Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev. B

poruka: 90
|
čitano: 16.658
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev. B

Uskoro kupujem cooler, pa mi kažite koji od ta dva da kupim, cjenovno su isti, no performanse me zanimaju.

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev. B

Itko?

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev. B
Pc snova: Ekstremna EVGA x2 i7 975 eed 12x corsair 2 gb 1866mhz 7x 5870 1gb 8x 2tb hdd
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 16:16 (the mir).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev. B

zaboravi zalman.

on je bio dobar u vrijeme athlona xp i pentiuma 4

 

mugen je bolji.

uglavnom to je jedan od najjacih hladnjaka

http://www.speedtest.net/result/685679930.png
Moj PC  
7 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev
LUXX kaže...

zaboravi zalman.

on je bio dobar u vrijeme athlona xp i pentiuma 4

 

mugen je bolji.

uglavnom to je jedan od najjacih hladnjaka

LUXX kad kažeš onda sam siguran da Mugena kupujem!
EDIT: mozda i ne.

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 16:24 (4ucker).
14 godina
offline
Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev. B

Pitaj Micromana,on ima Zalmana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev. B

Pa i nije baš tako , a to piše i u predzadnjem BUG-u gdje je Zalman Performa dobio preporuku i super ocjene, a i meni je temperatura fantastična.

 

Ali kad mod kaže tako onda ok, nemam komentara više.

BE HAPPY xD : )
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev
Joe Cooker kaže...

Pa i nije baš tako , a to piše i u predzadnjem BUG-u gdje je Zalman Performa dobio preporuku i super ocjene, a i meni je temperatura fantastična.

 

Ali kad mod kaže tako onda ok, nemam komentara više.

Hmm, jel dobar, koliko ide u OCu!?

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
15 godina
offline
RE: Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev
Joe Cooker kaže...

Pa i nije baš tako , a to piše i u predzadnjem BUG-u gdje je Zalman Performa dobio preporuku i super ocjene, a i meni je temperatura fantastična.

 

Ali kad mod kaže tako onda ok, nemam komentara više.

A jesu stavili Mugena 2 ili Yasyu u test? NISU jer bi ih scythe sve rasturio

 

Mugen 2 ima masu i to se nemože poreć, Yasya također (nešto manja zato što je izrezana), tako sa malim brojem okretaja 120mm ventilatora procesor ohladite bez problema.

 

Jučer baš ušao u jednu trgovinu i vidio hypera TX3, puko sam se smijat kak je to čudo malo prema mom mugenu 2, a ni ovaj 212+ nije velik jest da je viši od Mugena,ali u širini i dužini gubi itekako. 212+ tek izgleda veliko kada su na njemu 2x120mm venta.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 16:38 (Hyperion).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev
Joe Cooker kaže...

Pa i nije baš tako , a to piše i u predzadnjem BUG-u gdje je Zalman Performa dobio preporuku i super ocjene, a i meni je temperatura fantastična.

 

Ali kad mod kaže tako onda ok, nemam komentara više.

tu si u krivu.

imo sam i mugena i true i jos neke

i moram priznat da je mugen super

imao sam i link na test gdje je mugen sve potuko (oko 15 hladnjaka)

dakle znam sto govorim

http://www.speedtest.net/result/685679930.png
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev
Hyperion kaže...
Joe Cooker kaže...

Pa i nije baš tako , a to piše i u predzadnjem BUG-u gdje je Zalman Performa dobio preporuku i super ocjene, a i meni je temperatura fantastična.

 

Ali kad mod kaže tako onda ok, nemam komentara više.

A jesu stavili Mugena 2 ili Yasyu u test? NISU jer bi ih scythe sve rasturio

 

Mugen 2 ima masu i to se nemože poreć, Yasya također (nešto manja zato što je izrezana), tako sa malim brojem okretaja 120mm ventilatora procesor ohladite bez problema.

 

Jučer baš ušao u jednu trgovinu i vidio hypera TX3, puko sam se smijat kak je to čudo malo prema mom mugenu 2, a ni ovaj 212+ nije velik jest da je viši od Mugena,ali u širini i dužini gubi itekako. 212+ tek izgleda veliko kada su na njemu 2x120mm venta.

Vidim da se volis hvaliti koliki ti je hladnjak naprema drugima, ali nije u velicini sve. Rade cu manje iskompleksirani hladnjak koji hladi gotovo jednako dobro

kao gromada od mugena 2, a kako su intelove ploce drugacije nego amd (ram utori su blizi procesoru), najvjerovatnije bi mi visio i preko ram-a, sto bas nije optimalno.

 

Uostalom nasao sam neku usporedbu na Tom's hardwer (znam nije optimalno al posluzi za usporedbu) u kojoj su Mugen 2 Rev B i CNPS10x Quiet.

 

@Joe Cooker, nisu ni modovi svu pamet svijeta popili, nova CNPS10X linija po svim testovima cini itekako dobre hladnjake koje ne zaostaju za konkurencijom.

 

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 16:54 (drnde).
14 godina
offline
Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev. B

Zalman Quiet i Performa imaju iste performanse ,sad nemam vremena pa nađem kasnije tako da je to za usporedbu sasvim ok.

 

BE HAPPY xD : )
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev. B

Zanimljivo, u bugu od proslog mejseca je cnpx 10 performa bio daleko najbolji hladnjak, pobjedio je u svim testovima, ja sam ga mislio sebi u novu konfu stavit ali vidim da ima i boljeg.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev. B

ja sam imao Mugena 1 ,dobar cooler do jedne granice ...sad imam zalmana quiet i 20 stupnjeva manju temp proca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev
Huurux kaže...

ja sam imao Mugena 1 ,dobar cooler do jedne granice ...sad imam zalmana quiet i 20 stupnjeva manju temp proca.

Malo sutra...

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
offline
RE: Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev
drnde kaže...

Vidim da se volis hvaliti koliki ti je hladnjak naprema drugima, ali nije u velicini sve. Rade cu manje iskompleksirani hladnjak koji hladi gotovo jednako dobro

kao gromada od mugena 2, a kako su intelove ploce drugacije nego amd (ram utori su blizi procesoru), najvjerovatnije bi mi visio i preko ram-a, sto bas nije optimalno.

 

Uostalom nasao sam neku usporedbu na Tom's hardwer (znam nije optimalno al posluzi za usporedbu) u kojoj su Mugen 2 Rev B i CNPS10x Quiet.

 

@Joe Cooker, nisu ni modovi svu pamet svijeta popili, nova CNPS10X linija po svim testovima cini itekako dobre hladnjake koje ne zaostaju za konkurencijom.

 

Znam da nije sve u veličini, ali velik dio o tome ovisi. Volio bih da mugen 2 ima toplovodne cijevi na bazi hladnjaka tj. da dotiču procesor to poboljšava odvođenje temperature onda bi bio još bolji.

 

Meni je 120mm hladnjak iznad ram-a točno tj. na njima i 120mm vent se da podići prema gore malo. Super je što je iznad ram-a odmah jer puše po njima.

 

Zalman performa/flex su ok, Quiet je preskup za ono što nudi.

 

Na ovom testu Mugen 2 dere sve, jedino je noctua bolja od njega,ali ona ima 2 ventilatora, a mugen 2 samo jedan.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev

da da, mogo si rec da ti je sad 50 stupnjeva manja

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev
Hyperion kaže...
drnde kaže...
....

 

Uostalom nasao sam neku usporedbu na Tom's hardwer (znam nije optimalno al posluzi za usporedbu) u kojoj su Mugen 2 Rev B i CNPS10x Quiet.

 

@Joe Cooker, nisu ni modovi svu pamet svijeta popili, nova CNPS10X linija po svim testovima cini itekako dobre hladnjake koje ne zaostaju za konkurencijom.

 

.....

 

Zalman performa/flex su ok, Quiet je preskup za ono što nudi.

 

Na ovom testu Mugen 2 dere sve, jedino je noctua bolja od njega,ali ona ima 2 ventilatora, a mugen 2 samo jedan.

Slazem se Performa i Flex su daleko najisplativiji Zalmani (osobno imam Flex-a s AC PWM ventom), Quiet nema niti PWM vent nego neki potenciometar sto je po meni debilno.

 

Sto se testa tice Mugen 2 "dere" Quiet-a za 1*C kada koriste isti vent (sto je nista zapravo), a Performa nije nesto losiji od Quiet-a. Ali to je samo jedan test.

Inace siguran sam da je Mugen2 jaci hladnjak od Zalmana, pogotovo pri nizim okretajima venta, medutim mene osobno je sama velicina mugena odbila od njegove kupnje,

a i Flex sam dobio za istu cijenu.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 18:05 (drnde).
16 godina
offline
Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev. B

Jasno da moćni Kant ima odgovor na sve dileme za razliku od trkeljanja svakojakih...

 

Imao sam Zalmana Flex i Mugena 2

 

Na Flexu je bio vent od 1200 RPM kao i Mugenu...

 

 

Situacija je sljedeca koliko sam primjetio, a primjetio sam...

 

Mugen ima bolje performanse od Zalmana ako drzite vent na manjem broju okretaja

 

Povecanjem brzine venta rastu i performanse Zalmana te se izjednacuju... Ne sjecam se tocno u celzijanera koji je bio hladniji...

 

 

Dakle, ako vam je tisina jedan od bitnih faktora tada je mozda Mugen bolji izbor...

 

 

A ako cete drzat vant na vise od 1000 RPM tada je vise manje svejedno

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev
drnde kaže...

Slazem se Performa i Flex su daleko najisplativiji Zalmani (osobno imam Flex-a s AC PWM ventom), Quiet nema niti PWM hladnjak nego neki potenciometar sto je po meni debilno.

 

Sto se testa tice Mugen 2 "dere" Quiet-a za 1*C kada koriste isti hladnjak (sto je nista zapravo), a Performa nije nesto losiji od Quiet-a. Ali to je samo jedan test.

Inace siguran sam da je Mugen2 jaci hladnjak od Zalmana, pogotovo pri nizim okretajima venta, medutim mene osobno je sama velicina mugena odbila od njegove kupnje,

a i Flex sam dobio za istu cijenu.

Anyway siguran sam da zalman bolje provodi toplinu zato što mu toplovodne cijevi dotiču bazu procesora, no da mugen ima to bilo bi belaja.


Ja sam zadovoljan sa mugenom ti sa zalmanom i super ionako nije neka razlika u temperaturi, a ni u cijeni.

Znam da mog phenoma II oladi sa 500 rpm-a u loadu bez problema i pritom je nečujan,ali baš ono nečuješ ga ni u noći u tihoj sobi da je 20cm od tebe.

 


Neki lik ispod spomenuo "thermalright vemonous", ajme šta taj ima toplovodnih cijevi...

 

http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/thermalright-venomous-x.html

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 18:02 (Hyperion).
15 godina
offline
RE: Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev

kazem ono sta je kod mene bilo...neznam zasto ...jedno 10 puta sam skidao cooler stavljao ga nazad ,mazao sa 3 vrsta paste ali nikakve pomoci na defaultnim naponima je temp isla preko 64 stupnja ..isto kao i sa defaultnim coolerom od amda... moguce je da mu je ventilator oslabio jer nisam primjetio da se vrtio vise od 1100 rpm ili mu je to max zaboravio sam vec...uglavnom na intelu je radio odlicno bio sam zadovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 18:11 (Huurux).
14 godina
protjeran
offline
RE: Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev
Hyperion kaže...


Znam da mog phenoma II oladi sa 500 rpm-a u loadu bez problema i pritom je nečujan,ali baš ono nečuješ ga ni u noći u tihoj sobi da je 20cm od tebe.

 

 

Tak je i u mom slucaju 500 rpm i super hladi a nista se ne cuje! :))

Skype: internet.gospodin
15 godina
offline
RE: Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev
RoTT kaže...
Hyperion kaže...


Znam da mog phenoma II oladi sa 500 rpm-a u loadu bez problema i pritom je nečujan,ali baš ono nečuješ ga ni u noći u tihoj sobi da je 20cm od tebe.

 

 

Tak je i u mom slucaju 500 rpm i super hladi a nista se ne cuje! :))

 

fascinantno:)

15 godina
offline
Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev. B

Ok, hvala svima na velik odaziv, no koji onda da uzmem?

Koji je bolji u "performanse-tišina" faktoru, te da nije velik, jer nemam neko mega veliko kućište. :)

 

Ima li neki jeftiniji a da je isti po performansama?

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev
Hyperion kaže...
drnde kaže...

Slazem se Performa i Flex su daleko najisplativiji Zalmani (osobno imam Flex-a s AC PWM ventom), Quiet nema niti PWM hladnjak nego neki potenciometar sto je po meni debilno.

 

Sto se testa tice Mugen 2 "dere" Quiet-a za 1*C kada koriste isti hladnjak (sto je nista zapravo), a Performa nije nesto losiji od Quiet-a. Ali to je samo jedan test.

Inace siguran sam da je Mugen2 jaci hladnjak od Zalmana, pogotovo pri nizim okretajima venta, medutim mene osobno je sama velicina mugena odbila od njegove kupnje,

a i Flex sam dobio za istu cijenu.

Anyway siguran sam da zalman bolje provodi toplinu zato što mu toplovodne cijevi dotiču bazu procesora, no da mugen ima to bilo bi belaja.


Ja sam zadovoljan sa mugenom ti sa zalmanom i super ionako nije neka razlika u temperaturi, a ni u cijeni.

Znam da mog phenoma II oladi sa 500 rpm-a u loadu bez problema i pritom je nečujan,ali baš ono nečuješ ga ni u noći u tihoj sobi da je 20cm od tebe.

 


Neki lik ispod spomenuo "thermalright vemonous", ajme šta taj ima toplovodnih cijevi...

 

http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/thermalright-venomous-x.html

Pogledaj sliku... http://www.frostytech.com/articleimages/201002/zalCNPS10xP_b.jpg

Puno stvari u životu nije sigurno, ali tvrda stolica uvijek je sranje.
14 godina
neaktivan
offline
Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev. B

Zanimaju me temperature Mugena 2.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev. B

Isplati li se dati 10kn više za Scythe Yasyu?

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev
4ucker kaže...

Isplati li se dati 10kn više za Scythe Yasyu?

Ako ti nije žao dati još 10kn zašto ne, čini se dobar hladnjak.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2010 23:45 (drnde).
15 godina
offline
RE: Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev
drnde kaže...
4ucker kaže...

Isplati li se dati 10kn više za Scythe Yasyu?

Ako ti nije žao dati još 10kn zašto ne, čini se dobar hladnjak.

Dobro, ali je i velik u p..... Nevinašce

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
15 godina
neaktivan
offline
Zalman CNPS10X Performa vs Scythe Mugen II Rev. B

1.) Yasya je mrvu bolja...2.) Yasya nema kompliciranu montažu...3.) Yasya je manja...4.) Yasya je ljepša...5.) Yasya je budućnost...

Puno stvari u životu nije sigurno, ali tvrda stolica uvijek je sranje.
Moj PC  
4 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice