Driveri za matičnu ploču

poruka: 11
|
čitano: 7.243
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Driveri za matičnu ploču

Pozz, izgubio sam instalacijski cd od matične ploče...i tražio sam na stranici proizvođača i pronašao sam, ali tu nisu komplet drivera ili ja nemogu pronaći?!...

Inače riječ je o ovoj ploči:http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=2625

Mene ustvari zanima dali mogu skinuti komplet drivere kao što su bili u kompletu na cd-u?!

Hvala!

Zena zmija sjedi za sankom takne mi brusnicu zviznem je sakom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Driveri za matičnu ploču

Ne znam za komplet sve sa CD-a, ali na stranici sa matičnom pod drivers imaš drivere, a sa lijeve strane, u kategoriji Utility sve one dodatne programe koji inače dolaze na Gigabyteovom CD-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Driveri za matičnu ploču

Pozdrav..

Imam matičnu ploču biostar NF520 A2-TE i na njihovoj stranici ima samo jedan driver za sedmicu i to za audio.Dali da instaliram ove od viste ili da trazim po internetu na nekim drugim stranicama?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Driveri za matičnu ploču
punk94 kaže...

Pozdrav..

Imam matičnu ploču biostar NF520 A2-TE i na njihovoj stranici ima samo jedan driver za sedmicu i to za audio.Dali da instaliram ove od viste ili da trazim po internetu na nekim drugim stranicama?

 Mozes probati, nista ti nece biti i trebalo bi raditi ja sam na staroj zvucnoj(stari pc) imao drivere od xp-a na 7mici, pa je radilo... ako nebude radilo, flashati biose, jer mozda podrzava audio samo kad se flashaju biosi. Ako ti neradi audio i dalje a neznas bios flashati etc., imas za 50-100 kn kupiti zvucne danas polovne...a koliko vidim maticna ima 3 pci-e slota tako da nemas problema.

15 godina
offline
Re: Driveri za matičnu ploču
punk94 kaže...

Pozdrav..

Imam matičnu ploču biostar NF520 A2-TE i na njihovoj stranici ima samo jedan driver za sedmicu i to za audio.Dali da instaliram ove od viste ili da trazim po internetu na nekim drugim stranicama?

-dali su ti svi uređaji (chipset) prepoznati? Tad nema potrebe tražiti drivere jer su već uključeni u win7. Chipset je jedini bitan, USB+LAN sigurno radi, audio posotji noviji.. tako da traženje nije od neke koristi. Ako ipak tražiš, ideš po konkretnom chipu (ide kontroler, lan, usb..) po oznaci NF Nvidia.. pripazi, njihov allinone je znao biti problematičan (posebno su bili lan i audio za seriju 4xx, 5xx bi trebala biti OK).

 

-lakše, možeš provjeriti kroz autoupdate-HWa, ako ponudi nešto..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Driveri za matičnu ploču

Pozdrav ekipa, da ne otvaram novu temu, matična ASRock A790GHX/128M mi ne prepoznaje USB zvučnike ni gamepad, a Windows ne pronazai drivere, sta da radim?

When I get sad I stop Being sad and be awesome instead. True Story.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Driveri za matičnu ploču

Ja sam imao sličan problem i riješio sam ga sa nekim programom sumnjivog imena koji prepozna sav hardvare i povuče drivere sa neta, onda čuči i čeka

da neki zatstari pa ti nudi da skineš nove. Ne mogu se sada sjetit kako se zove, možda netko uleti sa informacijom.

EDIT: Sjetih se; Driver booster

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 11:15 (Glamdring).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Driveri za matičnu ploču
Glamdring kaže...

Ja sam imao sličan problem i riješio sam ga sa nekim programom sumnjivog imena koji prepozna sav hardvare i povuče drivere sa neta, onda čuči i čeka

da neki zatstari pa ti nudi da skineš nove. Ne mogu se sada sjetit kako se zove, možda netko uleti sa informacijom.

EDIT: Sjetih se; Driver booster

  Pomoglo za zvuk, gamepad i dalje ne prepoznaje...

When I get sad I stop Being sad and be awesome instead. True Story.
14 godina
offline
Driveri za matičnu ploču

Možda na gamepadu postoji neki sync gumb koji moraš stisnuti da se uskladi s PC-om. I nemoj koristiti Driver Booster, ako već hoćeš, onda koristi 3DP Chip. No ne preporučam korištenje programa za drivere, osim ako je neki pretpotopni u pitanju.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 13:50 (softwaremaniac).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Driveri za matičnu ploču

Ma program je odličan, inače bi gubio 2-3 sata dok ne nađem i instaliram sve drivere, pogotovo ako je nečiji tuđi laptop/pc. Sada samo instaliram njega i on sam sve odradi, pogledam za sat vremena, 0 upitnika u device manageu i sve radi. Onda ga uninstall. Također su mi bili presumnjivi takvi programi, ali jednom sam ga iz očaja isprobao i osvojio me. Da nisam điber dao bi im i novaca s obzirom koliko vremena mi ustedi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 15:47 (Glamdring).
15 godina
offline
Driveri za matičnu ploču

Nemate šta biti sumnjičavi prema driver boosteru, za lijene a posebno za one koji ne mogu pronaći drivere super stvar. Ja sam ga isprobao i nakon što mi je uspješno radio mjesec dana testiranja onda sam ga preporučio na forumu.

Nikada nebih preporučio bilo šta da je štetno ili sumnjivo. Ako vam smeta program nakon što odradi svoje, slobodno ga uninstalirajte.

Također u opcijama programa možete namjestiti da se ne pokreće sa windowsom i da vam ne čuči u trayu ako vam to smeta, nego samo po potrebi da ga pokrećete preko ikonice.

 

Edit: ako nemožete pronaći drivere pokušajte sa ovom temom - LINK

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 18:39 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice