Kako napraviti ikonu koja otvara 2 programa?

poruka: 10
|
čitano: 6.286
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Kako napraviti ikonu koja otvara 2 programa?

Znaci, ja bi volio napraviti ikonu da kad stisnem 2 puta na nju, da mi ona otvori 2 programa.....ako ima ko kakvu ideju??

hvala!

01010100 01001001 01001111
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako napraviti ikonu koja otvara 2 programa?

.bat datoteka. ovako neš napiši u notepadu

 

"C:\putanja1\mapa1\program1.exe"

"C:\putanja2\mapa2\program2.exe"

 

to spremi kao .bat file i sve rješeno. navodnike moraš stavljati ako folder/program ima više od 8 znakova u imenu i/ili razmake. program files npr.

Stick to the shadows.... // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti ikonu koja otvara 2 programa?
Tionio kaže...

Znaci, ja bi volio napraviti ikonu da kad stisnem 2 puta na nju, da mi ona otvori 2 programa.....ako ima ko kakvu ideju??

hvala!

 

Otvori notepad ili desni klik "New\Text Document" upiši ovo:

 

@start "" "C:\putanja1\mapa1\program1.exe"

@start "" "C:\putanja2\mapa2\program2.exe"

 

Baš ovako kako je napisano. Putanju programa ti je najlakše saznat ako otvoriš "Properties" njegovog shortcut-a na desktopu i kopiraš vrijednost "Target".

 

Potom taj txt dokument "File\Save As" ,odabereš  u polju "Save as type" vrijednost "All Files" daš mu ime npr nekoime.bat  ovo .bat je obavezno.

 

Neki programi se ne mogu pokrenut na ovaj način (na pamet mi pada "YASU" što se riješi micanjem ove bat skripte u njegov folder i dodavanjem shortcuta do nje na desktop.

 

Ukoliko ti trba i delay između programa reci.

14 godina
offline
Kako napraviti ikonu koja otvara 2 programa?

hvala vam puno!
a sta je to delay?

01010100 01001001 01001111
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako napraviti ikonu koja otvara 2 programa?

Delay - odgođeni start. Prvi program se pokrene, idući se pokrene 25sec kasnije, ne odmah iza prvog.

Stick to the shadows.... // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
14 godina
offline
RE: Kako napraviti ikonu koja otvara 2 programa?
Sum_of_all_fears kaže...

Delay - odgođeni start. Prvi program se pokrene, idući se pokrene 25sec kasnije, ne odmah iza prvog.

ee...to bi bilo zgodno..
jamar@pa ako mozes objesnit, vec kad se nudis...Smijeh

hvala!! zakon ste¨!!!

01010100 01001001 01001111
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2009 0:51 (Tionio).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako napraviti ikonu koja otvara 2 programa?

ovako nekako... između dvije naredbe ubaci ovo

 

TYPE NUL | CHOICE /C:YN /N /T:Y,10 >NUL

 

boldani 10 ti je vrijeme u sekundama (trajanje pauze)

 

ili ovako

 

SLEEP 10

 

primjer .bat filea

 

START "C:\program1\program1.exe"

SLEEP 15

START "C:\program2\program2.exe"

 

nisam probao, al tako bi trebalo ić (mislim da ova SLEEP naredba radi 100%, za onaj CHOICE treba onaj resource kit

 

 

Stick to the shadows.... // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti ikonu koja otvara 2 programa?
Tionio kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Delay - odgođeni start. Prvi program se pokrene, idući se pokrene 25sec kasnije, ne odmah iza prvog.

ee...to bi bilo zgodno..
jamar@pa ako mozes objesnit, vec kad se nudis...Smijeh

hvala!! zakon ste¨!!!

Bolje da nisam Ha-Ha šala mala. Ova funkcija je mnogima zadavala probleme na XP-u. Vidim da ti imaš W7 pa ti ne mogu toćno reći hoće li funkcionirati "SLEEP" i "CHOICE" parametri na njemu kako je naveo Sum of all fears.

U slučaju da ne radi (pretpostavka da neće) kao na XP-u koji zahtjeva "Windows 2003 Resource Kit" da bi se te komande mogle koristiti.

Naravno zaobilazni putevi postoje i bez instalacije  "Windows 2003 Resource Kit"-a isključivo zbog toga. Ajmo redom pa ti odaberi:

 

1: Recimo da napraviš negdje na disku novi folder u koji ćeš stavljati bat skriptu/e i njihove šortkate stavljati na desktop (ovo je dobro jer možeš šortkatu dati bilo koje ime bez onoga .bat ukoliko ti je uključena vidljivost extenzija).

Da bi dodao pauzu između dvije komande a pod pretpostavkom da je W7 u osnovnoj instalaciji po tom pitanju kao XP onda u toj mapi (bitno je da se obe ili više skripti sa delay-om nalaze u istoj mapi sa ovom koju ću opisat) napraviš bat skriptu imena WAIT.bat.  U njoj su sljedeći parametri (samo kopiraj)

 

@ping 127.0.0.1 -n 2 -w 1000 > nul -s
@ping 127.0.0.1 -n %1% -w 1000> nul -s

 

Sada bi tvoja skripta za pokretanje izgledala ovako ,a gdije je broj iza komande call wait broj sekundi odgode prije pokretanja slijedeće:

 

@start "" "C:\putanja1\mapa1\program1.exe"
CALL WAIT 5
@start "" "C:\putanja2\mapa2\program2.exe"

 

Znaći pokrene 1 program , pozove skriptu WAIT.bat 5 puta te pokrene drugi program.

Ovo je dobro riješenje sa puno skripti u jednom folderu sa šortkatima na desktopu iako se na isti naćin sa šortkatima mogu napraviti i pod Br2 i 3 (najjednostavniji)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

2: Jednostavnije riješenje ali komp mora imati priključak na mrežu inače instant error (neće se ništa pokvarit ne boj se).

Napravi samo jednu skriptu koja izgleda ovako:

 

@start "" "C:\putanja1\mapa1\program1.exe"
PING 1.1.1.1 -n 1 -w 10000 >NUL
@start "" "C:\putanja2\mapa2\program2.exe"

 

Broj 10 tisuća je 10 sekundi i stavi kako hočeš. Ovo 1.1.1.1 je nepostojeća IP adresa i onaj error prije opisani će se pojaviti ukoliko nema nikakvog spoja na mrežu.

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

3: Vjerovatno najbolje riješenje je modifikacija drugog bez mane sa mrežom:

 

@start "" "C:\putanja1\mapa1\program1.exe"
PING 127.0.0.1 -n 5
@start "" "C:\putanja2\mapa2\program2.exe"

 

Ova brojka 5 oznaćava delay od 4 sekunde (dobro je napisano 4 jer predstavlja još jednu caku windowsa kad se pinga localhost tj vlastiti kompjuter a znači razmak od 1 sec između pingova pa zato sekunda manje od bilo kojeg stavljenog broja)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sad ti je valjda jasno zašto sam započeo tekst onako kako jesam a sve pod pretpostavkom da originalna instalacija W7 ne dozvoljava korištenje "SLEEP"  "CHOICE" i "PAUSE" parametra bez dodatnih programskih alata.

Pri pokretanju bilo koje od ovih skripti sa delay-om  pokazat će se prozor comand prompta u trajanju pauze ali ga obićno pokrije prvi full-screen program koji se otvori i nije nešto što bi ti (nekima je) trebalo predstavljati problem. Zatvorit će se sam po isteku pauze. Korištenje parametra -s ne dolazi u obzir jer onda ne radi delay. Eto.

 

14 godina
offline
RE: Kako napraviti ikonu koja otvara 2 programa?
evo isprobao sam ovo od jamara....ovako, sa ovim prvim nacinom nisam uspio, al ovaj treci je ucinkovit, sve radi, provjereno.....hvala puno!!...
01010100 01001001 01001111
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti ikonu koja otvara 2 programa?
Tionio kaže...
evo isprobao sam ovo od jamara....ovako, sa ovim prvim nacinom nisam uspio, al ovaj treci je ucinkovit, sve radi, provjereno.....hvala puno!!...

Rade sva tri. Za onaj prvi način ,možda nisam ponajbolje objasnio, moraju postojati najmanje dvije bat skripte. Jedna se zove WAIT.bat i sadrži ovo:

 

@ping 127.0.0.1 -n 2 -w 1000 > nul -s

 

@ping 127.0.0.1 -n %1% -w 1000> nul -s

 

Druga skripta je ona koja pokreće programe (ili radi bilo što zadano u njoj) ,a kada se želi pauza između dvije operacije umetne se vrijednost: CALL WAIT 5  za 5sec ili koliko već sec se želi pauza pošto je vrijednost WAIT.bat-a 1 sec.

 

Obe skripte moraju biti na istom mijestu tj. u istom folderu tj. da između njih postoji "optička vidljivost".

 

Naravno moguče je staviti i tisuču skripti koje koriste ovu WAIT.bat za pauziranje ali sve moraju biti u istom folderu sa njom - "optička vidljivost" u nedostatku boljeg opisa.

 

Drago mi je da sam bio od koristi.

 

P.S. Možda je problem u Win7 ako si sve dobro napravio ,ipak je ovaj tutorijal za XP. Pozabavit ću se i sa W7 kad nađem vremena da to provjerim.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2009 15:08 (jamar).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice