Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

poruka: 40
|
čitano: 49.092
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

Pozdrav! Kupujem jedan dio za motor sa jednog američkog foruma, I našao sam povoljni dio koji bi pod hitno trebao uzet kod se ne proda. Međutim, trebao bih uplatiti toj osobi svotu novaca na njegov paypal račun. Kako da to izvedem? I dali je to uopće moguće?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

Slozi si paypal i tako mu uplati. Zasticen si i sve...

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

Imam ja već paypal spojen sa karticom, neđutim gdje moram stisnuti,upisati,itd?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

pa idi na buy item(ako imaju složeno tak na forumskom oglasniku) i prebacilo te bude na paypal ako ima da mu plaćaš prek njiih,ako ne onda ovak:

kad se ulogiraš na svoj paypal imaš send payment(I'm paying for goods or services) i budeš videl kak dalje.

 

inače tu imaš temu od paypal-a

 

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2014 15:28 (jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun
Blackdavid kaže...

Pozdrav! Kupujem jedan dio za motor sa jednog američkog foruma, I našao sam povoljni dio koji bi pod hitno trebao uzet kod se ne proda. Međutim, trebao bih uplatiti toj osobi svotu novaca na njegov paypal račun. Kako da to izvedem? I dali je to uopće moguće?

tražiš čovjeka mail njegovog paypala, zatim se ulogiraš kod sebe u paypal, odeš na send payment, upišeš email, svotu novca, odabereš valutu, izabereš paying for goods or services (prodavač plaća proviziju paypalu) i to je to. ako na to plaćanje misliš... ako nekako drukčije, onda ne znam... ovo je plaćanje s paypala na paypal... {#}

 

koristim taj način plaćanja već dvije godine najmanje dvaput mjesečno i nikad nije bilo problema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2014 15:28 (Domaccc).
11 godina
neaktivan
offline
Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

Da, baš sam na takvo plaćanje mislio! Hvala {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

poz

 

koristim vec paypal dosta dugo. ali sad su oni nesto promjenili ili neznam što su napravili. znaci imam sljedeci problem:

 

trebao bih uplatiti novac za sredstva i unesem njegov email i cifru koju hocu. e sad je problem sto ja zelim to za sto placam i sto mi se treba poslati, poslati kod frenda na adresu, ali mi paypal nedozvoljava kao nekad da stavim adresu na koju hocu poslati to. nego mi pise da dodam adresu (ali mogu dodati samo ime ulice i zip kod) ali ime i prezime ostaje moje i drzava ostaje moja a ja zelim to poslati u njemacku. dali se to moze kako promjeniti?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

Da osvježim temu, trebam uplatiti odeđeni iznos za neku robu preko paypala fizičkoj osobi. Znači nije u pitanju web shop niti lik ima neku registriranu djelatnost. Jednostavno sam pronašao oglas na njuškalu i sad trebam platiti na njegov paypal račun. Ja sam iz Os, a prodavač je negdje iz Istre. U pitanju je malo veći iznos (13000 kn). Da li sam zaštićen od strane paypala ako nešto krivo krene ili sam prepušten sam sebi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

Što ti nije sigurnije sjest u auto/bus pa si miran za 13K kuna?

8 godina
protjeran
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

cuj paypal, ti njemu posalji lovu na banku pa lako on dize s banka na paypal lovu.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

I jesi i nisi. Ako ti ne dodje to sto si platio a on ima dokaz da si primio robu tesko da ces ista napraviti. Dovoljno je da ti posalje bilo sta sa povratnicom ili nekim nacinom da ti potpises da si primio i gotovo. On paypalu predoci to kao dokaz da ti je isporucio robu a ti dokazuj sta si narucio i je li ti to poslao. Niakd ali nikad pa ni tad ne placaj nista unaprijed.....Milion primjera imas o prevari.

13 godina
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

Ovo čitam i ne vjerujem svojim očima. Možeš li navesti više detalja ili reći što se prodaje i na koji način te uvjerio da uplatiš 13k kuna nekome koga ne poznaješ niti ima išta registrirano?

S druge strane, zašto on koristi paypal?

 

Imam višegodišnja iskustva s paypalom i na ebayu kao top-rated seller, ali i kao kupac. Ima takvih prevara danas da to nije za vjerovati.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun
DFurka kaže...

Ovo čitam i ne vjerujem svojim očima. Možeš li navesti više detalja ili reći što se prodaje i na koji način te uvjerio da uplatiš 13k kuna nekome koga ne poznaješ niti ima išta registrirano?

S druge strane, zašto on koristi paypal?

 

Imam višegodišnja iskustva s paypalom i na ebayu kao top-rated seller, ali i kao kupac. Ima takvih prevara danas da to nije za vjerovati.

Što imaš za ne vjerovat? Ne radi se o lažnom oglasu tipa ps4, grafičke kartice ili mobitel pa da padam na to kao balavac od 15g. Upoznat sam sa svim vrstama prevara tipa paysafe, uplata na kladioničke račune i slilčno. Moje pitanje je jednostavno - da li paypal pokriva uplatu ili ne? Nisam budala pa da potpišem povratnicu, a da ne pregledam jel u kutiji dio koji sam naručio. Čovjek ima jedan jedini oglas koji se vrti već nekoliko mjeseci jer ga nije jednostavno za prodat i to je cijela priča. Prevaranti drže oglas max tjedan dana, nakon čega idu u nove pokušaje.

 

Uostalom i ja sam seller na etsy-u i ebayu sa preko 5000 prodanih artikala tako da nisi jedini ovdje sa iskustvom. Komuniciraj normalno.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 20:43 (ChillyBoy).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

Pitanje je dozvoljava li ti posta ili dostavna sluzba otvaranje prije potpisa? A opet sa druge strane u cemu je problem placanje pouzecem?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun
Torent kaže...

Pitanje je dozvoljava li ti posta ili dostavna sluzba otvaranje prije potpisa? A opet sa druge strane u cemu je problem placanje pouzecem?

 

Dozvoljava, otvorio sam pakete više puta. Smiješ otvoriti vanjsku kartonsku ambalažu ali ne i proizvod ako je u celofanu ili slično.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

Ok ako si upoznat sa rizicima sve je na tebi. Za paypal sam ti vec dogovorio. Pokriva te ako mozes dokazati da si ti u pravu a to bas i nije tako jednostavno....

 

Nego ne rece u cemu je problem da ti posalje sa placanjem pouzecem?

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 11:12 (Torent).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun
Torent kaže...

Ok ako si upoznat sa rizicima sve je na tebi. Za paypal sam ti vec dogovorio. Pokriva te ako mozes dokazati da si ti u pravu a to bas i nije tako jednostavno....

 

Ma sve ok, klasično trgovanje, refundiranje i slične stvari sa paypalom koristim svaki dan, ali ovo je malo kompliciranije. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 11:18 (ChillyBoy).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

Imas tu jos jedan problem a to je da ti moze sakriti sve podatke o sebi kad ides na ovaj nacin kupovati. Novac ide preko paypala na mail a robu salje licno iz poste. Moze ti sakriti i ime i adresu i telefon. U slucaju problema nemas blagog pojma ko je lik....

8 godina
odjavljen
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun
ChillyBoy kaže...
Torent kaže...

Ok ako si upoznat sa rizicima sve je na tebi. Za paypal sam ti vec dogovorio. Pokriva te ako mozes dokazati da si ti u pravu a to bas i nije tako jednostavno....

 

Ma sve ok, klasično trgovanje, refundiranje i slične stvari sa paypalom koristim svaki dan, ali ovo je malo kompliciranije. 

 

Imam lovu na paypalu i ne mogu je povući na devizni zbog porezne

 Posaljes ju nekome u BiH ko nema taj problem ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

Na pamet mi prvi pada Torent  :)

8 godina
odjavljen
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

Hhahahaha i to mozemo dogovoriti.... Valjda imas nekoga u BiH kome vjerujes...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun
Torent kaže...

Imas tu jos jedan problem a to je da ti moze sakriti sve podatke o sebi kad ides na ovaj nacin kupovati. Novac ide preko paypala na mail a robu salje licno iz poste. Moze ti sakriti i ime i adresu i telefon. U slucaju problema nemas blagog pojma ko je lik....

 

Nema uplate dok ne vidim kopiju osobne...hoćeš nećeš  :)

 

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

Ma sto se mene tice dodji u Banja Luku i odradis to sam ;) DAm ti karticu i odemo u banku zajedno ;) Jos ti platim ćevape kod Muje ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun
Torent kaže...

Ma sto se mene tice dodji u Banja Luku i odradis to sam ;) DAm ti karticu i odemo u banku zajedno ;) Jos ti platim ćevape kod Muje ;)

 

Pa šta ne spomene čevape ranije. Palim pilu, treba mi oko 2 sata.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

nije čevap nego ćevap i to The Ćevap ;) Najbolji u BiH ;) Doks am radio u Mercedes banja luka imali smo partnere iz Zg i kad dodju neće nigdje drugo da idu na klopu nego kod Muje. Poslije vodi gdje hoces ali prvo Mujo ;) Mog gazdu bilo sramota gdje ćes ljude voditi na ćevape jer to je fast food za nas ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun
Torent kaže...

nije čevap nego ćevap i to The Ćevap ;) Najbolji u BiH ;) Doks am radio u Mercedes banja luka imali smo partnere iz Zg i kad dodju neće nigdje drugo da idu na klopu nego kod Muje. Poslije vodi gdje hoces ali prvo Mujo ;) Mog gazdu bilo sramota gdje ćes ljude voditi na ćevape jer to je fast food za nas ;)

 

Jbg, ja sam mađar tako da je meni sve isto  ;)

Vjerujem da dobar taj vaš "fast food", treba otvoriti McĆevap i da vidiš

8 godina
odjavljen
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

A cuj imas ih svakakvih. Ja ne volim cevap u federaciji jer ih prave od ovčetine. Stvar navike...

Ajd nema veze sto si madjar ;) Tvoj problem ;)

13 godina
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun

Imam za nevjerovati obzirom na to kakve se smicalice i podvale danas postoje te kako s vremenom evoluiraju. I najpametniji padaju na fore ako su dovoljno dobro izvedene. Istina, nesto teze od onih manje pametnih, ali svejedno padaju. Savjetujem ti da nikad ne mislis da sve znas i da si sa svime upoznat. Jer nisi i ne mozes biti. Budi manje iskljuciv. 

 

Inace, tvoje pitanje je jednostavno, ali nepotpuno. Sto ti znaci da li ti paypal pokriva uplatu? Prostora za manipulaciju i prevaru uvijek postoji bez obzira na strane. Paypal moze privremeno zamrznuti podizanje do razrjesenja slucaja prijave, no ako je racun verificiran i ako vlasnik racuna ima mogucnost povlacenja novaca istog trenutka - tesko da mozes napraviti nesto, barem ovako na prvu. Prouci slucaj kolektiva.hr, pa ces vidjeti da i firme koje uzivaju povjerenje mogu iznevjeriti.

 

S druge strane, da je tvoje objasnjenje bilo potpuno, mogao si lakse doci do odgovora koji trebas - ako se to nesto ne moze lako prodati i stoji dugo u ponudi, to mijenja na stvari.

 

Btw, lovu mozes povuci s paypala, uz naknade 4-10%. Sto vjerujem da ti se ne isplati jer obzirom na velika davanja i naknade, tih 4-10% je puno previse.

 

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun
DFurka kaže...

Imam za nevjerovati obzirom na to kakve se smicalice i podvale danas postoje te kako s vremenom evoluiraju. I najpametniji padaju na fore ako su dovoljno dobro izvedene. Istina, nesto teze od onih manje pametnih, ali svejedno padaju. Savjetujem ti da nikad ne mislis da sve znas i da si sa svime upoznat. Jer nisi i ne mozes biti. Budi manje iskljuciv. 

 

...

 

 Ne padaju...

 

Filzofija je vrlo jednostavna. Ne uplaćuješ nikad nikome ni pod kakvim uslovima pare unaprijed. Nikad.....Barem ne iznose od kojih se nisi unaprijed oprostio....

Jedino kome vjerujem jeste paypal a i tu su iznosi koje hladno zaboravim da sam ikad imao....

 

13 godina
offline
Re: Uplaćivanje nekome novac na Paypal račun
Torent kaže...

 

 Ne padaju...

 

Filzofija je vrlo jednostavna. Ne uplaćuješ nikad nikome ni pod kakvim uslovima pare unaprijed. Nikad.....Barem ne iznose od kojih se nisi unaprijed oprostio....

Jedino kome vjerujem jeste paypal a i tu su iznosi koje hladno zaboravim da sam ikad imao....

 

U modernom svijetu iznimno brze robno-novcane razmjene potrosackog drustva, pises da se novac nikad ne uplacuje nikome unaprijed. Ovome ne treba nista dodati.

 

Po ovome sto kazes, ne bi nitko s nikim poslovao, od privatne osobe do korporacija.

 

Znaci vjerovati treba samo fizickoj trgovini do koje mozes/moras otici osobno da bi se uvjerio da nece nesto poci po zlu. To razdoblje je zavrsilo negdje devedesetih.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice