Amis 3u1 Total - review

poruka: 129
|
čitano: 78.500
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Amis 3u1 Total - review

Otkantao sam T-Com nakon prevelikih troškova pa se odlučih za Amis 3u1 Total.

 

Kako je do kraja 10. mj. akcija da se narednih 12 mj. plaća pola mjesečne naknade za sve 3u1 pakete, ja sam uzeo Total paket.

I zato sad imam idućih 12 mj. : 73 tv kanala (ovaj mjesec 109), HBO + Cinemax paket prvi mjesec, 24 mbit down/768 kbit up flat internet, 1500 min besplatno prema fiksnoj nacionalnoj mreži, 10h snimalice i za dodatnih 15 kn mjesečno - opciju 48h unazad premotavanja (povećava se broj kanala na kojima je ova opcija moguća).

Sve to za 164 kn/mj. do 1.10.2012. Od tada ide cijena od 314 kn/mj. plus troškovi pozivanja na pokretne mreže.

 

Trenutno sam (nadam se ne zadugo) na bakrenoj parici iz 1971. godine.

 

 

Telefon :

+ nema smetnji

+ ista kvaliteta poziva kao i na T-Comu

+ prikaz broja se pojavi za 3 sekunde

+ zabrana prikaza broja radi (namjesti se u uređaju)

+ 1500 minuta besplatno prema fiksnoj nac. mreži je meni najbitnije

+ najjeftinija obračunska jedinica za pozive od svih operatera (razlika je oko 3 lp prosječno)

+ 0.07 lp je uspostava poziva

 

 

Router - Enkom A1521-i :

Ruter webui Ruter webui
 
Ruter Ruter
 

+ kvaliteta izrade

+ detaljan webui

 

- čudno napisani meniji u webui-u

- nije označeno na koji se port mora spajati IPTV

- NEMA NIKAKVIH UPUTA! (barem ja nisam dobio)

 

Internet :

+ isporučuje koliko je napisano :

(testirano s upaljenim IPTV-em, gore piše da je maksimalna propusnost 21 mbit, ostatak opada na IPTV, kad je ugašen 17 down/ 1.5 up)

 

Ruter Ruter
 

download download
 

upload upload

+ za razliku od bivšeg T-Coma, zasad još nijednom nije pukla veza 

+ nema padova u brzini bez obzira na svakojake uvjete (npr. prime time kod B.neta)

 

Televizija :

+ kvaliteta slike u odnosu na ostale operatere

+ izvrstan STB

+ odličan OS koji se redovito nadograđuje

+ fenomenalan Media Centar (uskoro dolazi stream preko računala i podrška za još kodeka)

+ 10h snimalice + 48h premotavanja unazad za 15 kn mjesečno

+ HDMI 1.4

+ Dolby Digital

+ odabir rezolucije prikaza (576p - 1080p)

+ uz HBO paket dolaze filmovi i serije koji su se nedavno prikazivali na HBO-u besplatno u Videoteci

+ mala potrošnja bandwitha

+ e-sata i usb priključak za eksterne memorije

+ HD kanali (ESHD, NatGeoHD, Discovery HD, History HD) besplatni do 31.12.2011.

+ čita .srt

+ brz UI na novom STB-u

 

STB i MyBook STB i MyBook
 
STB odozada STB odozada
 
daljinski daljinski
 
SD slika sa AmisTV-a SD slika sa AmisTV-a
 
HDMI 1.4 HDMI 1.4
 
Media centar Media centar
 
Iron Man 720p prikaz sa HDD-a Iron Man 720p prikaz sa HDD-a
 
Dijakritičkih znakova nema za titlove Dijakritičkih znakova nema za titlove
 
EPG EPG
 
EPG EPG
 
HBO videoteka HBO videoteka
 
Vrijeme Vrijeme
 
Uskoro dolazi HD Uskoro dolazi HD
 
dodatne mogućnosti STB dodatne mogućnosti STB
    

 

Podrška :

+ ultra brza podrška preko društvenih mreža (FB, Twitter), ali i preko telefona (prosječno 10-ak sek čekanja)

+ fala bogu stručni za razliku od T-Com početnika

+ iskreni su kad je riječ o glupom problemu

 

 

Zaključne ocjene :


Oprema : 4.5/5 - nikakvih problema pri spajanju, ali nema NIKAKVIH UPUTA o samim uređajima (ima za spajanje)

Televizija : 5/5 - definitivno najbolja televizija koju sam ikad imao (prošao sam BtNet, OptiTV, B.net još imam al je koma uređaj, MaxTV i Iskon koji je najbliži IPTV ovom)

Internet : 5/5 - nema pucanja veze, maksimalna isporuka brzine kolika je moguća za paricu, nema padova u brzini i ogromna brzina za tu cijenu

Telefonija : 5/5 - najjeftinija u HR!

 

Ukupno : 5/5 - najbolji, a i najjeftiniji prijelaz sa T-Coma ikad !!!! (t-com 450 kn prosječno + b.net 125 kn, a amis račun će ovih 12 mj biti točno 169,11 kn!)

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2012 20:27 (Mitch).
 
35 0 hvala 23
13 godina
offline
Amis 3u1 Total - review

Odlična recenzija! {#}

★★★★★ Ako sam ti pomogao stisni HVALA!! ★★★★★
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Amis 3u1 Total - review
Mitch kaže...

..

- nije označeno na koji se port mora spajati IPTV

--

..

+ ultra brza podrška preko društvenih mreža (FB, Twitter), ali i preko telefona (prosječno 10-ak sek čekanja)

+ fala bogu stručni za razliku od T-Com početnika

+ imaju remote pristup u ruter i STB

+ iskreni su kad je riječ o glupom problemu

.. 

- svejedno koji port. (za razliku od npr tcoma, zapravo razlike ni netreba biti, to su samo ograničenja).

- podrška je OK, velika razlika kad nešto tražiš-pitaš.. po potrebi i nazovu idući dan i sl. Kontaktira se s ljudima, ne s 'Avatarom'.

- remote pristup sad imaju svi, npr reset ili podešavanje passworda.

- vrlo pošteni (koliko to ISP može biti).

 

- btw, stari STB je 'Mercedes' gledajući priključke i opcije u odnosu na novi, npr front USB, HDMIx2 i sl.. Ali bitnih razlika nema.

- jedini 'problem' (koji većina ni ne primjeti) je česte nadogradnje routera (ugl zbog zaštite TV programa), pa tako par mjeseci radi LAN, par mjeseci je zatvoren (share - lan play), dok preko wlana uvjek sve radi (samo lan-to-lan zna biti blokiran, primjetio sam isključivo u 3d paketu. Rješava se switchem i sl, iritira, ništa drugo.

- primjedba samo na reset routera nakon nadogradnje i sl., potrebno je podesiti WPA2, uvjek se resetira na WPA(1). Možda ovaj (novi) router ima def.wpa2 ili barem pamti postavku....

 

- preporuka.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2011 19:48 (ihush).
15 godina
offline
Re: Amis 3u1 Total - review
ihush kaže...
Mitch kaže...

..

- nije označeno na koji se port mora spajati IPTV

--

..

+ ultra brza podrška preko društvenih mreža (FB, Twitter), ali i preko telefona (prosječno 10-ak sek čekanja)

+ fala bogu stručni za razliku od T-Com početnika

+ imaju remote pristup u ruter i STB

+ iskreni su kad je riječ o glupom problemu

.. 

- svejedno koji port. (za razliku od npr tcoma, zapravo razlike ni netreba biti, to su samo ograničenja).

- podrška je OK, velika razlika kad nešto tražiš-pitaš.. po potrebi i nazovu idući dan i sl. Kontaktira se s ljudima, ne s 'Avatarom'.

- remote pristup sad imaju svi, npr reset ili podešavanje passworda.

- vrlo pošteni (koliko to ISP može biti).

 

- btw, stari STB je 'Mercedes' gledajući priključke i opcije u odnosu na novi, npr front USB, HDMIx2 i sl.. Ali bitnih razlika nema.

- jedini 'problem' (koji većina ni ne primjeti) je česte nadogradnje routera (ugl zbog zaštite TV programa), pa tako par mjeseci radi LAN, par mjeseci je zatvoren (share - lan play), dok preko wlana uvjek sve radi (samo lan-to-lan zna biti blokiran, primjetio sam isključivo u 3d paketu. Rješava se switchem i sl, iritira, ništa drugo.

- primjedba samo na reset routera nakon nadogradnje i sl., potrebno je podesiti WPA2, uvjek se resetira na WPA(1). Možda ovaj (novi) router ima def.wpa2 ili barem pamti postavku....

 

- preporuka.

 

hm pa meni neće na prva dva porta na ruteru, samo na zadnja dva....kad ga stavim na bilo koji od prva dva onda pise connection failed

novi ruter ima defaultno mixed wpa1 i wpa2 TKIP....

al ovo za STB neznam, meni se čini puno brži nego onaj stari...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: Amis 3u1 Total - review
Mitch kaže...

 

 

- nema dijakritičkih znakova u eksternim titlovima sa media centra

 

riješio!

 

 

u korisničkim postavkama (defaultni pin je 1234) treba stavit da je prvi podnaslov hrvatski, a drugi engleski...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Amis 3u1 Total - review

ti vasi prijemnici citaju filmove s usb-a? jer kad sam ja pito ove u t-comu dal se to moze na onom sranju od max tv-a rekli su da je to nemoguce.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amis 3u1 Total - review
mar123 kaže...

ti vasi prijemnici citaju filmove s usb-a? jer kad sam ja pito ove u t-comu dal se to moze na onom sranju od max tv-a rekli su da je to nemoguce.

 - STB je mini PC, ovisi samo o softwareu (npr za titlove ili codece) što sve može. Recimo PVR funkcija je normalna stvar (jeftikaner DVBt ima tu mogućnost kao quadro ili 4004..) dok ISPovi zbog interesa (naplate snimalice) to ne žele omogućiti. Dakle, stvar je u onemogućavanju, ne o tome što je moguće.

- tcom je velika firma, help desk nema veze s tehnologijom, oni ni ne proizvode te uređaje, samo ubacuju svoj logo (firmware) i zaključavaju inače dostupne korisničke opcije, ako admin pristup na routeru. Takva izjava 'da je nemoguće' je očekivana, tj oni ni nemaju što izjaviti ako im to nije službeno (na papiru) 'nactano'. 'Zločesto' pianje bi im trebalo postavit -čemu služi USB na STBu, pa slušati objašnjenje :)

 

@ post iznad, stari STB je bio malo tromiji, ali tad su i brzine bile niže (4mbs) kao i sam software koji se dodat popravio od prvih verzija.. tako da nebi rekao da je to stvarna razlika (osim što je bio dvostruko skuplji model).

-za portove, meni rade svi. (inače bi bili bi označeni različito, kao na MaxTVu). Vjerojatno samo treba resetirati uređaj. Identično je na Iskonu.

-Postoji i mogućnost praćenja streama na PCu preko mrežne. Glavni problem je što dobro skrivaju te podatke i admin pass.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Amis 3u1 Total - review
Stigli su HD kanali!!!
Besplatni su za Total i Total HBO pakete do 31.12.2011.
Mogu ih koristiti oni koji imaju propusnost vecu od 13 mbit u ruteru.

Imate : Eurosport HD, NatGeo HD, History HD i Discovery HD
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Amis 3u1 Total - review

Meni su jos zakljucani...

I felt a great disturbance... as if a hundred evil bastards on an oil derrick suddenly cried out in terror and were suddenly silenced. Strange
15 godina
offline
Re: Amis 3u1 Total - review
Shokre kaže...

Meni su jos zakljucani...

Meni rade...ESHD je fenomenalan al jede previse neta, ode mi 13 mbit na njega pa mi ostane nekih 7...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
Re: Amis 3u1 Total - review
Bas sam o tome citao na njihovoj stranici
Ako sam ti pomogao stisni HVALA!!
12 godina
neaktivan
offline
Amis 3u1 Total - review

jel ima neko ovaj amis 2u1 paket B http://amis.hr/privatni_dvaujednom.php

kakva je kvaliteta i iskustva opcenito sa amisom?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Amis 3u1 Total - review
Autoru teme kolko si ti udaljen od centrale? Pitam jer bi ja sad uzeo onaj internet najbrzi pa me zanima dal bi mi dosla puna brzina.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amis 3u1 Total - review
Ja imam amis 2u1 paket B ,super ,nema pucanja veze,telefon ok
Ako sam ti pomogao stisni HVALA!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Amis 3u1 Total - review

a di zivis? jer sam iz samobora pa me zanima kak je tam? to sam zaboravio napisat gore

13 godina
neaktivan
offline
Re: Amis 3u1 Total - review
ivek6 kaže...

jel ima neko ovaj amis 2u1 paket B http://amis.hr/privatni_dvaujednom.php

kakva je kvaliteta i iskustva opcenito sa amisom?

2 u 1 paket B već treću godinu..

Moram priznati da sam jako zadovoljan, i brzinom i uslugom Amiša{#} uopće.

Toplo preporučam!{#}

mutikaša i probisvijet
15 godina
offline
Amis 3u1 Total - review
I ja sam iz samobora pa me zanima
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Amis 3u1 Total - review

Iz Samobors sam i imam 2u1 i za sada skroz zadovoljan.

15 godina
offline
Amis 3u1 Total - review
Koju brzinu interneta imas? Ja mislim uzet 24 pa me zanima dal ce mi isporucit bar nekih 15.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amis 3u1 Total - review
Pa moras vidjet u ruteru koja je najveca moguca brzina preko tvoje parice
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Amis 3u1 Total - review

kako to pogledat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amis 3u1 Total - review
pa upises adresu default gateway-a u address bar i onda se ulogiras u ruter, nades Internet status ili DSL status i pronades Attainable line i procitas....


reci koji ruter imas
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
Re: Amis 3u1 Total - review

...

Ako sam ti pomogao stisni HVALA!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2013 19:02 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Amis 3u1 Total - review
Mitch kaže...
pa upises adresu default gateway-a u address bar i onda se ulogiras u ruter, nades Internet status ili DSL status i pronades Attainable line i procitas....


reci koji ruter imas

imam onaj od t-coma thompson neki.

15 godina
offline
Re: Amis 3u1 Total - review
mar123 kaže...
Mitch kaže...
pa upises adresu default gateway-a u address bar i onda se ulogiras u ruter, nades Internet status ili DSL status i pronades Attainable line i procitas....


reci koji ruter imas

imam onaj od t-coma thompson neki.

vjerojatno TG782i....odes na default gateway (utipkas u cmd -> ipconfig -all i nades adapter koji koristis, ako je wireless onda trazi wireless i tamo pod info za taj adapter ti pise koji je default gateway)

 

najcesce je 192.168.1.254 ili 192.168.1.1

 

utipkas to u browser i ulogiras se u ruter, pogledas dsl status i vidis koliki ti je attainable line u kbps

 

i to postaj ovdje

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Amis 3u1 Total - review

aha skuzio sam. najvise mi je oko 8600 kbps :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amis 3u1 Total - review
daj prtscr-naj
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Amis 3u1 Total - review

procito sam negdje na amis stranicama da za 50 kn je moguce uzet jos jedan uređaj za tv. znaci ono da mogu imat na dva tv-a u kuci, pa me sad zanima jel to jos 50 kn mjesecno ili platis samo 50 kn i dobis to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Amis 3u1 Total - review

50 kn mjesecno, imam ja 2 TV. brzina mi je placena 24, ali na 2 TV i 2 kompa je 13 cca... ali su odmah upozorili da kad se uzmu 2 TV brzina pada na pola, a dok je bio 1 TV , brzina je bila 21-24

Primam donacije u ectima i zkeyevima...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Amis 3u1 Total - review
Shokre kaže...

50 kn mjesecno, imam ja 2 TV. brzina mi je placena 24, ali na 2 TV i 2 kompa je 13 cca... ali su odmah upozorili da kad se uzmu 2 TV brzina pada na pola, a dok je bio 1 TV , brzina je bila 21-24

 

Prvo, pozdrav ekipi na bug forumu, novi sam ovdje ;) . Inace, ovaj review je bila kap koja je prelila casu da se odlucim na pouzdanog operatera koji nudi usluge ove vrste jer mi prosli nije odgovarao po cijenama i kvaliteti + grupe amisa. Zanima me sad, imam max.propusnost oko 19000kbps i na zahtjevu sam se prijavio kao korisnik sa dva tv prijamnika. Da li bi pouzdano mogao surfati na bar 10mbitnoj vezi (u rudesu sam, zg) sa obzirom na 2 sbta ? I zanima me ako ne koristim drugi stb (da ga iskljucim samo sa daljinskim) hoce li brzina skidanja biti veca ili automatski stb "jede" brzinu neovisno o tome jel iskljucen i u koristenju?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice