Win 7 reinstall nakon motherboard swapa

poruka: 9
|
čitano: 1.887
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Win 7 reinstall nakon motherboard swapa

ovo nije bas tolko hardverska tema ali eto

znaci posto dobivam novi processor kupujem i maticnu pa ak neko moze u komentare napisati dal trebam deinstalirat windowse sa harda prije nek kaj napravim swap i onda oped installirati ili mogu iskoristiti neki prečac. u svakom slucaju imam orginalni windows 7 na CD ili DVD kaj got vec

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 reinstall nakon motherboard swapa
ihavenowingss kaže...

ovo nije bas tolko hardverska tema ali eto

znaci posto dobivam novi processor kupujem i maticnu pa ak neko moze u komentare napisati dal trebam deinstalirat windowse sa harda prije nek kaj napravim swap i onda oped installirati ili mogu iskoristiti neki prečac. u svakom slucaju imam orginalni windows 7 na CD ili DVD kaj got vec

 Ako imas OEM neces moc legalno aktivirati jer se windowsi (prvom instalacijom) vezu na maticnu plocu.

 

Ako imas RTM, prakticki mozes samo ubacit disk bezz reinstalacije i popravit drivere malo,

osim ako bas dobivas grozne rezultate.

mojpismonosa
10 godina
offline
Win 7 reinstall nakon motherboard swapa

Nazovi Microft Hrvatska i njihovoj sluzbi za korisnike objasni situaciju i nevidim zasto tebi nebi izisli u susret kad su drugima s istim il slicnim problemom izlazili.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Win 7 reinstall nakon motherboard swapa

Sve važne podatke spreni na neku drugu particiju ili vanjski disk prije nego išta napraviš.

Zatim staavi novu matičnu.
Ako radi radi,ako ne radi ponovo instaliraj WIndowse.Po želji vrati podatke na komp ili windowsovu particiju,reinstaaliraj sve programe koje si imao.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Win 7 reinstall nakon motherboard swapa

jel mozda bolja ideja od ovog expreminetiranja da napravim back-up na hardu, uninstallam windows, promejnim maticnu, installam oped?

iak neznam mogu li i tak posto je to OEM, a neko je spomenuo da se on binda sam na maticnu

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.1.2015 11:52 (ihavenowingss).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 reinstall nakon motherboard swapa
g12356 kaže...

Sve važne podatke spreni na neku drugu particiju ili vanjski disk prije nego išta napraviš.

Zatim staavi novu matičnu.
Ako radi radi,ako ne radi ponovo instaliraj WIndowse.Po želji vrati podatke na komp ili windowsovu particiju,reinstaaliraj sve programe koje si imao.

 ovo mi se cini ko najlogicnije rjesenje ali neko je prije spomenul da se OEM binda sam na maticnu pa reinstallacije nije moguca

 

tak da brijem da bum zval microsoft da mi vele dali mogu ja to sam tak

9 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 reinstall nakon motherboard swapa

stavio sam im na stranicu kao ticket il kaj vec ali osoba koja mi se javila je reterdirana....

a onda sam istrazil dalje i sazno da cim kupis novu maticnu stari windows koji si platio 200 eura mos bacit u smece tako da microsoft ne podrzava izmjenu maticne tj upgradanje processora i ti bi prakticki trebao kupit novi windows cim novi procesorski socket izade IAKO moras naljepit naljepnicu na kuciste ne na maticu

 

genijalci

14 godina
offline
Win 7 reinstall nakon motherboard swapa

Nazovi Microsoft Hrvatska i objasni im situaciju, najvjerojatnije ćeš dobiti novi kod za aktivaciju Windowsa te će poništiti stari.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 reinstall nakon motherboard swapa

nazval sam i rekli su mi potpuno nes razlicito neg "profesionalci" na forumu

rekli su da verziju koju imam moze biti na jednom jedinom pcu i nigdje drugdje da samo trebam nazvat kad zelim da resetaju moj kod i onda ce normalno radit na novoj maticnoj

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice