Zracenje iz racunara, tv-a... zaključana tema

poruka: 57
|
čitano: 7.358
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Zracenje iz racunara, tv-a...

Molim vas da mi neko odgovori ako zna, jako mi je bitno. Imam osjetljivu kozu i kad sam na laptopu ili igram ps4, gledam tv lice mi se jako upali, postane crveno i necisto. Postoji li ijedan nacin da se zastiti od toga, pokusao sam par dana bez icega od nabrojanog ali je mnogo dosadno i jednostavno ne mogu bez tehnologije barem sat dva dnevno. Pokusao sam peskirom prekriti lice ali ne pali bas  mnogo. Postoji li nesto da moze biti rijesenje?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...

probaj retrovizor ili igraj na PS1 (iz tog vremena nema ni jedan prijavljeni slučaj)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...

nikada čuo za tako nešto...

16 godina
offline
Zracenje iz racunara, tv-a...

A kad izađeš na sunce?

Idi dermatologu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Zracenje iz racunara, tv-a...

       

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...
Nikad niste culi da zracenje iz tih tehnoloskih aparata steti kozi? Proguglajte. Nekome odmah steti nekome ubrzava starenje koze. Posljedica ima sigurno. Meni se lice zacrveni od toga. Zna li neko postoje li lcd televizori koji ne zrace stetno ili tako nesto?
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...

Pa s obzirom kolika populacija nema apsolutno nikakvih problema (osim eventualnog zamora očiju ali gledaj i u 100% prirodno sunce 8 sati pa će rezultat biti tu negdje), rekao bih da je problem u tebi. Odi fino kod dermatologa jer ovo spada skoro pod teorije zavjera.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Zracenje iz racunara, tv-a...

ma ignoriraj ove laike.. šta oni znaju. Naravno da koža stari.. (odu sati-godine, pred ekranom, istina, to nema veze sa zračenjem ali ima s ekranom). Dodaj i alufoliju, faktor +40.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...
ihush kaže...

ma ignoriraj ove laike.. šta oni znaju. Naravno da koža stari.. (odu sati-godine, pred ekranom, istina, to nema veze sa zračenjem ali ima s ekranom). Dodaj i alufoliju, faktor +40.

 dobra :D

Ja bi savjetovao jednostavno da udaljis monitor/tv od sebe?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...
Pa naravno da vecina nema vidljivih posljedica, ja i kazem da je u meni problem, imam osjetljivu kozu na zracenje iz tih cuda. Zato i trazim rijesenje
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...

Osim što su neki hipiji, pišu očite stvari. Sve zrači, jasno, ali i elektromagnetsko zračenje ima jedno zgodno svojstvo - snaga opada sa kvadratom udaljenosti. Jednostavno se odmakni od monitora.

 

I odi ebenom dermatologu, ostavi se googlanja po nwo i herbalife stranicama.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2016 20:28 (Sum_of_all_fears).
11 godina
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...
ihush kaže...

ma ignoriraj ove laike.. šta oni znaju. Naravno da koža stari.. (odu sati-godine, pred ekranom, istina, to nema veze sa zračenjem ali ima s ekranom). Dodaj i alufoliju, faktor +40.

 eto, kad nerazumljivo pričaš, još će te čovjek krivo shvatiti da alufolija dodatno šteti...

 

Bonjasky93, kolega ihush je mislio da se zaštitiš alufolijom, ovako kao na fotki dolje

i btw. dovoljno je ovako na vrhu glave, garantirano štiti i lice

9 godina
neaktivan
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...

Ostavi se takvih portala koje poslu idioti s previše slobodnog vremena i odi fino dermatologu jer možeš imati neki pravi zdravstveni problem s kožom.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...
JozoBozo121 kaže...

Ostavi se takvih portala koje poslu idioti s previše slobodnog vremena i odi fino dermatologu jer možeš imati neki pravi zdravstveni problem s kožom.

 Pa to je cinjenica koja se zna vec deceniju, mobiteli, racunari, televizori, mirkovalne, sve sto zraci je stetno za zdravlje. To sto ti na sebi ne vidis posljedice ne znaci da nije stetno, eto ja na sebi vidim i znam da steti, cim se odmaknem od racunara crvenilo prodje, cim sjedim sat vremena vrati se.

 

Isao sam dermatologu, nema tu velike pomoci, imam preosjetljivu kozu i zato moram pronaci nacin da uskladim to. Neko je pitao imam li problem sa suncem, da, i na njega sam osjetljiv ako je prejako, zacrvenim se sav. Jedini lijek je izbjegavati jako sunce i izbjegavati duzi boravak ispred racunara. Ali ja ne mogu bez toga to je problem-

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2016 21:18 (Bonjasky93).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...
picajzla0707 kaže...
ihush kaže...

ma ignoriraj ove laike.. šta oni znaju. Naravno da koža stari.. (odu sati-godine, pred ekranom, istina, to nema veze sa zračenjem ali ima s ekranom). Dodaj i alufoliju, faktor +40.

 eto, kad nerazumljivo pričaš, još će te čovjek krivo shvatiti da alufolija dodatno šteti...

 

Bonjasky93, kolega ihush je mislio da se zaštitiš alufolijom, ovako kao na fotki dolje

i btw. dovoljno je ovako na vrhu glave, garantirano štiti i lice

 To vi ozbiljni za alufoliju? Mogu li znati odakle vam to saznanje, nikad cuo za to. Znam da je alufolija dobar provodnik toplote, sad da stiti od zracenja nisam cuo.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...

Sto misliš zašto se one improvizirane fokusirane antene rade pomoću omni antene i ALU folije? Aluminij odbija radiovalove, ali nije mi jasno kako onda preživiš pod štednim žaruljama jer i one rade na isti princip kao i TV, laptop i sl. I jos k tome je žarulja daleko jači emiter takve svjetlosti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Zracenje iz racunara, tv-a...

- upravo zbog radio valova (općenito valova, pa i morskih) najbolje rezultate daje pakovanje morske ribe (alu tacna) nešto još s omega3 kiselinama.. i alge iz morskih dubina. Ukratko, ta folija. Ali ne kao gornja slika (amateri, ništa ne znaju..) to je za kosu, za lice, naravno, moraš aplicirati na lice.. pa sad da ne tražim neku pict, dalje znaš. (i dobro razmaži).

- retrovizor je obavezan, tad imaš pozadinsko zračenje (neizbježno od bigbanga) kao kompenzaciju ili prirodnu radijaciju. Pomaže i kipić sv.marije (onaj koji svijetli u mraku, smiruje ako ništa drugo, imaš već za 9,99 u konzumu i sl. svetištima).

.. sretno! (trebat će ti..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Zracenje iz racunara, tv-a...

Kupi si projektor i gejmaj na zidu.

100% bez zracenja

 

Za svaki slucaj otidji do dermatologa

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...
Bonjasky93 kaže...

Molim vas da mi neko odgovori ako zna, jako mi je bitno. Imam osjetljivu kozu i kad sam na laptopu ili igram ps4, gledam tv lice mi se jako upali, postane crveno i necisto. Postoji li ijedan nacin da se zastiti od toga, pokusao sam par dana bez icega od nabrojanog ali je mnogo dosadno i jednostavno ne mogu bez tehnologije barem sat dva dnevno. Pokusao sam peskirom prekriti lice ali ne pali bas  mnogo. Postoji li nesto da moze biti rijesenje?

Na pamet mi padaju dva moguća uzroka:

  • psiha, odnosno da su ti simptomi uzrokovani psihom - onda tražiš od svog liječnika opće prakse uputnicu za psihologa ili psihijatra
  • alergija - možda si alergičan na neku tvar koja se koristi u proizvodnji plastike ili kojeg drugog dijela uređaja za koje misliš da ti smetaju, a onda je opet adresa liječnik opće prakse pa nek te pošalje alergologu

 

Dakle, ne traži liječničke savjete na forumu od laika, nego pravac svom liječniku opće prakse pa neka on vidi što će i kamo će dalje s tobom.

 

"Zračenja" koje spominješ su bapske priče, to ti je slično onome kao kad ti bioenergetičar ili baba gatara spominje "energije".

11 godina
neaktivan
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...
mbaksa kaže...
Bonjasky93 kaže...

Molim vas da mi neko odgovori ako zna, jako mi je bitno. Imam osjetljivu kozu i kad sam na laptopu ili igram ps4, gledam tv lice mi se jako upali, postane crveno i necisto. Postoji li ijedan nacin da se zastiti od toga, pokusao sam par dana bez icega od nabrojanog ali je mnogo dosadno i jednostavno ne mogu bez tehnologije barem sat dva dnevno. Pokusao sam peskirom prekriti lice ali ne pali bas  mnogo. Postoji li nesto da moze biti rijesenje?

Na pamet mi padaju dva moguća uzroka:

  • psiha, odnosno da su ti simptomi uzrokovani psihom - onda tražiš od svog liječnika opće prakse uputnicu za psihologa ili psihijatra
  • alergija - možda si alergičan na neku tvar koja se koristi u proizvodnji plastike ili kojeg drugog dijela uređaja za koje misliš da ti smetaju, a onda je opet adresa liječnik opće prakse pa nek te pošalje alergologu

 

Dakle, ne traži liječničke savjete na forumu od laika, nego pravac svom liječniku opće prakse pa neka on vidi što će i kamo će dalje s tobom.

 

"Zračenja" koje spominješ su bapske priče, to ti je slično onome kao kad ti bioenergetičar ili baba gatara spominje "energije".

 Meni na pamet pada da puno seres. Psihologa ti posjeti jer ovo nema veze sa psihologijom, malo iscitavaj po netu i druge naucne oblasti osim tema o kompjuterima, igricama itd. Stotine naucnih istrazivanja su dokazala stetnost zracenja iz racunara itd, to znaju i mala djeca a eto neki od vas su sad saznali ali i dalje odbijate da prihvatite to.

 

Ja nisam dosao ovdje da utvrdjujem uzrok zasto meni smeta sjedenje ispred racunara jer znam zasto, bio sam kod dermatologa, vec sam dosao DA NADJEM RIJESENJE CIME DA SE ZASTITIM AKO SAM VEC NA RACUNARU. Nisam trazio dermatoloski nalaz i misljenje. Nikakve to bapske price nisu, kao sto rekoh, treba citati sve naucne oblasti a ne samo znati o hardveru i softveru a neko te pita npr sta je globalno zagrijavanje, ti odgovoris "nisam tu igricu igrao"

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2016 8:31 (Bonjasky93).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...
JozoBozo121 kaže...

Sto misliš zašto se one improvizirane fokusirane antene rade pomoću omni antene i ALU folije? Aluminij odbija radiovalove, ali nije mi jasno kako onda preživiš pod štednim žaruljama jer i one rade na isti princip kao i TV, laptop i sl. I jos k tome je žarulja daleko jači emiter takve svjetlosti.

 i te stedne sijalice mi takodje smetaju, u kuci ih zbog toga i ne koristim.

16 godina
odjavljen
offline
Zracenje iz racunara, tv-a...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...
Moooolim te nemoj otvarati temu globalnog zatopljenja. U tome ima toliko faktora da je to strašno nešto... I ne praviti se previše pametan...

OT: sijećam se da je u doba crt-a bilo onih stakala protiv zračenja, ali sada takvo nešto naći za 22-24 ili 40 inča je nemoguće. Ja sam osobno imao "seanse" crtanja i po 16-18 sati, pa su samo oči bile problem. Izgleda da imaš jaaaako osjetljivu kožu. Mi na forumu ti i ne možemo pomoći oko toga. U današnje vrijeme nisam nikog čuo da se žali na takvo nešto. Ako si bio kod doktora i imaš konačnu dijagnozu, onda znaš što ti je činiti, max. 2 sata i to je to. I pitanje, peče li kad se koža zacrveni ili ne? I naravno, po tvom pisanju i onom "ali ja ne mogu bez toga" djeluje mi kao da si jako mlad, ali dobro...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Zracenje iz racunara, tv-a...

A zašto bi netko stavljao staklo i štitio se protiv LED dioda?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zracenje iz racunara, tv-a...

Vise me interesuje neki LCD televizor koji ima te nekakve filtere protiv zracenja, jer sad kad izadje nova fifa na ps4 cu je igrati dosta vremena, a i laptop obicno povezem sa tv-om i koristim ga. Jeste li ozbiljni ovo za foliju? Neko kaze da cak ako se nalazi pored tebe pomaze u zastiti od zracenja.

 
0 6 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Zracenje iz racunara, tv-a...

Ne tolaj ili idi kod doktora.

Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...
Bonjasky93 kaže...

Vise me interesuje neki LCD televizor koji ima te nekakve filtere protiv zracenja, jer sad kad izadje nova fifa na ps4 cu je igrati dosta vremena, a i laptop obicno povezem sa tv-om i koristim ga. Jeste li ozbiljni ovo za foliju? Neko kaze da cak ako se nalazi pored tebe pomaze u zastiti od zracenja.

 Ajd nemoj zezati da ti ovo sve pises ozbiljno????????????????????????????

13 godina
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...

Troll alert?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Zracenje iz racunara, tv-a...

Jedino zračenje koje izlazi iz televizora i monitora je ono svjetlosno. LED zbog vece količine plave svjetlosti ima neke losije efekte na oci, ali to se počelo popravljati, ali nikada nigdje nisam pročitao da nekome to utječe na kožu. Znaci da bi isti učinak trebao imati i na suncu. Osim ako nisi monitor napravio iz kućne radisnosti pa si slučajno upotrijebio zavojnicu iz mikrovalne pećnice. Kolega je dobro rekao za psihologa jer postoje ljudi koji pročitaju takve gluposti na netu i mozak im podsvjesno počinje uzrokovati takve simptome. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2016 9:53 (JozoBozo121).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice