperature su brutalne, ali se čuje. Zato gledam nešto drugo, treba mi te veličine i s bar malim rezervoarom. Našao sam par na ebayu za 40-50 eura ali moram malo istražiti koliko su glasne.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Jakovp kaže...

Pa evo mogu reći da sam spojio sustav s tom pumpom (budem otvorio temu), gpu plus cpu blok i 360mm radijator. Pumpa rai super, ima čak i prevelik protok, temperature su brutalne, ali se čuje. Zato gledam nešto drugo, treba mi te veličine i s bar malim rezervoarom. Našao sam par na ebayu za 40-50 eura ali moram malo istražiti koliko su glasne.

 S 1 radijatorom i malo crijeva vjerojatno,no sve više od 1 radijatora je već teže toj pumpi za gurat.

Kasnije postam slike kak elektronika izgleda,ništa posebno.

12 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Nasao sam ovaj zanimljivi

 glede pozicije radijatora s prednje ili gornje strane kucista, onaj tko ne zeli gledati cijeli video jednostavno moze skociti
. Znaci u slucaju kad se koristi nereferentna kartca (vecina slucajeva) kod koje graficka uvlaci zrak odozdola i puse ga prema gore kad je covjek radijator vodenog hladenja stavio naprijed dobio je puno bolje temperature cpu-a (u njegovom slucaju 10 stupnjeva nize) dok su temperature gpu-a ostale iste. Razlog bi bio taj sto radijator s prednje strane uvlaci hladni zrak izvana, a kad je gore uvlaci sav topli zrak (prvenstveno onaj koji ispuhuje graficka) koji se nakupio u kucistu. Da li netko od vas ima iskustva sa tom problematikom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

pa normalna stvar, to tek vidis kad recimo stavis zracni cooler, pogotovo vertikalno! topli zrak iz gpu-a direktno ulazi u cpu cooler!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Da to je istina kod zracnog coolera i logicno je, ali kod vodenog kad je radijator naprijed moze se reci kako u kuciste tada ulazi topliji zrak kojeg zagrije radijator, a uz to radijator i smanji air flow, pa da ce iz tog razloga temperature biti vece. Zato i kazem da bi volio kad bi netko tko je isprobao obadvije pozicije potvrdio ono sto je u videu.

12 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

radijator je mlak, cak i hladan pod najvecim opterecenjem za razliku od gpu-a koji gori, netrebas mjeriti govorim ti iz iskustva :), gubitak airflowa kroz radijator je takoder zanemariv jer mu je protocnost zraka poprilicno velika za razliku od obicnih mrezica i filtera na kucistu!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

E vidis takav sam odgovor trazio. 

8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Jednostavno puhnes kroz radijetor i vidis kolko te zraka udarilo u ruku ispod njega, isto tako i sa dust filterima (kroz radijator prođe puno vise zraka). E sad imas i poprilicno debljih i guscih radijatora sa "high FPI" od ovih standardnih "low FPI" koje imas na AIO sistemima, tako da kroz njih vec treba dosta muke da prođe određena doza zraka 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pozdrav, evo da i ja pokažem svoj custom build vodenog hlađenja, hard tubing (PETG). Nakon 4 mjeseca skupljanja djelova i samogradnje napokon sam ga završio. Dijelovi za vodeno hlađenje su uglavnom iz EKWBa (od susjeda nam Slovenaca), samo riječi hvale za shop, došlo je do zabune tijekom dostave, poslani krivi fitinzi, riješeno u roku 3 dana s dostavom. Dijelove možete vidjeti pod "Moj PC". Htio bih skrenuti pažnju na kućište Thermaltake Core P5 kojeg sam uzeo jer se može montirati na zid tj. vertikalno i može se prekrojiti po želji i potrebama, pravo moding kućište, jedini nedostatak je što je otvoreno pa svako malo morate čistiti prašinu. Preporuka za hard tube bending, svakako uzeti više cijevi za vježbanje, meni je bilo na knap . Temperature su odlične, Clockano na 4,6 Ghz za svakodnevnu upotrebu, Idle oko 25C, 100% load, Prime 60 - 65C. Zasad najviši OC rezultat je 5.2 Ghz , za vrijeme Bencha Temp je bila 70C, Prime nisam palio ( validacija u temi 5 GHz OC i CPU-Bench). Probat ću ići i na više kad budem imao vremena. Grafička također klokana 1350Mhz, temp su 25C, Full Load 50C, znači može i više, ali se ne usudim jer je referentna, za sada dok ne istražim detaljnije ( čitao sam negativne reviewe radi potrošnje i 6 PCBa kod klokanja ). Ako nekog zanima više detalja, ako treba kakvi savjet ili pomoć oko gradnje neka mi se obrati na pp. Hvala

Moj PC  
9 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

jebeno izgleda, isto sam sebi gledao to kuciste da zamjenim svoje, ili u stol da ugradim custom loop ali sa novom grafickom.
i danas naletim na novo kuciste

11 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Da, još žešće kućište, gledao sam i ja ugraditi u stol, al mi žena kaže:"a kako ti to misliš prenijeti kad se budemo selili?", da uistinu ne praktično. Ovo sam montirao na zid i nikome ne smeta. Slike uskoro.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.3.2017 23:58 (zidovudin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

da to je i meni, seljenje ako bude, kako preseliti, a sve razmontiravati je ipak malo teze. ovako spakujes lako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

Jednostavno puhnes kroz radijetor i vidis kolko te zraka udarilo u ruku ispod njega

Ajme strašno, kako to "vidiš" koliko ti je zraka udarilo u ruku??? Koliko "jako" ili "slabo" treba puhati??? 

ps. ostao sam bez riječi skroz, prvi put nakon duugo vremena, ovo od tebe nisam očekivao.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2017 18:31 (Valentin17).
7 godina
odjavljen
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

i ja se igrao ovih dana oko vodenog te jucer zavrsio, nesto malo drugacija izvedba nego inace, izgledalo je obecavajuce

 

no da ne bude sve savrseno, vodena pumpa otkazala, mrtva skroz

 

tako da sam opet na zraku i nemam ni volje ni zivaca to vise raditi

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2017 21:19 (phanteks).
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
phanteks kaže...

i ja se igrao ovih dana oko vodenog te jucer zavrsio, nesto malo drugacija izvedba nego inace, izgledalo je obecavajuce

 

no da ne bude sve savrseno, vodena pumpa otkazala, mrtva skroz

 

tako da sam opet na zraku i nemam ni volje ni zivaca to vise raditi

 

 

 

 Jooj zašto mi je taj osjećaj poznat haha,ja sam svoje sve prodo kad mi je pumpa stala u potpunosti ostao bez živaca reko mato moj bolje mir sve na oglasnik pa se neš sekirat.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
kruskar kaže...
phanteks kaže...

i

 

tako da sam opet na zraku i nemam ni volje ni zivaca to vise raditi

 Jooj zašto mi je taj osjećaj poznat haha,ja sam svoje sve prodo kad mi je pumpa stala u potpunosti ostao bez živaca reko mato moj bolje mir sve na oglasnik pa se neš sekirat.

 Trebate se malo probati igrati sa phase change hlađenjem (Vapochill extreme npr) pa da vidite kidanja živaca. Nikad više

Gravediggers Crew
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
bxcounter kaže...
kruskar kaže...
phanteks kaže...

i

 

tako da sam opet na zraku i nemam ni volje ni zivaca to vise raditi

 Jooj zašto mi je taj osjećaj poznat haha,ja sam svoje sve prodo kad mi je pumpa stala u potpunosti ostao bez živaca reko mato moj bolje mir sve na oglasnik pa se neš sekirat.

 Trebate se malo probati igrati sa phase change hlađenjem (Vapochill extreme npr) pa da vidite kidanja živaca. Nikad više

 Neka hvala haha,pretpostavljam da je kolega phanteks isto kao i ja prošao,sve fino složiš i kad treba pokrenuti sustav pumpa stane.

Idući povratak na scenu h2o-a planiram s akrilom(nikad nisam radio s akrilnim cjevima) i kutijom normabela 

7 godina
odjavljen
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

stotinu puta sam ga vec skidao-stavljao kemijao, mijenjao polozaje radijatora spremnika itd. cak sam nedavno imao radijatore van kuce a vani -10 te je load grafe bio jedva +10c :D no stvarala se velika kondezacija vlage tako da je to propalo

 

oduvijek sam htio phanteks enthoo primo kuciste, kod njega se moze bez problema postaviti gore i dolje radijatori, zato sam i radio ovako nesto cisto za probu

 

upalio komp i lagano surfao nekih 2 satat te taman da cu upalit neku igru vidim povecane temp te sav zbunjen gledam u pumpu a ona miruje, pokusao sam je popraviti ali bezuspjesno

 

pocupao sve van i sad sam opet na zraku te kao sto sam rekao nema vise kemijanja sa vodom

 

je da je voda prednost, komponente se manje griju i lijepse je za vidit no kad se stvarno pogleda malo bolje to mi nije potrebno

 

btw vodeno je na prodaju

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
phanteks kaže...

 

btw vodeno je na prodaju

Sigurno bude bilo pravo jeftino.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Valentin17 kaže...
phanteks kaže...

 

btw vodeno je na prodaju

Sigurno bude bilo pravo jeftino.

 Čuj 700kn traži dobiješ još 1 pumpu koja malo radi malo ne radi(znači dala bi se čak možda i popraviti),po mom mišljenju dobra cijena za komplet :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice