Aplikacija za pokretanje drugih programa

poruka: 7
|
čitano: 4.917
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Aplikacija za pokretanje drugih programa

Budući da imam sve više programa na računalu sve mi je teže snaći se u njima. Inače ih pokrećem koristeći Google Desktop (Ctrl-Ctrl, upiši ime programa, Enter) ali mi taj način pomalo ide na živce, pogotovo kad trebam nešto brzo pokrenuti i onda krivo upišem.

 

Uglavnom, tražim neki program sličan Appetizeru ili JetStartu u kojeg ću metnut sve programe na računalu i onda ih pokretat. Ono što mi je važno je kategoriziranje - Appetizer nema tu mogućnost (imaju neke grupe ali to su samo nekakvi folderi), a JetStart ima, samo što se nijedna od kategorija ne može mijenjati niti se mogu dodavati nove.

 

Zna li netko od vas neki program koji mi odgovara? Ne mogu naći preko ni Googlea ni u Softpediji.

Press any key to continue or any other key to quit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aplikacija za pokretanje drugih programa

ObjectDock

RocketDock

CircleDock

Launchy

Enso Launcher

Super Launcher

RunMe

Free Launch Bar

 

pogledaj i ovdje

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
 
0 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Aplikacija za pokretanje drugih programa

Launchy je super.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Aplikacija za pokretanje drugih programa

ObjectDock, RocketDock - dockovi mi ne odgovaraju jer na njih ne stanu svi programi koje imam na računalu.

CircleDock - zgodno, skidam ga.

Launchy, Enso Launcher - isti princip kao i Google Desktop (utipkaj i udri Enter), ali vjerojatno su brži jer ne indeksiraju sve fileove nego samo programe. Jel da?

Super Launcher - hmmm, može link? A da nije ovaj?

RunMe - Njega sam isprobao ali ga se sad nisam sjetio! Skidam...

Free Launch Bar - Hm, iz screenshota se čini jednostavan, skidam i isprobavam.

Press any key to continue or any other key to quit.
16 godina
neaktivan
offline
Aplikacija za pokretanje drugih programa

Za Launchy, biraš extenziju, predefinirano je da među programima traži .exe-e i sl. I jako brzo indexira... čim sam dodao glazbu, cijelu je indexirao.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2009 14:08 (itf4n).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Aplikacija za pokretanje drugih programa

OS=windows? Koliko je to programa? 10-50-300?

Treba koristiti shortcutse, može ih se grupirati (=folder=mapa) recimo tematski folder, igre, video, grafika, internet itd... identično kao i favoriti/bookmarksi za browser. Može ih se držati na desktopu, kao shorcut ili direktan folder, u sys traju (taskbar-grupe) itd... puno brže, jednostavnije nego s ikojim programom za to, a nema nepotrebnog trošenja resursa (i gnjavaže s (ne)legalnim..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
RE: Aplikacija za pokretanje drugih programa
andy0101 kaže...
Super Launcher - hmmm, može link? A da nije ovaj?

ipak je ovaj link. i sad vidim da nije besplatan

 

ihush kaže...

OS=windows? Koliko je to programa? 10-50-300?

Treba koristiti shortcutse, može ih se grupirati (=folder=mapa) recimo tematski folder, igre, video, grafika, internet itd... identično kao i favoriti/bookmarksi za browser. Može ih se držati na desktopu, kao shorcut ili direktan folder, u sys traju (taskbar-grupe) itd... puno brže, jednostavnije nego s ikojim programom za to, a nema nepotrebnog trošenja resursa (i gnjavaže s (ne)legalnim..)

a još bolje je ovako:

 

stvorite mapu npr C:Programi

 

i u nju nabacate prečace programa koje najčešće koristite i promjenite im imena u kratice tih programa, kao npr ff za firefox, gearth za google earth ili slično

 

otvorite upravljačka ploča - sustav, odaberete karticu dodatno, kliknete na varijable okoline, dolje pod sistemske varijable nađete Path, označite ju i kliknite uređivanje. na kraj reda unesite točku-zarez (;) i dodajte putanju do mape koju ste nedavno stvorili i u koju ste nabacali prečace (npr. C:Programi)

 

i sad kad otvorite run, samo upišete npr ff ili gearth ili nešto što sami odredite i taj program će se pokrenuti

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice