Zvučne kartice - Generalni Topic izdvojena tema

poruka: 1.875
|
čitano: 514.914
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
luka_cro kaže...

Zanima me dal kad bih imao zvucnu karticu bi cuo sumove na slusalicama kad pomakem mis jer sad kad ustekam slusalice na intregusu onda kak pomakivam mis cujem lagane sumove.

Ne, nešto ti ometa zvučnu, ili je prid smrt!?

Google je pametan samo onoliko koliko je pametan i onaj koji ga koristi!?
13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Vjerojatno se radi o šumovima uzrokovanim EM valovima  zbog nedostatka bilo kakve zaštite na samom audio čipu na ploči. Neke jače integruše su smještene dalje od kondenzatora oko procesora,napojne i sličnih komponenata ili čak u vidu zasebne pločice tj. PCB-a tipa Supreme XFi koja je oklopljena, upravo poradi zaštite. Ono što možeš učiniti,je uzeti PCI karticu - savjetujem do 100kn kupnju,ništa extra,a da se itekako osjeti boost.

 

AudigySE,imaš ju na oglasniku tj. njuškalu za šaku kuna,a zvuk spram onboarda - još pogotovo takvog je mrak..samo ju stavi  u što dalji PCI slot,najbolje negdje ispod grafe u pravilu..i to je to.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2010 8:17 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

ne vjerujem da je zvuk puno bolji između integrirane(ali novijih kao šta ja imam realtec 889) i zvučne audigy se koje su već stare zvučne

 

imam x-fi xtreme gamer i genius 5050,razlika se osjeti ali nije to sad baš jako izraženo

 

najbolja low budžet zvučna je asus xonar DS(za 400kn nova) i ako se kupuje zvučna ispod toga se ne bi se smjelo ić,može još i polovne x-fi xtreme gamer i x-fi xtreme music

 

uglavnom sve ovisi o kvaliteti zvučnika,na loše zvučnike tipa logitech x-530 i slabijih se isplati stavit audigy od 100/150kn ali neku skuplju nikako

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Realtek 889A je među 2 njihova najjača codeca,tvoje mišljenje je opravdano. However, sa čak AudigySE zvuk je ako ništa drugo,onda - glasniji. Ne mogu to objasniti, također koristim 889 na ploči kod roditelja, i usporedio sam ga sa AudigySE najobičnijom 80kn polovnom karticom. Sve je glasnije i poprilično jasnije.

 

Jasno,spram bilo kojeg niže rangiranog Realteka,889A je avion.

 

http://www.xbitlabs.com/articles/mainboards/display/ga-p35-ds3l_5.html#sect0

 

Ta ploča ima ALC888, imao sam i njega na jednoj Asusici, 889A je osjetno bolji codec, neusporedivo. Dovoljno je čekirati SNR ( 108dB vs. 95dB ) i ADC ( 6 vs. 4 ) raspored..

 

http://www.realtek.com.tw/images/products/High_Definition_Audio_Codec_Selection_Guide_07182008.jpg

 

Pošto se radi ipak samo o X530 zvučnicima ne bi išao na išta preko AudigySE-a za 80-100kn. U najboljem slučaju eventualno kakva Audigy2 za 150kn.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 20:02 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

čudno kako ti je zvuk glasniji

 

meni je ista glasnoća bio na realtec integriranoj ili na x-fi xtreme gamer,jedino sa uključivanjem/isključivanjem,mjenjanjem postavi i ostalim điđama dobivam jaču glasnoću

 

nabavio sam nedavno i zvučnike i zvučnu tako da neznam puno a nemam ni dobro uho

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic

AudigySE nije ništo drugi nego X-Fi Extreme Audio bez Crystelizer supporta,

što se vrlo lako riješi driverima...

 

Audigy SE čip:

 
 

X-Fi Xtreme Audio čip:

 
 

Pravi X-Fi čip na karticama više klase:

 

 

Imam i AudigySE i X-Fi Xtreme Audio,

i kad se na AudigySE stave modani driveri razlike u zvuku više nema...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
M4X kaže...

čudno kako ti je zvuk glasniji

 

meni je ista glasnoća bio na realtec integriranoj ili na x-fi xtreme gamer,jedino sa uključivanjem/isključivanjem,mjenjanjem postavi i ostalim điđama dobivam jaču glasnoću

 

nabavio sam nedavno i zvučnike i zvučnu tako da neznam puno a nemam ni dobro uho

Ne znam,kabel je još čak mijenjan,Bandridge 3.5mm M>M umjesto standardne zelene bananice. Na AudigySE se od uvodnog zvuka u Windowsima do reprodukcije mp3-ca sve čuje nekako čišće i glasnije, meni bar. Uspoređivao sam bez ikakvih EQ i ostalih debilnih 3D efekata upaljenih.

 

Iako se slažem da je 889A odličan u toj klasi,codec.

 

Da,oko 70% AudigySE kartica je modabilno softverom pošto imaju isti audioprocesor kao i X-Fi Extreme Audio. Za 80kn svakako dobra kupnja,i mod ukoliko je moguć. Dosta sam pisao još na PC Ekspertu o tome prije 3g.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 20:29 (thedream).
15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic
ja cu vjerojatno sutra uzeti u linksu audigy se za 219kn....don kihoty imas link kako pretvorit se u xi-fi?
When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
luka_cro kaže...
ja cu vjerojatno sutra uzeti u linksu audigy se za 219kn....don kihoty imas link kako pretvorit se u xi-fi?

Neisplativo,griješiš. 220kn je 2.5x veća cijena nego ta kartica vrijedi. 80-100kn.

 

http://www.njuskalo.hr/pc-kartice/sound-blaster-audigy-se-sb0570-oglas-1724022

 

130kn traži ovaj momak..i to je 100kn jeftinije nego u trgovini. Svaka čast garanciji,ali zvučna ili radi ili ne radi. Imao sam ih 20 i ako ne radi, možeš lemiti po njoj koliko hoćeš,nema šanse. Grafa još nekako,ali zvučna no way.

 

Link..

 

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=47961

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=276264

 

Najbolje ovo za početak probati..od srbića..

 

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=204408

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 20:37 (thedream).
15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic
pa kad nemogu nac nigdje rabljenu za 80kn.
When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic

Koja bi zvucna po vama onda bila idealna za z-5500? Sad koristim integrisanu na gigabyte ep43-ds3 i optika je izmedju nje i zvucnika.

:)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
logic kaže...

Koja bi zvucna po vama onda bila idealna za z-5500? Sad koristim integrisanu na gigabyte ep43-ds3 i optika je izmedju nje i zvucnika.

Za optiku zvučna nije toliko važna koliko za analogiju gdje je zvučna 80% a zvučnik tek 20% težine. Odlična zvučna će izvući i iz prosječnih zvučnika tipa X530 maksimum,što se ne može reći recimo za kakav prosječni Realtek,Via,ili ADi codec i Z2300 primjerice.

 

Ne treba ti druga zvučna,tebi Z5500 odrađuje posao,ne zvučna. Zvučna samo šalje signal na DAC od Z5500 koji obrađuje zvuk.

 

Inside the SoundTouch™ Control Center lies a Cirrus CS494003 32-bit DSP to handle both Dolby® Digital and DTS® bitstreams including DTS® 96/24 data for unsupassed sound quality. A Cirrus CS42526 data conversion chip is used to move signals between the analog and digital domains. The CS42526 contains an amazing number of high-quality converters including six 24-bit DACs and two 24-bit ADCs.

Cemetary gates
14 godina
protjeran
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic

Ma moguće je, isprobao sam mod na sve tri generacije AudigySE.
na svima šljaka...

Jedino nije mod više uptodate, tako da na W7 nekad ne želi raditi Crystelizer
kako treba, ali na XP radi savršeno:
http://rapidshare.com/files/151896076/Audigy_to_X-Fi_Extreme_Audio_1_04_0079_XP_Vista_4_2.rar

ili

http://rs418tl.rapidshare.com/#!download|418|151896076|Audigy_to_X-Fi_Extreme_Audio_1_04_0079_XP_Vista_4_2.rar|70416

Tema od Daniela_K direktno sa CL foruma:
http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaster/SB-P17X-Series-Support-Pack-2-7-04-01-2010-AudigySE-Value-LS/m-p/553341
(ovdje i sam napominje da Crystelizer ne radi na W7 i WVista, ali ovo je novi mod totalno)

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Mene na Visti hebalo dosta. Mršti se

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
thedream kaže...
logic kaže...

Koja bi zvucna po vama onda bila idealna za z-5500? Sad koristim integrisanu na gigabyte ep43-ds3 i optika je izmedju nje i zvucnika.

Za optiku zvučna nije toliko važna koliko za analogiju gdje je zvučna 80% a zvučnik tek 20% težine. Odlična zvučna će izvući i iz prosječnih zvučnika tipa X530 maksimum,što se ne može reći recimo za kakav prosječni Realtek,Via,ili ADi codec i Z2300 primjerice.

 

Ne treba ti druga zvučna,tebi Z5500 odrađuje posao,ne zvučna. Zvučna samo šalje signal na DAC od Z5500 koji obrađuje zvuk.

 

Inside the SoundTouch™ Control Center lies a Cirrus CS494003 32-bit DSP to handle both Dolby® Digital and DTS® bitstreams including DTS® 96/24 data for unsupassed sound quality. A Cirrus CS42526 data conversion chip is used to move signals between the analog and digital domains. The CS42526 contains an amazing number of high-quality converters including six 24-bit DACs and two 24-bit ADCs.

Ma cisto informativno me zanimalo. Ne bih ulagao u zvucnu svakako kad mi se 80% vremena na njima vrti noddy ;)

:)
16 godina
odjavljen
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
logic kaže...

Koja bi zvucna po vama onda bila idealna za z-5500? Sad koristim integrisanu na gigabyte ep43-ds3 i optika je izmedju nje i zvucnika.

ova asus xonar je odlična

http://www.links.hr/index.php?naziv=Zvu%E8na+kartica%2C+PCI%2C+ASUS+Xonar+Essence+ST+7.1&option=artikl&id_kategorija=05231&id_artikl=052.310.013

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic

Heehehehe

Toliko para definitivno necu dati a pogotovo kad mi zvucnici ionako preskacu zvucnu.

:)
16 godina
odjavljen
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
logic kaže...

Heehehehe

Toliko para definitivno necu dati a pogotovo kad mi zvucnici ionako preskacu zvucnu.

imaš vrhunske PC zvučnike i oni zahtijevaju i vrhunsku zvučnu karticu,mislim da bi osjetio velika poboljšanja u kvaliteti i čistoći zvuka

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 20:47 (M4X).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic

Ti tvrdis da bi bilo velike razlike a kolega gore da nema razlike jer je ionako optikom povezano i zvuk direktno ide na zvucnike i preskace se zvucna kartica. Sad sam zbunjen. Kako to zapravo funkcionice. Tu sam tanak.

:)
16 godina
odjavljen
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
logic kaže...

Ti tvrdis da bi bilo velike razlike a kolega gore da nema razlike jer je ionako optikom povezano i zvuk direktno ide na zvucnike i preskace se zvucna kartica. Sad sam zbunjen. Kako to zapravo funkcionice. Tu sam tanak.

aha optika,nisam vidio...neznam onda

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
M4X kaže...
logic kaže...

Heehehehe

Toliko para definitivno necu dati a pogotovo kad mi zvucnici ionako preskacu zvucnu.

imaš vrhunske PC zvučnike i oni zahtijevaju i vrhunsku zvučnu karticu,mislim da bio osjetio velika poboljšanja u kvaliteti i čistoći zvuka

Tako može i parsto kuna utrpat u poštene kablove,itd. itd. Razlika je manja u svakom slučaju između tog Xonara i njegovog DAC-a u zvučnicima nego analognog i digitalnog spajanja. Da ne spominjem uopće usporedbu njegove onboarduše i toga šta ima u zvučnicima.

 

Ako imaš love logic,ubodi taj ST,ali po meni ti to ne treba..Vjerojatno se radi o kakvom zelo močnom kako bi rekli Slovenci, Burr-Brown DAC-u unutra i Wolfson ADC-u,ali jbga..1500kn nije malo iskeljiti za zvuk. Morao bi biti dosta pijan za to - osobno.

Cemetary gates
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic

Sta radi zvucn a sta zvucnici u mom slucaju. Koji zvuk i u kolikoj mjrei obradjuje koji hardware. Ako nije problem da mi neko pojasni kako to tacno funkcionise. Stvarno sam tanak u tom dijelu hardwarea.

:)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
logic kaže...

Ti tvrdis da bi bilo velike razlike a kolega gore da nema razlike jer je ionako optikom povezano i zvuk direktno ide na zvucnike i preskace se zvucna kartica. Sad sam zbunjen. Kako to zapravo funkcionice. Tu sam tanak.

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/pc-multimedia-sustavi-vs-hi-fi-multimedia-sustavi/65989.aspx

 

Pričali smo o tome lođ,zadnja 2,3 posta..

Cemetary gates
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic

Aaaaaaaaaaaa

Pa sjecam se. I ja sam tu nesto nalupao ;)

Koliko procitah dok god je optika u pitanju i z5500 ne moram se zamarati zvucnom i ona manje vise nista i ne radi osim mozda u igrama.

 

Nego sta napravi sa audijem ;)

Kupi forda kao ja i odrzavanje ti je bagatela ;)

A da ne pricamo o kradji ;)

:)
14 godina
protjeran
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
logic kaže...

Sta radi zvucn a sta zvucnici u mom slucaju. Koji zvuk i u kolikoj mjrei obradjuje koji hardware. Ako nije problem da mi neko pojasni kako to tacno funkcionise. Stvarno sam tanak u tom dijelu hardwarea.

Zvučnici ne obrađuju ništa,

eventualno ako imaju aktivno pojačalo mogu pojačavati zvuk,

ili filtrirati. Zvučnici reproduciraju, a zvučna kartica obavlja obradu.

 

E sad, sve ove zvučno onboard su prilično tupe,

zvuk im je kao iz bačve...Ako si se ikad bavio glazbom znaš o čemu pričam.

 

Uzmi običnu AudigySE, nemoj ju ni modati, zvučat će bolje od bilo koje onboard kartice.

 

Dobra zvučna kartica od loših zvučnika izvuče ono najbolje, a loša zvučna

kartica od najboljih zvučnika ne napravi ništa...

 

X-530 recimo tri puta više snage nego moj CL 5.1 sustav,

puno bolji woofer, ali CL zvučnicu su jednostavno čišći,

kristalniji, zvuk je oštar i precizan za razliku od Logitech sustava.

 

Snaga nije sve, ali moj savjet je da imaš bar AudigySE, polovnjaču dobiješ za 60-130kn,

modaš i uživaš. Ako voliš klasičnu glazbu, live nastupe itd,

primjetit ćeš ogromnu razliku, zvukove koje prije nisi ni znao da postoje.

 

Inače, sve ove kartice su "drek" naspram pravi hardwareskih kartica koje u sebi

imaju virtualne analogne instrumente. No te kartice ne služe za produkciju već

za stvaranje glazbe preko PC-a.

 

Recimo jedal FL studio može imati milijun zvukova, ali to zvučni umjesto,

jer digitalni zvuk je previše precizan, i zato ne zvuči prirodno.

No te hardwareske kartice nisu toliko precizne, a finoću im daje sama činjenica

što nema pretvorbe iz dugitalnog u anologni zvuk.

 

Ako imaš nekog tko radi na radio postaji, a da imaju HW obradu zvuka,

zatraži dati pusti samo sample iz bilo kojeg programa, recimo CuBase

sa svojim modulima, i bez modula:

http://www.steinberg.net/en/products/hardware.html

 

Razlika nebo i zemlja...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Njegovi zvučnici imaju i DAC i ADC.

 

Inside the SoundTouch™ Control Center lies a Cirrus CS494003 32-bit DSP to handle both Dolby® Digital and DTS® bitstreams including DTS® 96/24 data for unsupassed sound quality. A Cirrus CS42526 data conversion chip is used to move signals between the analog and digital domains. The CS42526 contains an amazing number of high-quality converters including six 24-bit DACs and two 24-bit ADCs.

 

Praktički ima zvučnu u zvučnicima.

 

A ništa,šta bi napravio sa traktorom. Popravio ga,oko 4500kn me došlo,morali su rastavljati i čistiti turbo punjač, kod starijih TDi-ja to ide malo izgleda kompliciranije što se servisa tiče,ima dosta posla iako u pravilu gaze preko 400tkm. Sve filtere promijenili,ovo rastavili očistili..i ruke dodaš,puc,mogao 2x Z5500 uzeti haha.

 

Nemam novca nažalost za automobil novi tako da će i 10g star TDi sa 160tkm biti ok,pogotovo sad nakon velikog servisa.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 21:07 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Don Kihoty kaže...

Ma moguće je, isprobao sam mod na sve tri generacije AudigySE.
na svima šljaka...

Jedino nije mod više uptodate, tako da na W7 nekad ne želi raditi Crystelizer
kako treba, ali na XP radi savršeno:
http://rapidshare.com/files/151896076/Audigy_to_X-Fi_Extreme_Audio_1_04_0079_XP_Vista_4_2.rar

ili

http://rs418tl.rapidshare.com/#!download|418|151896076|Audigy_to_X-Fi_Extreme_Audio_1_04_0079_XP_Vista_4_2.rar|70416

Tema od Daniela_K direktno sa CL foruma:
http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaster/SB-P17X-Series-Support-Pack-2-7-04-01-2010-AudigySE-Value-LS/m-p/553341
(ovdje i sam napominje da Crystelizer ne radi na W7 i WVista, ali ovo je novi mod totalno)

Jesi li probao Asio4 ALL drivere na toj SE kartici ?

 

Da li uspiješ smanjiti latenciju na barem 8 m/s ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 21:26 (Gradonačelnik).
15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Upravo sam kupio Sound Blaster Audigy SE (sb0570) za 90kn. I jel je to sad dobar upgrade za razliku od onboard jos kao uspijem staviti xi-fi drivere?

 

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
luka_cro kaže...

Upravo sam kupio Sound Blaster Audigy SE (sb0570) za 90kn. I jel je to sad dobar upgrade za razliku od onboard jos kao uspijem staviti xi-fi drivere?

 

je,dobra zvučna za malo novaca....taman za logitech x-530...trebao bi osjetit razliku u kvaliteti zvuka i čistoći,normalno na bolje

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
M4X kaže...
luka_cro kaže...

Upravo sam kupio Sound Blaster Audigy SE (sb0570) za 90kn. I jel je to sad dobar upgrade za razliku od onboard jos kao uspijem staviti xi-fi drivere?

 

je,dobra zvučna za malo novaca....taman za logitech x-530...trebao bi osjetit razliku u kvaliteti zvuka i čistoći,normalno na bolje

A bude li dobra za logitech z2300?Ovi x530 zvucnici idu u ured pa sam cu kupiti drugi tjedan kad bum isel do zagreba z2300 u protisu jer su 200kn jeftiniji nego u linksu.

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice