Directory Opus 9 kupnja

poruka: 40
|
čitano: 8.084
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Directory Opus 9 kupnja

 

Ako je netko voljan kupiti Directory Opus od GPSoftware neka mi se javi da polako oformimo grupu, jer je više licenci jeftinije.

 

Za mene je došlo vrijeme zrele odluke da se sa piratske pređe na legalnu verziju, jer mi je nakon 2 - 3 godine intenzivne uporabe to najbolji file manager, a i postao je vrlo stabilan i lagan za sustav.

 

Kontaktirao sam mejlom njihovu prodaju da mi daju cijenik s popustom na više licenci, jer onaj koji ne njihovom webu odnosi se na više licenci unutar jedne lokalne mreže, pa vam javim kad mi stigne.

 

 

ps. za upoznavanje s DOpusom i mnoge fenomenalne stvari pogledajte ovaj materijal nekog entuzijasta. Nevjerojatno, a ja ne koristim ni 30% tih mogućnosti...

 

 

 

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.8.2008 9:33 (Faerdhur).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Directory Opus 9 kupnja

Evo odgovora gospodina iz GPSoftware, molim vas da se javite, tko je zainteresiran.

 

"Purchases are for individual licences only, not for bulk. By that I mean
that you can't order a dual install and then share this with others.

But, if you can come back to me with a group and few people who wish to
purchase, I'm very happy to look at giving you an attractive general
discount for the group depending on the numbers
, if this order is done in
one transaction. Each person then will received their own registration for
single/dual or five licences including FTP and USB Export as they require."

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Directory Opus 9 kupnja

 

Nitko ne cijeni taj izvrsni softver? Iznenađen

 

 

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Directory Opus 9 kupnja

 

Ponuda još traje Osmijeh

 

 

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja

Ah, Directory Opus...Amiga...šmrc

16 godina
neaktivan
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja
segregator kaže...

Ah, Directory Opus...Amiga...šmrc

 
Ma, kakava Amiga, davno je to bilo - ovo je sad Godzilla za onaj file-manager sa Amige, stabilan, koristan, prepun opcija, samo kad se navučeš zgadi ti se sve drugo. Samo ime programa i autora podsjećaju na staru verziju.

Ajde, ne plači, uleti da kupimo Smijeh


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
16 godina
neaktivan
offline
Directory Opus 9 kupnja

 

Ajde bar vi, BUGovci, vi ste firma, "ima se love" Osmijeh dajte se u kupnju Directory Opus 9 pa da se prikačim i kupimo jeftinije Osmijeh

 

 

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja
Faerdhur kaže...

 

Nitko ne cijeni taj izvrsni softver? Iznenađen

 

 

Stari, kupi si Amigu.
A kralj file managera za Windows platformu je Total Commander. Da ga koristim nešto više, kupio bih ga. Probao sam DOpus, na prvi pogled mi se svidio, ali mi nešto fali kod njega.
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja
the_tux kaže...
Total Commander
 
Ajde da provjerimo samo jednu sitnicu - reci mi kako TC reagira kad kopiraš hrpu fajli s mjesta na mjesto i naiđe na fajlu koju ne može kopirati?

To je jedan primjer. Svi koje sam probao reagiraju porukom gdje dominira "Abort" i "Cancel" pa prekine kopiranje cijeloga niza datoteka i ti onda moraš tražiti gdje je stao, zbog koje fajle, itd. Onda nju makneš, nastaviš kopiranje i onda opet pukne na drugoj fajli. Idiotski pristup Windows Explorera.

DOpus to radi tako da ima "Skip" i "Skip All" - preskoči problematičnu datoteku ili mu daš da preskače sve takve datoteke i nastavi kopiranje sa zdravima. Jedna fenomenalna sitnica koja svaki dan štedi živce. A ima ih još hrpu inteligentnih rješenja.


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.8.2008 9:23 (Faerdhur).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja
Faerdhur kaže...
the_tux kaže...
Total Commander
 
Ajde da provjerimo samo jednu sitnicu - reci mi kako TC reagira kad kopiraš hrpu fajli s mjesta na mjesto i naiđe na fajlu koju ne može kopirati?

To je jedan primjer. Svi koje sam probao reagiraju porukom gdje dominira "Abort" i "Cancel" pa prekine kopiranje cijeloga niza datoteka i ti onda moraš tražiti gdje je stao, zbog koje fajle, itd. Onda nju makneš, nastaviš kopiranje i onda opet pukne na drugoj fajli. Idiotski pristup Windows Explorera.

DOpus to radi tako da ima "Skip" i "Skip All" - preskoči problematičnu datoteku ili mu daš da preskače sve takve datoteke i nastavi kopiranje sa zdravima. Jedna fenomenalna sitnica koja svaki dan štedi živce. A ima ih još hrpu inteligentnih rješenja.


To može i Windows Explorer u Visti. Najprije kopira datoteke kod kojih ne postoje nikakvi konflikti, a one kod kojih se javi neki problem, tipa da datoteka ili folder s istim imenom već postoje ostavi za kraj. I isto onda možeš odabrati da preskoči jednu datoteku ili sve s istim problemom ili da ih kopira.
16 godina
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja

Nazalost nemam ni toliko novaca da se pridruzim kupnji samo cu prokomentirati da je Dopus i po mom misljenju najbolji file manager za XP.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja
Eld kaže...

da je Dopus i po mom misljenju najbolji file manager za XP.

 
Naravno.

klimama kaže...
To može i Windows Explorer u Visti.
 
Nisam provjeravao u Visti, ali sam naveo samo jednu izvrsnu sitnicu koja je godinama na WinXP uljepšavala život ljudima. A ima, kažem, još hrpa toga što DOpus čini najboljim file-managerom.


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
16 godina
protjeran
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja
Faerdhur kaže...
the_tux kaže...
Total Commander
 
Ajde da provjerimo samo jednu sitnicu - reci mi kako TC reagira kad kopiraš hrpu fajli s mjesta na mjesto i naiđe na fajlu koju ne može kopirati?

To je jedan primjer. Svi koje sam probao reagiraju porukom gdje dominira "Abort" i "Cancel" pa prekine kopiranje cijeloga niza datoteka i ti onda moraš tražiti gdje je stao, zbog koje fajle, itd. Onda nju makneš, nastaviš kopiranje i onda opet pukne na drugoj fajli. Idiotski pristup Windows Explorera.

DOpus to radi tako da ima "Skip" i "Skip All" - preskoči problematičnu datoteku ili mu daš da preskače sve takve datoteke i nastavi kopiranje sa zdravima. Jedna fenomenalna sitnica koja svaki dan štedi živce. A ima ih još hrpu inteligentnih rješenja.


Mislio sam da govoriš o Windows Exploreru. TC to ima po defaultu i više od toga.

Dokaz:
 
Total Commander Total Commander
Total Commander Total Commander
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja
the_tux kaže...
Mislio sam da govoriš o Windows Exploreru. TC to ima po defaultu i više od toga.
 
 
Super.

Par puta sam stavio TC da probam, pa me nešto nerviralo i odustao sam.

Hoćemo dvoboj DOpus i TC Osmijeh da nađemo neku dobru stranicu s recenzijama Osmijeh ? Ne da mi se ovdje pisati o svim slatkim stvarima o DOpusu.

Evo ti dva posta sa nekog foruma "stručnjaka" (osobito onaj drugi, slažem se):

"Add me to the list of Directory Opus fans today, but an old school Norton Commander fan.

Norton Commander 5.0 for DOS has to be just about one of the greatest pieces of software that ever existed. I even used the Norton Commander for Windows versions that Symantec created, but they never felt the same.

I've since switched to Directory Opus and while it doesn't hold the same place in my heart that NC did, it is a great product in its own right."

****************

"I use Total Commander just for the Uninstaller plugin.  It completely blows away the standard Windows dialog...

I also like the plethora of plugins.  If it just wasn't so UGLY and had a little more polish and macro-ability...

Directory Opus is KING for me.  If Directory Opus could run Total Commander plugins it would be all over :)

It does most of what I like about TC but manages to stay beautiful instead of ugly.  And it has a very convenient way to add your own buttons to script out your own macro type actions."

 

 

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.8.2008 10:50 (Faerdhur).
15 godina
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja

Odlican file manager, koristio ga na amigi, i od izlaska na win-u, vjerojatno jedini koji jos uvijek prikazuje .info slikice:p

Tool za transformiranje slika je odlican, print folder, search tool itd...

 

Osobno drazi od total commandera i ostalih.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja
drag kaže...

 .info slikice:p

Tool za transformiranje slika je odlican, print folder, search tool itd...

 
Da, da, sve to, sjajan Viewer pane, a ja nisam krenuo u nabrajanje Osmijeh Listeri, tabovi na svakom listeru, podešavanje...

Jedan zainteresirani mladi kolega se već javio privantom porukom, pa ako još nekog zanima grupa za kupnju DOpusa neka se priključi da nas bude više prije nego odlučimo naručiti (naravno, prvo ću provjeriti koliko nas povoljnije dođe, jel se isplati ili ne).


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
16 godina
neaktivan
offline
Directory Opus 9 kupnja

 

Kolega, (znaš o kome se radi) javi mi se na privatne poruke (pisao sam ti, ali je sučelje za to crap) i na onaj mejl tamo, dobio sam 50% discount na DOpus!

 

(Haso s prozora: "Mujo, javi mi se na telefon, sad ću te zvat!")

 

 

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja

 

Nevjerojatno brzo i dobro organizirano. Plaćeno i dobiveno u par klikova. Nema čekanja.

 

GPSoftware - PayPal - GPSoftware sve zajedno s popunjavanjem obrasca cca. 5 minuta do licence u Inboxu Osmijeh

 

 

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
16 godina
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja

Nisam isao istrazivati u detalje razlike, prednosti i mane Total Commandera i Directory Opusa, ali nakon isprobavanja oba, odluka je definitivno na strani Directory Opus-a.

Mozda je tu malo i nostalgije za Amigom, ali mi je DO definitivno ugodniji za rad i intuitivniji od TC-a. Da li ima ili nema neku naprednu funkciju koju mozda TC ima ili nema, nije me ni briga posto za sada nisam naisao na nesto sto mi je trebalo od jednog file managera, a da to Directory Opus nema.

Jedino sto u ovom trenutku nisam zainteresiran za kupnju licence.

Posto ga koristim i na poslu, neko vrijeme i prilicno intenzivno (Configuration Management u developmentu), trazio sam prije cca 2 god. od firme da kupi bar jednu licencu, ali firma nije imala sluha za moju molbu.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja
passmaslom kaže...

 

Mozda je tu malo i nostalgije za Amigom, ali mi je DO definitivno ugodniji za rad i intuitivniji od TC-a

 
Ne da je bolji, nego je avion spram TC-a. Priznajem, oba sam koristio krekana i isprobavao mogućnosti. Sada sam definitivno uvjeren u iznimnu kvalitetu DOpusa i korisnost u radu. Dobijem volju ovdje nabrojati čime sam sve oduševljen, ali odmah odustanem čim pomislim koliko toga treba napisati.

passmaslom kaže...

trazio sam prije cca 2 god. od firme da kupi bar jednu licencu, ali firma nije imala sluha za moju molbu.

 
Šteta. Sad sam kupio, kad sam već dobio popust, i podršku za USB portabilni DOpus i napredni FTP, jer je meni FTP alat u DOpusu više nego dovoljan za sve što mi treba za osobni web.

Predobro.


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
16 godina
neaktivan
offline
Directory Opus 9 kupnja

 

Kolega koji si se prvi javio - danas je srijeda, tjedan odmiče, ako mi se ne javiš morat ću ovih dana dati discount code drugom kolegi koji već čeka za kupnju DOpusa, a zakasnio je da se grupiramo za popust.

 

Čitaj privatne poruke.

 

 

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Directory Opus 9 kupnja

 

Kolegi je otišao i drugi discount code za Directory Opus 9. Ja sam iskoristio svoj kod i još dokupio USB licencu i napredni FTP. Sve skupa AUD $62, što je s obzirom na $85 samo za DOpus odlično.

 

Ovim putem se ispričavam ostalima zbog žurbe. Nisam čekao danima da se oformi grupa. Za*ebao sam, sorry.

 

Ali, naravno, još uvijek možete pokušati osobno. Možda probate još ovaj tjedan, jer je AU dolar u lošijem položaju od US dolara, a gospodin Greg Perry iz GPSofta je jako ljubazan i raspoložen da nas Hrvate nagrađuje za naš entuzijazam, pa možda i drugima ovih dana dodijeli 50% popusta, vrlo lako. Samo mu se javite.

 

Za eventualno novu grupu obratite se kolegi Komikus ako vas hoće čekati, ako prije ne bude pitao GPSoft osobno samo za sebe.

 

Evo par citata gospodina Perrya da vam dočara s kime imate posla:

 

"But, if you can come back to me with a group and few people who wish to
purchase, I'm very happy to look at giving you an attractive general
discount for the group depending on the numbers, if this order is done in
one transaction. Each person then will received their own registration for
single/dual or five licences including FTP and USB Export as they require." (ovo je vrijedilo za grupni popust najprije)

 

"In return for your enthusiasm we will be happy to offer you a 50% discount on the purchase of Opus for you and
your one friend.

Here are two discount codes, valid for a 50% discount on the program and
valid for one week.

       ************

       ************

These are to be used on the order page on our web site within one week. (A
code is valid for one order.)

Thanks again for your support!"

 

"The licence allows you to install Opus on the number of
licensed physical machines but you can have multiple boots / virtual
machines on this physical machine. The USB version can be run on any
machine."

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2008 14:32 (Faerdhur).
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Directory Opus 9 kupnja

Par stvari koje mi se sviđaju kod Total Commandera vs. Direcory Opus, nisu nešto posebno, ali mi se sviđaju sa usability strane tj. ergonomske.

 

Npr. kod stavljanja FTP servera, sa desne strane je odmah gumbić connect tako da se odmah mogu spojiti na FTP server bez zatvaranja prozora i onda odlaženje u izbornik Net.

Sviđa mi se mogućnost brzog selektiranja fileova i foldera preko desnog klika. Znači desni klik na file i držanje tipke i onda povlačenje preko ostalih fileova koji po defaultu pocrvene.Nakon toga je dovoljno pritisnuti tipku F5 za kopiranje na drugo mjesto (drive ili folder).

Klikom na naziv drivea, npr. [-c-] dolazi padajući izbornik, kojim se na brzi način može odabrati neki drugi drive, što je u nekim slučajevima brže nego klikanjem na toolbar ikonicu drivea.

 

Sad je pitanje koliko se DO može prilagoditi takvom stilu TC-a.

 

 

 

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja

 

Pregledaj malo DOpus web i web općenito za gotove skripte. Mene to još ne zanima, već me oduševljava mnogo toga drugog. Recimo, najviše što me je smetalo kod TC je modalni pristup progress baru. Mnogi programi više nemaju modalni pristup ni dijalozima, ali da ne mogu ništa kliknuti u TC dok se nešto kopira, e to je bolesno. U DO postavim kopiranje, premještanje, itd. maknem mišem progress bar i nastavim raditi. A za gumbiće u DO postoje pdf upute na njihovom webu kako prilagoditi gumbe i ostalo.

 

Ja za svaku potrebu složim u DO novi lister, preimenujem ga, a svaki lister (koji je svojevrsni tab) ima još svoje tabove koje dodajem drag'n'drop foldera! Potom desni klik na lister i komanda "Update" da spremim postavke listera i foldera. Evo, sad sam složio lister "FTP", upisao svoju konekciju i kad kliknem na taj lister (tab) otvori mi se moj FTP server, bez potrebe da idem u menu. Osmijeh

 

Sve je konfigurabilno. A imaš i upute i email Grega Perrya, čovjek je uslužan, pa pitaš.

 

 

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
16 godina
neaktivan
offline
Directory Opus 9 kupnja

mali update za zainteresirane: kolega Komikus i moja malenkost dogovaramo kupnju ovog komada software-a, išli bi na što više licenci radi što većeg popusta. ako je itko zainteresiran da nam se pridruži, neka se javi, jer popust kao što je rečeno u prijašnjim post-ovima nije zanemariv. javite nam se preko privatnih poruka ili prek ove teme, pa valjda će se nać još nekolicina zainteresiranih

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja

 

Meni je još žao što nisam bio strpljiv, ali želim vam sreću u traženju grupe (premda mislim da će Greg dati popust i vama dvojici).

 

Žurio sam zbog instalacije novog OSa i hoću da mi sve bude kompletirano i radi kako treba, a DOpus mi je najbolji. Evo, stiglo mi je na naplatu i ne žalim ni lipe, vrlo rijetko zadovoljstvo kada kupiš nešto što vrijedi toliko, a možda i više.

 

Doma mi je DOpus 64-bit na Visti, a na poslu i drugdje ga imam na USB sticku, jer sam kupio opciju s tom podrškom.

 

Predobro, osobito ono sejvanje tabova koje sam pokačio za sve svoje česte foldere, pa preglednik fajli, preglednik slika, lakoća, ne opterećuje sustav kao mnogi drugi... najisplativije!

 

 

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31 <========]]=0
16 godina
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja
Faerdhur kaže...

 

Meni je još žao što nisam bio strpljiv, ali želim vam sreću u traženju grupe (premda mislim da će Greg dati popust i vama dvojici).

 

Žurio sam zbog instalacije novog OSa i hoću da mi sve bude kompletirano i radi kako treba, a DOpus mi je najbolji. Evo, stiglo mi je na naplatu i ne žalim ni lipe, vrlo rijetko zadovoljstvo kada kupiš nešto što vrijedi toliko, a možda i više.

 

Doma mi je DOpus 64-bit na Visti, a na poslu i drugdje ga imam na USB sticku, jer sam kupio opciju s tom podrškom.

 

Predobro, osobito ono sejvanje tabova koje sam pokačio za sve svoje česte foldere, pa preglednik fajli, preglednik slika, lakoća, ne opterećuje sustav kao mnogi drugi... najisplativije!

 

 

 O je_bem mu m... koliko ga hvališ mora da valja nešto. Upravo mi se skida pa da i to vidimo. Inače, višegodišnji sam korisnik total commandera.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Directory Opus 9 kupnja
Originalni_manic kaže...
Upravo mi se skida pa da i to vidimo. Inače, višegodišnji sam korisnik total commandera.
 
Sa skinutim DOpusom, novim, ćeš imati problema jer zaobilazi neke fundamentalne firewalle pa se provjerava na webu i nikad nećeš moći skrekati. Ali za testiranje ti je i to dovoljno, mislim da 30 dana.

I nemoj ga u svrhu testiranja otvoriti i zatvoriti nakon 5 minuta. Daj mu priliku. Ostaje nezaobilazan alat do kraja života.

Velim ti, bio sam godinama na jednom i drugom, ali me je TC ubijao u pojam nekim glupostima (svaka čast TC pluginovima, DOpus ima skripte). Najveća glupost kod TC mi je modalni "copy" ili "move" progress bar. Pa samo zbog toga bih zauvjek obrisao svaki file manager.

DOpus me ne prestaje impresionirati.

1) Probaj one tabove iznad (listere) podesiti svaki kako ti odgovara (i u opcijama), dodaj koji novi po želji i podesi (explorer, dual vertical, image, preview)

2) a potom svaki od njih dolje opremi novim tabovima sa "drag'n'drop" foldera i sve to preimenuj kako želiš,

3) pa desni klik na gornji tab i klikni "Update", da vidiš čuda.

4) Svaki put kad otvoriš DOpus svi tabovi po tvojoj želji su tu, svaki tab za svaki folder koji ti treba je tu pri ruci...

A druge opcije... Greg Perry je još od Amige bog za file manager. Kad sam mu rekao neka napravi još koji kvalitetan softver za sve nas, on se nasmijao i rekao "Ne, samo Directory Opus!" Smijeh


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31 <========]]=0
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2008 9:57 (Faerdhur).
16 godina
neaktivan
offline
Directory Opus 9 kupnja

 

I još se nisam mogao oduprijeti kušnji, moram biti dosadan Osmijeh

 

Pogledaj gore na toolbaru gumbe. Stavi miša iznad. Većina gumba ti ima opcije LMB (left mouse button), RMB (right mouse button), MMB (middle mouse button). I uz svaku ti piše što radi.

 

Primjer: odaberi u lijevom dijelu ekrana datoteku ili mapu, a u desnom odaberi destinaciju. Iznad Copy gumba piše:

 

- LMB - Copy all selected files or folders to the destination lister

- RMB - Copy all selected files or folders to the destination lister, giving them new names

 

Iznad gumba za "New folder" piše:

 

- LMB - Create a new folder

- RMB - Create a new compressed ZIP folder

- MMB - Calculate the byte sizes of selected folders

 

I tako za većinu gumba koje staviš na toolbar.

 

Smijeh Sorry, morao sam staviti ovakve candy sitnice...

 

Skini njihov free pdf manual za taj program i svršavaj Osmijeh

 

 

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31 <========]]=0
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Directory Opus 9 kupnja

 

Ali zapravo je sad najbitnije da kolege TripperNX i Komikus okupljaju grupu za kupnju Directory Opus s popustom na količinu.

 

 

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31 <========]]=0
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice