Spajanje dvaju laptopa preko kućne wirless mreže

poruka: 4
|
čitano: 3.278
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje dvaju laptopa preko kućne wirless mreže
pitanje

Pozdrav !

 

Ovako, imam dva laptopa i modem od iskona na kojega se posebno spajaju jedan i drugi laptop, znaci, nepostoji glavno računalo i onda preko njega da se spaja drugo. Sad me zanima šta trebam napravit da mi ta dva laptopa budu umrežena i da mogu slati podatke s jednoga na drugi !

 

Jedan laptop je Vista, drugi XP !

 

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje dvaju laptopa preko kućne wirless mre

Provaj sa Hamachyem, to ti je program za Virtualni Lan preko Interneta. Možeš ga skinit sa Weba mukte samo malo pogledaj po googleu,a dobar je jer radi konekciju bez obzira na hardversku podlogu

16 godina
neaktivan
offline
Spajanje dvaju laptopa preko kućne wirless mreže

Možeš i VPN kao što kaže kolega, ali čemu ako su na istom ruteru ?

 

Odeš na START --> Control Panel --> Network and Sharing Center --> Customize --> slijediš upute o konfiguraciji (Vista)

 

Odeš na START --> My Network Places --> Set up home or small office network (sa lijeve strane) --> Slijediš upute (XP)

 

Nakon toga napraviš Mrežni disk iz Computer/My computera --> ALT (Samo na Visti radi izbornika) --> Tools --> Map network drive --> Browse --> Nađeš dijeljenu mapu (moraš je uključiti tijekom konfiguracije na Visti i XPu) i klikneš OK

Kublach
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2008 11:03 (Kublach).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje dvaju laptopa preko kućne wirless mreže
autorov komentar

Hvala, probao sam sa hamachi-em ali nešto šteka. Ova druga varijanta mi se pari bolja, LOL. javit cu ako uspijem !

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice