Koliko naplatit izradu web stranice

poruka: 19
|
čitano: 10.660
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatit izradu web stranice

Izrađujem web stranicu za jedan paintball klub.

Radim u Flashu web...

Zanima me koliko to naplatiti? Plaćanje je u eurima.

Nick Praskaton
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koliko naplatit izradu web stranice
lzgr kaže...

Izrađujem web stranicu za jedan paintball klub.

Radim u Flashu web...

Zanima me koliko to naplatiti? Plaćanje je u eurima.

Sto zele da im napravis?

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatit izradu web stranice
tnakir kaže...
lzgr kaže...

Izrađujem web stranicu za jedan paintball klub.

Radim u Flashu web...

Zanima me koliko to naplatiti? Plaćanje je u eurima.

Sto zele da im napravis?

Pa još se nismo sve u potpunosti dogovorili. Sutra cu ti reci.

Valjda ono povijest kluba,koliko je clanarina,lokacija terena... Radio bih u Flashu.

Nick Praskaton
16 godina
offline
Koliko naplatit izradu web stranice

Koliko imas urađenih stranica do sada ?

 

Ne očekuj da naplatiš stranicu, kao što naplate ljudi koji imaju godine iskustva.

Da bi  postavio cijenu, moraš znati što se od tebe klijent očekuje i zahtijeva. Ovako je teško procijeniti, kao da pitaš koje je auto za mene..

sʌǝ ɾǝ ʞɹǝunןo uɐodɐʞo :(
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatit izradu web stranice
Nix kaže...

Koliko imas urađenih stranica do sada ?

 

Ne očekuj da naplatiš stranicu, kao što naplate ljudi koji imaju godine iskustva.

Da bi  postavio cijenu, moraš znati što se od tebe klijent očekuje i zahtijeva. Ovako je teško procijeniti, kao da pitaš koje je auto za mene..

4 stranice sam radio do sada,ali za rod,pa nisam naplaćivao.

Koliko bi bilo? 40€? 20€?

Nick Praskaton
16 godina
offline
Koliko naplatit izradu web stranice

Moraš sebi postaviti neki cjenovni predložak, npr, foto galerija košta toliko, 'o nama' toliko, itd...

Cijena i kvalitet moraju biti konkurentni. Nemoj koristiti gotove radove koje ćeš prepravljati..

 

Ja svoje cijene formiram na osnovu jednog takvog predloška ('dizajn' baze podataka je toliko,jedan mvc / crud modul je toliko, posebni zahtjevi toliko, html dizajn toliko,...).

 

 

Da te pitam bi li ti meni ozidao kat kuće za 40€? Vjerujem da si barem nekad učestovao u nekim građevinskim radovima ;)

sʌǝ ɾǝ ʞɹǝunןo uɐodɐʞo :(
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatit izradu web stranice
Nix kaže...

Moraš sebi postaviti neki cjenovni predložak, npr, foto galerija košta toliko, 'o nama' toliko, itd...

Cijena i kvalitet moraju biti konkurentni. Nemoj koristiti gotove radove koje ćeš prepravljati..

 

Ja svoje cijene formiram na osnovu jednog takvog predloška ('dizajn' baze podataka je toliko,jedan mvc / crud modul je toliko, posebni zahtjevi toliko, html dizajn toliko,...).

 

 

Da te pitam bi li ti meni ozidao kat kuće za 40€? Vjerujem da si barem nekad učestovao u nekim građevinskim radovima ;)

ozidao kat kuće za 40€' paa nebih baš

Nije se teško zaljubiti, nego je to teško reći. Nitko nije obavezan da drugog voli više nego sebe sama.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatit izradu web stranice
40€ ako imalo cijeniš svoj rad bi bilo prepremalo... 1-2k kuna minimum, naravno sada ovisi kakav web radiš i koliko dobro radiš...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
13 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatit izradu web stranice

koliko si sati potrošio na izradu stranice?

Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatit izradu web stranice
ROFLOLMAO kaže...

koliko si sati potrošio na izradu stranice?

Nisam je još izradio.

Nije se teško zaljubiti, nego je to teško reći. Nitko nije obavezan da drugog voli više nego sebe sama.
16 godina
offline
RE: Koliko naplatit izradu web stranice
lzgr kaže...
Nix kaže...

Moraš sebi postaviti neki cjenovni predložak, npr, foto galerija košta toliko, 'o nama' toliko, itd...

Cijena i kvalitet moraju biti konkurentni. Nemoj koristiti gotove radove koje ćeš prepravljati..

 

Ja svoje cijene formiram na osnovu jednog takvog predloška ('dizajn' baze podataka je toliko,jedan mvc / crud modul je toliko, posebni zahtjevi toliko, html dizajn toliko,...).

 

 

Da te pitam bi li ti meni ozidao kat kuće za 40€? Vjerujem da si barem nekad učestovao u nekim građevinskim radovima ;)

ozidao kat kuće za 40€' paa nebih baš

Pa zašto bi 'ozidao' web stranicu za 40 €? Budi majstor i majstorski naplati svoj rad.

sʌǝ ɾǝ ʞɹǝunןo uɐodɐʞo :(
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatit izradu web stranice
Nix kaže...
lzgr kaže...
Nix kaže...

Moraš sebi postaviti neki cjenovni predložak, npr, foto galerija košta toliko, 'o nama' toliko, itd...

Cijena i kvalitet moraju biti konkurentni. Nemoj koristiti gotove radove koje ćeš prepravljati..

 

Ja svoje cijene formiram na osnovu jednog takvog predloška ('dizajn' baze podataka je toliko,jedan mvc / crud modul je toliko, posebni zahtjevi toliko, html dizajn toliko,...).

 

 

Da te pitam bi li ti meni ozidao kat kuće za 40€? Vjerujem da si barem nekad učestovao u nekim građevinskim radovima ;)

ozidao kat kuće za 40€' paa nebih baš

Pa zašto bi 'ozidao' web stranicu za 40 €? Budi majstor i majstorski naplati svoj rad.

Recimo 70€? ili više?

Nije se teško zaljubiti, nego je to teško reći. Nitko nije obavezan da drugog voli više nego sebe sama.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatit izradu web stranice
ja je ispod 1000kn ne bi da s žuna
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatit izradu web stranice
eterna luchar kaže...
ja je ispod 1000kn ne bi da s žuna

Mislim da je to pretjerano. Ipak, flash stranica s nekoliko "tabova" je nesto prilicno jednostavno. Jedino kvalitetan dizajn povecava cijenu.

13 godina
offline
Koliko naplatit izradu web stranice

Nisam upućen uizradu web stranica, ali sam često u životu nudio poslove koje nikad prije toga nisam radio. Shema je uvijek ista i pristup je ovaj:

 

1. Pristup

 

procjena konačne vrijednosti (kod mene je to iznos investicije dok kod tebe možebiti procjena marketinške vrijednosti dotične stranice),

definiranje osnovne cijene posla kao postotka konačne vrijednosti (2-10% ovisnosti o složenosti i kompliciranosti posla, najčešće je to cca 5%),

popust klijentu kao zalog za buduću suradnju ili iz nekih drugih razloga (10-30%).

I dobio si cijenu koštanja.

 

2. Pristup

 

planiranje vremena potrebnog za izradu predmetnog posla (vrijeme koje će utrošiti jedan čovjek, ili više ljudi, za izradu posla),

materijalni troškovi potrebni za izradu posla (uključuju hardware i software),

amortizacija opreme koja se koristi,

dobit za ured (cca 10% ukupne cijene),

 

utrošeno vrijeme pomnožiš s dnevnicom+materijalni troškovi+amortizacija+dobit=cijena

 

Na ovako dobivene cijene dodaje se zakonom propisan stopa PDV-a (ako si u sustavu PDV). Ako fušaš zaboravi PDV.

 

sada dolazi malo magije i u priču se uvlači faktor X koji korigira cijenu prema gore ili dolje ovisno o situaciji na tržištu, raspoloživosti kapaciteta i zainteresiranosti za predmetni posao.

 

 

Nadam se da će ti ovaj recept barem malo pomoći i predočiti kompleksnost nuđenja posla. Postoje ljudi koji bez problema ispucaju cijenu iz rukava (ponekad to moram i sam) ali ja uvijek više volim sagledati u miru svaki posao koji nudim. Ovisno od situacije do situacije isti posao može imati dvije različite cijene (dane od jednog čovjeka, možeš si zamisliti broj kombinacija kada se uključi više ponuđača).

 

Onako na prvu loptu mislim da ćeš za taj posao potrošiti minimalno dva do tri tjedna (možda se varam) uz nekoliko prezentacija klijentu, koji korak natrag, izmjene i poliranje. Nakon obavljenog posla očekivati će se od tebe da uskočiš ako nešto zaškripi. Cijelu priču treba i dokumentirati kako bise olakšao posao onome tko će to održavati. Prema ovome što sam napisao meni to vuče na koju tisuću kuna.

 

Ponavljam nisam neki stručnjak za izradu web stranica.

 

 

 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Koliko naplatit izradu web stranice

mislim da bi trebao naplatiti koliko je kvalitetna,a ne koliko si truda i vremena uložio,gledam razne web stranice u hrvatskoj i ne ide mi u glavu da netko može napraviti tako lošu web stranicu uzeti pare i još potpisati ime svoje firme na njoj

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatit izradu web stranice

moras nauciti cijeniti svoj rad ...

 

odradi svoj posao posteno .. naplati mu 50 eura

ako se poslije toga budes osjecao ugodno ... i budes smatrao da je to bila oke cijena za ono sto si napravio (za trud koji si ulozio)... onda uredu ...

a ako se ne budes osjecao ugodno i smatras da si premalo naplatio ... drugi put ces bolje znati procjeniti ...

Bilo bi zgodno ... ali nije potrebno
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Koliko naplatit izradu web stranice
blackalbum kaže...

mislim da bi trebao naplatiti koliko je kvalitetna,a ne koliko si truda i vremena uložio,gledam razne web stranice u hrvatskoj i ne ide mi u glavu da netko može napraviti tako lošu web stranicu uzeti pare i još potpisati ime svoje firme na njoj

Jesi možda razmislio o tome da je to ono što se gazdi sviđa i da je to za njega nešto najbolje na svijetu.

 

Kvalitetu ocjenjuje tržište dok svoj rad vrednuješ sam. Ako proizvodiš kvalitetu imati ćeš posla čak i ako je cijena veća.

13 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatit izradu web stranice

mislim da je sve manje od 100 eura malo. slazem se sa vec recenim:  "ako zelis biti majstor trebas majstorski i naplatiti" 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice