Water cooling sistem za Zalman R1

poruka: 6
|
čitano: 2.071
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Water cooling sistem za Zalman R1

Pozdra ekipa, evo nabavio sam novu konfiguraciju i kuciste Zalman R1 koje podrzava vodeno hladenje. Zanima me, ima li tko iskustva s ugradivanjem vodenog hladenja u ovo kuciste. Ne znam je li potrebno znati tocno dimenzije coolera koje moze stati u kuciste.

 

Mislim na hladenje za CPU! 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Water cooling sistem za Zalman R1

Nemam to kućište, ali po specifikacijam se vidi da možeš ugraditi vodeno hlađenje s radijatorom na mjestu gornja dva ventilatora. U principu možeš u to kućište utrpati skoro svako komercijalno vodeno hlađenje što se mjesta tiče. Koja ti je konfiguracija kad bi ugrađivao vodeno hlađenje?

12 godina
online
Re: Water cooling sistem za Zalman R1
cro8bit kaže...

Pozdra ekipa, evo nabavio sam novu konfiguraciju i kuciste Zalman R1 koje podrzava vodeno hladenje. Zanima me, ima li tko iskustva s ugradivanjem vodenog hladenja u ovo kuciste. Ne znam je li potrebno znati tocno dimenzije coolera koje moze stati u kuciste.

 

Mislim na hladenje za CPU! 

 Koje bi hlađenje stavljao? Signle radiator ili dual? Ako je single onda ga stavis iza di je vent za ispuh, na zadnju stranju, a ako dual onda pazi hoćeš li imati mjesta za matičnu

Toxx kaže...

Nemam to kućište, ali po specifikacijam se vidi da možeš ugraditi vodeno hlađenje s radijatorom na mjestu gornja dva ventilatora. U principu možeš u to kućište utrpati skoro svako komercijalno vodeno hlađenje što se mjesta tiče. Koja ti je konfiguracija kad bi ugrađivao vodeno hlađenje?

 Ali mora paziti hoće li imati mjesta za matičnu, jer koliko vidim po slikama, nema bas puno prostora između vrha kucista i matične, skoro pa niti nema

http://valid.canardpc.com/cache/banner/fmwm3z-4.png
9 godina
neaktivan
offline
Water cooling sistem za Zalman R1

i7 - 4790 procesor, Asus maticna te 290 grafa MSI. Stavio bi vodeno hladenje s 2 ventilatora jer sam vidio da je dosta ucinkovitije od onog s 1. Znaci morao bi skinuti ovaj gornji ventilator ako mislim staviti vodeno hladenje, ima dovoljno mjesta za staviti, mislim u knap je ali stane. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Water cooling sistem za Zalman R1
cro8bit kaže...

i7 - 4790 procesor, Asus maticna te 290 grafa MSI. Stavio bi vodeno hladenje s 2 ventilatora jer sam vidio da je dosta ucinkovitije od onog s 1. Znaci morao bi skinuti ovaj gornji ventilator ako mislim staviti vodeno hladenje, ima dovoljno mjesta za staviti, mislim u knap je ali stane. 

 Aha. Ali ne znam je li ima potrebe za takvim hlađenjem za taj procesor jer se on ne da overklokirati (osim ako nisi mislio na i7 - 4790k) .

Za dobro vodeno hlađenje s 240mm radijatorom i dva 120mm ventilatora je potrebno dati 700-800kn, a rezultati neće biti nešto značajno bolji (ako se ne overklokira naravno) nego sa jednim CM 212 EVO+ hladnjakom za 250kn.

 

Jedini plus za vodeno hlađenje je ako PC misliš češće transportirati jer ti je radijator učvrćen za kućite, a izmjenjivač topline na procesoru je poprilično male težine pa u transportu nema nikakve opasnosti da ti polomi soket procesora kao što je to moguće s nekim većim zračnim hladnjakom.

Minus kod vodenog hlađenja je voda :D odnosno što iz ko zna kojeg razloga može procuriti negdje i napraviti ti probleme, i osim toga rashladnu tekućinu treba izmjenjivati svakih 2-3 godine što znači da to hlađenje zahtjeva održavanje i ima posla :)

Razmisli si malo o opcijama još

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2015 14:55 (Toxx).
14 godina
protjeran
offline
Re: Water cooling sistem za Zalman R1
Toxx kaže...

...

Minus kod vodenog hlađenja je voda :D odnosno što iz ko zna kojeg razloga može procuriti negdje i napraviti ti probleme, i osim toga rashladnu tekućinu treba izmjenjivati svakih 2-3 godine što znači da to hlađenje zahtjeva održavanje i ima posla :)

Razmisli si malo o opcijama još

 Kod AIO vodenih nema nikakvog odrzavanja, sta vise, gubis garanciju ako ista diras...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice