Google Earth - osvježavanje?

poruka: 2
|
čitano: 3.299
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Google Earth - osvježavanje?

Htio sam ovo pitanje pokrenuti još prije kojeg mjeseca, ali jedan problem i obaveza potisne drugi(u), pa čovjek nikad ne stigne {#} Dakle, poprilično često koristim Google Earth jer je to doista odličan program i čovjek uvijek može naučiti nešto novo korištenjem istog.  Kao i vjerovatno velika većina korisnika, mogao sam još od početka primjetiti da Google (što je ajmo reći donekle razumljivo) nema jednaku kvalitetu pokrivenosti satelitskih snimaka. Ali to nije ništa nova. Ono što me zanima i ono što mi počinje polako smetati jest to da mogu primjetiti da Google doista rijetko radi update mapa i satelitskih snimaka. Npr. imam primjer iz vlastitog kvarta (živim u Rijeci), odnosno, kraj mojeg nebodera je još prije dvije i pol godine 'niknuo' novi park, a na mapama je slika koja datira valjda još iz 2006./2007. I nije samo stvar s Rijekom, nego i svim ostalim djelovima Hrvatske. Istina je da ljudi stavljaju nove slike, videa i ostale popratne sadržaje koji idu uz Google Earth, ali to nije to. Onda npr. neki i ne tako mali gradovi, su toliko zapostavljeni da se od njih jedino mogu vidjeti nejasne fleke. Jasno mi je da Google ne može slikati svaki kutak zemaljske kugle u HD rezoluciji, ali smatram da je danas ipak bolja situacija u mogućnostima pohrane golemih količina podataka nego recimo onda kad je ideja virtualnog globusa započela. Što vi mislite o tom problemu? Je li ga Google zapustio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Google Earth - osvježavanje?

EU trenutno uvodi zakon da satelitske i ostale snimke područja (street wiew) neće biti starije od 6 mjeseci ili godinu dana.

 

Koliko ga god zapustio - stići će ga zakoni ili neće moći nuditi tu uslugu. Barem u nekim zemljama...

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice