Vodeno hlađenje - što i kako izdvojena tema

poruka: 923
|
čitano: 333.287
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
ansha kaže...

 

Nije problem crkavanja pumpe opasnost po hardware nego cinjenica da onda ne mozes koristit komp...

Pa eto sada nebi morao ni razbijat glavu oko RMA i dostave u DE da je moj savjet poslusao, al jbg estetika mu je bila problem u tom slucaju pa je uzeo medu i sve povezao skupa 

 

I uostalom nes ti fore nebi mogao koristit komp  kao puno nekom entuzijastu imat jedan lc cc 120 sa strane za 180kn bas za takve slucajeve, a za grafu vrati original hlađenje natrag... nonsense 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

A ne znam, da probam obrnuti cjevologiju, da pumpa od cpu druka prema ovoj od gpu, sad je obrnuto iz gpu druka u cpu, mozda joj promjena smjera cirkulacije olaksa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
lav1000 kaže...

A ne znam, da probam obrnuti cjevologiju, da pumpa od cpu druka prema ovoj od gpu, sad je obrnuto iz gpu druka u cpu, mozda joj promjena smjera cirkulacije olaksa?

 Isti vrag. To što je radijator između nema neke bitnije veze. Čuvena izreka "order does NOT matter". Vele, ako imaš dovoljno radova, između svake komponente ubaci taj rad, al ni to neće napravit razliku u konačnici kad se postigne ekvilibrium. To s pumpama ista stvar. Sad gura gpu prema cpu, a gdje gura onda cpu nego nazad u grafu :/

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
eywa33 kaže...
lav1000 kaže...

A ne znam, da probam obrnuti cjevologiju, da pumpa od cpu druka prema ovoj od gpu, sad je obrnuto iz gpu druka u cpu, mozda joj promjena smjera cirkulacije olaksa?

 Isti vrag. To što je radijator između nema neke bitnije veze. Čuvena izreka "order does NOT matter". Vele, ako imaš dovoljno radova, između svake komponente ubaci taj rad, al ni to neće napravit razliku u konačnici kad se postigne ekvilibrium. To s pumpama ista stvar. Sad gura gpu prema cpu, a gdje gura onda cpu nego nazad u grafu :/

 Ma znam, eto cisto reda radi pitao, nemam sto napraviti osim toga... najradije bi rastavio da vidim ako koji k... zapinje ali nema mi to smisla da radi 1-2-3 dana bez da se zvuk pojavi, isto tako i zrak, da ga ima toliko da pumpu zaustavi, brze bi cirkulirao kroz sistem i ovo bi se događalo nonstop. Nagađam...

11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
lav1000 kaže...

 Ma znam, eto cisto reda radi pitao, nemam sto napraviti osim toga... najradije bi rastavio da vidim ako koji k... zapinje ali nema mi to smisla da radi 1-2-3 dana bez da se zvuk pojavi, isto tako i zrak, da ga ima toliko da pumpu zaustavi, brze bi cirkulirao kroz sistem i ovo bi se događalo nonstop. Nagađam...

 Da, baš čudno što ti radi neko vrijeme normalno pa prozuji... Može bit da je neki komadić boje sa navoja (malo su sjebali to jer su opiturali i navoje na radovima, genijalci...) ili nečeg drugog zaglavio u loopu pa se tu i tamo probije do pumpe... Nagađam. Ja bi prvo izvadio gpu iz loopa i spojio ga bez radijatora, samo na neki rezervar i ostavio da vrti da vidim oće li se pojavit opet zvuk. Ako da, opcije su otvorene, ako ne, onda nije do gpu bloka već vrlo moguće da je nešto zaglavilo u loopu. Drainaj ga, dobro očisti i refilaj.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

A to cu i napravit skinut cu gpu i maknut one quick release drekece i stavit da vrti u neku posudicu pola sata-sat, mozda koji kinez zaglavio u kucistu pumpe 

7 godina
odjavljen
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

CM i dalje veselo radi kod mene 24h na dan od kako sam ga uzeo, ima malo zraka u sistemu pa ponekad se čuje kad prođe kroz pumpu ali ne primjećujem povećane temp zbog toga

ako crkne imam garanciju a dok čekam da se garancija riješi tu je Raijintek Morpheus koji je spreman za montažu

 

što se tiče hardwera tj. R9 390 pokazala se izvrsna klokerica i izdržljiva u svim temperaturama, u početku sa fail originalnim hlađenjem se i gasila zbog pregrijavanja ali joj to nije zasmetalo da kasnije uspijem dobiti 1320MHz core clock na ponekom benchu

 

što se tiče dotičnog CM MasterLiquid 240 moram priznati da sam "ubo" dobro AIO vodeno i opet još jednom se zahvaljujem kolegi što mi ga je prodao po pristupačnoj cijeni i nadam se da će me još dugo služiti

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Kod lava je samo vrhunska roba 

Ma hebemti sve da sam znao da cu imati ovih peripetija, uzeo bi kuciste gdje se moze 240mm rad na krov i nebi prodavao CM nikad... 

8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

To sam ti i rekao da napravis umjesto da medu narucujes, hebiga sad si se opekao bit ce bolje drugi put.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
lav1000 kaže...

Kod lava je samo vrhunska roba 

Ma hebemti sve da sam znao da cu imati ovih peripetija, uzeo bi kuciste gdje se moze 240mm rad na krov i nebi prodavao CM nikad... 

 sad ti je kasno, nema nazad 

 

kod mene stanu 2x360mm radijatori pa se šlepam sa jednim 240mm

 

 

usput da pitam ako netko ima viška po pristupačnoj cijeni 360mm radijator nek mi se javi u poruci

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

To sam ti i rekao da napravis umjesto da medu narucujes, hebiga sad si se opekao bit ce bolje drugi put.

 a Luci nećemo to nikad znati....da nije loopu, i da je riknulo bilo bi finog pečenja 1 pcb od 1000eura...

al si upravu za case, trebao si mi naći fino odgovarajuće kućište konzervativnog dizajna ali sa svim modermin featureima

srećom ništa se ne peče evo sve radi ko urica trenutno

danas sam skužio preko teamviewera dok sam bio na poslu da su okretaji pali na nekih 300 i da se samo od sebe nakon 15-20 min vratilo na normalu, dosad sam morao ugasiti/paliti komp da zujanje prestane

nema mi nikakve logike osim da je unutra mrtvi kinez koji se pomalo raspada pa komadići pomalo ulaze u pumpu 

7 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

dobro ti eywa33 kaže, kad uhvatiš vremena rastavi kompletan sistem i pročisti ga, možda stavrno ima nešto što smeta

 

ja sam napravio jedan zajeb, kad sam radio front mesh mod nisam razmišljao o filteru za prašinu te primjećujem da mi u kućištu ima dosta prašine od kako sam ga prebacio na pod pored stola, sad mi samo ostaje ili složiti nekakav filter ili kućište vratiti na staro mjesto, iznad monitora

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
phanteks kaže...

dobro ti eywa33 kaže, kad uhvatiš vremena rastavi kompletan sistem i pročisti ga, možda stavrno ima nešto što smeta

 

ja sam napravio jedan zajeb, kad sam radio front mesh mod nisam razmišljao o filteru za prašinu te primjećujem da mi u kućištu ima dosta prašine od kako sam ga prebacio na pod pored stola, sad mi samo ostaje ili složiti nekakav filter ili kućište vratiti na staro mjesto, iznad monitora

 Ma nece biti nista od malo prasine, pa nije r9 tka alergicna

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
phanteks kaže...

dobro ti eywa33 kaže, kad uhvatiš vremena rastavi kompletan sistem i pročisti ga, možda stavrno ima nešto što smeta

 

ja sam napravio jedan zajeb, kad sam radio front mesh mod nisam razmišljao o filteru za prašinu te primjećujem da mi u kućištu ima dosta prašine od kako sam ga prebacio na pod pored stola, sad mi samo ostaje ili složiti nekakav filter ili kućište vratiti na staro mjesto, iznad monitora

 Imas one filtere koji se usarafljuju na vent prilikom ugrađivanja u kuciste, nisu skupi...

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...
phanteks kaže...

dobro ti eywa33 kaže, kad uhvatiš vremena rastavi kompletan sistem i pročisti ga, možda stavrno ima nešto što smeta

 

ja sam napravio jedan zajeb, kad sam radio front mesh mod nisam razmišljao o filteru za prašinu te primjećujem da mi u kućištu ima dosta prašine od kako sam ga prebacio na pod pored stola, sad mi samo ostaje ili složiti nekakav filter ili kućište vratiti na staro mjesto, iznad monitora

 Imas one filtere koji se usarafljuju na vent prilikom ugrađivanja u kuciste, nisu skupi...

 ima ih po ebayu za mukte praktički

8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Biraj klik

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

evo promjenio pumpu, radi ko urica, ovo neka mrvu jača verzija pumpe došla

isto tako promjenio one puste lijane, evo clear tubing, mislim da je to sad prihvatljivo

 

isto tako pozivam ostale entuzijaste, posebno kolegu phanteksa(koji je složio sasvim fino moj CM koji sam mu prodao da hladi GPU, a i moram mu se zahvaliti za pomoć jer me stvarno u detalje uputio kako promjeniti pumpu)

da podijele ovdje svoje AIO, custom i DIY vodena čudesa, da ne spamamo po ostalim temama

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 23:01 (lav1000).
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Vidi malog sta se razbahatio 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

ajde kad si me već spomenio, da pokažem koju sliku kako sam to složio te iskreno uopće nije bilo teško

 

jedini minus bih dodao CoolerMaster-ovoj "debeloj" pumpi pa cover sa ventilatorima izgleda previše odvojeno

 

također je bio plan ubaciti Arctic LF120 na procesor da to malo ljepše izgleda ali nažalost ispostavilo se da mu je pumpa stvarno crkla

 

samo da napomenem, razlike u temperaturi između Raijintek Morpheusa aftermarket zračnog hladnjaka i MasterLiquid Lite 240 su 28/30C sa istim rpm ventilatora, znači sad veselo rudari na 42/45C a na 1350rpm temp bude oko 37/38C, odlično ohlađena R9 390 "grijalica" 

 

 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
phanteks kaže...

ajde kad si me već spomenio, da pokažem koju sliku kako sam to složio te iskreno uopće nije bilo teško

 

jedini minus bih dodao CoolerMaster-ovoj "debeloj" pumpi pa cover sa ventilatorima izgleda previše odvojeno

 

također je bio plan ubaciti Arctic LF120 na procesor da to malo ljepše izgleda ali nažalost ispostavilo se da mu je pumpa stvarno crkla

 

samo da napomenem, razlike u temperaturi između Raijintek Morpheusa aftermarket zračnog hladnjaka i MasterLiquid Lite 240 su 28/30C sa istim rpm ventilatora, znači sad veselo rudari na 42/45C a na 1350rpm temp bude oko 37/38C, odlično ohlađena R9 390 "grijalica" 

 

 

 

 

 šteta za LF.a, izgledalo je da će raditi ali ipak riknuo

 

8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

e to je poso kad hladis 390ku na 38c 

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Kako da recimo naravim ovakav setup hlađenja? Da li ima taj set cijeli gotov za kupit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

koje je recimo najbolje vodeno hlađenje a da ima rgb svjetla i podršku za asus aura sync?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Nitko ne zna gdje nabaviti tipa ovaj set? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
crash11 kaže...

Nitko ne zna gdje nabaviti tipa ovaj set? 

U americi bi se moglo naručit nešto ovako, i to bi koštalo masu. Ne same komponente za vodeno, već ruke. Kod nas teško da itko radi ovakve stvari komercijalno. Inače se ovo radi sam, ako imaš volje i nešto znanja o osnovama koje možeš naučit po netu. Nema tu ništa specijalno teško, al ima dosta zezancije, i treba masu volje, vremena i strpljenja.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
eywa33 kaže...
crash11 kaže...

Nitko ne zna gdje nabaviti tipa ovaj set? 

U americi bi se moglo naručit nešto ovako, i to bi koštalo masu. Ne same komponente za vodeno, već ruke. Kod nas teško da itko radi ovakve stvari komercijalno. Inače se ovo radi sam, ako imaš volje i nešto znanja o osnovama koje možeš naučit po netu. Nema tu ništa specijalno teško, al ima dosta zezancije, i treba masu volje, vremena i strpljenja.

 evo našo sam nešto osnovno http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-liquid-cooler/masterliquid-maker-240/

11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Ovo što si linkao gore u videu i ovo poslije - nema veze jedno s drugim. Prvo je hardcore custom vodeno sa hard tubingom, ovaj CM je AIO samo za cpu hladit... šta uopće ti tražiš!?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
odjavljen
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

najbolje bi ti bilo da odeš ovdje https://www.ekwb.com/shop/ pa si sam posložiš što trebaš, ima i kompletnih kitova ali sa soft tubingom i bez gpu bloka, to zasebno kupuješ

također imaš i na ebay i aliexpress kompletnih kitova i u dijelovima

 

biraj što ti više paše

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

pozz

 

primjetio sam kod svog kelvina s36 da mu pumpa radi uvijek na max (bar mislim da je pumpa). Donedavno je komp bio na podu pa nisam ni primjetio,sada sam ga stavio da mi bude u visini monitora i cuje se jako zujanje iz dijela koji je na CPU. Kod paljenja je sve tiho,ne cuje se ni pumpa ni ventovi,kada ude u windowse i pumpa i ventovi su cujni. Ventove smanjim preko speed fana,no nema mi mogucnost kontroliranja brzine pumpe. Kao što vidite i cam software i speed fan pokazuju cpu na 2600rpm,dok su mi ventovi na 20% i gotovo necujni.

 

Pumpa je spojena na OPT_fan,a na CPU-fan kada spojim pumpa ne radi uopce. U postavkama BIOS-a ne vidim nikakve mogućnosti kontroliranja pumpe ili slicno.

 

Ima li netko ideju kako bi to mogao rijesiti,da nije uvijek na max?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Pumpa i treba raditi na max, ako radi manje ili ako se regulira preko neke fan krivulje to joj smanjuje vijek trajanja.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice