Kodi Addonsi izdvojena tema

poruka: 3.410
|
čitano: 1.718.014
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Android TV Box, molim preporuku
12 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
Blade Runner31 kaže...
tintin kaže...
Da, problem je bio u tome što nisam povezao RD. Sad radi seren kako treba.

 Super :D

 Jel dovoljno jednom autorizirati RD account u Kodiju ili mora za svaki addon pojedinačno?

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 15:29 (DSA).
12 godina
neaktivan
offline
XBMC(KODI) Addonsi

Ovisi o addonu koj koristis ja mislim.Ustvari ti resolver autoriziras tako ako neki addoni koriste isti resolver trebao bi biti autoriziran svako addon koj koristi taj resolver.Ja mislim da je to tako

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 21:08 (Blade Runner31).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
XBMC(KODI) Addonsi

Ok, hajde da postavi i ovdje ovo pitanje koje me jako zanima, jer sam danas otkrio ovaj Seren. Ovaj addon u kombinaciji sa RD je za mene pravo otkrovenje , prvenstveno radi vrhunskih snimaka. Obzirom da ima dobar tv volio bih iskoristiti potencijale istog i pogledati što više naslova u 4K rezoluciji, pa me zanima sledeće:

Koja brzina neta bi bila dovoljna da mogu pogledati 4K film od 70-80 GB na Seren addonu sa RD naravno, da ide glatko bez problema? Trenutno sam na nekom paketu 40/6 i nema šanse da pusti takav film. Ne ide čak glatko ni neki BR od 30-40 GB u 1080p rezoluciji. Sa mojim brzinama mogu recimo pogledati neke BR ripove do cca 15 GB.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi

100mbita sam ja imao i islo je sa 50 sam isto imao probleme. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
5 godina
offline
XBMC(KODI) Addonsi

Koji vpn koristis Vandale? Dali vpn mi usporova net? Pitam jer bas razmisljam da isprobam neki na mjesec dana sad dok sam u DE... i mozes mi poslat linkove za real debrid tutorirale kako sve napraviti uredno na kodiju 18 leia, inace koristim kodi vec par godina za iptv i addonse filmove, nisam sad neki levat, Ali nisam nikad isao na RD i te sekcije, uvijek klasicno skidao addonse tipa exodus, covenant , magic dragons. Inace imam sporedno dve iptv liste, Netflix. Netflix se cak poceo popravljat, svake godine sve vise sadrzaja i novih filmova , jedino je problem prijevod hrvatski tj subtitle. Ali nije ni to strasno ako znas engleski.

Prvo pucaj, onda pitaj.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi

Ja imam PIA VPN negativna strana je sto nema HR server pa ti je geolakcijski sadrzaj iz HR i dalje nedostupan pozitivno je sto kosta 39dolara godisnje i ima puno servera. Meni propusti skoro punih 100mbit ovisno o serveru.

Kako namjestiti real debrid

 

https://www.firesticktricks.com/real-debrid-kodi.html

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
CroVandal kaže...

100mbita sam ja imao i islo je sa 50 sam isto imao probleme. 

 Jel istina da sam RD ograničava brzine, bez obzira koju vam brzinu isporučuje provider? Negdje sam isto čitao da ljudi imaju problema ss RD kod 4K filmova preko 35 GB. Možeš li ti bez problema pogledati film od 80 GB, bez sjeckanja?

14 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi

Najcesce mogu, problem je najcesce vikend navecer kad svi vise na netu onda zna stekati ali vecinom radi dobro. Mozes probati na mjesec dana kako ce tebi biti real debrid je dobar jel uvijek imas i za serije i za filmove bar 1080p link a 4k filmove bez real debrida mozes najcesce zaboraviti. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
CroVandal kaže...

Najcesce mogu, problem je najcesce vikend navecer kad svi vise na netu onda zna stekati ali vecinom radi dobro. Mozes probati na mjesec dana kako ce tebi biti real debrid je dobar jel uvijek imas i za serije i za filmove bar 1080p link a 4k filmove bez real debrida mozes najcesce zaboraviti. 

 Ok, još samo ovo. Zbog čega se na Seren addon sa RD zna desiti da u toku filma iskoči onaj prozor gdje piše "jedna ili više datoteka se ne mogu reproducirati" a pritom film ide uredno samo to stoji preko ekrana, pa kad hoćeš skloniti taj prozor izbaci te iz filma skroz?

14 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi

Moguce da vise puta stisnes da krene pa zato trebas samo jednom i cekati nekad je kodi dosta bugovit odnosno addoni pa je i to razlog, meni se takve stvari rijetko dešavaju posto znam kad jednom stisnem moram cekati da krene traziti i tako kod pokretanja filma inace se zblesira. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
CroVandal kaže...

Moguce da vise puta stisnes da krene pa zato trebas samo jednom i cekati nekad je kodi dosta bugovit odnosno addoni pa je i to razlog, meni se takve stvari rijetko dešavaju posto znam kad jednom stisnem moram cekati da krene traziti i tako kod pokretanja filma inace se zblesira. 

 Ma kakvi, nema šanse da stisnem više puta. I ja vrlo dobro znam kad stisnem. Pogotovo sa RD to ide sve dosta brže, tako da zaista nema potrebe stiskati više puta. Ništa, uskoro prelazim na brži internet pa ću vidjeti kako će raditi ovo sa 4K. Oni tamo kažu "..Up to 300 Mbps of high-speed download and streaming", tako da nebi trebalo biti problema ni kod ovih velikih 4K naslova

 

14 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi

Moguce da je neki bug onda, trebalo bi raditi dobro meni se zna Crashati samo kad puno prebacujem ili premotavam vamo tamo onda se srusi cijeli kodi kada su 4k filmovi u pitanju. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
XBMC(KODI) Addonsi

Da li je Seren sa RD trenutno najbolja opcija za ove vrnuske 4K i BR snimke ili ima joše nešto u tom rangu? Ja čak ni Quasar nisam pokrenuo ovih dana nijednom , inače moje omiljeni i dosad addon broj jedan, jer mi je Seren sa RD bolja opcija. Nema čekanja, bukvalno vrhunski snimak dobiješ instant

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
XBMC(KODI) Addonsi

Kako omogućiti da se titlovi iz .mkv automatski upale, znači za svaku epizodu animea moram u postavke titlova, omogući titlove

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
XBMC(KODI) Addonsi

da li ima korisnika koji imaju elmentum i quasar zajedno? quasar koristim od prije, pa sam naknadno doda elementum..

imam problem da mi se ruši wifi konekcija svaki put kada se u kodiju startaju oba, pa se moram prespojiti na drugi wi fi i onda je sve ok.. užasno me to živcira.. mogu uklonit jedan od ta dva addona, al rađe bi ako mogu koristit oba

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi

čitao sam često da se međusobno kolju

10 godina
neaktivan
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
gaia + premiumize
12 godina
neaktivan
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
nex987 kaže...

Kako omogućiti da se titlovi iz .mkv automatski upale, znači za svaku epizodu animea moram u postavke titlova, omogući titlove

 Pa nezz kako je u Kodiju ali znam da prije dok sam gledao u raznim playerima je bilo ako ti je titl u istom folderu gdje i film i da je pod identicnim imenom automatski se pali

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
12 godina
offline
XBMC(KODI) Addonsi

Da to mi je jasno i to u KODI-u radi isto, no mene muče .mkv video datoteke koje imaju ugrađeni prijevod koji se može uključiti i isključiti, Najviše to koriste anime epizode, donekle sam to riješo što sam mapirao gumb na daljenskom da omogući titlove, no na Android tabletu nemam tu mogućnost...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
nex987 kaže...

Da to mi je jasno i to u KODI-u radi isto, no mene muče .mkv video datoteke koje imaju ugrađeni prijevod koji se može uključiti i isključiti, Najviše to koriste anime epizode, donekle sam to riješo što sam mapirao gumb na daljenskom da omogući titlove, no na Android tabletu nemam tu mogućnost...

 Aha to ti pitas.Sry,nebi znao

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
15 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
xDISORDERx kaže...

da li ima korisnika koji imaju elmentum i quasar zajedno? quasar koristim od prije, pa sam naknadno doda elementum..

imam problem da mi se ruši wifi konekcija svaki put kada se u kodiju startaju oba, pa se moram prespojiti na drugi wi fi i onda je sve ok.. užasno me to živcira.. mogu uklonit jedan od ta dva addona, al rađe bi ako mogu koristit oba

 Meni se kodi update-ao na verziju 18 na kojoj Quasar jednostavno ne radi. Nisam imao volje previše zafrkavati se s tim pa sam htio samo instalirati elementum i pogledati film, međutim elementum mi se stalno rušio. Nakon toga sam obrisao sve sa kodija (app data i cache) te postavio kodi kao fresh install samo sa elementumom. Instalacija nije prošla baš glatko kao što to piše na netu već na "mišiće" ali važno je da radi.

13 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi

Nema nikakve potrebe da Quasar i Elementum rade zajedno, tj, nema uopće potrebe koristiti Quasar jer je Elementum bolji u svakom pogledu, osim, na žalost, u povremenom rušenju. Meni je radio pola godine bez ikakvih problema, a onda se više nije htio dići. Morao sam ga deinstalirati, obrisati mapu sa postavkama, apdejtati sve kodi dodatke i ponovno ga instalirati. I onda je prošlo.

 

10 godina
online
Re: XBMC(KODI) Addonsi
nex987 kaže...

Da to mi je jasno i to u KODI-u radi isto, no mene muče .mkv video datoteke koje imaju ugrađeni prijevod koji se može uključiti i isključiti, Najviše to koriste anime epizode, donekle sam to riješo što sam mapirao gumb na daljenskom da omogući titlove, no na Android tabletu nemam tu mogućnost...

 Bug, interni titlovi su omogućeni jedino ako ti je željeni jezik podnaslova odgovara jeziku internog podnaslova.

Kako je anime na japanskom, titlovi vjerojatno na engleskom, a postavka na izvorni jezik (predpostavljam) moš eventualno to pribacit na engleski.

 

 

 

 

Ovaj lik ima isti problem..

 

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
XBMC(KODI) Addonsi

već sam pisao o tome koliko "velik" film možete pogledati sa svojom brzinom, evo ponavljam:

ako film traje 2 sata i velik je npr. 50GB u 4K, da bi ga tečno gledali treba imati brzinu skidanja po satu 25GB. kako je to samo u teoriji i brzina skidanja nije uvijek konstantna, račun je slijedeći: 100Mb/s download internet brzine može skinuti 100/8=12,5MB*3600s=45GB po satu. od toga uvijek odbijte bar 20%. ispalo bi da se 100Mb/s vezom može gledati film od 50GB koji traje 2 sata i više. gledajući linkove koje daje seren, izabirem isključivo x265 i one koje su "cached" na RD serveru. to znači da je netko ko je gledao film uključio opciju da ga istovremeno uploada na rd server i on onda ide punom brzinom prema tebi. iskreno, imam 4k tv i gledao sam filmove i od 20, 40, 60GB. mislim da zbilja nema potrebe za tolikim file-ovima. u x265 4K je slika relativno dobra i pri veličini od samo 10-15GB, odnosna razlika nije tolika da bi toliko opterećivalo vezu. 

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
steve90 kaže...
xDISORDERx kaže...

da li ima korisnika koji imaju elmentum i quasar zajedno? quasar koristim od prije, pa sam naknadno doda elementum..

imam problem da mi se ruši wifi konekcija svaki put kada se u kodiju startaju oba, pa se moram prespojiti na drugi wi fi i onda je sve ok.. užasno me to živcira.. mogu uklonit jedan od ta dva addona, al rađe bi ako mogu koristit oba

 Meni se kodi update-ao na verziju 18 na kojoj Quasar jednostavno ne radi. Nisam imao volje previše zafrkavati se s tim pa sam htio samo instalirati elementum i pogledati film, međutim elementum mi se stalno rušio. Nakon toga sam obrisao sve sa kodija (app data i cache) te postavio kodi kao fresh install samo sa elementumom. Instalacija nije prošla baš glatko kao što to piše na netu već na "mišiće" ali važno je da radi.

 uf i ja sam se ima koji dan namučia, isto sve al vratia sam samo quasar, jer je ispalo da je mreža pucala zbog elementuma, neznam zašto..

quasar radi po starom.. stvarno čuda s ovim addonima i kodijem, svakom nešto drugačije, za poludit  

dankec kaže...

Nema nikakve potrebe da Quasar i Elementum rade zajedno, tj, nema uopće potrebe koristiti Quasar jer je Elementum bolji u svakom pogledu, osim, na žalost, u povremenom rušenju. Meni je radio pola godine bez ikakvih problema, a onda se više nije htio dići. Morao sam ga deinstalirati, obrisati mapu sa postavkama, apdejtati sve kodi dodatke i ponovno ga instalirati. I onda je prošlo.

 

 a davali su mi rezličite rezultate u pretragama, pa sam zato oba koristia

5 godina
neaktivan
offline
XBMC(KODI) Addonsi

Ima li tko problem s Live TV Serbia addonom (Profi media lista) da pukne (nema buffera već se program uopće ne može učitati) kadgod je Liga prvaka i to 10ak minuta prije utakmice?Ostale dane se tv bez problema može gledati osim utorkom i srijedom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 21:20 (Boss1234567890).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi
Boss1234567890 kaže...

Ima li tko problem s Live TV Serbia addonom (Profi media lista) da pukne (nema buffera već se program uopće ne može učitati) kadgod je Liga prvaka i to 10ak minuta prije utakmice?Ostale dane se tv bez problema može gledati osim utorkom i srijedom.

 Boldano ti je odgovor. To je free lista i naravno da puca kad je Liga prvaka. Čak i na plaćenim listama ne radi kako spada kad su najjače tekme a kamoli na free.

12 godina
offline
XBMC(KODI) Addonsi

Imam problema na Philips android tv-u s pokretanjem filmova s diska, znači pokrene mi film bez slike, samo zvuk i titlovi

ako isključim hardware akceleraciju pokrene i sliku no onda šteka film

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
XBMC(KODI) Addonsi

Taj Seren app je fora, povezao RD i nema ni jedan stream. Mora lu se platit korištenje tog RD-a? Ako skinem na njega serije i filmove dal to kasnije mogu skinut na pc? Inače sam u DE, pa gledam kako da gledam u što boljoj kvaliteti a da mi ne dođe čestitka. Amazon Prime i Netflix imaju puno toga, al ništa aktualno. Tako da nije problem platit ako se treba.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: XBMC(KODI) Addonsi

Seren nije app nego addon za Kodi. Plati RD i biti će strimova. Koliko se sjećam za sada nema mogućnosti u Seren-u da odabereš download directory ali kako su keširani na RD serveru možeš ih skinuti browserom ili sa nekim drugim addonom koji ima tu mogućnost npr. Yoda.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Android TV Box, molim preporuku
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice